• Empty
 • قاطی کردم
 • مهربون
 • موفق
 • متعجب
 • مریض
 • مشغول
 • معترض
 • ناراحت
 • هیچ
 • کنجکاو
 • کسل
 • گیج شدم
 • گریه
 • پکر
 • اخمو
 • از خود راضی
 • بی تفاوفت
 • بد جنس
 • بد حال
 • خونسرد
 • خواب آلود
 • خوشحال
 • خجالتی
 • خسته
 • دلواپس
 • رنجور
 • ریلکس
 • سپاسگزار
 • سر به زیر
 • شوکه
 • شاد و سر حال
 • عاشق
 • عصبانی
 • غمگین
 • غافلگیر
 • User Tag List

  برگ 5 از 31 نخستیننخستین 123456789101112131415161718192021222324 ... واپسینواپسین
  نمایش پیکها: از 41 به 50 از 304

  جُستار: پاسخ به شبهات در مورد رژیم گیاهخواری

  1. #41
   سرنویسنده یکم
   Points: 27,797, Level: 98
   Level completed: 45%, Points required for next Level: 553
   Overall activity: 99.2%
   دستاوردها:
   First 1000 Experience PointsGot three Friends
   سرگرم
    
   مشغول
    
   Reactor آواتار ها
   تاریخ هموندی
   Oct 2010
   نوشته ها
   1,377
   جُستارها
   9
   امتیازها
   27,797
   رنک
   98
   Post Thanks / Like
   سپاس
   1,641
   از ایشان 2,863 بار در 1,134 پست سپاسگزاری شده است .
   یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
   یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
   Mentioned
   10 Post(s)
   Tagged
   0 Thread(s)
   گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی مهربد نمایش پست ها
   برای شکار جانداران که برای لذت بردن باشد چه؟
   این موقعیت قبلا برای من پیش اومده. هدف گیری سیبل بی جان رو ترجیح میدم. به نظر من کشتن حیوانات برای تفریح یک مقدار خودخواهیه. در مورد شکار حیوانات من با نظریه سرخ پوست ها موافقم. برای رفع نیاز و سیر کردن شکم خوبه ولی برای تفریح یک مقدار ظلمه.
   انسان پیشرو با جامعه همخوانی ندارد هم آهنگی دارد

  2. 5 کاربر برای این پست سودمند از Reactor گرامی سپاسگزاری کرده اند:

   Anarchy (06-21-2012),Russell (06-21-2012),sonixax (06-21-2012),Theodor Herzl (06-22-2012),کافر_مقدس (06-29-2012)

  3. #42
   سرنویسنده سوم
   Points: 34,277, Level: 100
   Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
   Overall activity: 99.5%
   دستاوردها:
   First 1000 Experience Points
   آغازگر جُستار
   بدون وضعیت
    
   خالی
    
   کافر_مقدس آواتار ها
   تاریخ هموندی
   May 2012
   ماندگاه
   خیابان پاستور ، کوچه ی اختر
   نوشته ها
   2,113
   جُستارها
   28
   امتیازها
   34,277
   رنک
   100
   Post Thanks / Like
   سپاس
   2,013
   از ایشان 4,643 بار در 1,681 پست سپاسگزاری شده است .
   یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
   یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
   Mentioned
   5 Post(s)
   Tagged
   0 Thread(s)
   چه کسی این جستار وزین رو آورد بالا ؟!

   حالا برای اینکه اسپم نباشه چند سخن از بزرگان رو در زمینه ی گیاهخواری نقل قول می کنم .

   .

   .

   .

   می گویند حیوانات حقوقی ندارند

   اگر آنان تا به جال حقوقی ندارند برای آن است که ما نمی خواهیم داشته باشندچرا نباید حقوق آن ها را مراعات کرد؟ حقوق حیوانات،حقوق زیردستان و بی نوایان است

   حفظ حقوق آن ها یکی از نتایج تمدن واقعی و انسانیت حقیقی است

   صادق هدایت - انسان و حیوان

   ***********************************

   مقایسه بکنید یک دکان میوه فروشی را که به رنگ ھای دلپزیر روان بخش آراسته شده از بوی آن شامه لذت می‌برد. سیب، نارنج، گیلاس، ھلو، انگور و خربزه و رنگ ھای زنده سبزی ھای گوناگون را با دکان قصابی، دل و روده آویخته شده، اجساد سربریده، شکم ھای شکافته شده، پاھای شکسته که آویزان است و قطره قطره از آن خون می‌چکد و بوی گند لاشه در ھوا پراکنده می‌باشد.

   صادق هدایت - فواید گیاه خواری

   ***********************************

   تو از من می پرسی چرا فیثاغورس از خوردن گوشت حیوانات پرهیز می کرده،اما من برعکس از تو سوال می کنم کدام انسان اولین مرتبه جرئت کرد گوشت مردار را به دهان خود ببرد؟!

   پلوتارک

   ***********************************

   اگر تمام دنیا به گیاه خواری رو آورد سرنوشت نوع بشر می تواند تغییر کند . غذاهای گیاهی تاثیر بسزایی بر خلق ما می گذارند

   آلبرت شوایتسر

   ***********************************

   باید گفت که حقیقتاً ھنوز گیاه خواری اسباب تمسخر و ریشخند آنھایی است که حقیقت آنرا نمی‌دانند؛ ما چقدر به سادگی نیاکان خودمان خندیدیم، روزی می‌آید که آیندگان به خرافات ما خواھند خندید

   صادق هدایت
   یک روزی ملت ما آزاد می شود و این روز زیاد دور نیست. فرهنگ همیشه غالب می شود بر زور و ستم و قلدری!

   "فریدون فرخزاد"

  4. 3 کاربر برای این پست سودمند از کافر_مقدس گرامی سپاسگزاری کرده اند:

   Anarchy (10-19-2012),Mehrbod (10-19-2012),sonixax (10-19-2012)

  5. #43
   رهگذر
   Points: 151, Level: 3
   Level completed: 2%, Points required for next Level: 49
   Overall activity: 18.0%
   بدون وضعیت
    
   خالی
    
   yahoo آواتار ها
   تاریخ هموندی
   Nov 2012
   نوشته ها
   12
   جُستارها
   0
   امتیازها
   151
   رنک
   3
   Post Thanks / Like
   سپاس
   5
   از ایشان 39 بار در 12 پست سپاسگزاری شده است .
   یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
   یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
   Mentioned
   0 Post(s)
   Tagged
   0 Thread(s)
   گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی sonixax نمایش پست ها
   خوب برای تولید مواد موجود در آن قرص باز هم نیازمند پرورش صنعتی دام - کشتن آنها و گرفتن مواد غذایی ای که به صورت معدنی وجود ندارد داریم .

   ولی با فرض اینکه بدون نیاز به پرورش دام بشود آن مواد را تولید کرد و البته هیچ عوارضی هم نداشته باشد (چه مصرفش برای شخص - چه تولیدش برای طبیعت) آن موقع میشود از مصرف فراورده های دامی صرف نظر کرد .

   منتها با توجه به اینکه ما داریم علمی تخیلی به موضوع نگاه میکنیم - در چنان شرایطی یحتمل حتا نیازی به خوردن سبزیجات هم نیست و همه چیز با خوردن همان قرص حل و فصل میشود !

   آن گاه میشویم یک مشت ربات که فقط از طریق یک مشت قرص انرژی مورد نیاز خود را تامین میکنند . یک چیزی تو مایه های فیلم : Equilibrium .
   آن فیلم را اگر ندیدید حتمن بینید تا متوجه شوید چه زندگی نکبتی ای میشود
   دوست عزیز شما خودت خدای شبه علم هستی خبر نداری الان چند تا موردش رو میگم تا بهت ثابت بشه که علمی صحبت نمی کنی . کلی سوتی های ناجور دادی که دوستان ازت نگرفتن اما از شانس بدت من رشته ی تحصیلیم طبیه و خودم گیاهخوار کامل هستم و البته تو این موارد بسیار نکته سنج هستم . خیلی خلاصه می خوام بنویسم اشکالات عجیب غریب و غلط های نوشته هات رو که البته برای ماها عادیه چون باور های عوام اکثر مواقع نادرست هستند در مورد تغذیه و پزشکی و بدن انسان و غیره :

   1.اولا کی گفته حیوانات علفخوار دندون نیش ندارند؟ برو فرمول دندانی اسب رو پیدا کن نگاه کن بیا با هم صحبت می کنیم.
   2.کی گفته ویتامین بی 12 از گوشت گاو تامین میشه و قرصش خوب نیست ؟ حرفت از ریشه شبه علمه ! ویتامین بی 12 رو فقط و فقط باکتری ها و آرکایی ها انزیم های تولید کنندش رو دارند و هیچ آزمایشگاهی نمیاد از گوشت گاو ویتامین بگیره !!!!!! که ورشکست بشه !!!!!!!! ویتامین بی 12 رو از باکتری ها می گیرن و از اونجایی که در بدن ذخیره میشه نیاز بهش کمه و قرصش هم بسیار بهتر و بی ضرر تره نسبت به خوردن گوشت و لاشه و جسد در حال تجزیه ی حیوانات مرده. از این بابت مطمئن باش. ضمن اینکه ویتامین بی 12 برخلاف ادعای شبه علمی شما ، در بعضی جلبک های خوراکی دریایی که اتفاقا در رستوران گیاهی در تهران هم سرو میشه وجود داره و از طرف دیگه چرا راه دور بریم ؟ الان کلی محصولات رو .
   3.لایسین رو لینک دادی ولی خودت نمی خونی چی داری لینک میدی و بدون خوندن لینک تحلیل هم می کنی که فقط در مواد حیوانی وجود داره واسه خودت می بری و میدوزی و می پوشی عکسشم میذاری تو اف ب بعد خودتم لایک می کنی. البته شایدم به عمد نگفتی !!! و بقیه رو بی سواد فرض کردی و از شبه علم استفاده کردی. چون تو همون لینک ها نوشته که منابع مهم لایسین برای مثال دانه ی سویا ، عدس ، لوبیای قرمز و لوبیای چشم بلبلی سفید و غیره هستند .
   4.تریونین رو هم اشاره کردی ، اما یادت رفت لینک رو بخونی و ببینی که نوشته عدس و کنجد جزو منابع غنیش هستند.

   5. این دیگه شاهکار بود ! اظهار نظر کارشناسی کردی در مورد اینکه اگه گوشت ارگنیک مصرف میشد فلان میشد و ... خب شما بیا تحقیق کن نتیجه رو اعلام کن . نمی شه رو باد هوا یه تحقیق علمی رو رد کرد که یا مثلا نظرات علمی رئیس پروژه ی سرطان آمریکا رو رد کرد که !!!!! هورمون هم به اون مفهوم که شما فکر می کنی نمی زنند بپرس تا برات بگم که این گاو ها اصلا از ریشه تغییر ژنتیکی داده شدن که بیشتر رشد کنند ... در مورد پروتئین گیاهی هم لطفا قبل از اظهار نظر مطالعه کنید . گوشت که مستقیم نمیره تو جریان خون واسه خودش چلپ چولوپ کنه که آخه برادر من ! شما علوم راهنمایی و زیست شناسی دبیرستانت رو دوباره بخونی حتی تو اون کتابا هم نوشته که پروتئین ها به صورت امینو اسید ها که اجزای سازندش هستند در میان و بعد جذب میشن . امینو اسید های ضروری هم که باید از طریق غذا بخوریم تعدادشون مشخصه همشونم تو مواد گیاهی از جمله لوبیا ها و سویا و غیره کاملا وجود دارند و به مقدار کاملا اندازه و مناسب قابل دریافت هستند از طریق یک رژیم گیاهخواری خوب و درست و کامل . این حرفا که میزنی هیچ پایه و اساس علمی نداره اگه داره، خب منبع معتبر درست حسابی بیار . هر چند علم نسبیه اما اینایی که شما میگی رو جایی ندیدم نوشته باشه . فقط خواهشا ویکی پدیا و دکتر ایرانی و اینا برا من نذار چون اصلا نمی خونم . منبع معتبر بیار اگه خواستی بیاری... این که تصور میشه گوشت قوت میاره یا خیلی چیز خفن و واجبیه خوردنش، یک باور عامیانه و مربوط به 100 سال پیش و کاملا غلط و کوچه بازاریه. ببین منبع من معتبره این رو انجمن تغذیه ی آمریکا که بزرگترین انجمن تغذیه ی دنیاست و متشکل از صد ها پزشک و متخصص تغذیه است گفته اونم به صورت یک مقاله ی کاملا علمی نه ویکی پدیا و کاغذ پاره های عامه پسند . این مقاله نشون میده انجمن تغذیه ی آمریکایی گفته نه تنها گیاهخواری حتی نوع وگن برای تمام دوره های زندگی از جمله بارداری شیردهی و نوزادی و غیره مناسبه (اگر خوب برنامه ریزی بشه) بلکه می تونه در پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری ها از جمله دیابت ، بیماری های قلبی و عروقی و ... نقش مفید بازی کنه :

   Position of the American Dietetic Associatio... [J Am Diet Assoc. 2009] - PubMed - NCBI   6.در مورد حشره خواری انسان در گذشته هم خیلی زدی تو جاده خاکی و رفتی تو حال و هوای شبه علم های سه تا صد تومنی کوچه بازار و اینا . لطف کن لینک بده تا ببینیم کجا همچین چیزی نوشته و آیا ثابت شده یا شبه علمه . :) انصافا شبه علم هم شبه علم های خوب ! اینا چیه می نویسی آخه از کجا اوردی این حرفا رو برادر من ؟ بیچاره اریک وون دانیکن حرف حساب میزنه میگن شبه علم . شما رو هنوز کشف نکردن مخالفان شبه علم . راستی مهم نیست اجداد انسان چی بودن مهم اینه که انسان کره ی زمین رو به گند کشیده و برای جبران معضلات زیست محیطی و اکولوژیک مفید و موثر ترین و کوتاه ترین راه گیاهخوار شدن بشره . فقط اگه الان شبیه علامت تعجب شدی خواهشا قبل از طرح سوال یه سرچ بزن در مورد گیاهخواری و محیط زیست و یکم در مورد این مسئله بخون ارتباط گیاهخواری با گرمایش جهانی رو سرچ کن و بعد بیا سوال کن چون انصافا پیر شدم از بس توضیح دادم . دمت گرم پیشاپیش بابت اینکه خودت میری سرچ می کنی و می خونی. موفق باشی و ناراحت نشو اگه من یکم تند نوشتم . باور کن لحنم تا حد زیادی طنز بود و از بس اینا رو توضیح دادم دیگه خسته شدم ولی این بارم روش . بازم موفق باشی .
   Soheil این را پسندید.

  6. 4 کاربر برای این پست سودمند از yahoo گرامی سپاسگزاری کرده اند:

   Anarchy (11-15-2012),Mehrbod (11-15-2012),Soheil (11-23-2012),sonixax (11-15-2012)

  7. #44
   دفترچه نویس
   Points: 407,749, Level: 100
   Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
   Overall activity: 0%
   دستاوردها:
   First 1000 Experience PointsGot three Friends
   نِشان‌ها:
   Most Popular
   سرور خویـشتـن
    
   Empty
    
   Mehrbod آواتار ها
   تاریخ هموندی
   Oct 2010
   ماندگاه
   لاجیکستان
   نوشته ها
   8,613
   جُستارها
   186
   امتیازها
   407,749
   رنک
   100
   Post Thanks / Like
   سپاس
   12,017
   از ایشان 21,554 بار در 7,514 پست سپاسگزاری شده است .
   یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
   یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
   Mentioned
   60 Post(s)
   Tagged
   1 Thread(s)
   با خوش آمد به شما یاهو!

   میلاد جان به گمانم این round را باختی

   Sticky بجای وادادن در برابر واقعیت تلخ، بهتر است آدمی بكوشد كه واقعیت را بسود خود دگرگون كند و اگر بتواند حتی یك واژه ی تازی را هم از زبان شیرین مادری خود بیرون بیندازد بهتر از این است كه بگوید چه كنم ! ناراحتم! ولی همچنان در گنداب بماند و دیگران را هم به ماندن در گنداب گول بزند!!

   —مزدک بامداد


  8. 2 کاربر برای این پست سودمند از Mehrbod گرامی سپاسگزاری کرده اند:

   Anarchy (11-15-2012),sonixax (11-15-2012)

  9. #45
   دفترچه نویس
   Points: 407,749, Level: 100
   Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
   Overall activity: 0%
   دستاوردها:
   First 1000 Experience PointsGot three Friends
   نِشان‌ها:
   Most Popular
   سرور خویـشتـن
    
   Empty
    
   Mehrbod آواتار ها
   تاریخ هموندی
   Oct 2010
   ماندگاه
   لاجیکستان
   نوشته ها
   8,613
   جُستارها
   186
   امتیازها
   407,749
   رنک
   100
   Post Thanks / Like
   سپاس
   12,017
   از ایشان 21,554 بار در 7,514 پست سپاسگزاری شده است .
   یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
   یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
   Mentioned
   60 Post(s)
   Tagged
   1 Thread(s)
   گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی yahoo نمایش پست ها
   ویتامین بی 12 رو از باکتری ها می گیرن و از اونجایی که در بدن ذخیره میشه نیاز بهش کمه و قرصش هم بسیار بهتر و بی ضرر تره نسبت به خوردن گوشت و لاشه و جسد در حال تجزیه ی حیوانات مرده
   تنها یک نکته کناری: همانگونه که گوشت جانور مرده (و چه زنده) تجزیه میشود، گیاه مرده (بریده شده) هم تجزیه میشود.
   هر دو را هم چند روز بگذارید بگذرد بوی گند میدهند.

   پس دستاویز چندان خوبی به احساس نیست.


   همچنین، گرمایش زمین چه پیوندی به گوشت‌خواری دارد!؟

   Sticky بجای وادادن در برابر واقعیت تلخ، بهتر است آدمی بكوشد كه واقعیت را بسود خود دگرگون كند و اگر بتواند حتی یك واژه ی تازی را هم از زبان شیرین مادری خود بیرون بیندازد بهتر از این است كه بگوید چه كنم ! ناراحتم! ولی همچنان در گنداب بماند و دیگران را هم به ماندن در گنداب گول بزند!!

   —مزدک بامداد


  10. 4 کاربر برای این پست سودمند از Mehrbod گرامی سپاسگزاری کرده اند:

   Anarchy (11-15-2012),Russell (11-15-2012),sonixax (11-15-2012),undead_knight (11-15-2012)

  11. #46
   دفترچه نویس
   Points: 90,825, Level: 100
   Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
   Overall activity: 0%
   دستاوردها:
   First 1000 Experience PointsGot three Friends
   The last militant
   judgmentalist
    
   Empty
    
   undead_knight آواتار ها
   تاریخ هموندی
   Nov 2012
   ماندگاه
   Hell inc
   نوشته ها
   3,623
   جُستارها
   14
   امتیازها
   90,825
   رنک
   100
   Post Thanks / Like
   سپاس
   9,174
   از ایشان 7,829 بار در 3,090 پست سپاسگزاری شده است .
   یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
   یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
   Mentioned
   36 Post(s)
   Tagged
   2 Thread(s)
   گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Mehrbod نمایش پست ها
   تنها یک نکته کناری: همانگونه که گوشت جانور مرده (و چه زنده) تجزیه میشود، گیاه مرده (بریده شده) هم تجزیه میشود.
   هر دو را هم چند روز بگذارید بگذرد بوی گند میدهند.

   پس دستاویز چندان خوبی به احساس نیست.


   همچنین، گرمایش زمین چه پیوندی به گوشت‌خواری دارد!؟
   من که مدافع سرسخت گیاه خواری نیستم ولی جواب سوال:
   موجودات زنده اصولا سیستم های خیلی بهینه ای ندارند(البته نه همه موجودات زنده)
   موجود گیاه خوار بخشی از انرژی رو هنگام خوردن گیاه تلف میکنند و ذخیره انرژی در گوشت نسبت به انتقال مستقیم به انسان بهینگی کمتری داره.
   To ravage, to slaughter, to usurp under false titles, they call empire; and where they make a desert, they call it peace
   Tacitus-

  12. 4 کاربر برای این پست سودمند از undead_knight گرامی سپاسگزاری کرده اند:

   Anarchy (11-15-2012),Russell (11-15-2012),Soheil (11-23-2012),sonixax (11-15-2012)

  13. #47
   دفترچه نویس
   Points: 146,654, Level: 100
   Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
   Overall activity: 34.0%
   دستاوردها:
   First 1000 Experience PointsGot three Friends
   نِشان‌ها:
   Community Award
   بدون وضعیت
    
   Empty
    
   Russell آواتار ها
   تاریخ هموندی
   Nov 2010
   نوشته ها
   6,147
   جُستارها
   65
   امتیازها
   146,654
   رنک
   100
   Post Thanks / Like
   سپاس
   19,613
   از ایشان 15,276 بار در 5,851 پست سپاسگزاری شده است .
   یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
   یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
   Mentioned
   67 Post(s)
   Tagged
   0 Thread(s)
   بگمانم داستان گاز معده دامها را میگوین که به اتمسفر میرود.
   اینها را امروزه در دنیا بعنوان سوخت استفاده میکنند پس از تبدیل به متان،این دیگر از آن بهانه های خنده دار است،اساسا بجز مساله اخلاق در رفتار با حیوانات باقی دلایل گیاهخواران بدر همان هیپی میپی ها میخورد !!

   "Democracy is now currently defined in Europe as a 'country run by Jews,'" Ezra Pound  14. 2 کاربر برای این پست سودمند از Russell گرامی سپاسگزاری کرده اند:

   Reactor (11-15-2012),sonixax (11-15-2012)

  15. #48
   مدیر تالار
   Points: 417,786, Level: 100
   Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
   Overall activity: 77.0%
   دستاوردها:
   First 1000 Experience PointsGot three Friends
   چخه
    
   شاد و سر حال
    
   sonixax آواتار ها
   تاریخ هموندی
   Oct 2010
   ماندگاه
   کره ی زمین
   نوشته ها
   9,056
   جُستارها
   109
   امتیازها
   417,786
   رنک
   100
   Post Thanks / Like
   سپاس
   47,038
   از ایشان 15,062 بار در 7,071 پست سپاسگزاری شده است .
   یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
   یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
   Mentioned
   89 Post(s)
   Tagged
   0 Thread(s)
   گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی yahoo نمایش پست ها
   2.کی گفته ویتامین بی 12 از گوشت گاو تامین میشه و قرصش خوب نیست ؟ حرفت از ریشه شبه علمه ! ویتامین بی 12 رو فقط و فقط باکتری ها و آرکایی ها انزیم های تولید کنندش رو دارند و هیچ آزمایشگاهی نمیاد از گوشت گاو ویتامین بگیره !!!!!! که ورشکست بشه !!!!!!!! ویتامین بی 12 رو از باکتری ها می گیرن و از اونجایی که در بدن ذخیره میشه نیاز بهش کمه و قرصش هم بسیار بهتر و بی ضرر تره نسبت به خوردن گوشت و لاشه و جسد در حال تجزیه ی حیوانات مرده. از این بابت مطمئن باش. ضمن اینکه ویتامین بی 12 برخلاف ادعای شبه علمی شما ، در بعضی جلبک های خوراکی دریایی که اتفاقا در رستوران گیاهی در تهران هم سرو میشه وجود داره و از طرف دیگه چرا راه دور بریم ؟ الان کلی محصولات رو .
   نخست اینکه خوش آمدید !
   دوم اینکه با یک مشت اتهام که نمیشود ادعایی را اثبات کرد گرامی !
   سپس اینکه ما کجا نوشته ایم گاو بکشید تا ویتامین B12 تولید شود ؟ این سفسطه ی بعدی شما پس از حملات شخصی است !
   مساله بعدی که اصل بحث بر سر آن است ادعای گیاهخواران مبنی بر این است که انسان از ابتدا گیاهخوار بوده ! اثبات این مساله بر دوش مدعیان است و طبیعتن انسان نخستین باکتری یا جُلبک پرورش نمیداده برای تامین ویتامین ب۱۲ بدنش ! اون جلبکهایی هم که فرمودید ب۱۲ تولید نمیکنند ! بلکه اون رو از محیط میگیرند . پس باز این ادعاتون هم خلاف واقع بود .
   How is the Vitamin B12 supplement made? - vitamin b12 vegan | Ask MetaFilter

   "All of the Vitamin B12 in the world ultimately comes from bacteria. Neither plants nor animals can synthesize it. But plants can be contaminated with B12 when they come in contact with soil bacteria that produce it. Animal foods are rich in B12 only because animals eat foods that are contaminated with it or because bacteria living in an animal's intestines make it."   پیشتر در مورد منابع تامین ویتامین ب۱۲ توضیح داده شده که ای کاش مطالعه میفرمودید قبل از پاسخ :
   Vitamin B12 - WiKi

   vegans will lack B12 unless they consume B12-containing dietary supplements or B12-fortified foods   گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی yahoo نمایش پست ها
   3.لایسین رو لینک دادی ولی خودت نمی خونی چی داری لینک میدی و بدون خوندن لینک تحلیل هم می کنی که فقط در مواد حیوانی وجود داره واسه خودت می بری و میدوزی و می پوشی عکسشم میذاری تو اف ب بعد خودتم لایک می کنی. البته شایدم به عمد نگفتی !!! و بقیه رو بی سواد فرض کردی و از شبه علم استفاده کردی. چون تو همون لینک ها نوشته که منابع مهم لایسین برای مثال دانه ی سویا ، عدس ، لوبیای قرمز و لوبیای چشم بلبلی سفید و غیره هستند .
   در همانجا هم نوشتیم که این مواد در گیاهان بسیار کمتر از مواد گوشتی هستند ! در همون لینکها که ۱۰۰% مطمئن هستم تا زمانی که شما این پست را میزده اید مطالعه نکردیدشان هم نوشته !!!!
   همچنین بخوانید :

   Food Sources Of L-lysine | LIVESTRONG.COM

   Beans exhibit large L-Lysine levels and are ideal for vegans to satisfy their body's needs. Beans, peas and lentils have very high levels of L-Lysine compared with other vegetables. Soybeans also exhibit a large level of the amino acid. Adding Tofu to your diet will further enhance your L-Lysine intake. If you choose a vegan diet, you need to include sufficient legumes and soybeans or soybean products to ensure that you are getting enough L-Lysine to satisfy your body's requirements.

   همان طور که میبینید گفته شده در مقابل سایر منابع گیاهی از مقدار بیشتری برخوردارند و این شمایید که باید ادعای خودتان را ثابت کنید که منابع گیاهی لیسین و ترونئین غنی تر از منابع حیوانی هستند!

   گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی yahoo نمایش پست ها
   4.تریونین رو هم اشاره کردی ، اما یادت رفت لینک رو بخونی و ببینی که نوشته عدس و کنجد جزو منابع غنیش هستند.
   شما اگر نوشتار بنده رو میخوندید متوجه میشدید بحث بر سر این بود که کدام غنی تر هستند ! پس باز هم ادعای مفت !


   گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی yahoo نمایش پست ها
   5. این دیگه شاهکار بود ! اظهار نظر کارشناسی کردی در مورد اینکه اگه گوشت ارگنیک مصرف میشد فلان میشد و ... خب شما بیا تحقیق کن نتیجه رو اعلام کن . نمی شه رو باد هوا یه تحقیق علمی رو رد کرد که یا مثلا نظرات علمی رئیس پروژه ی سرطان آمریکا رو رد کرد که !!!!! هورمون هم به اون مفهوم که شما فکر می کنی نمی زنند بپرس تا برات بگم که این گاو ها اصلا از ریشه تغییر ژنتیکی داده شدن که بیشتر رشد کنند ... در مورد پروتئین گیاهی هم لطفا قبل از اظهار نظر مطالعه کنید . گوشت که مستقیم نمیره تو جریان خون واسه خودش چلپ چولوپ کنه که آخه برادر من ! شما علوم راهنمایی و زیست شناسی دبیرستانت رو دوباره بخونی حتی تو اون کتابا هم نوشته که پروتئین ها به صورت امینو اسید ها که اجزای سازندش هستند در میان و بعد جذب میشن . امینو اسید های ضروری هم که باید از طریق غذا بخوریم تعدادشون مشخصه همشونم تو مواد گیاهی از جمله لوبیا ها و سویا و غیره کاملا وجود دارند و به مقدار کاملا اندازه و مناسب قابل دریافت هستند از طریق یک رژیم گیاهخواری خوب و درست و کامل . این حرفا که میزنی هیچ پایه و اساس علمی نداره اگه داره، خب منبع معتبر درست حسابی بیار . هر چند علم نسبیه اما اینایی که شما میگی رو جایی ندیدم نوشته باشه . فقط خواهشا ویکی پدیا و دکتر ایرانی و اینا برا من نذار چون اصلا نمی خونم .
   منبع آورده شده ، اینکه شما ویکی دوست نداری مشکل خودتان است ! شمایی که خودتان را خود علم میدانید باید سند و مدرک بیاورید نه اینکه از منی که پیشتر منبع هم آورده امم دوباره طلب منبع کنید و با آویزان شدن به سفسطه مسموم کردن سرچشه آنها را رد کنید ! جناب خود علم !!!! در ضمن شما خودت هم ایرانی هستی و اگر دکتر ایرانی چرند میگه پس شما هم داری چرند میگی


   گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی yahoo نمایش پست ها
   این که تصور میشه گوشت قوت میاره یا خیلی چیز خفن و واجبیه خوردنش، یک باور عامیانه و مربوط به 100 سال پیش و کاملا غلط و کوچه بازاریه. ببین منبع من معتبره این رو انجمن تغذیه ی آمریکا که بزرگترین انجمن تغذیه ی دنیاست و متشکل از صد ها پزشک و متخصص تغذیه است گفته اونم به صورت یک مقاله ی کاملا علمی نه ویکی پدیا و کاغذ پاره های عامه پسند . این مقاله نشون میده انجمن تغذیه ی آمریکایی گفته نه تنها گیاهخواری حتی نوع وگن برای تمام دوره های زندگی از جمله بارداری شیردهی و نوزادی و غیره مناسبه (اگر خوب برنامه ریزی بشه) بلکه می تونه در پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری ها از جمله دیابت ، بیماری های قلبی و عروقی و ... نقش مفید بازی کنه :

   Position of the American Dietetic Associatio... [J Am Diet Assoc. 2009] - PubMed - NCBI
   کجای این تحقیق نشوته رژیم گیاهخواری بهتر از رژیم همه چیز خواریست ؟ نشان دهید !


   گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی yahoo نمایش پست ها
   6.در مورد حشره خواری انسان در گذشته هم خیلی زدی تو جاده خاکی و رفتی تو حال و هوای شبه علم های سه تا صد تومنی کوچه بازار و اینا . لطف کن لینک بده تا ببینیم کجا همچین چیزی نوشته و آیا ثابت شده یا شبه علمه . :) انصافا شبه علم هم شبه علم های خوب ! اینا چیه می نویسی آخه از کجا اوردی این حرفا رو برادر من ؟ بیچاره اریک وون دانیکن حرف حساب میزنه میگن شبه علم . شما رو هنوز کشف نکردن مخالفان شبه علم . راستی مهم نیست اجداد انسان چی بودن مهم اینه که انسان کره ی زمین رو به گند کشیده و برای جبران معضلات زیست محیطی و اکولوژیک مفید و موثر ترین و کوتاه ترین راه گیاهخوار شدن بشره . فقط اگه الان شبیه علامت تعجب شدی خواهشا قبل از طرح سوال یه سرچ بزن در مورد گیاهخواری و محیط زیست و یکم در مورد این مسئله بخون ارتباط گیاهخواری با گرمایش جهانی رو سرچ کن و بعد بیا سوال کن چون انصافا پیر شدم از بس توضیح دادم . دمت گرم پیشاپیش بابت اینکه خودت میری سرچ می کنی و می خونی. موفق باشی و ناراحت نشو اگه من یکم تند نوشتم . باور کن لحنم تا حد زیادی طنز بود و از بس اینا رو توضیح دادم دیگه خسته شدم ولی این بارم روش . بازم موفق باشی .
   به جای اینکه انقدر در پست نخستتان در اینجا شروع کنید به حمله و عقده دری ! لطف بفرمایی پستها رو درست بخونید !
   نخست اینکه از واژه احتمالن استفاده شده - یعنی اینکه نوشته ام احتمالن انسان نخستین از حشرات و حیواناتی که شکارشان راحت تر بوده هم استفاده میکرده .
   پس جناب علمی ! این شمایید که اینجا باید نشان دهید انسان از روز نخست گیاهخوار بوده !!!! نه بنده .

   ما اینجا منتظریم شما با ذکر منبع و بدون حمله های شخصی و سفسطه بازی پاسخ دهید

   پ.ن : از آنجایی که یحتمل شما سواد استفاده از منابع ویکی پدیا را ندارید و ویکی پدیا را مردود میدانید چون به شکل بسیار عامیانه در ایران جا افتاده که اگر دانشجویی از ویکپدیا به عنوان منبع استفاده کند تحقیقش رد میشود و از این مزخرفات صد من یک غاز ، در جلوی هر مطلی در ویکی پدیا یک عدد کوچک به چشم میخورد که به صورت لینک است وقتی روی آن کلیک کنید منبع اصلی آن مطلب را نمایش میدهد .
   No, we won't give up, we won't go away
   'Cause we're not about to live in this mass delusion
   No, we don't wanna hear another word you say
   'Cause we know they're all depending on mass confusion
   No, we can't turn back, we can't turn away
   'Cause it's time we all relied on the last solution
   No, we won't lay down and accept this fate
   'Cause we're standing on the edge of a revolution

  16. 2 کاربر برای این پست سودمند از sonixax گرامی سپاسگزاری کرده اند:

   Anarchy (11-15-2012),Reactor (11-15-2012)

  17. #49
   مدیر تالار
   Points: 417,786, Level: 100
   Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
   Overall activity: 77.0%
   دستاوردها:
   First 1000 Experience PointsGot three Friends
   چخه
    
   شاد و سر حال
    
   sonixax آواتار ها
   تاریخ هموندی
   Oct 2010
   ماندگاه
   کره ی زمین
   نوشته ها
   9,056
   جُستارها
   109
   امتیازها
   417,786
   رنک
   100
   Post Thanks / Like
   سپاس
   47,038
   از ایشان 15,062 بار در 7,071 پست سپاسگزاری شده است .
   یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
   یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
   Mentioned
   89 Post(s)
   Tagged
   0 Thread(s)
   گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Mehrbod نمایش پست ها
   با خوش آمد به شما یاهو!

   میلاد جان به گمانم این round را باختی
   ایشان به جز مشتی اتهام و حرفهای بدون اثبات سخن دیگری نزدند که پاسخشان را هم دادیم
   No, we won't give up, we won't go away
   'Cause we're not about to live in this mass delusion
   No, we don't wanna hear another word you say
   'Cause we know they're all depending on mass confusion
   No, we can't turn back, we can't turn away
   'Cause it's time we all relied on the last solution
   No, we won't lay down and accept this fate
   'Cause we're standing on the edge of a revolution

  18. 3 کاربر برای این پست سودمند از sonixax گرامی سپاسگزاری کرده اند:

   Anarchy (11-15-2012),Mehrbod (11-15-2012),Russell (11-15-2012)

  19. #50
   مدیر تالار
   Points: 417,786, Level: 100
   Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
   Overall activity: 77.0%
   دستاوردها:
   First 1000 Experience PointsGot three Friends
   چخه
    
   شاد و سر حال
    
   sonixax آواتار ها
   تاریخ هموندی
   Oct 2010
   ماندگاه
   کره ی زمین
   نوشته ها
   9,056
   جُستارها
   109
   امتیازها
   417,786
   رنک
   100
   Post Thanks / Like
   سپاس
   47,038
   از ایشان 15,062 بار در 7,071 پست سپاسگزاری شده است .
   یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
   یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
   Mentioned
   89 Post(s)
   Tagged
   0 Thread(s)
   گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Mehrbod نمایش پست ها
   همچنین، گرمایش زمین چه پیوندی به گوشت‌خواری دارد!؟
   گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Russell نمایش پست ها
   بگمانم داستان گاز معده دامها را میگوین که به اتمسفر میرود.
   اینها را امروزه در دنیا بعنوان سوخت استفاده میکنند پس از تبدیل به متان،این دیگر از آن بهانه های خنده دار است،اساسا بجز مساله اخلاق در رفتار با حیوانات باقی دلایل گیاهخواران بدر همان هیپی میپی ها میخورد !!
   بله ، پیشتر در این باره صحبت کرده ایم و این از آن لطیفه های بانمک گیاهخواران گرامیست :دی
   No, we won't give up, we won't go away
   'Cause we're not about to live in this mass delusion
   No, we don't wanna hear another word you say
   'Cause we know they're all depending on mass confusion
   No, we can't turn back, we can't turn away
   'Cause it's time we all relied on the last solution
   No, we won't lay down and accept this fate
   'Cause we're standing on the edge of a revolution

  20. 3 کاربر برای این پست سودمند از sonixax گرامی سپاسگزاری کرده اند:

   Anarchy (11-15-2012),Mehrbod (11-15-2012),Russell (11-15-2012)

  داده‌های جُستار

  کاربری که سرگرم دیدن این جُستار هستند

  هم‌اکنون 1 کاربر سرگرم دیدن این جُستار است. (0 کاربر و 1 مهمان)

  کلیدواژگان این جُستار

  مجوز های پیک و ویرایش

  • شما نمیتوانید جُستار نوی بفرستید
  • شما نمیتوانید پیکی بفرستید
  • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
  • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
  •