• Empty
 • قاطی کردم
 • مهربون
 • موفق
 • متعجب
 • مریض
 • مشغول
 • معترض
 • ناراحت
 • هیچ
 • کنجکاو
 • کسل
 • گیج شدم
 • گریه
 • پکر
 • اخمو
 • از خود راضی
 • بی تفاوفت
 • بد جنس
 • بد حال
 • خونسرد
 • خواب آلود
 • خوشحال
 • خجالتی
 • خسته
 • دلواپس
 • رنجور
 • ریلکس
 • سپاسگزار
 • سر به زیر
 • شوکه
 • شاد و سر حال
 • عاشق
 • عصبانی
 • غمگین
 • غافلگیر
 • User Tag List

  برگ 2 از 176 نخستیننخستین 12345678910111213141516171819202152102 ... واپسینواپسین
  نمایش پیکها: از 11 به 20 از 1757
  Like Tree187پسندها

  جُستار: آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل

  1. #11
   دفترچه نویس
   Points: 124,056, Level: 100
   Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
   Overall activity: 99.6%
   دستاوردها:
   First 1000 Experience PointsGot three Friends
   A Believer
    
   Empty
    
   Ouroboros آواتار ها
   تاریخ هموندی
   Dec 2010
   نوشته ها
   3,417
   جُستارها
   54
   امتیازها
   124,056
   رنک
   100
   Post Thanks / Like
   سپاس
   3,154
   از ایشان 10,830 بار در 3,278 پست سپاسگزاری شده است .
   یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
   یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
   Mentioned
   52 Post(s)
   Tagged
   1 Thread(s)
   سلام.

   چه کسی‌ گفته است کشوری فقط برای یهودی ها؟ دوست عزیز ۱/۵ میلیون عرب در ایسرائل زندگی‌ میکنند که از حقوق کامل شهروندی برخوردار هستند،۱۳ نماینده در مجلس اسرائیل دارند،به عنوان سفیر و دیپلمات به کشورهای دیگر میروند،در کابینه وزیر میشوند و حتی در ارتش اسرائیل نیز خدمت میکنند ، در حالی‌ که برای خدمت در نیروهای دفاع اسرائیل برای عرب‌ها اجباری نیست. این سخن نیز که اسرائیل فقط مهاجر یهودی می‌پذیرد اشتباه است ، هر کسی‌ میتواند به اسرائیل مهاجرت کند ، همنگونه که میتواند به کانادا یا هر کشور دیگری مهاجرت کند ، فقط یهودی‌ها به عنوان یک ملت و نه یک دین چون اسرائیل تنها کشور آنهاست بدون طی‌ کردن مراحل مهاجرت میتوانند شهروندی این کشور را دریافت کنند ، همانطور که یک شخص فرانسوی یا کانادایی یا آمریکایی نباید به کشور خود مهاجرت کنند و به صورت اتوماتیک شهروند آن کشور است.
   1. چه کسی گفته؟ شما و هم فکران ِ شما. مگر آن بخش از صحبتهای جنابعالی و پاسخهای من کوچکترین ارتباطی به «اسرائیل موجود» داشت؟ مگر پیرامون ِ «صهیونیسم» صحبت نمی کردیم؟ مگر شما این تاپیک را برای دفاع از صهیونیسم، که ایده ی بنیادی ِ آن تشکیل و گسترش ِ کشوری مختصا یهودی ست ایجاد نکرده اید؟ مگر قصد رفع ِ اتهام از صهیونسم را نداشتید؟ خوب، اولین و مهمترین اتهام ِ این باور، نژادپرستی ِ عریان و افسارگسیخته ی ِ آنست

   2. البته بیراه نمی گویید، اینهم واقعیت است که اسرائیل را صهیونیستها در اختیار دارند، و رفتار دولت اسرائیل در چهارچوب ِ این ایدئولوژی ِ مضحک قرار می گیرد. تا آنجاکه من می دانم، صهیونیست بودن برای تکیه زدن بر اریکه ی ِ قدرت در اسرائیل، نوعی الزام نانوشته(یا شاید نوشته؟)بوده، کسی که قائل به عقب نشینی اسرائیل به مرزهای بین مللی و تشکیل دولت حقیقتا مستقل فلسطینی بوده باشد را تا بحال به عنوان وزیر و وکیل در اسرائیل ندیده ایم.

   مثلا چه نقل قولی‌؟
   در همانجا لینک کردم، برای مثال:

   "We must expel Arabs and take their places."
   -- David Ben Gurion, 1937, Ben Gurion and the Palestine Arabs, Oxford University Press, 1985.

   "There is no such thing as a Palestinian people... It is not as if we came and threw them out and took their country. They didn't exist."
   -- Golda Meir, statement to The Sunday Times, 15 June, 1969.

   "The Palestinians are like crocodiles, the more you give them meat, they want more"....
   -- Ehud Barak, Prime Minister of Israel at the time - August 28, 2000. Reported in the Jerusalem Post August 30, 2000

   "Israel may have the right to put others on trial, but certainly no one has the right to put the Jewish people and the State of Israel on trial."
   -- Israeli Prime Minister Ariel Sharon, 25 March, 2001 quoted in BBC News Online

   و یا، از همه جالبتر، نقل قول ِ کذایی ِ بنیامین نتانیاهو در امضای ِ خودتان. «هرآنچه لازم باشد» را قبلا از هیتلر شنیده ایم، و همه می دانند منظور اسرائیل از «دفاع» چیست.

   علم کردن یعنی‌ چه؟ یهودیان ۳۰۰۰ سال سابقه در آن سرزمین دارند، ۸۰۰ سال دولت مستقل در آنجا داشتند ، در آنجا متولد شدند ، ۲۰۰۰ سال تلاش کردند تا دوباره به آن سرزمین بازگردند، حتی اگر بنا‌ به مقایسه باشد ، این کشور فلسطینی هست که هیچ گاه در طول تاریخ بشری وجود نداشته است ، پایتخت کشور فلسطین کجا بوده است که اسرائیلی‌ها آنجا را اشغال کردند؟ واحد پول کشور فلسطین چه بوده است؟.. هیچی‌! چون هرگز چنین کشوری در طول تاریخ نبوده است ، جمعیتی یهودی و عرب در آنجا ساکن بودند که سازمان ملل رای میدهد ۲ کشور برای ۲ ملت ساکن آنجا تشکیل شود ، یهودی‌ها قبول میکنند و عرب‌ها نمیکنند! و می‌گویند غلط میکنند این یهودی‌های نجس کافر بخواهند کشور مستقل داشته باشند ، ما همه آنها را به دریا می‌ریزیم و تمامی‌ سرزمین را که وقف اسلامی هست صاحب می‌شویم! خوب نتیجه آن نیز همین هست که می‌بینید که هنوز کشوری به نام فلسطین وجود ندارد.
   علم کردن یعنی تغییر تناسب ِ جمعیتی ِ یک منطقه ی ِ جغرافیایی با تشویق تمام مردم یهود از سراسر دنیا به مهاجرت، و بعد حرف از بازگشتن به نقطه ی ِ صفر تاریخ و حق طبیعی ِ قوم یهود و قرادادهای قانونی با شیوخ عرب و این مزخرفات زدن.

   دوست ِ گران ارج، کشور ِ فلسطینی وجود نداشته، ملت ِ فلسطینی که بوده؟ از این گذشته، مثلا کشور یهودی وجود داشته؟ لابد موسی هم نخست وزیرش بوده؟ بعد بزرگوار، این اصلا چه ربطی به موضوع دارد؟ هیچ کشور عربی در حاشیه ی خلیج فارس و دریای عمان، تا صد سال قبل وجود خارجی نداشته، اما هیچکس شکی نمی کند که این سرزمینها متعلق به «ساکنان» آن است.


   در مورد آمار هم من به یک سازمان چپ گرای آمریکایی هیچ اعتمادی ندارم ، هر وقت یک منبع آکادمیک در جهت تایید سخنان خود آوردید ، آنوقت در مورد ارقام بحث می‌کنیم. ولی‌ چند نکته را ذکر می‌کنم.
   منابع ِ آکادمیک اسرائیلی مورد نظرتان است دیگر؟ من به چنین منابعی دسترسی ندارم. اسناد ِ این سایت بسیار معتبر هستند، مثلا آمار ِ مربوط به کودکان کشته شده از دو طرف از کتابی به نام «این کودکان را به خاطر بسپار» است که در آن اسامی تمام کودکان، محل کشته شدنشان و نحوه ی کشته شدن ِ آنها به طور کامل شرح داده شده(لینک). و چیزی که دلایل و اسناد این سایت را انکار بکند نیافتم. خود سران ِ اسرائیلی هم کشتار فلسطینی ها را هرگز انکار نکرده اند، آن را(همانند شما)تلفات ِ «غم انگیز» و طبیعی در مسیر مبارزه با تروریسم و بنیادگرایی اسلامی عنوان کرده اند. مدارک رسمی ِ اسرائیل در اینباره چه می گویند؟

   در مورد زندانی ها: کسانی‌ که در زندان اسرائیل هستند ، همگی‌ از دادگاهی عادلانه برخوردار بودند و حق داشتن وکیل را نیز داشته‌اند. آنها افرادی هستند که مستقیماً در حمایت از سازمان‌های ترور مانند حماس و جهاد اسلامی نقش داشته‌اند. در زندان مثل یک زندانی اسرئیلی با آنها برخورد میشود و بسیاری نیز از آنها نیز در زندان مشغول تحصیل دانشگاهی راه دور هستند( مثل سمیر قنطار ، زندانی لبنانی که جمجمه یک دختر ۴ ساله اسرائیلی را شکسته و او را کشته بود ، ولی‌ در زندان تحصیل میکرد). در همین آتش سوزی چند روز پیش نیز که یک اتوبوس شامل ۴۰ زندان بان اسرائیلی جزغاله شدند ، آنها برای نجات جان زندانیان فلسطینی وارد آتش شده بودند که اینگونه شد.
   داستان است. چنانکه آمار نشان می دهد بیش از 20% این اسرا زن و کودک هستند. 25 عضو کابینه ی ِ دولت فلسطین در میان آنها وجود دارد. و برخلاف ِ ادعای شما، بیش از 70% آنها، یعنی اشخاص دستگیر شده در مناطق اشغالی، به وکیل دسترسی ندارند، در شرایط ِ بسیار بدی نگهداری می شوند و حداقل هفته ای یکبار گزارشی مبنی بر شکنجه از زندانهای اسرائیلی ارائه می شود(منبع 1 ، منبع 2). پیرامون ِ حقوق بشر و پایبندی ِ اسرائیل به معاهدات بین المللی هم که این کشور رکورد دار ِ دریافت قطعنامه از مجمع عمومی جلوتر از آفریقای جنوبی ِ آپارتاید است.

   در مورد تعداد کشته‌های فلسطینی: اکثریت آنها از اعضای رسمی‌ گروه‌های ترور بودند که در جنگ چریکی یا مستقیم کشته شدند
   خیر، اکثریت آنها مردم ِ غیرنظامی کوچه و خیابان بوده اند که بر اثر حملات هوایی ِ جنون آمیز ارتش اسرائیل از سال 2003 تاکنون، به قتل رسیده اند(منبع)

   البته حماس و دیگر گروه‌ها با استفاده از سپر انسانی‌ شهروندان خود باعث این میشوند که آمار تلفات شهروندی زیاد شود ، ولی‌ ذکر یک نتک اینجا ضروری است. اسرائیل تمامی‌ تلاش خود را می‌کند که از شهروندان کسی‌ کشته نشوند ، مثلا در جنگ غزه قبل از اینکه به یک محلهٔ نظامی حمله کند به آنجا زنگ میزد و یا از آسمان اعلامیه میفرستد که مردم معمولی‌ آنجا را ترک کنند ولی‌ حماس از خروج مردم جلوگیری میکرد ، پس اگر هم در این زمینه گونهی‌ باشد به گردن گروه‌های ترور است، ولی‌ در مورد کشته‌های اسرائیلی ، اینکه اکثریت آنها از شهروندان معمولی‌ هستند که یا در پرتاب راکت و یا در بمبگذاری انتحاری کشته شدند ، در بین سال‌های ۱۹۹۳ تا اواخر انتفاضه دوم اسرائیل شاهد بسیاری از این انتحاری‌ها مانند آن چیزی که در چابهار اتفاق افتاد در کودکستان‌ها و اتوبوس‌های شهری بود.
   گروه مجاهدین خلق هم از عذر ِ مشابهی برای ترور مردم عادی استفاده می کرد : ملاها میان مردم پنهان می شوند. هر مسلمان ِ مسلحی تروریست نیست، و این جعلی ست که من آن را نخواهم پذیرفت. وقتی مردمی مورد تجاوز علنی و همه جانبه قرار می گیرند، وقتی جنگ برای بقاست و شما «متجاوز»، طبیعی ست که اوضاع خیط خواهد شد. من با تمام قربانیان غیرنظامی ِ اسرائیل احساس همدردی می کنم، اما نمی دانم چرا، سمپاتی ِ من برای فلسطینی ها بیشتر است. شاید چون تا قبل از برآمدن ِ دولت ِ هار ِ نژادپرست سرشان به کار خودشان بود؟

   در مورد خانه‌های ویران شده نیز بگویم که در هر کجای دنیا اگر شما بدون مجوز در یک زمین خانه بسازید شهرداری خانه شما را تخریب می‌کند ، ۶۰۰ هزار عرب در شرق اورشلیم آزادانه زندگی‌ میکنند و کسی‌ کاری به کار آنها ندارد ، اما گاهی بعضی‌‌ها به تحریک دیگران در زمین‌هایی‌ که صاحب آنها نیستند بدون مجوز خانه سازی میکنند و در این صورت خانه‌های آنها تخریب میشود ، هر کس هم که بخواهد چه عرب و چه غیر عرب برود از شهرداری مجوز بگیرد ، میتواند خانه سازی کند.
   ببینم، الان کدام کشور مرزهای بین المللی ِ متعلق به ملت دیگری را آنجا اشغال کرده و با آنها به عنوان غنیمت جنگی رفتار می کند؟ کدام کشور حاضر نیست دولت منتخب فلسطین را به رسمیت بشناسد؟

  2. #12
   مدیر تالار
   Points: 422,778, Level: 100
   Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
   Overall activity: 0%
   دستاوردها:
   First 1000 Experience PointsGot three Friends
   چخه
    
   شاد و سر حال
    
   sonixax آواتار ها
   تاریخ هموندی
   Oct 2010
   ماندگاه
   کره ی زمین
   نوشته ها
   9,086
   جُستارها
   109
   امتیازها
   422,778
   رنک
   100
   Post Thanks / Like
   سپاس
   47,060
   از ایشان 15,076 بار در 7,080 پست سپاسگزاری شده است .
   یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
   یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
   Mentioned
   89 Post(s)
   Tagged
   0 Thread(s)
   گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی shinbet نمایش پست ها
   دوست عزیز ۱/۵ میلیون عرب در ایسرائل زندگی‌ میکنند که از حقوق کامل شهروندی برخوردار هستند،۱۳ نماینده در مجلس اسرائیل دارند،به عنوان سفیر و دیپلمات به کشورهای دیگر میروند،در کابینه وزیر میشوند و حتی در ارتش اسرائیل نیز خدمت میکنند ، در حالی‌ که برای خدمت در نیروهای دفاع اسرائیل برای عرب‌ها اجباری نیست.
   کسرا جان ، تا جایی که من میدونم یهودیت نژاد نیست ، بلکه دین هستش - خوب ما عرب یهودی هم داریم ! ایرانی یهودی هم داریم ، زرد پوست یهودی هم داریم .

   منتها من هنوز متوجه منظور جناب امیر نشدم - کشوری برای یهودیان به یک نژاد خاص اشاره نمیکند که بخواهیم آن را نژاد پرستی بنامیم چرا که یک فرد یهودی میتواند از هر نژادی باشد .
   البته شاید بتوان آن را مغایر با ارزش های منشور حقوق بشر و چیزهایی از این دست دانست ولی قطعن نژاد پرستی نیست .
   No, we won't give up, we won't go away
   'Cause we're not about to live in this mass delusion
   No, we don't wanna hear another word you say
   'Cause we know they're all depending on mass confusion
   No, we can't turn back, we can't turn away
   'Cause it's time we all relied on the last solution
   No, we won't lay down and accept this fate
   'Cause we're standing on the edge of a revolution

  3. #13
   دفترچه نویس
   Points: 124,056, Level: 100
   Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
   Overall activity: 99.6%
   دستاوردها:
   First 1000 Experience PointsGot three Friends
   A Believer
    
   Empty
    
   Ouroboros آواتار ها
   تاریخ هموندی
   Dec 2010
   نوشته ها
   3,417
   جُستارها
   54
   امتیازها
   124,056
   رنک
   100
   Post Thanks / Like
   سپاس
   3,154
   از ایشان 10,830 بار در 3,278 پست سپاسگزاری شده است .
   یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
   یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
   Mentioned
   52 Post(s)
   Tagged
   1 Thread(s)
   دوست عزیز «یهود» نام یک قوم است، و «یهودی» می تواند شخصی داخل ِ آن قوم، یا شخصی به مذهب ِ آن قوم خطاب بشود. اما این نکته سنجی ها برای چیست؟ نژادپرستی نه، قوم پرستی. قوم پرستی نه، دگماتیسم ِ جنون آمیز ِ مذهبی. (چون این بحث پیرامون صهیونیسم است، به نظرم در این تز هرجا صحبت از اسرائیل می شود، آن را خانه ی ِ موعود ِ «قوم» یهود می شمارد و خود ِ اسرائیل هم به عنوان ِ کشوری برای «قوم یهود» تشکیل شده و الان فعالیت می کند.). چه تفاوتی می کند؟ مذهب، نژاد، جنسیت، ایدئولوژی و غیره، هیچ دولتی بجز اسرائیل جرئت نمی کند علنا بگوید این کشور فقط مال ِ ما، با این مشخصات نژادی/مذهبی خاص، باقی توی صف!

  4. #14
   دفترچه نویس
   Points: 200,245, Level: 100
   Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
   Overall activity: 0%
   دستاوردها:
   First 1000 Experience PointsGot three Friends
   نِشان‌ها:
   Posting Award
   آغازگر جُستار
   باید با تمامی‌
   قدرت پرچم اسلام
   را در غرب به زیر
   کشید.
    
   موفق
    
   Theodor Herzl آواتار ها
   تاریخ هموندی
   Nov 2010
   نوشته ها
   4,812
   جُستارها
   106
   امتیازها
   200,245
   رنک
   100
   Post Thanks / Like
   سپاس
   1,026
   از ایشان 11,876 بار در 4,433 پست سپاسگزاری شده است .
   یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
   یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
   Mentioned
   28 Post(s)
   Tagged
   0 Thread(s)
   گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Ouroboros نمایش پست ها
   چه کسی گفته؟ شما و هم فکران ِ شما
   گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Ouroboros نمایش پست ها
   مگر شما این تاپیک را برای دفاع از صهیونیسم، که ایده ی بنیادی ِ آن تشکیل و گسترش ِ کشوری مختصا یهودی ست ایجاد نکرده اید؟
   این سخن شما اشتباه است ، هدف صهیونیسم تشکیل کشوری فقط برای یهودی‌ها نبود ، بلکه کشوری برای یهودی‌ها بود ، این به این معنی‌ نیست که افراد غیر یهودی در این کشور حق زندگی‌ ندارند ، به همین دلیل هم هست که در بیانیه استقلال اسرائیل حقوق تمامی‌ شهروندان فارغ از نژاد ، مذهب و ملیت تضمین شده است. ۱/۵ میلیون عرب غیر یهودی نیز در اسرائیل آزادانه زندگی‌ میکنند و از تمامی‌ حقوق شهروندی برخوردار هستند.

   گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Ouroboros نمایش پست ها
   البته بیراه نمی گویید، اینهم واقعیت است که اسرائیل را صهیونیستها در اختیار دارند، و رفتار دولت اسرائیل در چهارچوب ِ این ایدئولوژی ِ مضحک قرار می گیرد. تا آنجاکه من می دانم، صهیونیست بودن برای تکیه زدن بر اریکه ی ِ قدرت در اسرائیل، نوعی الزام نانوشته(یا شاید نوشته؟)بوده، کسی که قائل به عقب نشینی اسرائیل به مرزهای بین مللی و تشکیل دولت حقیقتا مستقل فلسطینی بوده باشد را تا بحال به عنوان وزیر و وکیل در اسرائیل ندیده ایم
   دوست عزیز امروزه صهیونیسم در سال ۲۰۱۰ چون دیگر کشور اسرائیل ۶۲ سال است که تشکیل شده است ، تعریف دیگری دارد و امروزه هر کسی‌ که از حق موجودیت کشور اسرائیل دفاع کند صهیونیست خطاب میشود. بله در اسرائیل هم یک حزب عربی‌ به اسم بلد هست که ۳ نمایندهٔ در پارلمان کشور دارد که خواهان نابودی اسرائیل هستند ، ولی‌ هنوز چون اقدام به مبارزه مسلحانه نزدند میتوانند سخن خود را بگویند و حتی در کنست نیز نمایندهٔ شوند. در کدام کشور حتی دمکراتیک غربی چنین حقی‌ را به یک گروه میدهند؟ در آمریکا یک نفر بگوید می‌خواهیم دولت را سرنگون کنیم و کشور را نابود کنیم ، میتواند در کنگره یا سنا عضو شود؟ یا اصلا حق سخن گفتن به آن گونه را دارد؟ در اروپا چطور؟ خیر اینگونه نیست! تنها کشوری که حتی هواداران نابودی خود را اجازه میدهد در مجلس عضو شوند و از جیب مالیات دهندگان حقوق دریافت کنند اسرائیل است.

   گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Ouroboros نمایش پست ها
   "There is no such thing as a Palestinian people... It is not as if we came and threw them out and took their country. They didn't exist."
   -- Golda Meir, statement to The Sunday Times, 15 June, 1969.
   خوب دوست عزیز مگر نخست وزیر فقید اسرائیل دروغ گفته است؟ در قبل از جنگ ۱۹۶۷ هیچ سخنی از مردم یا قوم فلسطینی نبود. ۱ سند هم نیست که در قبل از ۱۹۶۷ چنین لفظی خطاب به آنها گفته شده باشد ، حتی در میان عرب‌ها ، آنها عرب‌های ساکن فلسطین نمیده میشدند و نه قومی به نام فلسطینی. بعد هم هرگز کشوری به اسم فلسطین نبوده است که اسرائیل آنجا را اشغال کرده باشد. شما بگویید در کدام نقطه از تاریخ کشوری به اسم فلسطین بوده است؟

   گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Ouroboros نمایش پست ها
   "The Palestinians are like crocodiles, the more you give them meat, they want more
   امروزه فلسطینی‌ها آرزو میکنند که اهود باراک رهبر حزب کارگر اسرائیل دوباره نخست وزیر شود ، در توافق کمپ دوید باراک حاضر شد %۱۰۰ غزه+%۹۷ کرانه غربی+شرق اورشلیم را کاملا در اختیار دولت خود گردان بگذارد ، ولی‌ عرفات گفت نه و انتفاضه دوم را شروع کرد که همراه بود با موج عملیات‌های انتحاری! هر چیزی به فلسطینی‌ها بدهید یک چیز بیشتر طلب میکنند ، امروزه دولت اسرائیل اگر با همه خواسته‌های آنها نیز موافقت کند ، بد یک بهانه دیگر میاورند که صلح نکنند. آن موقع توافق با باراک را قبول نکردند و راه ترور را پیش گرفتند ، حالا امروز باید برای کمتر از آن خواسته‌ها دست به دامن اوباما شوند.

   گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Ouroboros نمایش پست ها
   We must expel Arabs and take their places."
   -- David Ben Gurion, 1937, Ben Gurion and the Palestine Arabs, Oxford University Press, 1985.
   این سخن بن گورین به زمانی‌ بر میگردد که این زمین‌ها را که اکثرا بیابان خشک بودند را از صاحب‌های آنها با چند برابر قیمت خریداری کرده بودند ، ولی‌ آنها حاضر به تخلیه نبودند ، گاهی نیز لازم شد از زور استفاده شود که آنها ملکی‌ را که فروخته بودند ترک کنند تا صاحب جدید ساکن شود ، عرب‌هایی‌ هم که نفروختند امروزه همان عرب‌های اسرائیلی هستند.

   گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Ouroboros نمایش پست ها
   منابع ِ آکادمیک اسرائیلی مورد نظرتان است دیگر؟ من به چنین منابعی دسترسی ندارم. اسناد ِ این سایت بسیار معتبر هستند، مثلا آمار ِ مربوط به کودکان کشته شده از دو طرف از کتابی به نام «این کودکان را به خاطر بسپار» است که در آن اسامی تمام کودکان، محل کشته شدنشان و نحوه ی کشته شدن ِ آنها به طور کامل شرح داده شده(لینک). و چیزی که دلایل و اسناد این سایت را انکار بکند نیافتم. خود سران ِ اسرائیلی هم کشتار فلسطینی ها را هرگز انکار نکرده اند، آن را(همانند شما)تلفات ِ «غم انگیز» و طبیعی در مسیر مبارزه با تروریسم و بنیادگرایی اسلامی عنوان کرده اند. مدارک رسمی ِ اسرائیل در اینباره چه می گویند؟
   دوست عزیز من کشته شدن شهروندان غیر نظامی فلسطینی را انکار نکردم ، انسان کور که نیست، وقتی‌ می‌بیند یک بچه غرق خون است گریه می‌کند ، منظور من در مورد صحت و سقم تعداد آمار بود ، حالا اصلا ۱ نفر ، جان ۱ انسان بیگناه نیز نباید گرفته شود ، ولی‌ به علت اینکه گروه‌های ترور فلسطینی از شهروندان خود به عنوان سپر انسانی‌ استفاده میکنند که در پست‌های دیگر توضیح دادم ، این اتفاقات نیز می‌افتد که باعث تاسف است ، اما فرق قضیه این هست که ارتش اسرائیل مستقیماً به عنوان کشتن و نابودی یک هدف غیر نظامی وارد صحنه نمی‌شود ، بلکه این حماس و جهاد اسلامی هستند که مستقیماً به سوی شهر‌ها و اهداف غیر نظامی شلیک میکنند ، در همان گزارش گلدستن نیز این ذکر شده است.

   گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Ouroboros نمایش پست ها
   داستان است. چنانکه آمار نشان می دهد بیش از 20% این اسرا زن و کودک هستند. 25 عضو کابینه ی ِ دولت فلسطین در میان آنها وجود دارد. و برخلاف ِ ادعای شما، بیش از 70% آنها، یعنی اشخاص دستگیر شده در مناطق اشغالی، به وکیل دسترسی ندارند، در شرایط ِ بسیار بدی نگهداری می شوند و حداقل هفته ای یکبار گزارشی مبنی بر شکنجه از زندانهای اسرائیلی ارائه می شود(منبع 1 ، منبع 2). پیرامون ِ حقوق بشر و پایبندی ِ اسرائیل به معاهدات بین المللی هم که این کشور رکورد دار ِ دریافت قطعنامه از مجمع عمومی جلوتر از آفریقای جنوبی ِ آپارتاید است.
   الان که اسرائیل در غزه نیست ، ولی‌ بر طبق قوانین جنگ ، چون هنوز اسرائیل در کرانه غربی حضور نظامی داره یا به قول شما آنجا را اشغال کرده است ، آنجا منطقه جنگی محسوب می‌شه و برگزاری دادگاه‌های نظامی جرم نیست ، اگر بود تا به امروز فلسطینی‌ها و کشور‌های عربی‌ پاشنه در دادگاه لاهه را از جا کنده بودند ، این در این مورد ، ولی‌ در مورد اعضای به اصطلاح کابینه! یک گروه تروریستی مثل حماس چند نفر را اسم وزیر روی آنها می‌گذرد را اعضای کدام کابینه میدانید؟ کسانی‌ که از آنها دستگیر شدند به علت عضویت در حماس دستگیر شدند. اگر هم اسرائیل با زندانیان فلسطینی بد رفتاری می‌کند و آنها را شکنجه می‌کند ، چرا ۴۰ نفر از افراد خود را بفرستد تا آنها را از میان آتش نجات دهند و همگی‌ این ۴۰ نفر اسرئلی نیز بمیرند؟ صلیب سرخ در همه جای اسرائیل نمایندهٔ دارد ، یک گزارش از صلیب سرخ ارائه کنید که دولت اسرائیل متهم به شکنجه یا بدرفتاری با زندانی‌ها شده است؟

   گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Ouroboros نمایش پست ها
   خیر، اکثریت آنها مردم ِ غیرنظامی کوچه و خیابان بوده اند که بر اثر حملات هوایی ِ جنون آمیز ارتش اسرائیل از سال 2003 تاکنون، به قتل رسیده اند(منبع)
   پایین این صفحه منبع شما ، خودش ارجاع داده به صفحه اول وبسایت ماریو ، خوب کجای این روزنامه چنین چیزی نوشته است؟ اگر بود چرا به خود آن مطلب لینک ندادید و لینک صفحه اول روزنامه عبری ماریو را نوشتید

   گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Ouroboros نمایش پست ها
   گروه مجاهدین خلق هم از عذر ِ مشابهی برای ترور مردم عادی استفاده می کرد : ملاها میان مردم پنهان می شوند. هر مسلمان ِ مسلحی تروریست نیست، و این جعلی ست که من آن را نخواهم پذیرفت. وقتی مردمی مورد تجاوز علنی و همه جانبه قرار می گیرند، وقتی جنگ برای بقاست و شما «متجاوز»، طبیعی ست که اوضاع خیط خواهد شد. من با تمام قربانیان غیرنظامی ِ اسرائیل احساس همدردی می کنم، اما نمی دانم چرا، سمپاتی ِ من برای فلسطینی ها بیشتر است.
   خوب پس شما که رسما از جنگ مسلحانه دفاع می‌کنید ، دیگر به چه چیز اسرائیل اعتراض می‌کنید؟ اسرائیل بشیند و کاری نکند ، چون ممکن است امثال شما خوششان نیاید؟ همین شما‌ها هستید که ملت فلسطین را بدبخت کردید ، عرفات اینهمه مبارزه مسلحانه کرد ، آخر به این نتیجه رسید که این راه جواب نمیدهد و پای میز مذاکره نشست. دوست عزیز فکر نمیکنید قدرت نظامی اسرائیل در جنگ بسیار بسیار بیشتر از حماس و جهاد اسلامی است؟ خود ۱۰۰۰ سال دیگر نیز که آنها راهی‌ به پیش نخواهند برد و وضع به همین گونه ادامه پیدا می‌کند و کشور فلسطینی نیز نخواهد بود.

   گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Ouroboros نمایش پست ها
   شاید چون تا قبل از برآمدن ِ دولت ِ هار ِ نژادپرست سرشان به کار خودشان بود؟
   لطفا حرف دهان خود را نیز بفهمید و از توهین خودداری کنید.
   "A Land without a People for a People without a Land"  5. #15
   دفترچه نویس
   Points: 124,056, Level: 100
   Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
   Overall activity: 99.6%
   دستاوردها:
   First 1000 Experience PointsGot three Friends
   A Believer
    
   Empty
    
   Ouroboros آواتار ها
   تاریخ هموندی
   Dec 2010
   نوشته ها
   3,417
   جُستارها
   54
   امتیازها
   124,056
   رنک
   100
   Post Thanks / Like
   سپاس
   3,154
   از ایشان 10,830 بار در 3,278 پست سپاسگزاری شده است .
   یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
   یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
   Mentioned
   52 Post(s)
   Tagged
   1 Thread(s)
   گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی shinbet نمایش پست ها
   این سخن شما اشتباه است ، هدف صهیونیسم تشکیل کشوری فقط برای یهودی‌ها نبود ، بلکه کشوری برای یهودی‌ها بود ، این به این معنی‌ نیست که افراد غیر یهودی در این کشور حق زندگی‌ ندارند ، به همین دلیل هم هست که در بیانیه استقلال اسرائیل حقوق تمامی‌ شهروندان فارغ از نژاد ، مذهب و ملیت تضمین شده است. ۱/۵ میلیون عرب غیر یهودی نیز در اسرائیل آزادانه زندگی‌ میکنند و از تمامی‌ حقوق شهروندی برخوردار هستند.
   بله، بیش از 2 میلیون ایرانی ِ غیرمسلمان هم در ایران آزادانه زندگی می کنند و در پارلمان نماینده دارند و خلاصه عشق می کنند(به گفته ی ِ خودشان). وانگهی من و شما و باقی ِ دنیا می دانند که ماجرا جور ِ دیگریست. درحالی که انتظار می رود ما سخن ِ شما را پیرامون ِ «حقوق ِ شهروندی ِ برابر ِ اعراب و یهودیان در اسرائیل، بهتر از سوئیس» در حکم کلام الله بگیریم و چشم بسته بپذیریم، خبرهایی هم گاهی می رسد از وجود ِ نفرت ِ نژادی در اسرائیل، و اینبار نه مثل همیشه برپاد ِ اعراب و مسلمین، که نسبت به یهودیان ِ «غیر اروپایی»(لینک). دفاع ِ شما قطعا اینست «اساس ِ نظام مخالف ِ اینست»، وانگهی علاوه بر گفته های ِ شما، شواهد ِ بی شماری حکایت از همراهی ِ نظام ِ موجود در اسرائیل با نژادپرستی به سود مردم ِ یهودی مذهب/تبار، در برابر ِ «دیگران» دارد: رفتار ِ دولت اسرائیل(بهترین، معتبرترین و قابل ارجاع ترین شاهد ِ موجود)، نقل قول و طرز فکر ِ سران و رهبران ِ آن(که شما با منطقی اسرائیلی آنها را توجیه می کنید)، فلسفه ی ِ بنیادی ِ صهیونیسم و طبیعت ِ «جنگ»ِ در جریان در آن منطقه(که دیدیم، اسرائیلی ها در آن دست ِ بالا یک دهم خسارات می بینند)همه و همه به این حقیقت اشاره می کند، که چه در نهله ی ِ صهیونیسم و چه در نظام ِ مستقر در دولتی که خود را اسرائیل نامیده، جستجو و مطلوب «کشوری فقط برای یهودیان است».

   دوست عزیز امروزه صهیونیسم در سال ۲۰۱۰ چون دیگر کشور اسرائیل ۶۲ سال است که تشکیل شده است ، تعریف دیگری دارد و امروزه هر کسی‌ که از حق موجودیت کشور اسرائیل دفاع کند صهیونیست خطاب میشود. بله در اسرائیل هم یک حزب عربی‌ به اسم بلد هست که ۳ نمایندهٔ در پارلمان کشور دارد که خواهان نابودی اسرائیل هستند ، ولی‌ هنوز چون اقدام به مبارزه مسلحانه نزدند میتوانند سخن خود را بگویند و حتی در کنست نیز نمایندهٔ شوند. در کدام کشور حتی دمکراتیک غربی چنین حقی‌ را به یک گروه میدهند؟ در آمریکا یک نفر بگوید می‌خواهیم دولت را سرنگون کنیم و کشور را نابود کنیم ، میتواند در کنگره یا سنا عضو شود؟ یا اصلا حق سخن گفتن به آن گونه را دارد؟ در اروپا چطور؟ خیر اینگونه نیست! تنها کشوری که حتی هواداران نابودی خود را اجازه میدهد در مجلس عضو شوند و از جیب مالیات دهندگان حقوق دریافت کنند اسرائیل است.
   پس می پذیرید که «زمانی» صهیونیسم دارای ِ تعریفی «نژادپرستانه» بوده، اما اضافه می کنید که «حالا» چنان بار ِ معنایی درخود ندارد. بسیار خوب، اولا توضیح بدهید این استحاله چگونه، در چه زمان و به چه شکلی اتفاق افتاده. ثانیا، اگاه هستید که این یعنی کشور ِ اسرائیل برمبنای ِ ایده ای نژادپرستانه تشکیل شده و این برای ِ من(که یک طرف این بحث هستم و هرچند از نظر شما بی اهمیت، به افکار ِ خواننده ی ِ این گفتگو اثر می گذارم)کافی ست که «موجودیت» آن را زیر ِ سوال ببرم، خواستار ِ تحقیقاتی گشوده و همه جانبه از طرف ِ هرکس که اراده می کند باشم و مسئله را بسیار جدی بگیرم. هنگام ِ خواندن ِ بخش دوم ِ سخن شما، یاد یک گفته ای افتادم از بابی ساندز فقید که "دموکراسی در ایرلند فقط به دزدها خدمت می کند". شما نمی توانید چند دهه مهاجرت ِ قلابی و اجباری و تشویقی در یک منطقه ی ِ جغرافیایی براه بیاندازید، ساکنان ِ بومی را تا آنجاکه ممکن است بیرون بریزید، اکثریتی «مصنوعی» برای خود تولید بکنید و بعد یکشبه «طرفدار دوآتشه ی ِ دموکراسی» بشوید و توقع داشته باشید باقی ِ دنیا مثل احمقها از جایشان برخواسته، برایتان کف بزنند! این دموکراسی طلبی دروغ است، ظلم ِ آشکار است، و باور بفرمایید، کسی فریب ِ آنرا نمی خورد. غرب اگر سکوت کرده و گوشه ای خزیده، برای آنست که در موضوع ذی نفع است، و بالاخره پس از قرنها از «شر» یهودیان خلاص شده، و آنها را تبدیل به مشکل فلسطینی ها کرده. دلیل ِ دیگری وجود دارد برای سکوت ِ مرگ آسای ِ اروپایی های ِ دل نازکی که زخم برداشتن ِ پای ِ بچه گربه ها خواب ِ شب را از چشم شان می رباید؟ (البته این احتمال هم هست که اسرائیل محق باشد، و پاپانوئل هم واقعی باشد، و امام زمانی هم وجود داشته باشد!)..

   خوب دوست عزیز مگر نخست وزیر فقید اسرائیل دروغ گفته است؟ در قبل از جنگ ۱۹۶۷ هیچ سخنی از مردم یا قوم فلسطینی نبود. ۱ سند هم نیست که در قبل از ۱۹۶۷ چنین لفظی خطاب به آنها گفته شده باشد ، حتی در میان عرب‌ها ، آنها عرب‌های ساکن فلسطین نمیده میشدند و نه قومی به نام فلسطینی. بعد هم هرگز کشوری به اسم فلسطین نبوده است که اسرائیل آنجا را اشغال کرده باشد. شما بگویید در کدام نقطه از تاریخ کشوری به اسم فلسطین بوده است؟

   امروزه فلسطینی‌ها آرزو میکنند که اهود باراک رهبر حزب کارگر اسرائیل دوباره نخست وزیر شود ، در توافق کمپ دوید باراک حاضر شد %۱۰۰ غزه+%۹۷ کرانه غربی+شرق اورشلیم را کاملا در اختیار دولت خود گردان بگذارد ، ولی‌ عرفات گفت نه و انتفاضه دوم را شروع کرد که همراه بود با موج عملیات‌های انتحاری! هر چیزی به فلسطینی‌ها بدهید یک چیز بیشتر طلب میکنند ، امروزه دولت اسرائیل اگر با همه خواسته‌های آنها نیز موافقت کند ، بد یک بهانه دیگر میاورند که صلح نکنند. آن موقع توافق با باراک را قبول نکردند و راه ترور را پیش گرفتند ، حالا امروز باید برای کمتر از آن خواسته‌ها دست به دامن اوباما شوند.

   این سخن بن گورین به زمانی‌ بر میگردد که این زمین‌ها را که اکثرا بیابان خشک بودند را از صاحب‌های آنها با چند برابر قیمت خریداری کرده بودند ، ولی‌ آنها حاضر به تخلیه نبودند ، گاهی نیز لازم شد از زور استفاده شود که آنها ملکی‌ را که فروخته بودند ترک کنند تا صاحب جدید ساکن شود ، عرب‌هایی‌ هم که نفروختند امروزه همان عرب‌های اسرائیلی هستند.

   خوب ارجمند، درباره ی ِ وجود ِ کشور فلسطین و وزارت ِ موسی و ایوب که قبلا صحبت کردیم؟ پیرامون ِ دو بخش ِ دیگر، باید گفت که در واقع این است صهیونیست ِ خوب و پایبند، چنانکه آنها را می شناسیم و دوست می داریم. کسی که شجاعانه از زیاده طلبی ِ کروکودیل وار ِ عربها ابراز نفرت می کند، ماجرای خرید زمینها را یادآور می شود، عدم ِ وجود ِ کشور را با عدم ِ وجود ِ سکنه و ملت یکی می کند، و خلاصه کار امیر2591 را تا جای ممکن راحت می کند. آنچه شما در این توجیهات پذیرفتید، بسیار بیش از آن بود که من به اثباتش امیدوار بودم. و جالبی ِ ماجرا اینجاست که حتی متوجه نیستید. اصلا حواصتان نیست چه طرز ِ فکر و نگرش ِ وحشتناک و غیراخلاقی را موعظه می کنید و آنقدر آن را تکرار کرده اید که برایتان عادی شده. با آسودگی ِ خاطر استعاره ی ِ چندش آوری چون «دست به دامن اوباما بشن» را بکار می برید(چنانکه اصلا یادآوری ِ آن با نوعی تذلذ برایتان همراه است). تئوری ِ نیم بند و فضاحت آمیز ِ بانکهای ِ دزد ِ آمریکا برای اشغال خانه ی ِ اشخاصی که وامشان پرداخت نشده(مبنی بر پولش را دادم، مال ِ منست)را چنان قانع کننده می یابید که ملای ِ محل آیه ی ِ قرآن را و از اینکه بلایی برسر فلسطینی ها آمده که در خواسته های خود تجدید نظری واپسگرایانه بکنند ناراحت به نظر نمی رسید.. ضرب المثل ِ چینی را که شنیده اید؟ «مراقب باش چه آرزویی می کنی، ممکن است آن را بدست بیاوری».. آرزوی ِ من در این گفتگو مبنی بر «پرده برداشتن» از افکار ِ شما به حقیقت پیوسته، و تنها احساس سرخوردگی و بهت زدگی برایم باقی مانده.

   دوست عزیز من کشته شدن شهروندان غیر نظامی فلسطینی را انکار نکردم ، انسان کور که نیست، وقتی‌ می‌بیند یک بچه غرق خون است گریه می‌کند ، منظور من در مورد صحت و سقم تعداد آمار بود ، حالا اصلا ۱ نفر ، جان ۱ انسان بیگناه نیز نباید گرفته شود ، ولی‌ به علت اینکه گروه‌های ترور فلسطینی از شهروندان خود به عنوان سپر انسانی‌ استفاده میکنند که در پست‌های دیگر توضیح دادم ، این اتفاقات نیز می‌افتد که باعث تاسف است ، اما فرق قضیه این هست که ارتش اسرائیل مستقیماً به عنوان کشتن و نابودی یک هدف غیر نظامی وارد صحنه نمی‌شود ، بلکه این حماس و جهاد اسلامی هستند که مستقیماً به سوی شهر‌ها و اهداف غیر نظامی شلیک میکنند ، در همان گزارش گلدستن نیز این ذکر شده است.
   در جنگ حلوا خیر نمی کنند، اما آنچه شما مرتبا فراموش می کنید اینست که اسرائیل این جنگ را شروع کرده، باعث شده و ادامه می دهد. اسرائیل شهرک سازی را ادامه می دهد، اسرائیل دموکراسی در فلسطین را به رسمیت نمی شناسد، اسرائیل روزی هفت میلیون دلار بودجه ی ِ نظامی دارد، اسرائیل بازیگر ِ اصلی و تعیین کننده در میدان است.. حماس گربه ای ست گیر افتاده در اتاق دربسته، رها شده توسط سران ِ کشورهای ِ برادر عرب، خوراک ِ تبلیغاتی ِ سران فاسد جمهوری اسلامی و سوریه، تحت ِ تهاجم پروپاگاند ِ بی پایان ِ مس مدیای جهانی و فشار ِ مردمی قحطی زده، و البته زیر نوازش ِ سوئیس وار و 24/7 چهارمین ارتش ِ قوی جهان. حماس راهی بجز حمله به جلو ندارد، طرفی که تمام ابتکار ِ عمل را به زور سرنیزه در اختیار گرفته چه گزینه ای را انتخاب می کند؟ «بمبارانشان بکنید حرامزاده ها را».


   الان که اسرائیل در غزه نیست ، ولی‌ بر طبق قوانین جنگ ، چون هنوز اسرائیل در کرانه غربی حضور نظامی داره یا به قول شما آنجا را اشغال کرده است ، آنجا منطقه جنگی محسوب می‌شه و برگزاری دادگاه‌های نظامی جرم نیست ، اگر بود تا به امروز فلسطینی‌ها و کشور‌های عربی‌ پاشنه در دادگاه لاهه را از جا کنده بودند ، این در این مورد ، ولی‌ در مورد اعضای به اصطلاح کابینه! یک گروه تروریستی مثل حماس چند نفر را اسم وزیر روی آنها می‌گذرد را اعضای کدام کابینه میدانید؟ کسانی‌ که از آنها دستگیر شدند به علت عضویت در حماس دستگیر شدند. اگر هم اسرائیل با زندانیان فلسطینی بد رفتاری می‌کند و آنها را شکنجه می‌کند ، چرا ۴۰ نفر از افراد خود را بفرستد تا آنها را از میان آتش نجات دهند و همگی‌ این ۴۰ نفر اسرئلی نیز بمیرند؟ صلیب سرخ در همه جای اسرائیل نمایندهٔ دارد ، یک گزارش از صلیب سرخ ارائه کنید که دولت اسرائیل متهم به شکنجه یا بدرفتاری با زندانی‌ها شده است؟
   اشغال نکرده، آنجا را برای میهمانی ِ شبانه اجاره کرده است، مردم ِ شریف اسرائیل هم همگی اهل ِ پارتی، سه چهار دهه ای طول می کشد هنگ اورشان تمام بشود و آماده ی رفتن به خانه بشوند!

   دولت ِ اسرائیل هرگز اجازه ی بازدید از «مرکز 1391» را به مسئولان صلیب سرخ نداده، و ما ایرانی ها به تجربه می دانیم که محدود کردن ِ «گزارش معتبر» به «گزارش رسمی» هرگز نشانه ی ِ خوبی نیست. ده ها مرکز ِ غیررسمی و یا نیمه رسمی از شکنجه ی ِ اسرای ِ فلسطینی توسط دولت اسرائیل خبر داده اند، شماری سرباز ِ اسرائیلی به این مسئله اعتراف کرده اند، عده ای زندانی ِ آزاد شده در اینباره صحبت کرده اند، وانگهی وقتی شما همه را به جز سخنگوی ِ رسمی دولت اسرائیل نامعتبر می دانید فایده چیست؟ برای باقی دوستان، این ان جی او اطلاعات وسیعی در اینباره، به سه زبان عربی/عبری/انگلیسی در اختیار مخاطبان قرار می دهد.


   پایین این صفحه منبع شما ، خودش ارجاع داده به صفحه اول وبسایت ماریو ، خوب کجای این روزنامه چنین چیزی نوشته است؟ اگر بود چرا به خود آن مطلب لینک ندادید و لینک صفحه اول روزنامه عبری ماریو را نوشتید
   اولا حداقل اینست که من تمام گفته های ِ خود را مستند می کنم؛ درحالی که شما وحی گونه بر ما نازل می شوید! ثانیا، چنانکه پیشتر از شما پرسیدم، و حقیقتا برایم جالب است، منابع ِ اسرائیلی، یا از نظر ِ شما معتبر دراینباره چه می گویند؟ قربانیان جنگ در فلسطین بیشتر «اعضای گروه های تروریستی» بوده اند یا «شهروندان عادی»؟ چون وقتی 15% قربانیان را کودکان تشکیل می دهند، آدم تعجب می کند اگر ناگهان آمار جهت دیگری به خود بگیرد.


   خوب پس شما که رسما از جنگ مسلحانه دفاع می‌کنید ، دیگر به چه چیز اسرائیل اعتراض می‌کنید؟ اسرائیل بشیند و کاری نکند ، چون ممکن است امثال شما خوششان نیاید؟ همین شما‌ها هستید که ملت فلسطین را بدبخت کردید ، عرفات اینهمه مبارزه مسلحانه کرد ، آخر به این نتیجه رسید که این راه جواب نمیدهد و پای میز مذاکره نشست. دوست عزیز فکر نمیکنید قدرت نظامی اسرائیل در جنگ بسیار بسیار بیشتر از حماس و جهاد اسلامی است؟ خود ۱۰۰۰ سال دیگر نیز که آنها راهی‌ به پیش نخواهند برد و وضع به همین گونه ادامه پیدا می‌کند و کشور فلسطینی نیز نخواهد بود.
   خیر. من گفتم که آنچه رخ می دهد، پاسخ ِ طبیعی و در واقع تنها گزینه ی ِ باقی مانده پیش روی ِ «تروریستها»(چنانکه شما آنها را می نامید)است، و نتیجه ی ِ طبیعی ِ رفتار اسرائیل. که گویا احساسات ناسیونالیستی ِ شما جریحه دار شد !
   «منطق را باید که به جنون آلوده، کور و نابود کرد. ایمان می‌باید همه‌ی خرد، هوش و شعور آدمی را زیر پا لگدکوب بکند.» مارتین لوتر

  6. یک کاربر برای این پست سودمند از Ouroboros گرامی سپاسگزاری کرده اند:

   Sotude (11-28-2012)

  7. #16
   دفترچه نویس
   Points: 124,056, Level: 100
   Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
   Overall activity: 99.6%
   دستاوردها:
   First 1000 Experience PointsGot three Friends
   A Believer
    
   Empty
    
   Ouroboros آواتار ها
   تاریخ هموندی
   Dec 2010
   نوشته ها
   3,417
   جُستارها
   54
   امتیازها
   124,056
   رنک
   100
   Post Thanks / Like
   سپاس
   3,154
   از ایشان 10,830 بار در 3,278 پست سپاسگزاری شده است .
   یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
   یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
   Mentioned
   52 Post(s)
   Tagged
   1 Thread(s)
   لطفا حرف دهان خود را نیز بفهمید و از توهین خودداری کنید.
   آیا این یک درخواست به عنوان ِ طرفی از بحث است که احساس می کند مورد توهین قرار گرفته؛ یا اعمال ِ مدیریت و درگیر کردن ِ پنل ِ سخت افزاری از سمت ِ مدیری که خود یک پای ِ گفتگوست؟ در صورت ِ درستی ِ احتمال ِ اول: صادقانه متاسفم که چنین احساسی پیدا کرده اید. من مشکلی با شما ندارم و حتی صمیمانه مایلم میانمان رابطه ای دوستانه برقرار باشد. وانگهی بکار بردن الفاظ ِ تند برای توصیف ِ دولتها/عقاید/مذاهب جزئی از آزادی ِ بیان است و در اینجا بی سابقه یا غیرقانونی نیست، سری به تالار ِ سیاست بزنید. من به هیچ کاربری توهین نکردم، لغات رکیک بکار نبردم و در موضوع ِ مرتبط نظر خود را بیان کردم.

   در صورت ِ صحت ِ احتمال ِ دوم، چاره ای برای من باقی نخواهد ماند بجز پذیرفتن از دست دادن ِ دوستی ِ شما و خطر بن شدن؛ چراکه توهینهای شدیدی منتظر ِ شخص ِ شما خواهد بود.
   «منطق را باید که به جنون آلوده، کور و نابود کرد. ایمان می‌باید همه‌ی خرد، هوش و شعور آدمی را زیر پا لگدکوب بکند.» مارتین لوتر

  8. #17
   دفترچه نویس
   Points: 200,245, Level: 100
   Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
   Overall activity: 0%
   دستاوردها:
   First 1000 Experience PointsGot three Friends
   نِشان‌ها:
   Posting Award
   آغازگر جُستار
   باید با تمامی‌
   قدرت پرچم اسلام
   را در غرب به زیر
   کشید.
    
   موفق
    
   Theodor Herzl آواتار ها
   تاریخ هموندی
   Nov 2010
   نوشته ها
   4,812
   جُستارها
   106
   امتیازها
   200,245
   رنک
   100
   Post Thanks / Like
   سپاس
   1,026
   از ایشان 11,876 بار در 4,433 پست سپاسگزاری شده است .
   یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
   یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
   Mentioned
   28 Post(s)
   Tagged
   0 Thread(s)
   گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Ouroboros نمایش پست ها
   بله، بیش از 2 میلیون ایرانی ِ غیرمسلمان هم در ایران آزادانه زندگی می کنند و در پارلمان نماینده دارند و خلاصه عشق می کنند(به گفته ی ِ خودشان). وانگهی من و شما و باقی ِ دنیا می دانند که ماجرا جور ِ دیگریست. درحالی که انتظار می رود ما سخن ِ شما را پیرامون ِ «حقوق ِ شهروندی ِ برابر ِ اعراب و یهودیان در اسرائیل، بهتر از سوئیس» در حکم کلام الله بگیریم و چشم بسته بپذیریم، خبرهایی هم گاهی می رسد از وجود ِ نفرت ِ نژادی در اسرائیل، و اینبار نه مثل همیشه برپاد ِ اعراب و مسلمین، که نسبت به یهودیان ِ «غیر اروپایی»(لینک). دفاع ِ شما قطعا اینست «اساس ِ نظام مخالف ِ اینست»، وانگهی علاوه بر گفته های ِ شما، شواهد ِ بی شماری حکایت از همراهی ِ نظام ِ موجود در اسرائیل با نژادپرستی به سود مردم ِ یهودی مذهب/تبار، در برابر ِ «دیگران» دارد: رفتار ِ دولت اسرائیل(بهترین، معتبرترین و قابل ارجاع ترین شاهد ِ موجود)، نقل قول و طرز فکر ِ سران و رهبران ِ آن(که شما با منطقی اسرائیلی آنها را توجیه می کنید)، فلسفه ی ِ بنیادی ِ صهیونیسم و طبیعت ِ «جنگ»ِ در جریان در آن منطقه(که دیدیم، اسرائیلی ها در آن دست ِ بالا یک دهم خسارات می بینند)همه و همه به این حقیقت اشاره می کند، که چه در نهله ی ِ صهیونیسم و چه در نظام ِ مستقر در دولتی که خود را اسرائیل نامیده، جستجو و مطلوب «کشوری فقط برای یهودیان است».
   شما یک لینک را گرفتید و به تمامی‌ جامعه وصل کردید . شما عملیات یوشع ، عملیات سلیمان و عملیات موسی‌ را تا به حال شنیدید که دولت اسرائیل هزاران یهودی اهل اتیوپی را وارد اسرائیل کرد؟ در عملیات سلیمان در عرض ۳۶ ساعت بیش از ۱۴ هزار نفر یهودی ساکن اتیوپی به اسرائیل رسیدند.اگر سیاست دولت اسرائیل تبعیض نژادی بر علیه آنها بود ، چرا در ابتدا آنها را نجات داد و وارد کشور کرد؟ سیاست دولت اسرائیل نیز کشوری فقط برای یهودیان نیست ، چگونه با ۱/۵ عرب ساکن داخل اسرائیل کشور فقط برای یهودیان میشود؟ شما هی‌ می‌‌خواهید توجیه برای سخنان خود بیاورید ، در حالی‌ که واقعیت روی زمین چیز دیگری است ، مثل‌هایی‌ هم که از جامعه عرب اسرائیلی زدم را انگار هم صرف نداشت مشاهده کنید.

   عملیات یوشع http://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Joshua

   عملیات سلیمان http://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Solomon

   عملیات موسی‌ http://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Moses


   گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Ouroboros نمایش پست ها
   پس می پذیرید که «زمانی» صهیونیسم دارای ِ تعریفی «نژادپرستانه» بوده،
   خیر من این را نگفتم. گفتم از صهیونیسم اولیه که تشکیل کشوری برای یهودی‌ها بود به حمایت از کشوری برای یهودی‌ها تغییر کرده است ، چون کشور تشکیل شده است. یعنی‌ اکنون هر کسی‌ که از موجودیت کشور اسرائیل حمایت می‌کند یک صهیونیست است.

   گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Ouroboros نمایش پست ها
   بالاخره پس از قرنها از «شر» یهودیان خلاص شده،
   اینکه چگونه شما کشور خود را رها کردید و از عرب‌های سلفی که قبل از اینکه از اسرائیل متنفر باشند دشمن ایرانی‌‌ها هستند حمایت می‌کنید جای سوال دارد ، البته این سخنان شما هم جالب است که اروپایی‌ها از شّر یهودی‌ها خلاص شدند ، حالا هم تروریست‌های سلفی حماس که دل‌ شما برای آنها میرود این مسئولیت را به عهده گرفتند. اسرائیل هرگز یهود ستیزی را متوقف نکرد ، ولی‌ این قدرت را داد که از خودمان دفاع کنیم ، آن دوست مبارز دیگرتان حسن نصرالله هم گفته بود که تجمع همه یهودی‌ها در اسرائیل ، مشکل رفتن به تمام دنیا به دنبال آنها را برای ما حل می‌کند ، خیر ، زهی خیال باطل..ظاهراً شما که مبارزه مسلحانه را با اسرائیل اجتناب ناپذیر میدانید ، دیگر چرا گفتگو می‌کنید؟ بروید در کنار برادران فلسطینی خود سلاح به دست بگیرید با این یهودیان صهیونیست کثیف را به دریا بریزید .

   ---------- ارسال جدید اضافه شده در 05:12 PM ---------- ارسال قبلی در 05:08 PM ----------

   این هم آمار رسمی‌ وزارت خارجه اسرائیل در مورد کشته‌ها و زخمی‌های اسرائیلی: ۱،۱۹۴ اسرائیلی از سال ۲۰۰۰ تا به امروز در ترور فلسطینی کشته شدند و ۸،۳۴۲ نفر نیز زخمی شدند.
   http://www.mfa.gov.il/MFA/Terrorism-...orism+sinc.htm

   ---------- ارسال جدید اضافه شده در 05:14 PM ---------- ارسال قبلی در 05:12 PM ----------

   گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Ouroboros نمایش پست ها
   آیا این یک درخواست به عنوان ِ طرفی از بحث است که احساس می کند مورد توهین قرار گرفته؛ یا اعمال ِ مدیریت و درگیر کردن ِ پنل ِ سخت افزاری از سمت ِ مدیری که خود یک پای ِ گفتگوست؟ در صورت ِ درستی ِ احتمال ِ اول: صادقانه متاسفم که چنین احساسی پیدا کرده اید. من مشکلی با شما ندارم و حتی صمیمانه مایلم میانمان رابطه ای دوستانه برقرار باشد. وانگهی بکار بردن الفاظ ِ تند برای توصیف ِ دولتها/عقاید/مذاهب جزئی از آزادی ِ بیان است و در اینجا بی سابقه یا غیرقانونی نیست، سری به تالار ِ سیاست بزنید. من به هیچ کاربری توهین نکردم، لغات رکیک بکار نبردم و در موضوع ِ مرتبط نظر خود را بیان کردم.

   در صورت ِ صحت ِ احتمال ِ دوم، چاره ای برای من باقی نخواهد ماند بجز پذیرفتن از دست دادن ِ دوستی ِ شما و خطر بن شدن؛ چراکه توهینهای شدیدی منتظر ِ شخص ِ شما خواهد بود.
   خیر دوست عزیز من پست کسی‌ را ویرایش یا پاک نمیکنم ، مطمئن نیز باشید شما از اینجا بن نمیشوید ، وقتی‌ صاحب این فروم دلش برای نازی‌ها میرود ، دیگر چرا شما را بن کنند؟
   "A Land without a People for a People without a Land"  9. #18
   مدیر تالار
   Points: 422,778, Level: 100
   Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
   Overall activity: 0%
   دستاوردها:
   First 1000 Experience PointsGot three Friends
   چخه
    
   شاد و سر حال
    
   sonixax آواتار ها
   تاریخ هموندی
   Oct 2010
   ماندگاه
   کره ی زمین
   نوشته ها
   9,086
   جُستارها
   109
   امتیازها
   422,778
   رنک
   100
   Post Thanks / Like
   سپاس
   47,060
   از ایشان 15,076 بار در 7,080 پست سپاسگزاری شده است .
   یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
   یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
   Mentioned
   89 Post(s)
   Tagged
   0 Thread(s)
   گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی shinbet نمایش پست ها
   وقتی‌ صاحب این فروم دلش برای نازی‌ها میرود ، دیگر چرا شما را بن کنند؟
   خیلی خیلی خیلی کم لطفی فرمودید ! کجا صاحب اینجا دلش برای نازی ها میرود ؟
   ۰۸ - نژاد پرستی ، استفاده از کلمات تحقیر آمیز، نوشتن جوک، علیه هر قوم (ترک ، فارس ، لر ، کرد ، عرب)، هر ملیت (ایرانی، انگلیسی، اسپانیایی)، پیروان هر مذهب (مسلمانان، مسیحیان، یهودیان) و هر گروه از مردم (مردان، زنان، کودکان، نابینایان، ناشنوایان، عقب مانده های ذهنی) ، تبلیغ و ترویج نازیسم، عرب ستیزی (بطور کل نژاد پرستی) ، یهود ستیزی و در کل انسان ستیزی.
   http://www.daftarche.com/misc.php?do=vsarules&cfrset=2
   No, we won't give up, we won't go away
   'Cause we're not about to live in this mass delusion
   No, we don't wanna hear another word you say
   'Cause we know they're all depending on mass confusion
   No, we can't turn back, we can't turn away
   'Cause it's time we all relied on the last solution
   No, we won't lay down and accept this fate
   'Cause we're standing on the edge of a revolution

  10. #19
   دفترچه نویس
   Points: 124,056, Level: 100
   Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
   Overall activity: 99.6%
   دستاوردها:
   First 1000 Experience PointsGot three Friends
   A Believer
    
   Empty
    
   Ouroboros آواتار ها
   تاریخ هموندی
   Dec 2010
   نوشته ها
   3,417
   جُستارها
   54
   امتیازها
   124,056
   رنک
   100
   Post Thanks / Like
   سپاس
   3,154
   از ایشان 10,830 بار در 3,278 پست سپاسگزاری شده است .
   یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
   یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
   Mentioned
   52 Post(s)
   Tagged
   1 Thread(s)
   گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی shinbet نمایش پست ها
   شما یک لینک را گرفتید و به تمامی‌ جامعه وصل کردید . شما عملیات یوشع ، عملیات سلیمان و عملیات موسی‌ را تا به حال شنیدید که دولت اسرائیل هزاران یهودی اهل اتیوپی را وارد اسرائیل کرد؟ در عملیات سلیمان در عرض ۳۶ ساعت بیش از ۱۴ هزار نفر یهودی ساکن اتیوپی به اسرائیل رسیدند.اگر سیاست دولت اسرائیل تبعیض نژادی بر علیه آنها بود ، چرا در ابتدا آنها را نجات داد و وارد کشور کرد؟ سیاست دولت اسرائیل نیز کشوری فقط برای یهودیان نیست ، چگونه با ۱/۵ عرب ساکن داخل اسرائیل کشور فقط برای یهودیان میشود؟ شما هی‌ می‌‌خواهید توجیه برای سخنان خود بیاورید ، در حالی‌ که واقعیت روی زمین چیز دیگری است ، مثل‌هایی‌ هم که از جامعه عرب اسرائیلی زدم را انگار هم صرف نداشت مشاهده کنید.

   عملیات یوشع http://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Joshua

   عملیات سلیمان http://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Solomon

   عملیات موسی‌ http://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Moses
   خیر من این را نگفتم. گفتم از صهیونیسم اولیه که تشکیل کشوری برای یهودی‌ها بود به حمایت از کشوری برای یهودی‌ها تغییر کرده است ، چون کشور تشکیل شده است. یعنی‌ اکنون هر کسی‌ که از موجودیت کشور اسرائیل حمایت می‌کند یک صهیونیست است.   اینکه چگونه شما کشور خود را رها کردید و از عرب‌های سلفی که قبل از اینکه از اسرائیل متنفر باشند دشمن ایرانی‌‌ها هستند حمایت می‌کنید جای سوال دارد ، البته این سخنان شما هم جالب است که اروپایی‌ها از شّر یهودی‌ها خلاص شدند ، حالا هم تروریست‌های سلفی حماس که دل‌ شما برای آنها میرود این مسئولیت را به عهده گرفتند. اسرائیل هرگز یهود ستیزی را متوقف نکرد ، ولی‌ این قدرت را داد که از خودمان دفاع کنیم ، آن دوست مبارز دیگرتان حسن نصرالله هم گفته بود که تجمع همه یهودی‌ها در اسرائیل ، مشکل رفتن به تمام دنیا به دنبال آنها را برای ما حل می‌کند ، خیر ، زهی خیال باطل..ظاهراً شما که مبارزه مسلحانه را با اسرائیل اجتناب ناپذیر میدانید ، دیگر چرا گفتگو می‌کنید؟ بروید در کنار برادران فلسطینی خود سلاح به دست بگیرید با این یهودیان صهیونیست کثیف را به دریا بریزید .

   ---------- ارسال جدید اضافه شده در 05:12 PM ---------- ارسال قبلی در 05:08 PM ----------

   این هم آمار رسمی‌ وزارت خارجه اسرائیل در مورد کشته‌ها و زخمی‌های اسرائیلی: ۱،۱۹۴ اسرائیلی از سال ۲۰۰۰ تا به امروز در ترور فلسطینی کشته شدند و ۸،۳۴۲ نفر نیز زخمی شدند.
   http://www.mfa.gov.il/MFA/Terrorism-...orism+sinc.htm

   ---------- ارسال جدید اضافه شده در 05:14 PM ---------- ارسال قبلی در 05:12 PM ----------   خیر دوست عزیز من پست کسی‌ را ویرایش یا پاک نمیکنم ، مطمئن نیز باشید شما از اینجا بن نمیشوید ، وقتی‌ صاحب این فروم دلش برای نازی‌ها میرود ، دیگر چرا شما را بن کنند؟

   شما بخش ِ زیادی از گفته های ِ مرا بی پاسخ گذاشتید، این یعنی یا آنها را پذیرفته اید، یا وقت و حوصله برای پاسخ دادن ندارید، یا دادن ِ پاسخ را کاری بیهوده یافته اید. در صورت ِ درستی ِ هرکدام از این احتمالات، گفتگوی ِ ما به جای ِ ناخوشایندی رسیده که شما انگیزه های شخصی مرا به پرسش می کشید و من اصلا این را دوست ندارم. اینکه چرا من دلم برای مبارزین فلسطینی می رود، پرسشی برآمده از ذهنیتی قوم پرست است که آدمها را به خودی/ناخودی برمبنای ِ تعلقات قومی شان تقسیم می کند. من ظلم ِ آشکار یک دولت ِ تا بُن ِ دندان مسلح را که نخست وزیرش می گوید «هیچکس حق محاکمه ی ما را ندارد» می بینم و از آن ابراز بیزاری می کنم. متوجه هستید که چقدر موضع ِ راسیستی ِ خنده آوری دارید؟ «عربها اینجور فکر می کنند» «عربها آنجور رفتار می کنند».. بله، عربها لغتی نیست برای توصیف ِ هزاران طرز تفکر ِ متفاوت و شخصیتهای گوناگون، عرب که باشید یکسری خواص اخلاقی ِ مشخص دارید ..!
   «منطق را باید که به جنون آلوده، کور و نابود کرد. ایمان می‌باید همه‌ی خرد، هوش و شعور آدمی را زیر پا لگدکوب بکند.» مارتین لوتر

  11. #20
   مدیر تالار
   Points: 213,674, Level: 100
   Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
   Overall activity: 58.0%
   دستاوردها:
   First 1000 Experience PointsGot three Friends
   سر گیجه !!
    
   مهربون
    
   Anarchy آواتار ها
   تاریخ هموندی
   Oct 2010
   ماندگاه
   نا کجا آباد
   نوشته ها
   5,196
   جُستارها
   57
   امتیازها
   213,674
   رنک
   100
   Post Thanks / Like
   سپاس
   32,387
   از ایشان 11,750 بار در 4,886 پست سپاسگزاری شده است .
   یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
   یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
   Mentioned
   83 Post(s)
   Tagged
   0 Thread(s)
   یه سوال برای من پیش اومده البته امیدوارم باعث ناراحتی دوست عزیز من جناب کسرا نشه!!!! بحثی بود که با فردی داشتم در مورد شکل گیری اسرائیل. حرف ایشون این بود که اساس شکل گیری اسرائیل بر خلاف قوانین بین المللی هست. یعنی اینکه با مهاجرت یهودی ها از سراسر دنیا به فلسطین,جمعیت یهودی ها که در سال 1900 حدود 10% کل جمعیت اون منطقه بود در سال 1950 به 50% میرسه و این در حالی بوده که تعداد زیادی از این افراد مهاجرت غیرقانونی داشتن...و این کار یعنی به هم زدن ترکیب جمعیتی یک منطقه از طریق مهاجرت و بعد ادعای اینکه ما حق خودمون رو میخوایم با اصول و قواعد بین المللی در تضاد هست... نکته ی دیگه ای هم اشاره کردن این بود که بعد از فروپاشی امپراتوری عثمانی دولت بریتانیا قیومیت قلسطین رو داشتن و معنیش این بوده که باید تا زمانی که آمادگی کامل برای تشکیل دولت رو پیدا کنن اونها رو حمایت کنه و حق این رو نداشته که بذاره یهودی ها با مهاجرت و به هم زدن ترکیب جمعیتی, بعد از مدتی محق داشتن کشوری بشن..
   اگه این موارد رو برام توضیح بدین ممنون میشم.


  داده‌های جُستار

  کاربری که سرگرم دیدن این جُستار هستند

  هم‌اکنون 1 کاربر سرگرم دیدن این جُستار است. (0 کاربر و 1 مهمان)

  جُستارهای همانند

  1. گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم
   از سوی Mehrbod در تالار سیاست و اقتصاد
   پاسخ: 2182
   واپسین پیک: 08-12-2018, 01:19 AM
  2. شیوه گفتگو
   از سوی بهمنیار در تالار گفتگوی آزاد
   پاسخ: 2
   واپسین پیک: 02-28-2013, 11:00 AM
  3. مازوخیسم / سادیسم / لذت‌جویی و ...
   از سوی yasy در تالار گفتگوی آزاد
   پاسخ: 6
   واپسین پیک: 01-20-2013, 08:03 PM
  4. شیوه ی نوشتار در تالارهای گفتمان
   از سوی Nocturne در تالار گفتگوی آزاد
   پاسخ: 24
   واپسین پیک: 10-06-2012, 06:15 PM

  کلیدواژگان این جُستار

  مجوز های پیک و ویرایش

  • شما نمیتوانید جُستار نوی بفرستید
  • شما نمیتوانید پیکی بفرستید
  • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
  • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
  •