• Empty
 • قاطی کردم
 • مهربون
 • موفق
 • متعجب
 • مریض
 • مشغول
 • معترض
 • ناراحت
 • هیچ
 • کنجکاو
 • کسل
 • گیج شدم
 • گریه
 • پکر
 • اخمو
 • از خود راضی
 • بی تفاوفت
 • بد جنس
 • بد حال
 • خونسرد
 • خواب آلود
 • خوشحال
 • خجالتی
 • خسته
 • دلواپس
 • رنجور
 • ریلکس
 • سپاسگزار
 • سر به زیر
 • شوکه
 • شاد و سر حال
 • عاشق
 • عصبانی
 • غمگین
 • غافلگیر
 • User Tag List

  نمایش پیکها: از 1 به 6 از 6

  جُستار: باطري، زندگي «روژان كوچولو» را كم‌سو كرد

  1. #1
   مدیر تالار
   Points: 213,331, Level: 100
   Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
   Overall activity: 99.4%
   دستاوردها:
   First 1000 Experience PointsGot three Friends
   سر گیجه !!
    
   مهربون
    
   Anarchy آواتار ها
   تاریخ هموندی
   Oct 2010
   ماندگاه
   نا کجا آباد
   نوشته ها
   5,196
   جُستارها
   57
   امتیازها
   213,331
   رنک
   100
   Post Thanks / Like
   سپاس
   32,387
   از ایشان 11,750 بار در 4,886 پست سپاسگزاری شده است .
   یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
   یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
   Mentioned
   83 Post(s)
   Tagged
   0 Thread(s)

   باطري، زندگي «روژان كوچولو» را كم‌سو كرد

   باطري، زندگي «روژان كوچولو» را كم‌سو كرد


   » سرویس: اجتماعي - حوادث
   کد خبر: 91022615875
   سه‌شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۱۴:۰۵
   27 ماه از حادثه تلخي كه «روژان» به خاطر شيطنت كودكانه خود گرفتار راهروهاي دادسراي پزشكي شده است، مي‌گذرد و تلاش مادر جوان اين طفل براي اثبات‌ قصور پزشكي پس از گذشت دوسال همچنان ادامه دارد.روژان حالا دختر چهارسال و شش ماهه‌ايست كه 27 ماه پيش به دور از چشم پدر و مادرش باطري كنترل ضبط‌ماشين را بلعيده اما همچنان به دليل مشكلات پيش آمده تنها مي‌تواند مايعات را به كمك سرنگ پنج ميليمتري بخورد.

   مژگان علمي‌پور مادر روژان در گفت‌وگو با خبرنگار «حوادث» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با بيان اينكه 27 ماه پيش دختر دوساله‌اش به دور از چشم پدر و مادر كنترل ضبط ماشين را با دندان شكسته و باطري كوچك دايره‌اي‌ شكل آن را بلعيده است گفت: ساعت 2 نيمه شب كودك را به درمانگاهي منتقل كرديم كه مسئولان بخش اورژانس اين درمانگاه اعلام كرده‌اند به دليل نداشتن امكانات بايد به بيمارستان تخصصي‌تري برويد. مادر روژان كوچولو با بيان اينكه نيمه‌هاي شب به سرعت روژان را به بيمارستان ديگري منتقل كرديم مدعي شد: سهل‌انگاري تيم پزشكي در همان شب باعث شد كه روژان تا زير تيغ هشت جراح برود. وي با بيان اينكه طفل خردسالش پس از هر بار عمل جراحي نمي‌تواند تا يك هفته غذا بخورد گفت: دختر چهارساله‌ام تنها 11 كيلو وزن دارد و تنها مي‌تواند مايعات را مصرف كند. علمي‌پور گفت: هنگامي كه اين كودك مايعات مصرف مي‌كند، براي آن كه دچار مشكل نشود مجبور هستم گلوي او را ماساژ دهم تا مايعات به راحتي از گلويش پايين رود.   روژان در ايسنا   مادر روژان كوچولو گفت: تا چهارماهه پيش شلنگي به معده روژان وصل بود و تنها مي‌توانست مايعات را بخورد اما با انجام عمل‌هاي متعدد در حال حاضر معده اين طفل در نزديكي گلويش قرار دارد و پس از بلع مايعات، مايع مستقيما وارد معده روژان مي‌شود چرا كه پس ازهشت بار عمل جراحي روي مري اين كودك تنها يك سانتيمتر از مري او باقي مانده است.

   وي در مورد شب حادثه با بيان اينكه در بيمارستان هيچ اقدامي توسط پزشكان براي نجات كودك انجام نشد گفت: روژان پس از هفت ساعت به اتاق جراحي رفت، اما باطري به دامنه مري او نفوذ كرده بود و بايد مري برداشته مي‌شد.
   علمي‌پور با بيان اينكه پزشكان هر بار با برداشتن قسمتي از مري دخترم تلاش داشتند تا مشكل او را برطرف كنند، گفت: هر بار روژان ضعيف‌تر مي‌شود و نمي‌تواند غذا بخورد.
   وي با بيان اينكه نتايج پزشكي نشان مي‌دهد اين دختر چهارساله بايد براي ادامه درمان و تلاش براي زنده ماندن به خارج از كشور سفر كند گفت: با نامه‌نگاري‌هايي كه با يك پزشك انگليسي انجام شده مشخص شد كه مبلغ بيش از 160 هزار پوند براي ادامه درمان اين طفل نياز است.

   روژان از ورود به اجتماع ترس دارد

   دخترم با داروهاي آرام‌بخش، آرام مي‌شود

   مادر روژان در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به ترس‌هاي شبانه اين طفل به ايسنا گفت: روژان از ورود به اجتماع ترس دارد و تصور مي‌كند هنگامي كه ما ازمنزل خارج مي‌شويم به بيمارستان قرار است برويم به همين دليل جيغ مي‌كشد و مدتي است كه با داروهاي آرام‌بخش او را آرام مي‌كنم.
   وي با بيان اينكه روژان حتي از خوردن غذا نيز ترس دارد گفت: هنگامي كه روژان دچار اين مشكل شد، تنها دوسال داشت و تصوري از غذا و صرف آن نداشت و دراين مدت نيز تنها با سرنگ پنج ميليمتري مايعات را به گلوي او مي‌ريختم به همين دليل تصور مي‌كند كه غذا خوردن بسيار سخت است و از آن فرار مي‌كند و هنگامي كه به او موادغذايي جامد مي‌دهم، چون نمي‌تواند آن را ببلعد غذا را پس مي‌زند.
   وي با بيان اينكه بنا به گفته دكتر اميري روانشناس و متخصص اعصاب اين طفل دچار موج‌گرفتگي عصبي شده است گفت: اين كودك از ورود به اجتماع ترس دارد.

   علمي‌پور در توضيحات خود با بيان اينكه در سال 89 به دادسراي جرايم پزشكي رفته است، گفت: نيمه شب دوم بهمن‌ماه سال 88 به دليل نبود دستگاه آندوسكوپي به بيمارستان ديگري رفتيم كه در آنجا نيز مسئولان بيمارستان به خاطر نداشتن تجهيزات كامل ما را به بيمارستان تخصصي ديگري فرستادند كه در آنجا نيز يك ساعتي به دلايل نامشخص معطل شديم كه كادر پزشكي با گرفتن عكس‌هاي پزشكي متوجه شدند كه باطري به ديواره مري چسبيده و كاري نكردند تا به اين نتيجه رسيدند كه روژان بايد به بيمارستان تخصصي‌تر منتقل شود.
   وي با بيان اينكه پنج ساعت در آن بيمارستان منتظر مانديم تا روژان را به اتاق جراحي منتقل كنند، گفت: جالب است بدانيد روژان پس از آن كه از آندوسكوپي خارج شد بدون هيچ دستگاه اكسيژن و برانكارد روي دستانم به اتاق عمل منتقل شد.
   علمي‌پور با بيان اينكه تيم پزشكي قسمتي از مري را كه دچار ميكروب شده بود برداشتند و دوسر آن را پيوند زدند، گفت: سه روز از اين حادثه نگذشته بود كه معاينات نشان داد پيوند باز شده است و به خاطر اين سهل‌انگاري مري روژان را خارج كردند.

   اسناد پزشكي روژان

   وي با بيان اينكه پزشكان براي زنده‌ماندن روژان با سوراخي كه در ناحيه معده او ايجاد كردند به او غذا مي‌رساندند گفت: روژان به مدت سه ماه از طريق لوله تغذيه مي‌شد.
   علمي‌پور با بيان اينكه پس از ثبت شكايت ما از كادر پزشكي بيمارستان به دليل سهل‌انگاري و قصور در ارائه خدمات اورژانسي به طفل دوساله، كارشناسان پزشكي دست به كار شدند تا ميزان قصور تيم جراحي اين بيمارستان معروف را مشخص كنند، گفت: كارشناسان پس از بررسي‌هاي لازم اعلام كردند با استناد به بررسي پرونده باليني بيمارستان دو پزشك فوق تخصص گوارش به دليل عدم‌هماهنگي به موقع با سرويس جراحي و تاخير در انجام آندوسكوپي بيمار مرتكب 10 درصد قصور نسبي پزشكي شده‌اند و مبلغ شش ميليون تومان ديه براي روژان در نظر گرفته شد.
   وي با بيان اينكه اين كودك به جاي رفتن به مهدكودك يا مراكز تفريحي هفته‌اي دو مرتبه به ملاقات پزشك اعصاب مي‌رود، گفت: روژان هر بار كه از خانه بيرون مي‌آييم بي‌قراري مي‌كند و مي‌ترسد كه به مطب پزشك برويم.
   علمي‌پوربا بيان اينكه ميليون‌ها تومان خرج بيماري روژان شده است گفت: كودكم ضعيف است و توانايي اين همه جراحي را ندارد و بار نخست مري را در داخل گلو گذاشتند و در جراحي بعدي چندين‌بار پيوند زدند، بافت مري فاسد شده و به همين خاطر در عمل‌هاي بعدي مري را خارج كردند و معده را به نزديكي گلوي دختر چهارساله‌ام آوردند تا راحت‌تر غذا مصرف كنم.


   مادر روژان كوچولو با بيان اينكه پس از گذشت ماه‌ها كميسيون پزشكي، قصور پزشكي را 10درصد عنوان كرد، گفت: تصورش را هم نمي‌كردم كه پرونده دخترم با اين راي بسته شود.
   وي با بيان اينكه به جد پيگير حقوق از دست رفته روژان است مدعي شد: براي پيگيري اين حكم به تمام مراجع قضايي مراجعه كردم و جالب است بدانيد در دستور بازپرس دادسراي جرايم پزشكي دستوري مبني بر رسيدگي به قصورات بيمارستان مربوطه داده شده بود اما اين مهم در بررسي‌ها مغفول مانده است.
   همچنين دكتر صادقيان فوق تخصص جراحي كودكان، نيز با بيان اينكه روژان به دليل بلع باطري دچار سوراخ‌شدن مري شده است به ايسنا گفت: اين كودك به علت مشكلات ايجاد شده تحت پيوند مري قرار گرفت اما اين پيوند پاسخ نداده و پس از مدتي اين مري تنگ‌تر شد كه با عمل جراحي اين بافت گشادتر شد اما در حال حاضر اين كودك تنها مي‌تواند مايعات مصرف كرده و در بلع موادغذايي جامد مشكل دارد.
   به گزارش ايسنا، روژان چهارساله نحيف‌تر و خجالتي‌تر ازآن بود كه حتي بتواند از اطرافش درك درستي داشته باشد او با آن كه چهارسال سن دارد اما هنوز از پستانك استفاده مي‌كند و به گفته مادرش از آنجايي كه عمل‌هاي جراحي پي درپي روي تارهاي صوتي او اثرگذاشته نمي‌تواند به درستي سخن بگويد، او اين روزها منتظر است تا بلكه با دريافت كمك‌هاي مالي از سوي مردم نيكوكار براي درمان تخصصي اقدام كند تا آينده‌اي روشن‌تر داشته باشد.
   انتهاي پيام


   روژان در ايسنا


   روژان در ايسنا   روژان در آي سي يو   روژان در ايسنا   کد خبرنگار: 71368

  2. 4 کاربر برای این پست سودمند از Anarchy گرامی سپاسگزاری کرده اند:

   khayyam (06-18-2012),Mehrbod (06-18-2012),Russell (06-18-2012),sonixax (06-19-2012)

  3. #2
   مدیر تالار
   Points: 213,331, Level: 100
   Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
   Overall activity: 99.4%
   دستاوردها:
   First 1000 Experience PointsGot three Friends
   آغازگر جُستار
   سر گیجه !!
    
   مهربون
    
   Anarchy آواتار ها
   تاریخ هموندی
   Oct 2010
   ماندگاه
   نا کجا آباد
   نوشته ها
   5,196
   جُستارها
   57
   امتیازها
   213,331
   رنک
   100
   Post Thanks / Like
   سپاس
   32,387
   از ایشان 11,750 بار در 4,886 پست سپاسگزاری شده است .
   یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
   یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
   Mentioned
   83 Post(s)
   Tagged
   0 Thread(s)
   روژان کودک 4.5 ساله‌اي است كه 27 ماه پيش به دور از چشم پدر و مادرش با شيطنت كودكانه، باطري كنترل ضبط صوت را بلعيد و مری‌اش آسیب شدید دید.

   پس از هشت بار عمل جراحی تنها یک سانتیمتر از مری روژآن باقی مانده است در حال حاضر معده او در نزديكي گلويش قرار دارد و با كمك سرنگ پنج ميليمتري تنها مي‌تواند مايعات بخورد. با تاييد وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي اميدي براي ادامه درمان روژان در خارج از كشور پيدا شده و بنابر مكاتبات انجام گرفته با بيمارستان مربوطه مبلغ 80 هزار پوند براي انجام درمان او برآورد شده است.

   روژان کوچولو براي ادامه درمان خود به كمك‌هاي مالي مردم احتياج دارد تا با انجام عمل‌هاي متعدد آينده‌‌ای روشن‌تر داشته باشد.   ---------- ارسال جدید اضافه شده در 01:49 PM ---------- ارسال قبلی در 01:47 PM ----------

   دوستانی که میتونن کمک کنن:
   شماره حساب : 0046925343
   شماره کارت : 2827-5006-5310-6273
   بنام : مژگان علمیپور - مادر روژآن
   بانک تجارت.
   -------------------------------------
   از هر طریقی که میتونید خبر رو پخش کنید یا به افرادی که میدونید کمک میکنن اطلاع بدین...

  4. 3 کاربر برای این پست سودمند از Anarchy گرامی سپاسگزاری کرده اند:

   khayyam (06-18-2012),Russell (06-18-2012),sonixax (06-18-2012)

  5. #3
   مدیر تالار
   Points: 213,331, Level: 100
   Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
   Overall activity: 99.4%
   دستاوردها:
   First 1000 Experience PointsGot three Friends
   آغازگر جُستار
   سر گیجه !!
    
   مهربون
    
   Anarchy آواتار ها
   تاریخ هموندی
   Oct 2010
   ماندگاه
   نا کجا آباد
   نوشته ها
   5,196
   جُستارها
   57
   امتیازها
   213,331
   رنک
   100
   Post Thanks / Like
   سپاس
   32,387
   از ایشان 11,750 بار در 4,886 پست سپاسگزاری شده است .
   یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
   یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
   Mentioned
   83 Post(s)
   Tagged
   0 Thread(s)
   دوستانی که میتونن کمک کنن:
   شماره حساب : 0046925343
   شماره کارت : 2827-5006-5310-6273
   بنام : مژگان علمیپور - مادر روژآن
   بانک تجارت.
   -------------------------------------
   از هر طریقی که میتونید خبر رو پخش کنید یا به افرادی که میدونید کمک میکنن اطلاع بدین...

  6. 2 کاربر برای این پست سودمند از Anarchy گرامی سپاسگزاری کرده اند:

   khayyam (06-18-2012),sonixax (06-18-2012)

  7. #4
   مدیر تالار
   Points: 420,440, Level: 100
   Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
   Overall activity: 100.0%
   دستاوردها:
   First 1000 Experience PointsGot three Friends
   چخه
    
   شاد و سر حال
    
   sonixax آواتار ها
   تاریخ هموندی
   Oct 2010
   ماندگاه
   کره ی زمین
   نوشته ها
   9,077
   جُستارها
   109
   امتیازها
   420,440
   رنک
   100
   Post Thanks / Like
   سپاس
   47,052
   از ایشان 15,069 بار در 7,076 پست سپاسگزاری شده است .
   یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
   یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
   Mentioned
   89 Post(s)
   Tagged
   0 Thread(s)
   گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Havadar_e_Democracy نمایش پست ها
   دوستانی که میتونن کمک کنن:
   شماره حساب : 0046925343
   شماره کارت : 2827-5006-5310-6273
   بنام : مژگان علمیپور - مادر روژآن
   بانک تجارت.
   -------------------------------------
   از هر طریقی که میتونید خبر رو پخش کنید یا به افرادی که میدونید کمک میکنن اطلاع بدین...
   یکی از دوستان فردا داره میره ایران . من بهش این شماره حساب رو دادم تا یک کمکی بکنه .
   No, we won't give up, we won't go away
   'Cause we're not about to live in this mass delusion
   No, we don't wanna hear another word you say
   'Cause we know they're all depending on mass confusion
   No, we can't turn back, we can't turn away
   'Cause it's time we all relied on the last solution
   No, we won't lay down and accept this fate
   'Cause we're standing on the edge of a revolution

  8. 4 کاربر برای این پست سودمند از sonixax گرامی سپاسگزاری کرده اند:

   Anarchy (06-18-2012),khayyam (06-19-2012),Mehrbod (06-18-2012),Russell (06-19-2012)

  9. #5
   مدیر تالار
   Points: 213,331, Level: 100
   Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
   Overall activity: 99.4%
   دستاوردها:
   First 1000 Experience PointsGot three Friends
   آغازگر جُستار
   سر گیجه !!
    
   مهربون
    
   Anarchy آواتار ها
   تاریخ هموندی
   Oct 2010
   ماندگاه
   نا کجا آباد
   نوشته ها
   5,196
   جُستارها
   57
   امتیازها
   213,331
   رنک
   100
   Post Thanks / Like
   سپاس
   32,387
   از ایشان 11,750 بار در 4,886 پست سپاسگزاری شده است .
   یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
   یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
   Mentioned
   83 Post(s)
   Tagged
   0 Thread(s)
   روژان كوچولو براي آينده بدون درد چشم انتظار كمك‌هاي مردمي

   » سرویس: اجتماعي - حوادث
   کد خبر: 91032916559
   دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۱ - ۱۱:۳۸   مقدمات درمان روژان كوچولو كه حدود 27 ماه پيش به دور از چشم پدر و مادرش باتري كنترل ضبط ماشين را بلعيد ودچار مشكلات متعدد شد تا جاي كه اكنون تنها با سرنگ پنج ميليمتري مي‌تواند غذا بخورد، براي سفر درماني به خارج از كشورآغاز شده و اميد اين كودك براي آينده بدون درد به كمك هموطنانش است.
   دكتر ناصر صادقيان، استاد و فوق تخصص جراحي كودكان كه معالجه روژان را برعهده دارد، با بيان اينكه اين دختر 4/5 ساله به دليل بلع باتري دچار سوراخ‌شدن مري شده است به ايسنا گفت:‌ اين كودك به علت مشكلات ايجاد شده بارها تحت عمل پيوند مري قرار گرفت، اما متأسفانه اين پيوندها پاسخ نداده و به دليل تعدد عمل جراحي مري اين كودك تنگ و كوتاه شده است.
   وي با بيان اينكه به دليل كوتاهي مري و معده در قسمت گردن قرار گرفته است گفت: در حال حاضر اين كودك تنها مي‌تواند مايعات مصرف كرده و در بلع موادغذايي جامد و لقمه‌ دچار مشكل است.
   صادقيان با تأكيد بر اين كه بهتر است روژان براي ادامه درمان به خارج از كشور سفر كند گفت: اين دختر خردسال براي بازپس گرفتن بهبودي خود نياز به چندين عمل جراحي دارد تا بافت مري او گشادتر شود.
   به گزارش ايسنا روژان در نيمه شب 27 ماه پيش به دور از چشم پدر و مادرش باتري كنترل ضبط ماشين را بلعيده و به دليل سهل‌انگاري تيم پزشكي تاكنون زير تيغ هشت جراح قرار گرفت به گونه‌اي كه پس از عمل جراحي‌هايش كه به دليل سوراخ‌شدن مري كه به علت اسيد باتري رخ داده بود. تنها يك سانتيمتر از مري او باقي مانده به گونه‌اي كه پزشكان براي زنده‌ماندن اين دختر خردسال مجبور شدند كه معده او را در ناحيه‌ي گلو قرار دهند تا اين دختر كوچولو بتواند حداقل، مايعات مصرف كند.
   پزشكان تاكنون 80 هزار پوند ـ حدود 160 ميليون تومان ـ براي ادامه درمان روژان تخمين زده‌اند و اين كودك اميدوار است، با دريافت كمك‌هاي مالي مردم نيكوكار براي انجام اين جراحي‌هاي تخصصي اقدام كند تا شايد آينده‌اي روشن‌تر و بدون درد در انتظارش باشد.
   خبرگزاري دانشجويان ايران ضمن تشكر از تلاش‌هاي بشردوستانه ايرانيان در سراسر جهان با توجه به درخواست متعدد مردمي مبني بر ارايه راهي براي كمك به اين كودك، شماره حساب اعلامي از سوي والدين روژان براي دريافت كمك‌هاي مردمي به شماره 0046925343 و همچنين شماره كارت 6273531050062827 به نام مژگان علمي‌پور (مادر روژان) در بانك تجارت و شماره تلفن 09196399516 براي پاسخگويي را منتشر كرده است.
   انتهاي پيام

   روژان


   روژان،‌ دختر ۴ ساله‌ی گرفتار بیماری دردناک   روژان،‌ دختر ۴ ساله‌ی گرفتار بیماری دردناک   روژان در حال غذا خوردن   روژان،‌ دختر ۴ ساله‌ی گرفتار بیماری دردناک


   کد خبرنگار: 71368

  10. 2 کاربر برای این پست سودمند از Anarchy گرامی سپاسگزاری کرده اند:

   Russell (06-19-2012),sonixax (06-19-2012)

  11. #6
   مدیر تالار
   Points: 213,331, Level: 100
   Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
   Overall activity: 99.4%
   دستاوردها:
   First 1000 Experience PointsGot three Friends
   آغازگر جُستار
   سر گیجه !!
    
   مهربون
    
   Anarchy آواتار ها
   تاریخ هموندی
   Oct 2010
   ماندگاه
   نا کجا آباد
   نوشته ها
   5,196
   جُستارها
   57
   امتیازها
   213,331
   رنک
   100
   Post Thanks / Like
   سپاس
   32,387
   از ایشان 11,750 بار در 4,886 پست سپاسگزاری شده است .
   یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
   یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
   Mentioned
   83 Post(s)
   Tagged
   0 Thread(s)
   استمداد روژان كوچولو براي آينده بدون درد از مسئولان؛


   «ويزا تا درمان» دغدغه‌هاي روژان براي ادامه زندگي   » سرویس: اجتماعي - حوادث
   کد خبر: 91050100236
   یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۱ - ۱۰:۴۹
   درمان روژان كوچولو كه حدود 29 ماه پيش به دور از چشم والدينش باتري كنترل ضبط ماشين را بلعيده و دچار مشكلات متعددي شد، تا جايي كه اكنون تنها با سرنگ پنج ميليمتري مي‌تواند غذا بخورد، اين روزها به دليل عدم‌تطابق زمان سفر با پذيرش بيمارستان، با مشكل مواجه شده تا جايي كه مادر اين طفل از مسئولان براي حل مشكلاتش درخواست كمك كرد.


   مژگان علمي‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار «حوادث» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در تشريح آخرين وضعيت اعزام اين كودك 4/5 ساله براي درمان به انگلستان، گفت: با رايزني‌هاي انجام شده با وزارت امورخارجه 10 آگوست (20 مردادماه)براي سفر روژان به كشور انگلستان تعيين شده، اين در حاليست كه تاريخ پذيرش بيمارستان‌، 31 جولاي (10 مردادماه) است.


   وي با بيان اينكه اين تداخل زماني با توجه به مشكلات تهيه ويزا سبب بروز ناهماهنگي‌هاي در روند درمان شده است، گفت: با كمك هموطنان نيكوكار در سراسر جهان مبلغ 81 هزار پوند براي ادامه درمان روژان جمع‌آوري و به حساب بيمارستان مورد نظر در انگلستان واريز شده اما «روژان» همچنان براي تامين هزينه‌هاي سفر شامل تهيه هزينه‌هاي بليت، ويزا اقامت و درمان حدود شش ماه در انگلستان به ياري مردم نوع دوست چشم دوخته است تا با انجام اين عمل‌ها دريچه‌اي از اميد به آينده بدون درد در دل دردمند وي باز شود.


   مادر روژان با بيان اينكه رايزني‌ها براي تغيير زمان سفر همچنان ادامه دارد اما در صورت عدم حضور در تاريخ اعلامي از سوي بيمارستان، 81 هزار پوند واريزي به حساب بيمارستان عملا غيرقابل استراد خواهد بود، گفت: روژان به دليل گرماي هوا، وضعيت مناسبي ندارد، به گونه‌اي كه با افزايش دماي هوا دچار اسهال و استفراغ شديد مي‌شود و زخم‌هاي معده او دردش را دو چندان كرده و به همين لحاظ به شدت كاهش وزن داشته است.   وي با بيان اينكه روژان 4/5 ساله ديگر تحمل درد را ندارد، اظهاراميدواري كرد كه با اعزام هر چه سريعتر روژان به انگلستان، بيماري وي شدت بيشتري نگيرد.


   علمي‌پور در مورد اعلام آمادگي برخي خيران مبني بر اقامت در منزل آنان به جاي هتل در انگلستان گفت: متاسفانه تمام افرادي كه وعده داده بودند كه مي‌توانند در طول زمان درمان روژان به جاي هتل در منزل آنان اقامت كنيم، بنا به دلايلي نتوانستند به وعده خود عمل كنند و هزينه اقامت نيز به هزينه‌هاي درمان افزوده شده، در حالي كه تمام كمك‌هاي جمع‌آوري شده به حساب بيمارستان واريز شده و پولي براي تامين هزينه‌هاي سنگين اقامت در انگليس باقي نمانده است.


   به گزارش ايسنا، روژان در نيمه شب 28 ماه پيش به دور از چشم پدر و مادرش، باتري كنترل ضبط ماشين را بلعيده و به دليل سهل‌انگاري تيم پزشكي تاكنون 8 مرتبه زير تيغ جراحان رفت به گونه‌اي كه پس از عمل جراحي‌هايش كه به دليل سوراخ‌شدن مري كه به دليل اسيد باتري رخ داده بود، تنها يك سانتيمتر از مري او باقي مانده، به گونه‌اي كه پزشكان براي زنده ماندن اين دختر خردسال مجبور شدند كه معده او را در ناحيه گلو قرار دهند، تا اين دختر كوچولو بتواند حداقل، مايعات مصرف كند. پزشكان تاكنون 80 هزار پوند‌ معادل 160 ميليون تومان براي درمان روژان تخمين زده‌اند كه اين رقم با كمك مردم خير تامين شده است، اما اختلاف در زمان سفر و پذيرش بيمارستان، بيم بزرگي در دل دختر 4.5 ساله ايجاد كرده است كه اين روزها تنها اميد براي يافتن سلامتي را در سفر به انگلستان مي‌داند.   خبرگزاري دانشجويان ايران ضمن تشكر از تلاش‌هاي بشردوستانه ايرانيان در سراسر جهان با توجه به درخواست متعدد مردمي مبني بر ارايه راهي براي كمك به اين كودك، شماره حساب اعلامي از سوي والدين روژان براي دريافت كمك‌هاي مردمي به شماره 0046925343 و كارت 6273531050062827 به نام مژگان علمي‌پور (مادر روژان) در بانك تجارت و شماره تلفن 09196399516 براي پاسخگويي را منتشر كرد.


   انتهاي پيام   روژان،‌ دختر ۴ ساله‌ی گرفتار بیماری دردناک
   روژان
   روژان،‌ دختر ۴ ساله‌ی گرفتار بیماری دردناک

  12. 3 کاربر برای این پست سودمند از Anarchy گرامی سپاسگزاری کرده اند:

   Mehrbod (07-25-2012),Russell (07-25-2012),sonixax (07-25-2012)

  داده‌های جُستار

  کاربری که سرگرم دیدن این جُستار هستند

  هم‌اکنون 1 کاربر سرگرم دیدن این جُستار است. (0 کاربر و 1 مهمان)

  مجوز های پیک و ویرایش

  • شما نمیتوانید جُستار نوی بفرستید
  • شما نمیتوانید پیکی بفرستید
  • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
  • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
  •