• Empty
 • قاطی کردم
 • مهربون
 • موفق
 • متعجب
 • مریض
 • مشغول
 • معترض
 • ناراحت
 • هیچ
 • کنجکاو
 • کسل
 • گیج شدم
 • گریه
 • پکر
 • اخمو
 • از خود راضی
 • بی تفاوفت
 • بد جنس
 • بد حال
 • خونسرد
 • خواب آلود
 • خوشحال
 • خجالتی
 • خسته
 • دلواپس
 • رنجور
 • ریلکس
 • سپاسگزار
 • سر به زیر
 • شوکه
 • شاد و سر حال
 • عاشق
 • عصبانی
 • غمگین
 • غافلگیر
 • User Tag List

  Like Tree2198پسندها

  جُستار: پاتوق شب نشینی

  1. #4741
   دفترچه نویس
   Points: 155,473, Level: 100
   Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
   Overall activity: 99.8%
   دستاوردها:
   First 1000 Experience PointsGot three Friends
   نِشان‌ها:
   Community Award
   بدون وضعیت
    
   Empty
    
   Russell آواتار ها
   تاریخ هموندی
   Nov 2010
   نوشته ها
   6,147
   جُستارها
   65
   امتیازها
   155,473
   رنک
   100
   Post Thanks / Like
   سپاس
   19,613
   از ایشان 15,276 بار در 5,851 پست سپاسگزاری شده است .
   یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
   یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
   Mentioned
   67 Post(s)
   Tagged
   0 Thread(s)
   گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Aquarius نمایش پست ها
   اینجا هم کودن بودن ِ زن ِ مسلمان ِ فمنیست را یک بار دیگر به مردان ِ بی خدا ثابت کردید.
   فحش و توهین شخصی (با اشاره به کاربری) اینجا ممنوع است.
   اگر تکرار شود برخورد خواهد شد.
   Nevermore این را پسندید.

   "Democracy is now currently defined in Europe as a 'country run by Jews,'" Ezra Pound  2. 5 کاربر برای این پست سودمند از Russell گرامی سپاسگزاری کرده اند:

   Anarchy (07-26-2013),Dariush (07-26-2013),Nevermore (07-26-2013),sonixax (07-26-2013),viviyan (07-26-2013)

  3. #4742
   دفترچه نویس
   Points: 83,861, Level: 100
   Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
   Overall activity: 99.6%
   دستاوردها:
   First 1000 Experience PointsGot three Friends
   HE
    
   Empty
    
   Dariush آواتار ها
   تاریخ هموندی
   Oct 2012
   ماندگاه
   No man's land
   نوشته ها
   3,040
   جُستارها
   30
   امتیازها
   83,861
   رنک
   100
   Post Thanks / Like
   سپاس
   3,020
   از ایشان 8,976 بار در 2,888 پست سپاسگزاری شده است .
   یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
   یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
   Mentioned
   60 Post(s)
   Tagged
   0 Thread(s)
   گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی shirin نمایش پست ها
   اگر روز جهانی به اسم عدم خشونت علیه زنان هست به این دلیل هست که خشونت علیه زنان توسط مردان مخصوصا در کشورهای در حال توسعه خیلی رایج هست . اگر در کشوری خشونتی علیه مردان اعمال بشه مطمین باشید جنبه سیاسی پیدا میکنه. کی خشونت علیه مردان اعمال میکنه؟ آیا زنان اعمال میکنن؟ یا بقیه مردان و یا دولتها که بازم از مردان تشکیل شده؟ آیا اگر خشونتی به مردان اعمال میشه در نتیجه مستقیم فمنیسم و یا دست آورد فمنیسم هست؟ (من باید برم و بقیه شو بعد جواب میدم)
   اینها از عوارضِ همان نخواندن‌هایی‌ست که گفتید وگرنه می‌دانستید این افسانه‌ای بیش نیست که ما پیش از این در موردش توضیح داده‌ایم :
   گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Dariush نمایش پست ها
   بر اساسِ پژوهشی که بر روی 18761 رابطه دو جنس مخالف (heterosexual relationships) بینِ 18 سال تا 28 سال در آمریکا انجام شده، 24 درصد از آنها در خود خشونت داشته‌اند و 49.7 درصد از آنها دوطرف بوده (از سوی زن و مرد هردو) و در آنهایی که یک طرفه بوده، زنان نزدیک به 70 درصد از موارد را به خود اختصاص داده‌اند
   در مورد ریپ و تجاوز هم به زودی توضیح خواهم داد مشخص شود که مردان بیشتر به مردان تجاوز می‌کنند یا زنان به مردان؟ و آیا در آمارِ تجاوزهایی که کیلویی گفته می‌شود «50 درصد از زنان در آمریکا موردِ تجاوز قرار گرفته‌اند»، آیا تنها ادعا موردِ نظر بوده یا اثبات هم شده و آیا آمارِ تجاوزِ زنان به زنان هم در این مورد مورد نظر بوده یا خیر. coming soon...
   Confusion will be my epitaph
   As I crawl a cracked and broken path
   If we make it we can all sit back
   And laugh
   But I fear tomorrow I'll be crying,
   Yes I fear tomorrow I'll be crying
   .Yes I fear tomorrow I'll be crying

  4. 3 کاربر برای این پست سودمند از Dariush گرامی سپاسگزاری کرده اند:

   Anarchy (07-26-2013),Russell (07-26-2013),sonixax (07-26-2013)

  5. #4743
   نویسنده دوم
   Points: 7,750, Level: 58
   Level completed: 50%, Points required for next Level: 200
   Overall activity: 0%
   دستاوردها:
   First 1000 Experience Points
   xammâr
    
   Empty
    
   meaning آواتار ها
   تاریخ هموندی
   Dec 2012
   نوشته ها
   235
   جُستارها
   3
   امتیازها
   7,750
   رنک
   58
   Post Thanks / Like
   سپاس
   173
   از ایشان 716 بار در 227 پست سپاسگزاری شده است .
   یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
   یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
   Mentioned
   2 Post(s)
   Tagged
   0 Thread(s)
   من دشنام و فوحش مستقیم را به خودم بر کنایه و طعنه آمیز بودن کلمات ترجیح می دم .. اینکه کسی بخواهد با گفتن " مسلمان" و " دانشمند" بیاید ؛ چی را می خواهد ثابت کند ؟؟ من هم در صورت تکرار این جور ادبیات اصلاً در این بحث ها شرکت نمی کنم.


  6. #4744
   دفترچه نویس
   Points: 83,861, Level: 100
   Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
   Overall activity: 99.6%
   دستاوردها:
   First 1000 Experience PointsGot three Friends
   HE
    
   Empty
    
   Dariush آواتار ها
   تاریخ هموندی
   Oct 2012
   ماندگاه
   No man's land
   نوشته ها
   3,040
   جُستارها
   30
   امتیازها
   83,861
   رنک
   100
   Post Thanks / Like
   سپاس
   3,020
   از ایشان 8,976 بار در 2,888 پست سپاسگزاری شده است .
   یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
   یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
   Mentioned
   60 Post(s)
   Tagged
   0 Thread(s)
   آیا اگر خشونتی به مردان اعمال میشه در نتیجه مستقیم فمنیسم و یا دست آورد فمنیسم هست؟
   عوارضِ نخواندن گویا خیلی بیشتر از آنهایی‌ست که فکر می‌کردم: سه چهارم از مردانی که موردِ خشونتِ جنسی قرار گرفته‌اند در تماس با مراکزِ مربوطه با این سخن روبرو شده‌اند: ما تنها به زنان سرویس می‌دهیم. و مواردِ پرشمارِ دیگر که مثلا کسی اساسا به خشونتی که علیه مردان اعمال می‌شود توجهی ندارد. یکبار دیگر پیشنهاد می‌شود که پست‌ها را بخوانید.

   ختنه دختران اثرات منفی بسیاری رو سلامتشون داره و کلا فلسفه ختنه دختران قطع شهوتشون هست. در صورتیکه پسران به این دلیل که غریزه جنسیشون از بین بره ختنه نمیشن. معتقدن که برای سلامتیشون مفیده. حالا جدا از درستو غلطش. و خیلی از دکترها که اتفاقا مرد هم هستن ختنه پسران رو بدون عوارض میدونن. حالا جدا از همه این حرفا آیا ختنه پسران و اینکه تبلیغی علیه ختنه پسران صورت نمیگیره در نتیجه فعالیتهای فمنیستها و یا دست آورد فمنیستها هست؟

   ختنه‌ی مردان، باعث کاهشِ لذتِ جنسی مردان تا چهار برابر می‌شود، در روابطِ جنسیِ آنها موجبِ اختلال می‌شود، ارگاسم را در آنها به تاخیر می‌اندازد چنانکه مردانِ ختنه شده سه برابر بیشتر از مردانِ ختنه نشده دچار ناتوانی در ارگاسم می‌شوند، موجب می‌شود که حساس‌ترین بخشِ الت جنسی‌شان زدوده شود (منبع). در سال حدود 117 کودک تنها در آمریکا به خاطرِ ختنه می‌میرند، 3/4 از حساسیتِ آلتِ جنسیِ مردان در اثرِ ختنه از بین می‌رود، اکثرِ ختنه‌ها بدونِ بی‌هوشی انجام می‌شود (55 درصد) (منبع).

   تعددِ مردانی که ختنه شده‌اند : بیش از یک میلیارد و سیصد میلیون. یعنی بیش از 34 درصد از مردان ختنه شده‌اند.(منبع)
   تعدادِ زنانی که ختنه شده‌اند: 125 میلیون. یعنی چیزی در حدودِ 3.5 درصد.(منبع)
   از دستاوردهای فمنیسم یکی این است که اینجا به طور مبسوط توضیح داده‌ام که چگونه یک فمنیست در بی‌بی‌سی وقیحانه تلاش می‌کند مشکلاتِ عدیده‌ای که هم برای مرد و هم برای زنان در استان‌های شمالی وجود دارد را به نامِ زنان تمام کند و اگر تبلیغاتِ اینچنینی باعث نمی‌شود که به مشکلاتِ هر دو همزمان پرداخته شود، به زنان بیشتر توجه شود، مشکلاتِ مردان را نبینند و ناعدالتی پیش آید، پس بحثی باقی نمی‌ماند. خواهش می‌کنم قدری حوصله کرده و بخوانید و بعد سخن بگویید، انصافا حوصله‌ی ما دارد سر می‌رود:

   پیش از آنکه این پست را بدهم، باید بگویم که زنانِ کشاورزِ شمالِ ایران، که من از نزدیک با روشِ زندگی‌شان آشنا شده‌ام(از جمله در کردستان، گیلان، مازندران و خلخال)، حقیقتا زحمت‌کش‌ترین زنانی هستند که من تاکنون دیده‌ام و در هیچ حالتی نمی‌توان بدانها گفت که زیستِ انگل‌وار دارند. اینان براستی هرکدام به اندازه‌ی یک مرد برای زندگی مشترکِ خود تلاش می‌کنند. بله، اگر برخی از موارد از جمله از حفاظتِ اعضای خانواده در برابرِ خطراتِ بیرونی یا پشتیبانی از اهلِ خانه در محیط‌های مردانه را که به طور خاص برای مردان تعریف شده‌اند، این زنان کمتر از مردانِ خود تلاش نمی‌کنند.

   اما آیا اینها به معنای این است که مردانِ کشاورزِ شمال، اینطور نیستند؟ به طورِ مطلق چنین نیست. اما موضوعِ سخن این است که رسانه‌‌ی بی‌بی‌سی ( که همراه با صدای آمریکا، رادیو فردا و من‌وتو عملا تبدیل به تریبون فمنیست‌ها شده) مقاله‌ای منتشر کرده است این عنوان: زنان شالیکار برنج می‌کارند، درد درو می‌کنند. تصویرِ نخستینِ این مقاله هم این است که در آن مردانی نشسته‌اند زنانی که مشغول کار هستند را تماشا می‌کنند:
   فایل پیوست 2210

   همین ابتدای سخن باید یک چیز را مشخص کنم و آن اینکه تمامِ این مشکلاتی که در این مقاله برای زنان گفته شده، اگر برای مردان بیشتر نباشد، به هیچ وجه کمتر نیست. به سببِ اینکه من با این کار از نزدیک آشنایم، توضیح می‌دهم که شالیکاری در گیلان و مازندران شاملِ چند مرحله است :
   1- تشکیلِ خزینه‌های شالی: در این مرحله بذرها را در یک محیطِ موقتی می‌پاشند و از آن نگهداری می‌کنند تا جوانه‌های برنج به اندازه‌ی حدودا 5 تا 15 سانتیمتر برسند. در این مرچله کارها برعهده‌ی هم زن و هم مرد است.

   2-آماده‌سازی شالیزار پیش از کشتِ برنج: این مرحله شاملِ شخم زدن، هموار کردن، مرز کردن( شالیزارها در شمال به هم پیوسته‌ هستند و هر سال باید مرزبندی‌ها را نو کرد و آنها را از علف‌ها پاکسازی کرد؛ اینکار با بیل‌ انجام می‌شود و بسیار طاقت‌فرساست) و کاشتِ زمین که با وسیله‌هایی چون تیلر یا تراکتور انجام می‌شود. این مرحله، معمولا چند روز به طول می‌انجامد و تماما برعهده‌ی مردان است.

   3- کشتِ برنج یا همان نشا: بیشترین فعالیتِ زنان در همین مرحله است و تصویری که مشاهده می‌فرمائید مربوط به همین مرحله است. در اینجا هم آنطور که در عکس می‌بینید مردان بیکار نیستند، آنها باید جوانه‌های برنج را به طورِ دائم برای زنان فراهم کنند و این یعنی بارکشی مداوم که به هیچ وجه راحت نیست. البته کاری که زنان می‌کنند هم راحت نیست، آنها ساعت‌ها خم می‌ایستند و این وضعیت بسیار ناجور است. اما این موضوع در استانِ گیلان اینطور است. در استانِ مازندران، مردان هم همچون زنان در زمانِ نشا کار می‌کنند.

   4-داشت: در این مرحله باید به آبرسانی شالیزار و یک یا دو مرحله پاکسازیِ آن از علف‌های پرداخت. وظیفه‌ی آب‌رسانی تماما برعهده‌ی مردان است و شگفت‌آور است که هر سال تعدادی از مردان در همین نزاع‌های بر سرِ آب کشته می‌شوند! موضوع این است که شما اگر شالیزاری داشته باشید در آنجا، یک سهمیه‌ی آب برایتان تعیین می‌شود، معمولا هفتگی. شما اگر یک لحظه غفلط کنید و نگهبانی ندهید، سهمیه‌ی آب شما دزدیده می‌شود و همین موضوع باعث نزاع‌ها بسیار در شالیزارها شده‌اند. وظیفه‌ی پاکسازیِ علفهای هرز هم بر عهده‌ی هردو است و البته چندان هم کار سختی نیست.

   5-برداشت: این مرحله حقیقتا یکی از طاقت‌فرساترین مراحل است. چرا که در اواسطِ تابستان انجام می‌شود که هوا بسیار گرم است و خورشید مستقیم است، شاخک‌های برنج به طرز جنون‌آوری باعثِ خارش می‌شوند که در آن وضعیت انسان را تا مرحله خودکشی می‌رسانند حقیقتا. و همچنین در این قسمت از وسیله‌ای اره‌مانند استفاده می‌شود که به شدت تیز است و در یک غفلتِ کوتاه ممکن است انگشت‌ِ خود را از دست بدهید. آنانکه با این وسیله چند روز کار کنند تقریبا محال است که چندبار دستِ خود را نبریده باشند. این بخش نیز تماما بر عهده‌ی مردان است و در اینجا هم مردان باید دقیقا همچون زنانی که در قسمتِ کاشت ساعتها خم می‌مانند، یک روزِ تمام خم بمانند با این تفاوت که در این موقع طولِ روزها بیشتر است. عکس‌های زیر را ببینید:   البته پس از بریدنِ برنج، جمع‌کردن و آماده کردنِ آن برای کمباین یا خرمن‌کوب زدن، نیز هست که بر عهده زن و مرد است و البته چندان هم کار سختی نیست. ضمن اینکه امروزه به واسطه دستگاه‌های جدید نیازی به جمع‌اوری نیست.

   6- تبدیل خوشه‌های برنج به شلتوک یا دانه‌های برنج: اینکار معمولا با کمباین یا خرمن‌کوب انجام می‌شود و نسبت به بقیه چندان دشوار نیست. این هم تماما برعهده‌ی مردان است. اینکار به شکلِ عکسِ زیر انجام می‌شود :   دوستان دقت کنید که تمامِ آن بیماری‌هایی که گفته شده در کمینِ زنان است، در کمین مردان نیز هست. من خود مردانِ بسیاری دیده‌ام که در اثرِ کارِ سخت در شالیزارها دچار انواعِ دیسک کمر، مشکلاتِ تنفسی، سرطان‌های ناشی از سموم، رماتیسم و غیره شده‌اند. نکته‌ای که باید بدان اشاره کنم این است که اساسا کار در آن شرایط بسیار سخت و ناجور و ناسالم است و مسلم است که منجر به انواعِ بیماری‌ها می‌شود.

   اکنون می‌توانید بروید آن مقاله را بخوانید. فقط به دو مورد از اطلاعاتی که نویسنده داده اشاره می‌کنم:
   ابراهیم قربان نژاد، مسئول برنج جهاد کشاورزی استان مازندران با اشاره به اینکه زنان بیشترین نیروی کار در شالیزارها هستند، در خردادماه سالجاری به روزنامه کلیک خراسان گفته "زنان شمالی بیش از ۷۵‌درصد نیروی کار شالیزارها را تشکیل می‌دهند که دستمزد پایین‌تر، دقت و سرعت عمل بیشتر از دلایل رغبت مالکان به نیروی کار زنان است."   می‌روید در آن لینک و می‌بینید پس از کلی روضه و نوحه چنین گفته شده :
   یکی از کارشناسان مسئول در وزارت جهاد کشاورزی در این باره می گوید: از ۲۰۸ هزار بهره بردار شالیزار در مازندران، ۱۲هزار نفر زن هستند که این تعداد فقط مالکیت ۶ درصدی زنان را نشان می دهد و بقیه به عنوان کارگر در شالیزارها به تولید مشغول اند.


   یعنی کس‌وشعرتر از این من جایی ندیده‌ام. یعنی زنانی که میروند در شالیزارهایی که شوهرشان کار می‌کنند، کارگر هستند! و بعد در آماری که معلوم نیست از کجا می‌آید، می‌گوید که 75 درصد از کارگرانِ شالیزارها زن هستند. اول اینکه معلوم نیست منظورش از کارگر چیست (احتمالا همان کارگری که گفتم را می‌گوید) و بعد هم این موضوع اصلا واقعیت ندارد، زنان در مرحله کاشت، به عنوانِ کارگر در شالیزارهای دیگران کار می‌کنند، اما در مراحلِ دیگری که برعهده‌ی مردان است نیز مردان به همان نسبت ( و بر اساسِ آنچه من دیده‌ام بیشتر از زنان) به عنوان کارگر به شالیزارهای دیگران می‌روند. دستمزدها هم فرقی نمی‌کند معمولا. یعنی دستمزد بر اساسِ زن یا مرد بودنِ کارگر سنجیده نمی‌شود و تنها گفته می‌شود که مثلا نرخِ کارگر امروز فلان‌قدر است.

   آمار زنان شالیکار در این استان(گیلان) نیز بیش از مردان است.


   مرجع؟

   تمامِ این مقاله این است که «زنان در معرضِ .... هستند»، «زنان مبتلا به .... می‌شوند»، «زنان برنج می‌کارند، رنج درو می‌کنند»و.... در حالیکه در هیچ‌کدام از این حالت‌ها اگر وضعِ مردان بدتر نباشد، بهتر هم نیست.

   در موردِ سلطه‌ی فمنیست‌ها بر این رسانه‌ها نیز شواهد و قرائن بسیارند و شما تنها می‌توانید دقایقی را در سایتهایشان بگذارنید و مقالاتِ فمنیست‌هایی چون «شادی صدر» و دیگران را بخوانید. برای نمونه در برنامه‌ای که اخیرا از بی‌بی‌سی دیدم، با عنوانِ «دیدبان» از بی‌بی‌سی پرسیده شده بود که چرا بیشتر میهمانانِ برنامه‌های شما مرد هستند. مجری برنامه‌ی پرگار (که اتفاقا نامِ کوچکِ او نیز داریوش بود) می‌گفت که ما ابتدا تمامِ گزینه‌هایی که از زنان می‌توانند در برنامه‌های ما حضور داشته باشند را بررسی می‌کنیم و اگر موردی را نیافتیم آنگاه به دنبالِ مردان می‌رویم و چنان از فضای مردسالار و زن‌ستیز می‌گفت که گویی حقیقتی ازلی را بیان می‌کند. در صدای آمریکا هم کافی‌ست یک بار برنامه‌ی خیابانِ زندگی را نگاه کنید که مملوست از «فمنیسم». شبکه من‌وتو هم که هیچ!

   meaning این را پسندید.
   Confusion will be my epitaph
   As I crawl a cracked and broken path
   If we make it we can all sit back
   And laugh
   But I fear tomorrow I'll be crying,
   Yes I fear tomorrow I'll be crying
   .Yes I fear tomorrow I'll be crying

  7. 4 کاربر برای این پست سودمند از Dariush گرامی سپاسگزاری کرده اند:

   Anarchy (07-26-2013),meaning (07-26-2013),Russell (07-26-2013),sonixax (07-26-2013)

  8. #4745
   سرنویسنده یکم
   Points: 20,328, Level: 89
   Level completed: 96%, Points required for next Level: 22
   Overall activity: 0%
   دستاوردها:
   First 1000 Experience PointsGot three Friends
   بدون وضعیت
    
   خالی
    
   shirin آواتار ها
   تاریخ هموندی
   Oct 2010
   نوشته ها
   1,006
   جُستارها
   9
   امتیازها
   20,328
   رنک
   89
   Post Thanks / Like
   سپاس
   1,097
   از ایشان 2,534 بار در 930 پست سپاسگزاری شده است .
   یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
   یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
   Mentioned
   6 Post(s)
   Tagged
   0 Thread(s)
   داریوش ما داریم در بین مردم زندگی میکنیم. مثلا ممکنه بگی افسانه هست و الکی شایعه شده. ولی به یکی بگو که اصلا بین مردم نبوده باشه. نه مایی که بارها کتک وردن خواهر ها و مادر ها و دختر ها رو به دست پدر ها و برادرها و شوهرهای همسایه ها آشنایان و اقوام و.. دیدیم . کسانی که ادعای فرهنگ و مدرن شدن دارن. حالا تصور کن زنان و دخترانی که تو جوامع سنتی تر زندگی میکنن چه وضعیتی دارن.

  9. یک کاربر برای این پست سودمند از shirin گرامی سپاسگزاری کرده اند:

   viviyan (07-26-2013)

  10. #4746
   دفترچه نویس
   Points: 155,473, Level: 100
   Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
   Overall activity: 99.8%
   دستاوردها:
   First 1000 Experience PointsGot three Friends
   نِشان‌ها:
   Community Award
   بدون وضعیت
    
   Empty
    
   Russell آواتار ها
   تاریخ هموندی
   Nov 2010
   نوشته ها
   6,147
   جُستارها
   65
   امتیازها
   155,473
   رنک
   100
   Post Thanks / Like
   سپاس
   19,613
   از ایشان 15,276 بار در 5,851 پست سپاسگزاری شده است .
   یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
   یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
   Mentioned
   67 Post(s)
   Tagged
   0 Thread(s)
   گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Aquarius نمایش پست ها
   من دشنام و فوحش مستقیم را به خودم بر کنایه و طعنه آمیز بودن کلمات ترجیح می دم .. اینکه کسی بخواهد با گفتن " مسلمان" و " دانشمند" بیاید ؛ چی را می خواهد ثابت کند ؟؟ من هم در صورت تکرار این جور ادبیات اصلاً در این بحث ها شرکت نمی کنم.
   بله عبارت "دانشمند" هم در نوشتار ایشان کنایه آمیز بود به همان حماقت و کودنی.ولی اینجا ما در قوانین مرزی مشخص کرده‌ایم.شما هم میتوانید در همان حد پاسخ بدهید ولی قوانین اینجا به این شکل است که توضیح دادیم و بهتر است خودتان را با آن تطبیق دهید.

   توصیه شخصی من این است که در جای دیگر هم از فحش مستقیم استفاده نکنید روش‌هایِ بسیار بهتری برای سخن گفتن هست و توهین مستقیم به خود شما بیشتر ضربه میزند.

   "Democracy is now currently defined in Europe as a 'country run by Jews,'" Ezra Pound  11. 2 کاربر برای این پست سودمند از Russell گرامی سپاسگزاری کرده اند:

   Anarchy (07-26-2013),sonixax (07-26-2013)

  12. #4747
   مدیر تالار
   Points: 213,674, Level: 100
   Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
   Overall activity: 58.0%
   دستاوردها:
   First 1000 Experience PointsGot three Friends
   سر گیجه !!
    
   مهربون
    
   Anarchy آواتار ها
   تاریخ هموندی
   Oct 2010
   ماندگاه
   نا کجا آباد
   نوشته ها
   5,196
   جُستارها
   57
   امتیازها
   213,674
   رنک
   100
   Post Thanks / Like
   سپاس
   32,387
   از ایشان 11,750 بار در 4,886 پست سپاسگزاری شده است .
   یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
   یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
   Mentioned
   83 Post(s)
   Tagged
   0 Thread(s)
   گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی viviyan نمایش پست ها
   2. پس معنای اینکه 60-70% زنان به دانشگاه میروند، چه میشود؟ زنان در حال پیشرفت نیستند؟
   ویوی جان معنی این خیلی ساده هست...کافیه شما دقت کنی هر سال در کنکور حدود 70% از شرکت کننده ها دختر هستن در نتیجه به همین میزان هم وارد دانشگاه میشن از کل نفرات !! کافیست دقت کنید دختر ها سربازی ندارن که برن و مثل پسرها نیستن که 2 سال فقط قبل از سربازی رفتن فرصت کنکور دارن و میتونن هر چند سال که خواستن در کنکور شرکت کنن...دقت کنید که همین جامعه مردسالار به قول شما ، از دخترها انتظار کار و پول درآوردن و سرپرستی خانواده رو نداره و ضعفی برای دختر نیست در نتیجه ممکنه چندین سال تو خونه بشینه و کنکور بده و بالاخره در رشته مورد نظرش قبول شه ولی پسر به دلیل دغدغه ای که داره جهت پیدا کردن شغل و سرپرستی خانواده ، سرمایه گذاری کمتری روی کنکور میکنه و ترجیح میده وقتش رو تلف نکنه چند سال در دانشگاه...

   پس این تحلیل شما برای اینکه ثابت کنه حضور 70% ای دختران در دانشگاه نشانه پیشرفت اونهاست فعلا خیلی لنگ میزنه !!

  13. 5 کاربر برای این پست سودمند از Anarchy گرامی سپاسگزاری کرده اند:

   MaSteRyk (07-26-2013),Russell (07-26-2013),Soheil (07-26-2013),sonixax (07-26-2013),viviyan (07-26-2013)

  14. #4748
   نویسنده دوم
   Points: 7,750, Level: 58
   Level completed: 50%, Points required for next Level: 200
   Overall activity: 0%
   دستاوردها:
   First 1000 Experience Points
   xammâr
    
   Empty
    
   meaning آواتار ها
   تاریخ هموندی
   Dec 2012
   نوشته ها
   235
   جُستارها
   3
   امتیازها
   7,750
   رنک
   58
   Post Thanks / Like
   سپاس
   173
   از ایشان 716 بار در 227 پست سپاسگزاری شده است .
   یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
   یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
   Mentioned
   2 Post(s)
   Tagged
   0 Thread(s)
   گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Russell نمایش پست ها
   بله عبارت "دانشمند" هم در نوشتار ایشان کنایه آمیز بود به همان حماقت و کودنی.ولی اینجا ما در قوانین مرزی مشخص کرده‌ایم.شما هم میتوانید در همان حد پاسخ بدهید ولی قوانین اینجا به این شکل است که توضیح دادیم و بهتر است خودتان را با آن تطبیق دهید.

   توصیه شخصی من این است که در جای دیگر هم از فحش مستقیم استفاده نکنید روش‌هایِ بسیار بهتری برای سخن گفتن هست و توهین مستقیم به خود شما بیشتر ضربه میزند.  15. 3 کاربر برای این پست سودمند از meaning گرامی سپاسگزاری کرده اند:

   Anarchy (07-26-2013),Russell (07-26-2013),sonixax (07-26-2013)

  16. #4749
   سرنویسنده یکم
   Points: 20,328, Level: 89
   Level completed: 96%, Points required for next Level: 22
   Overall activity: 0%
   دستاوردها:
   First 1000 Experience PointsGot three Friends
   بدون وضعیت
    
   خالی
    
   shirin آواتار ها
   تاریخ هموندی
   Oct 2010
   نوشته ها
   1,006
   جُستارها
   9
   امتیازها
   20,328
   رنک
   89
   Post Thanks / Like
   سپاس
   1,097
   از ایشان 2,534 بار در 930 پست سپاسگزاری شده است .
   یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
   یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
   Mentioned
   6 Post(s)
   Tagged
   0 Thread(s)
   اینکه مراکز درمانی فقط برای زنان مورد تجاوز قرار گرفته وجود داره به دلیل این هست که زنان بشیار بیشتر مورد تجاوز قرار میگیرند. و کسی پیش بینی نکرده برای مردان مورد تجاوز قرار گرفته. در ضمن مردان توسط چه کسی مورد تجاوز قرار میگیرن؟ توسط زنان؟ اگر مردی توسط زنی مورد تجاوز قرار گرفته مورد نادری هست. همچین اتفاقی خیلی کم پیش میاد. در ضمن اینکه همچین مراکزی برای مردان وجود نداره آیا زیر سر فمنیستها هست؟ آنها مانع به وجود اومدن همچین مراکزی شدن آیا؟ یه سازمانهایی حقوق بشری هم هستن که برای دفاع از حقوق کل انسانها تلاش میکنن. آیا فمنیستها مانع تراشی میکنن براشون؟ فمنیستها توجه ش به مشکلات زنان در جوامع هست. همینطور که از اسمشون معلومه. اگه مردان در حقشون اجحاف میشه و یا مرکز درمانی براشون وجود نداره به هیچوجه زیر سر فمنیستها نیست. به این دلیل هست که کسی نرفته پیگیری کنه و توجهی کنه . پس حمله کردن به نهادی که کارش دفاع از قشر خاصی هست بسیار مضحک و خنده دار هست. شما میگید فمنیستها نباید باشن چون در حق مردان ظلم میشه و کسی نیست پیگیری کنه. .

  17. یک کاربر برای این پست سودمند از shirin گرامی سپاسگزاری کرده اند:

   viviyan (07-26-2013)

  18. #4750
   دفترچه نویس
   Points: 83,861, Level: 100
   Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
   Overall activity: 99.6%
   دستاوردها:
   First 1000 Experience PointsGot three Friends
   HE
    
   Empty
    
   Dariush آواتار ها
   تاریخ هموندی
   Oct 2012
   ماندگاه
   No man's land
   نوشته ها
   3,040
   جُستارها
   30
   امتیازها
   83,861
   رنک
   100
   Post Thanks / Like
   سپاس
   3,020
   از ایشان 8,976 بار در 2,888 پست سپاسگزاری شده است .
   یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
   یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
   Mentioned
   60 Post(s)
   Tagged
   0 Thread(s)
   گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی shirin نمایش پست ها
   داریوش ما داریم در بین مردم زندگی میکنیم. مثلا ممکنه بگی افسانه هست و الکی شایعه شده. ولی به یکی بگو که اصلا بین مردم نبوده باشه. نه مایی که بارها کتک وردن خواهر ها و مادر ها و دختر ها رو به دست پدر ها و برادرها و شوهرهای همسایه ها آشنایان و اقوام و.. دیدیم . کسانی که ادعای فرهنگ و مدرن شدن دارن. حالا تصور کن زنان و دخترانی که تو جوامع سنتی تر زندگی میکنن چه وضعیتی دارن.
   الان من این پست را از جنگل‌های آمازون دارم ارسال می‌کنم و آخرین انسانی که دیده‌ام مربوط به شش سالِ پیش بود که با هلی‌کوپتر از فرازِ کلبه‌ام گذشت و برایم سوت زد و دست تکان داد:)))

   اینها برایمان سخن نمی‌شوند، موضوع این است که خشونت علیه مردان اساسا دیده نمی‌شود. شما همین الان در جمعی باشید از دوستان خود که یک دختر به گوشِ دوست‌پسرِ خود سیلی بزند، خواهید خندید یا در بهترین حالت یک مقدار تعجب خواهید کرد و بعد سعی می‌کنید موضوعِ بحث را عوض کنید. چیزی که من بارها دیده‌ام که در شوخی و خوشمزه‌بازی دخترِ مربوطه همینطوری الکی یک سیلی به گوشِ دوست‌سرِ خود می‌زند یا یک مشتی به پشتِ او، همین را اگر مرد میکرد عملا او را با گوه یکسان می‌کردند. خشونتِ زبانی را هم شما نمی‌بینید که من می‌توانم با اطمینان بگویم که زنانِ ایرانی یکی از بد دهان‌ترین زنانی هستند که دیده‌ام، فحش همینطوری نوکِ زبان‌شان است. کافی‌ست به یک دختر در خیابان سخنی بگویید شبیه به این که «چه مانتوی قشنگی پوشیدی» پاسخ : «گمشو احمقِ عوضی کثافت، جنده هم مادرته». خشونتی که از سوی خواهران به برادران اعمال می‌شود را نمی‌بینید، اما من به مراتب دیده‌ام، چون سعی می‌کنم نادیده نگیرم. خشونتِ پسران علیه پدران را نمی‌بینید، پدران علیه پسران، مادران علیه پسران و هتا خشونت زنان علیه شوهران، شما تنها آنسوی سوی ماجرا را می‌بینیند که دوست دارید ببینید. شما هم اگر یکبار همچون من برای کمک کردن به یک زنِ جوان در حملِ وسائلِ سنگین‌اش از شوالیه‌ها کتک وحشتناکی خورده بودید، این را نمی‌گفتید. اگر شما هم همچون پسرهای پرشماری که به سببِ یک متلک به یک دخترک، تا حدِ مرگ کتک می‌خورند را می‌دیدید، اینگونه سخن نمی‌گفتید. پیشنهادِ من این است که قدری بیشتر چشمانِ خود را باز کنید و پیرامون را با انصافِ بیشتری بررسی کنید.

   شما به جای فرهنگ و سنتی که در شکل‌گیریِ آن هم زن و هم مرد نقش دارند را محکوم کنید که در آن مردان بیشترین قربانیانِ خشونت‌های خیابانی هستند، به سرزنشِ قربانی روی می‌آورید که : مردان خودشان خودشان را می‌زنند.

   جامعه سنتی هم الزاما به معنای ضدزن بودن نیست. یکی دیگر از دستاوردهای فمنیسم اتفاقا همین است که با برابر ساختنِ جامعه‌ی سنتی با جامعه ضدزن، عملا معیارِ مدرن بودن، انسانی بودن و درست بودنِ یک حکومت را تبدیل کرده به رفتارِ آن در برابرِ زنان و چگونگیِ رفتارِ آن با مردان هیچ اهمیتی ندارد. یعنی حقوقِ انسان تنها مهم نیست، حقوقِ زنان مهمتر است و آن اولویتِ بیشتری دارد. چنانکه همانطور که قبلا هم گفتم، مردانی هستند در زندانهای جمهوری اسلامی که از ابتدای جمهوری اسلامی در زندان هستند و اصلا کسی آنها را به خاطر نمی‌آورد. مثلا «سعید زینالی» را چه کسی می‌شناسد که چهارده سال است ربوده شده و اصلا هیچ خبری از او نیست؟ همین را مقایسه کنید با کمپین‌های بین‌المللی برای آزادی «نسرین ستوده». یعنی به طور غیرمستقیم این سخن را می‌شنویم که : ببینید رژیم جمهوری اسلامی چقدر جنایتکار است، نسرین ستوده را زندانی کرده. اگر این از نگاهِ شما یک بی‌عدالتی در مصروف داشتنِ بیشتر توجه‌ها و انرژی‌ها تنها برای یک گروه از انسان‌ها نیست، اگر این درست است و از نگاهِ شما پذیرفته است، پس سخن دیگری نمی‌رود.
   Russell این را پسندید.
   Confusion will be my epitaph
   As I crawl a cracked and broken path
   If we make it we can all sit back
   And laugh
   But I fear tomorrow I'll be crying,
   Yes I fear tomorrow I'll be crying
   .Yes I fear tomorrow I'll be crying

  19. 4 کاربر برای این پست سودمند از Dariush گرامی سپاسگزاری کرده اند:

   Alice (07-26-2013),Anarchy (07-26-2013),Soheil (07-26-2013),sonixax (07-26-2013)

  داده‌های جُستار

  کاربری که سرگرم دیدن این جُستار هستند

  هم‌اکنون 2 کاربر سرگرم دیدن این جُستار است. (0 کاربر و 2 مهمان)

  جُستارهای همانند

  1. پاسخ: 38
   واپسین پیک: 07-10-2015, 05:13 PM

  مجوز های پیک و ویرایش

  • شما نمیتوانید جُستار نوی بفرستید
  • شما نمیتوانید پیکی بفرستید
  • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
  • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
  •