• Empty
 • قاطی کردم
 • مهربون
 • موفق
 • متعجب
 • مریض
 • مشغول
 • معترض
 • ناراحت
 • هیچ
 • کنجکاو
 • کسل
 • گیج شدم
 • گریه
 • پکر
 • اخمو
 • از خود راضی
 • بی تفاوفت
 • بد جنس
 • بد حال
 • خونسرد
 • خواب آلود
 • خوشحال
 • خجالتی
 • خسته
 • دلواپس
 • رنجور
 • ریلکس
 • سپاسگزار
 • سر به زیر
 • شوکه
 • شاد و سر حال
 • عاشق
 • عصبانی
 • غمگین
 • غافلگیر
 • User Tag List

  نمایش پیکها: از 1 به 7 از 7

  جُستار: چرا جمهوری اسلامی یک سیستم حکومتی فاشیستی است؟

  1. #1
   سخنور سوم
   Points: 6,715, Level: 53
   Level completed: 83%, Points required for next Level: 35
   Overall activity: 20.0%
   دستاوردها:
   First 1000 Experience PointsGot three Friends
   Sapientiam Discenti
    
   خالی
    
   Kaveh آواتار ها
   تاریخ هموندی
   May 2012
   نوشته ها
   446
   جُستارها
   20
   امتیازها
   6,715
   رنک
   53
   Post Thanks / Like
   سپاس
   339
   از ایشان 1,475 بار در 409 پست سپاسگزاری شده است .
   یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
   یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
   Mentioned
   2 Post(s)
   Tagged
   0 Thread(s)

   چرا جمهوری اسلامی یک سیستم حکومتی فاشیستی است؟


   Sticky فیلسوف ایتالیایی اومبرتو اکو (۱۹۳۲) در یکی از مقاله‌های خود به بیان ویژگی‌های فاشیسم می‌پردازد. او که در ایتالیا به دنیا آمده است و دوره فاشیسم را نیز تجربه نموده است، پیش از پرداختن به این ویژگی‌ها می‌گوید: «ویژگی‌های فاشیسم را نمی‌توان در یک سیستم وارد کرد، چون بسیاری از این ویژگی‌ها همدیگر را نقض می‌کنند و مربوط به اشکال دیگری از استبداد و بنیادگرایی هستند. با این‌حال کافی است که تنها یکی از این ویژگی‌ها حاضر باشد تا نطفه فاشیسم بسته شود!». او این ویژگی‌های را چنین می‌شمارد:

   ۱. نخستین ویژگی‌ فاشیسم ستایش بت‌پرستانه از سنت‌هاست. پی‌آمد چنین بینشی رسیدن به این اندیشه است که پیشرفتِ دانش ناممکن است و حقیقت یک‌بار برای همیشه اعلام شده است و وظیفه ما تنها تفسیر آن می‌باشد.   چنین پدیده ای در ایران به شدت مورد تاکید است حتی مدرنیته به عنوان تهدید و کالایی تهاجمی از سوی غرب نگریسته می شود:

   تمدن غرب را نباید صرف یک تفکر دانست بلکه عالمی است که بر جهان سیطره یافته، غرب را نباید یک شیوه زندگی دانست بلکه روحی است که بر قلب ها رسوخ کرده است. تنها کسانی که از فضای سرد و سنگین مدرنیته و تکنولوژی عبور کرده اند و گرفتار آن نشده اند مخلَصین هستند چرا که با نگاهی اللهی قیامت خود را قائم می دانند و تاریکی و جهل و دشمنی این تمدن شیطانی را به خوبی می فهمند اینان هشدار آفریدگار خود را فراموش نکرده اند و عَدُوِمبین را در هر لباسی می شناسند.
   فرزندان خامنه ای کبیر

   Sticky
   ۲. فاشیسم تجربه دوران روشنگری را بر نمی‌تابد و آن را آغاز ضایعه عصر مدرن قلمداد می‌کند. از این دیدگاه می‌توان فاشیسم را غیرعقلایی دانست.   رهبر جمهوری اسلامی از آموزش بسیاری از علوم انسانی در دانشگاه ها ابراز نارضایتی کرد و گفت: "بسیاری از علوم انسانی مبتنی بر فلسفه هایی است که مبانی آنها مادی گری و بی اعتقادی به تعالیم الهی و اسلامی است و آموزش این علوم موجب بی اعتقادی به تعالیم الهی و اسلامی می شود و آموزش این علوم انسانی در دانشگاه ها منجر به ترویج شکاکیت و تردید در مبانی دینی و اعتقادی خواهد شد."

   Sticky
   ۳. غیرعقلایی بودن به مفهوم پرستش "عمل برای عمل" نیز هست. عمل به خودی خود زیباست. بنابراین باید بدون اندیشیدن آن را به جای آورد. اندیشیدن از نظر فاشیسم شکلی از اخته کردن است. بدین ترتیب سوءظن به دنیای روشنفکری همواره یکی از نشانه‌های فاشیسم بوده است. به طوری‌که بحث اصلی روشنفکران وابسته به فاشیسم عبارت بود از متهم کردن روشنفکران مدرن و طرد آن‌ها.   تکلیف است بر همه ما که ما این جمهوری که به اینجا رسیده است تا آخر حفظ کنیم. تا آخر حفظ کردن این است که هر روز محکم کنیم برادری خودمان را، سر اغراض جزئیه که زود می گذرد، لطمه ای خدای نخواسته به اسلام وارد نکنیم، لطمه ای به جمهوری اسلامی وارد نکنیم.

   صحیفه امام ج 20 ص 56

   Sticky
   ۴. فاشیسم پذیرای انتقاد نیست. [در فاشیسم انتقاد مخالفت به حساب می‌آید] و مخالفت با خیانت مساوی می‌شود.   آیت الله علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی با انتقاد شدید از افرادی که با "منفی بافی و ایجاد بدبینی و یأس و تفرقه"، حکومت را به "مسائل دلخواه بیگانگان" متهم می کنند، اقدام آنها را یک "خیانت واضح" دانست.

   Sticky
   ۵. فاشیسم به "اتفاق‌‌ نظر" باور دارد و برای رسیدن به "اجماع همگانی" از وحشت از "اختلاف نظر" بهره‌بردرای می‌کند.   حضرت آیت الله خامنه‌ای تاکید کردند: رأی اکثریت قاطع مردم در انتخابات مجلس نهم در واقع رأی به اصل نظام اسلامی و نشان دهنده اعتماد آنان به نظام بود.

   Sticky
   ۶. فاشیسم از سرخوردگی فردی یا اجتماعی به وجود می‌‌آید. از این‌رو یکی از ویژگی‌های خاص فاشیسم توسل به طبقات متوسط و سرخورده است، طبقاتی که به دلیل بحران اقتصادی یا تحقیر سیاسی سرخورده شده‌اند.   «
   این پایین شهری‌ها و این پابرهنه ها - به اصطلاح شما - اینها ولی نعمت ما هستند.

   Sticky
   ۷. در ریشه روانشناسی فاشیسم، وسواس توطئه و در صورت امکان توطئه بین‌المللی را می‌یابیم. هواداران فاشیسم باید احساس کنند که در محاصره هستند. ساده‌ترین وسیله برای ایجاد چنین حسی بهره‌برداری از احساس وحشت از بیگانگان است. اما این‌همه کافی نیست. وسواس توطئه در دورن کشور نیز باید وجود داشته باشد. برای این کار یهودیان بهترین هدف هستند.   امام جمعه موقت تهران ادامه داد: در مدت 33 سال از انقلاب اسلامی آنها کوشیدند تا با توطئه‌های داخلی، جنگ، بحث هسته‌ای، فشارهای اقتصادی و تحریم‌های اخیر، ملت بزرگ ایران را نسبت به نظام ناامید کنند ولی به لطف خدا، راه به جایی نبردند.

   Sticky
   ۸. فاشیسم از یکسو به هواداران خود تبلیغ می‌کند که دشمن قوی است و از سوی دیگر سعی می‌کند آنان را به این باور برساند که قدرت شکست دشمن را دارند. بدینسان در یک بازی بیانی مداوم، هم تبلیغ می‌شود که دشمنان بسیار قوی هستند و هم تبلیغ می‌شود که آنان بسیار ضعیف هستند. همین مسئله باعث می‌شود که فاشیسم هرگز نتواند از موقعیت خود و موقعیت دشمن برآورد واقع‌بینانه‌ای داشته باشد.   به گزارش خبرنگار ایرنا ، حجت الاسلام لطف الله عبداللهی درخطبه های نماز جمعه كوثرافزود: دشمن سعی دارد تا پیشرفت های ما را ناچیز بشمارد و تمركز اصلی خود را بر اقتصاد ایران قرار داده و قصد دارد با تحریم های اقتصادی ایران را به زانو در آورد تا باعث دلسردی مردم شود لذا تدبیر و درایت مسوولان و مردم كشور را می طلبد تا اسیر این توطئه ها نشوند.

   وی همچنین با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با كارگزاران نظام و تاكید ایشان بر ' اقتصاد مقاومتی' گفت: ایران اسلامی توانمند تر و قوی تر از هر زمان دیگری است و دشمنان هیچگاه تا این اندازه در نقطه ضعف نبوده اند.

   Sticky
   ۹. از دیدگاه فاشیسم زندگی برای مبارزه است. به عبارت دیگر زندگی یک جنگ دائمی است. بدین خاطر صلح‌طلبی برابر با سازش با دشمن محسوب می‌شود. این نوع رویکرد به زندگی، موجب عقده جهان‌گیری نیز می‌شود. بدین صورت که حتما جنگی نهایی رُخ خواهد داد و در پی آن فاشیسم کنترل جهان را به دست خواهد گرفت.


   ل
   تفسیر نمونه، ج‏7 ص: 369،تا ص: 372...به هر حال صحیحتر این است كه پیروزى و غلبه فوق را، غلبه همه جانبه بدانیم زیرا با مفهوم آیه كه از هر نظر مطلق است نیز سازگارتر مى‏باشد، یعنى روزى فرا مى‏رسد كه اسلام هم از نظر منطق و استدلال و هم از نظر نفوذ ظاهرى و حكومت بر تمام ادیان جهان پیروز خواهد شد و همه را تحت الشعاع خویش قرار خواهد داد.

   Sticky
   ۱۰. فاشیسم گرایش به نوعی نخبه‌گرایی دارد. بدین معنی که پیروان فاشیسم بهترین ملت جهان به شمار می‌آیند.   دكتر حسین یاوری داور بخش ویژه و صنایع دستی جشنواره ملی ریحانه گفت: بانوان ایرانی در ردیف بهترین و نخبه‌ترین زنان جهان هستند.

   Sticky ۱۱. در فاشیسم هر فرد به این منظور تربیت می شود که روزی به قهرمان تبدیل گردد. البته قهرمان فاشیسم باید در آرزوی مرگ باشد و آن را بزرگترین پاداش یک زندگی توأم با قهرمانی بداند.   Sticky
   ۱۲. فاشیسم اراده قدرت ‌طلبی خود را حتی به مسایل و روابط جنسی نیز معطوف می‌کند.   پیامبر اکرم(ص)

   گاهی سر بر بالین همسرتان بگذارید ،با او گفت و گو کنید ،کلمات سوزان و عاشقانه رد وبدل کنید ،یکدیگر را در آغوش بفشارید ،عشق بازی با همسر سرگرمی مومن است.   پیامبر اکرم(ص)

   در شب عید فطر ،عید قربان و نیمه شعبان نیز آمیزش به قصد فرزند دار شدن دوری گزینید چرا که ممکن است فرزند شما شرور ،معلول ،بد یمن و زشت رو گردد .

   Sticky
   ۱۳. در فاشیسم اراده‌های جمعی از طرف رهبر تفسیر می‌شود.   شكل گیری انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره)، زمانی به وقوع پیوست كه نخبگان به وظیفه خودیعنی آگاهی دادن به مردم عمل كردند.مردم در كنار حضرت امام (ره) با همراهی نیروهای اصلی انقلاب، جنبش اسلامی كه در سال42 به وجود آمد را در۲۲ بهمن۵۷ به سرانجام رساندند.این اتفاق در حالی شكل گرفت كه نخبگان نقش اصلی را ایفاكردند.

   Sticky
   ۱۴. در فاشیسم کلیه متن‌های درسی از نظر واژگان فقیر و از دیدگاه دستوری و کلامی ابتدائی‌اند، تا بدین طریق ابزارهای منظقی پیچیده و انتقادی را محدود نمایند.   ..برنامه درسی ملی با ارائه یك الگوی جدید هدف گذاری شامل پنج عنصر(تفكرو تعقل، ایمان، علم، عمل و اخلاق) در چهار عرصه ارتباطی متربی(با خود، خدا، خلق، خلقت) اقتضائات كاملا جدیدی را برای مؤلفه های برنامه درسی (رویكرد، محتوا، راهبردهای یاددهی و یادگیری، ارزشیابی،...) و برنامه آموزشی ایجاد می كند. لذا به تأكید سند تحول راهبردی نظام آموزش و پرورش، همراهی و همكاری فرهنگیان بخش اجتناب ناپذیری از استلزامات اصلی اجرای مؤفقیت آمیز برنامه های تحول آفرین خواهد بود. ضرورت های آموزش های توجیهی معلمین، شامل موارد زیر می باشد.

  2. 5 کاربر برای این پست سودمند از Kaveh گرامی سپاسگزاری کرده اند:

   Anarchy (08-11-2012),mamad1 (08-13-2012),Mehrbod (08-11-2012),Russell (08-11-2012),sonixax (08-11-2012)

  3. #2
   سخنور سوم
   Points: 6,715, Level: 53
   Level completed: 83%, Points required for next Level: 35
   Overall activity: 20.0%
   دستاوردها:
   First 1000 Experience PointsGot three Friends
   آغازگر جُستار
   Sapientiam Discenti
    
   خالی
    
   Kaveh آواتار ها
   تاریخ هموندی
   May 2012
   نوشته ها
   446
   جُستارها
   20
   امتیازها
   6,715
   رنک
   53
   Post Thanks / Like
   سپاس
   339
   از ایشان 1,475 بار در 409 پست سپاسگزاری شده است .
   یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
   یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
   Mentioned
   2 Post(s)
   Tagged
   0 Thread(s)
   جمع آوری اینها وقت زیادی گرفت که به مدد خدا و با استفاده از روش بسیار جالب حجت السلام و المسلین قرائتی در آوردن نقل قول مستند به انجام رسید!

   لازم است در اینجا یاد اومبرتو اکو را گرامی بدارم که شخصا در حیرتم از دقت بالای خصوصیاتی که برای فاشیسم آورده اند و درجه تطابقی که با حکومتهای فاشیستی مورد بررسی دارد!  4. 4 کاربر برای این پست سودمند از Kaveh گرامی سپاسگزاری کرده اند:

   Anarchy (08-11-2012),Mehrbod (08-11-2012),Russell (08-11-2012),sonixax (08-11-2012)

  5. #3
   دفترچه نویس
   Points: 146,654, Level: 100
   Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
   Overall activity: 34.0%
   دستاوردها:
   First 1000 Experience PointsGot three Friends
   نِشان‌ها:
   Community Award
   بدون وضعیت
    
   Empty
    
   Russell آواتار ها
   تاریخ هموندی
   Nov 2010
   نوشته ها
   6,147
   جُستارها
   65
   امتیازها
   146,654
   رنک
   100
   Post Thanks / Like
   سپاس
   19,613
   از ایشان 15,276 بار در 5,851 پست سپاسگزاری شده است .
   یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
   یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
   Mentioned
   67 Post(s)
   Tagged
   0 Thread(s)
   مطلب بسیار خوب و جالبی بود کاوه جان،بقول خامنه ای ،آورین آورین

   "Democracy is now currently defined in Europe as a 'country run by Jews,'" Ezra Pound  6. 4 کاربر برای این پست سودمند از Russell گرامی سپاسگزاری کرده اند:

   Anarchy (08-11-2012),Kaveh (08-11-2012),mamad1 (08-13-2012),sonixax (08-11-2012)

  7. #4
   سخنور سوم
   Points: 6,715, Level: 53
   Level completed: 83%, Points required for next Level: 35
   Overall activity: 20.0%
   دستاوردها:
   First 1000 Experience PointsGot three Friends
   آغازگر جُستار
   Sapientiam Discenti
    
   خالی
    
   Kaveh آواتار ها
   تاریخ هموندی
   May 2012
   نوشته ها
   446
   جُستارها
   20
   امتیازها
   6,715
   رنک
   53
   Post Thanks / Like
   سپاس
   339
   از ایشان 1,475 بار در 409 پست سپاسگزاری شده است .
   یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
   یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
   Mentioned
   2 Post(s)
   Tagged
   0 Thread(s)
   گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Russell نمایش پست ها
   مطلب بسیار خوب و جالبی بود کاوه جان،بقول خامنه ای ،آورین آورین
   به نظر من این فاشیستی توصیف دقیقی از این حکومت است و باید در تمام تظاهراتها مطرح شود.
   به خصوص برای خارجیها که تصور درستی از حکومت ایران ندارند ولی اگر بگوییم این حکومتی فاشیستی است
   بیشتر متوجه می شوند که با چه سیستمی طرف هستند.

  8. 4 کاربر برای این پست سودمند از Kaveh گرامی سپاسگزاری کرده اند:

   Anarchy (08-11-2012),Mehrbod (08-11-2012),Russell (08-11-2012),sonixax (08-11-2012)

  9. #5
   دفترچه نویس
   Points: 407,749, Level: 100
   Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
   Overall activity: 0%
   دستاوردها:
   First 1000 Experience PointsGot three Friends
   نِشان‌ها:
   Most Popular
   سرور خویـشتـن
    
   Empty
    
   Mehrbod آواتار ها
   تاریخ هموندی
   Oct 2010
   ماندگاه
   لاجیکستان
   نوشته ها
   8,613
   جُستارها
   186
   امتیازها
   407,749
   رنک
   100
   Post Thanks / Like
   سپاس
   12,017
   از ایشان 21,554 بار در 7,514 پست سپاسگزاری شده است .
   یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
   یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
   Mentioned
   60 Post(s)
   Tagged
   1 Thread(s)
   من در بیرون از ایران زیاد به این مشکل برخورد‌ام، انیرانی‌ها فکر میکنند ایران نیمچه دموکراته و ریاست جمهوری بالاترین
   جایگاه کشوری است و نمیدانند دیگر رهبر (supreme leader) کیست و نخبگان کیستند و چرا ایران دیکتاتوری + فاشیستی است.

   Sticky بجای وادادن در برابر واقعیت تلخ، بهتر است آدمی بكوشد كه واقعیت را بسود خود دگرگون كند و اگر بتواند حتی یك واژه ی تازی را هم از زبان شیرین مادری خود بیرون بیندازد بهتر از این است كه بگوید چه كنم ! ناراحتم! ولی همچنان در گنداب بماند و دیگران را هم به ماندن در گنداب گول بزند!!

   —مزدک بامداد


  10. 3 کاربر برای این پست سودمند از Mehrbod گرامی سپاسگزاری کرده اند:

   Anarchy (08-12-2012),Russell (08-12-2012),sonixax (08-12-2012)

  11. #6
   دفترچه نویس
   Points: 407,749, Level: 100
   Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
   Overall activity: 0%
   دستاوردها:
   First 1000 Experience PointsGot three Friends
   نِشان‌ها:
   Most Popular
   سرور خویـشتـن
    
   Empty
    
   Mehrbod آواتار ها
   تاریخ هموندی
   Oct 2010
   ماندگاه
   لاجیکستان
   نوشته ها
   8,613
   جُستارها
   186
   امتیازها
   407,749
   رنک
   100
   Post Thanks / Like
   سپاس
   12,017
   از ایشان 21,554 بار در 7,514 پست سپاسگزاری شده است .
   یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
   یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
   Mentioned
   60 Post(s)
   Tagged
   1 Thread(s)


   ساختار پیچیده دولت ایران

   ساختار همبودین (اجتماعی) سران جمهوری اسلامی


   نمودار ساختار جمهوری اسلامی

   Sticky بجای وادادن در برابر واقعیت تلخ، بهتر است آدمی بكوشد كه واقعیت را بسود خود دگرگون كند و اگر بتواند حتی یك واژه ی تازی را هم از زبان شیرین مادری خود بیرون بیندازد بهتر از این است كه بگوید چه كنم ! ناراحتم! ولی همچنان در گنداب بماند و دیگران را هم به ماندن در گنداب گول بزند!!

   —مزدک بامداد


  12. 3 کاربر برای این پست سودمند از Mehrbod گرامی سپاسگزاری کرده اند:

   Anarchy (08-12-2012),Russell (08-12-2012),sonixax (08-12-2012)

  13. #7
   سخنور سوم
   Points: 6,715, Level: 53
   Level completed: 83%, Points required for next Level: 35
   Overall activity: 20.0%
   دستاوردها:
   First 1000 Experience PointsGot three Friends
   آغازگر جُستار
   Sapientiam Discenti
    
   خالی
    
   Kaveh آواتار ها
   تاریخ هموندی
   May 2012
   نوشته ها
   446
   جُستارها
   20
   امتیازها
   6,715
   رنک
   53
   Post Thanks / Like
   سپاس
   339
   از ایشان 1,475 بار در 409 پست سپاسگزاری شده است .
   یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
   یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
   Mentioned
   2 Post(s)
   Tagged
   0 Thread(s)
   باید یک رشته تحصیلی تشکیل داده شود برای شناختن این کلاف سر درگم!

   جالب اینکه روز به روز نهاد های موازی بیشتر می شوند. مثلا ما یک حفاظت اطلاعات سپاه داریم،
   یک حفاظت اطلاعات نیروی انتظامی یک وزارت اطلاعات. داخل همین وزارت اطلاعات چند بخش می شود،
   رهبری خودش مشاوران اطلاعاتی و سیستم جدایی دارد. هر کدام به یک کسی پاسخ می دهد.
   به همین صورت ادامه دهند و رهبری هم به دیار باقی بشتابند روزی
   می رسد که یک ملوک الطوائفی مدرن در ایران تشکیل می شود!

   چند وقت پیش زیبا کلام هم می گفت ریاست جمهوری باید حذف شود و
   جایش نخست وزیری باز گردد شاید این تضاد قوا کمی درست شود...

  14. 4 کاربر برای این پست سودمند از Kaveh گرامی سپاسگزاری کرده اند:

   Anarchy (08-12-2012),Mehrbod (08-12-2012),Russell (08-12-2012),sonixax (08-12-2012)

  داده‌های جُستار

  کاربری که سرگرم دیدن این جُستار هستند

  هم‌اکنون 1 کاربر سرگرم دیدن این جُستار است. (0 کاربر و 1 مهمان)

  جُستارهای همانند

  1. پروژهء سیستم رجیستر و لاگین بازمتن
   از سوی folaani در تالار رایانه، اینترنت، تلفن‌های همراه
   پاسخ: 21
   واپسین پیک: 07-23-2015, 11:44 PM
  2. پاسخ: 72
   واپسین پیک: 10-26-2013, 02:02 PM
  3. وقتی مرگ ، ختم میکند زندگی را...!
   از سوی mosafer در تالار هماندیشی
   پاسخ: 40
   واپسین پیک: 09-29-2013, 03:26 PM
  4. آیاتی که الله به زبان چینی نازل کرد !
   از سوی کافر_مقدس در تالار تالار سرگرمی
   پاسخ: 0
   واپسین پیک: 04-25-2012, 12:43 AM
  5. سیستم عامل موبایل؟
   از سوی بهمنیار در تالار رایانه، اینترنت، تلفن‌های همراه
   پاسخ: 4
   واپسین پیک: 09-22-2011, 12:55 PM

  مجوز های پیک و ویرایش

  • شما نمیتوانید جُستار نوی بفرستید
  • شما نمیتوانید پیکی بفرستید
  • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
  • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
  •