دفترچه

نسخه‌ی کامل: تاثیر انگلستان بر ایران
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
درود. این یه تحقیق واسه خودمه. میخوام ببینم بنظر شما کشورهایی مثل پرتغال و شوروی و آلمان و عراق و بخصوص انگلستان چه تاثیری بر روی مردم ایران گذاشته اند؟ این کشورها همگی مدتی خاک ما را اشغال کرده بودند.. فرهنگ و زندگی ما رو تغییر داده اند...
کسی نظری نداره؟ :-(
یک کتاب من قدیم‌ها خوندم به نام حقوق بگیران انگلیس در ایران ، خیلی‌ جالب بود ، خیلی‌ از آخوند‌ها و بقیه حقوق بگیر رسمی‌ انگلیس بودند در ایران.
همه جور تاثیری بوذه،البته شما اعراب و مغول‌ها و... را هم فراموش کردید که تاثیرات اون‌ها شاید از همه عمیقتر بوده.
در مورد اروپایی‌ها هم بگمانم اگر ارتباط با غرب پس از روشنگری نبود (با واسطه یا بی واسطه)، ما احتمالا وضع امروزمان با 200 سال پیش چندان توفیری نداشت.
اینکه انگلیسی ها برای تجزیه کشور و دسترسی به نفت و قدرت بیشتر، دست به دامن خرافات و فرقه های دینی و مباحث روشنفکری زدند چقدر درسته؟

به قول سیمین دانشور انگلیسی ها به ما درس ادب میدادند و ما فکر میکردیم دنیا را به ما میدهند. در عوض انسانیت و شرفمان را از ما گرفتند و بر ما سوار شدند...
چقدر این جمله خانم دانشور درسته؟
یه نفر نوشته: اینکه انگلیسی ها برای تجزیه کشور و دسترسی به نفت و قدرت بیشتر، دست به دامن خرافات و فرقه های دینی و مباحث روشنفکری زدند چقدر درسته؟

نمیدونم چه قدر درسته ولی میدونم که مردم انگلیس مردمی خرافاتی هستند . و شما تقریبن هر روز یک خبری از دیدن روح و جن و پری در انگلیس میشنوید .
راستشو بخوای فرانسه یا همون فرنگ و روسیه تاثیر گذارتر بودن. انگلیسیا میومدن دستور میدادن میرفتن. هنوزم که هنوزه استاد میاد تلفظ فرانسوی میگه ما که فک میکنیم خیلی حالیمونه میخندیم بهشE404
یه جایی خوندم (یادم نمیاد) انگلیسی ها باد بالای سر مزرعه رو از صاحبان مزرعه میخرند..!!!!!!!!!
به هرکی باد مزرعه اش رو بفروشه، چند سکه میدن. خب کشاورزها هم فقیر بودن و میگن این انگلیسی ها چقدر خلن!! بابت چی چی پول میدن!! بفروشیم تا این پول مفت از دستمون در نرفته
چند ماه بعد که فصل درو میشه و کشاورزها میخواستند محصولشون رو پاک کنند ، معمولا جو و گندم و ... را در هوا میریزند تا باد پوست و آشغال (سبک وزن) اون محصول رو ببره و اینجوری محصولشون یکدست بشه، انگلیسی ها میگن نه نه نه!
این باد رو شما به ما فروخته اید. حق ندارید استفاده کنید. یا پولشو بدید و بخرید یا اینکه نصف محصولتون رو به ما بدید

خلاصه اینکه خیلی ماموزن :-)