• Empty
 • قاطی کردم
 • مهربون
 • موفق
 • متعجب
 • مریض
 • مشغول
 • معترض
 • ناراحت
 • هیچ
 • کنجکاو
 • کسل
 • گیج شدم
 • گریه
 • پکر
 • اخمو
 • از خود راضی
 • بی تفاوفت
 • بد جنس
 • بد حال
 • خونسرد
 • خواب آلود
 • خوشحال
 • خجالتی
 • خسته
 • دلواپس
 • رنجور
 • ریلکس
 • سپاسگزار
 • سر به زیر
 • شوکه
 • شاد و سر حال
 • عاشق
 • عصبانی
 • غمگین
 • غافلگیر
 • User Tag List

  برگ 5 از 10 نخستیننخستین 12345678910 واپسینواپسین
  نمایش پیکها: از 41 به 50 از 91

  جُستار: خانواده در اسلام

  1. #41
   شناس
   Points: 1,216, Level: 19
   Level completed: 16%, Points required for next Level: 84
   Overall activity: 0%
   خوبم
    
   مهربون
    
   سید ابوبکر آواتار ها
   تاریخ هموندی
   Dec 2010
   ماندگاه
   ایران اشغالی
   سن
   33
   نوشته ها
   36
   جُستارها
   1
   امتیازها
   1,216
   رنک
   19
   Post Thanks / Like
   سپاس
   0
   از ایشان 38 بار در 17 پست سپاسگزاری شده است .
   یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
   یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
   Mentioned
   0 Post(s)
   Tagged
   0 Thread(s)
   گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی kheradgera نمایش پست ها
   زمانی که قانونی در قرآن بوده بدون شک محمد اجراش میکرده. در جنگها که اسیران زیادی گرفته می شد یک پنجم اموال و اسیران بر طبق دستور سوره انفال به محمد می رسید. حالا تو قرآن گفته سهم الله و محمد بوده. الله رو که کسی نمی دیده. پس همش به محمد می رسیده.
   ببین آقای عزیز خودتو به خواب زدی یا واقعا خوابی؟ یعنی چی که چون زنش نصف میگیره زن دو برابر میشه؟ این چرندیات چیه؟ باز دم شیعیان گرم کمی انسانی تر و مدرن تر به مسائل نگاه میکنن. ما داریم درباره دو انسان که باهم برادر و خواهر هستن به صورت مستقل صحبت می کنیم. شاید هیچکدام دوست نداشتن ازدواج کنن.
   می بینیم در کشورهای اسلامزده بدبختی زنها رو و بزرگترین دلیلش نداشتن استقلال اقتصادی است که باعث میشه بدون علاقه و از سر نیاز مالی با کسی ازدواج کنن. ازدواجی که به خاطر نیاز مالی باشه هفتاد سال سیاه نباشه بهتره.
   چقدر حیف شد این قوانین هوشیارانه زمان نوشتن اعلامیه حقوق بشر برای نویسندگانش ارسال نشد تا از این قوانین فوق مدرن بشری استفاده کنن.
   غرب پس از قطع کردن دست کثیف دین از حکومت و قانون گزاری همیشه داره پیشرفت میکنه ولی یک کشور اسلامزده پیشرفته نداریم. همشون بدون استثنا مصرف کننده هستن و قوانین عقب افتاده توشون حکم فرماست.
   دوست عزیز قرار نیست که بدون سند و مدرک حرف بزنید... شما ثابت کن که رسول الله برده های زیادی داشته... اینکه چون در قرآن فلان آمده پس محمد داشته دلیل نمیشه... در هیچ کجای تاریخ نیامده که رسول الله برده داشته. تنها برده ی ایشون زید بن حارثه بوده که اونو هم آزاد کرده... همین.
   در مورد قسمت دوم صحبتت: میگه اگه مرد دو برابر زن میگیره، همونم صرف مخارج زن می کنه... غیر از اینه؟ در مورد شیعیان هم اگه به قانون ایران نگاه کنی دیگه از این حرفا نمیزنی...
   در مورد اینکه میگی شاید دوست نداشته باشن ازدواج کنن: قانون اسلام قانون کلی هست... نمیتونه که بخاطر دو نفر قانونشو عوض کنه... مصلحت اجتماع رو در نظر میگیره نه مصلحت فرد. یعنی در جایی که مصلحت فرد و جامعه در تضاد باشن، اسلام مصلحت اجتماع رو ترجیح میده...
   در مورد استقلال اقتصادی زن شما بفرما غرب برای زن چه دستاوردی داشته؟ غیر از اینه که زن بیچاره مثل مردها آستین بالا زده داره کارگری می کنه؟ مجبوره بره خودفروشی کنه... به انواع و اقسام کارهای پست دست بزنه... پس غرب دستاوردی برای زن نداشته... بلکه غیر از بدبختی چیزی نصیب زن نکرده... زنان در کشورهای اسلامی مثل گل تو خونه نشستن و وظیفه ی مرد هست که مخارجشونو تامین کنه. این بهتر از اینه که بره بیرون کار کنه مثل مرد و بخاطر زن بودنش هزارها ظلم بهش بشه... پس دم از آزادی و خوشبختی زنان در غرب نزن....

  2. #42
   مدیر تالار
   Points: 210,697, Level: 100
   Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
   Overall activity: 66.0%
   دستاوردها:
   First 1000 Experience PointsGot three Friends
   سر گیجه !!
    
   مهربون
    
   Anarchy آواتار ها
   تاریخ هموندی
   Oct 2010
   ماندگاه
   نا کجا آباد
   نوشته ها
   5,184
   جُستارها
   57
   امتیازها
   210,697
   رنک
   100
   Post Thanks / Like
   سپاس
   32,386
   از ایشان 11,739 بار در 4,879 پست سپاسگزاری شده است .
   یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
   یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
   Mentioned
   82 Post(s)
   Tagged
   0 Thread(s)
   گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی سید ابوبکر نمایش پست ها
   اسلام میگوید پدر که مرد، پسرش حق دارد دوبرابر دخترش ارث بگیرد این را ظاهر بینان به ضرر جنس زن میدانند در حالیکه اینطور نیست. دلیل ساده ما این است که این پسر پولی را که از پدر به ارث برده در نهایت با یک زن دیگر ( حالا خواهرش نیست اما همسرش که هست و همسرش بلاخره یک زن که هست ) بله با یک زن دیگر نصف میکند پس عملآ اسلام به زن بیشتر داده تا مرد. به خواهر بیشتر داده تا برادر مثال : خواهر 10 هزارسهم خود از ارث پدر را خرج خود میکنئد و برادر 20 هزار به ارث برده از پدر را خرج هزار درد بی درمان میکند از جمله برای زنی خرج میکند که مثل خواهرش یک زن است یا برای کودکانش که در بین آنها جنس مونث هم هست پس اعتراض زنها به چیست؟ در عمل دوبرابر و بیشتر از سهم ارث مرد، نصیب زنان میشود و کمتر از یک ثلث نصیب مردان، و بازهم اسلام مظلومانه بدنام است. پس بیایید ظاهر بینی را کنار بگذاریم شاید کسی بگوید چه معنی دارد که اسلام حق زن را بدست مرد داده از اول مثل قانون غریبیان مساوی تقسیم میکرد؟! بله اگر چنین میکرد آنوقت باید روزانه زن هم برای زندگی مشترک پول میداد و مرد هم، همانطور که در رستوران ها، زن غربی سهم خود را میدهد و مرد غربی سهم خود را !!! شاید بگوید بدهد این چه عیب دارد ؟! عیبش این است که نظام زندگی بهم میخورد دیگر کسی عروسی نمیکند و نسل بشری رو به انقراض میرود اسلام با وضع این قانون هشیارانه باعث شده خانواده ها پا بگیرد و پابرجا بماند زن به مرد نیاز دارد و مرد به زن و طلاق نادر و معدود است. اگر بگویید که دیگران که مسلمان نیستند چرا نسلشان منقرض نشد میگویم سفسطه نکنید غربیان ( سابقا ) هم تقریبآ مثل مسلمانان عمل میکردند و زن در انجا هم همیشه به مرد وابسته بود. غرب آمد و این قانون را عوض کرد اما حالا دارد نتایج آن را میبیند.
   آفرین بر این حقوق و ریاضیات اسلامی!!! یعنی اصلا نمیدونم چی بگم...یعنی واقعا نویسنده این مقاله چیزی به اسم منطق و خرد هم داشته...تازه برادر عزیز شما به طور عمدی همه مقاله رو نذاشتی تا با توجه به بقیه اش ضایع نشی...حالا من میذارم عزیزم...
   چرا زن نصف مرد ارث میگیرد؟

   پاسخ اهل سنت:
   یک جمله ظاهرا دلفریب منشاء اشتباهات فراوانی شده است: (منشور سازمان ملل میگوید: انسانها چه زن باشد چه مرد، دارای حقوقی مساویند) اما بنظر ما، انسانها با هم مساوی نیستند،بنابرین حقوقی مساوی نیز ندارند!   از تفاوتهای جسمی مرد و زن شروع میکنیم، زن دچار حیض میشود و مرد نه, زن حامله میشود و مرد نمیشود، و زن کودک را شیر میدهد و مرد نمیتواند.
   غربیان نیز این تفاوتها را برسمیت شناخته اند، و بر اساس آن بین زن و مرد فرق میگذارند، اگر زنی حامله شود چند ماه به او مرخصی میدهند اما به مرد حامله کننده! چیزی نمیدهند زن که مادر شد، حقوقی دارد اما مرد بعنوان پدر ندارد.
   پس فرق محسوس را همه برسمیت شناخته اند
   بنا بر آنچه نوشتم، میتوانیم بگوییم که پس غرب و کفار نیز قبول دارند که مرد و زن حقوق یکسان ندارند اما بما که میرسند سالوسانه داد میزنند که اسلام به زن همانقدر حق نمیدهد که به مرد داده است این یک سفسطه بزرگ است.


   بله سفسطه است زیرا این فرق ها را دین ما نیز برسمیت شناخته و زنان در ایامی از هر ماه از نماز و روزه معافند و همه عمر از نماز جماعت معافند. از جهاد معافند و همیشه و سراسر عمر از تلاش برای کسب پول برای گذاران زندگی خود معافند !
   برای زن حامله یا زائو،اسلام نیز مانند غربیان، برای آنها حقوق فوق العاده ای قایل است، مثلا در صورت لزوم روزه بر این زنان واجب نیست .
   بعنوان مادر، زنها مجبور نیستند نصف خرج مایحتاج فرزندشان را بپردازند! بلکه حتی از دادن کرایه خانه و هزینه آب و برق و گاز و مالیات و تلفن و خوراک و پوشاک خود نیز معافند، همه اینها بر عهده مرد گردن شکسته است !
   چرا کسی این همه امتیازات را نمیبیند؟


   اسلام حتی به مرد حق نمیدهد که به این بهانه اینکه چون نان اور خانه اوست؛ پس بهتر بخورد و بهتر بپوشد!! بلکه حداقل حق زنان این است که به حساب مرد به اندازه مردان و همانند او بخورند و و به همان اندازه که مرد پول،هزینه لباس میکند زن هم حق دارد از جیب مردش، به همان مقدار هزینه لباس خود کند!
   و عملا میبینم که سهم زنان در این لباس خریدن مثلا، بیشتر هم هست! این ها همه امتیاز است.
   جهاد یکی از سخت ترین اعمال است و به خاطر همین سخت و شاق بودن عمل جهاد،خیلی از مسلمانها در عبور از این مرحله شکست میخورند و رفوزه میشوند. اما الله زنان را از این مشقت و امتحان بزرگ معاف کرده است.


   پس اسلام با زنها دشمنی ندارد گرنه اینهمه امتیاز به آنها نمیداد .
   در عوض اسلام میگوید پدر که مرد، پسرش حق دارد دوبرابر دخترش ارث بگیرد این را ظاهر بینان به ضرر جنس زن میدانند در حالیکه اینطور نیست.
   دلیل ساده ما این است که این پسر پولی را که از پدر به ارث برده در نهایت با یک زن دیگر ( حالا خواهرش نیست اما همسرش که هست و همسرش بلاخره یک زن که هست ) بله با یک زن دیگر نصف میکند پس عملآ اسلام به زن بیشتر داده تا مرد. به خواهر بیشتر داده تا برادر
   مثال :
   خواهر 10 هزارسهم خود از ارث پدر را خرج خود میکنئد و برادر 20 هزار به ارث برده از پدر را خرج هزار درد بی درمان میکند از جمله برای زنی خرج میکند که مثل خواهرش یک زن است یا برای کودکانش که در بین آنها جنس مونث هم هست
   پس اعتراض زنها به چیست؟ در عمل دوبرابر و بیشتر از سهم ارث مرد، نصیب زنان میشود و کمتر از یک ثلث نصیب مردان، و بازهم اسلام مظلومانه بدنام است.


   پس بیایید ظاهر بینی را کنار بگذاریم
   شاید کسی بگوید چه معنی دارد که اسلام حق زن را بدست مرد داده از اول مثل قانون غریبیان مساوی تقسیم میکرد؟!
   بله اگر چنین میکرد آنوقت باید روزانه زن هم برای زندگی مشترک پول میداد و مرد هم، همانطور که در رستوران ها، زن غربی سهم خود را میدهد و مرد غربی سهم خود را !!!
   شاید بگوید بدهد این چه عیب دارد ؟!
   عیبش این است که نظام زندگی بهم میخورد دیگر کسی عروسی نمیکند و نسل بشری رو به انقراض میرود اسلام با وضع این قانون هشیارانه باعث شده خانواده ها پا بگیرد و پابرجا بماند زن به مرد نیاز دارد و مرد به زن و طلاق نادر و معدود است.
   اگر بگویید که دیگران که مسلمان نیستند چرا نسلشان منقرض نشد میگویم سفسطه نکنید غربیان ( سابقا ) هم تقریبآ مثل مسلمانان عمل میکردند و زن در انجا هم همیشه به مرد وابسته بود.
   غرب آمد و این قانون را عوض کرد اما حالا دارد نتایج آن را میبیند.

   غربیان هر سال مجبورند از شرق انسان وارد کنند زیرا تعدادشان رو به کمی و انقراض است این شومی قوانین احمقانه آنهاست که عروسی را از بین برده است.
   شما اگر هند و چین را مثال بزنید میگویم اگر پا درجای پای غرب بگذارند، پس صبر کنید بزودی بلای غرب بر سر آنها نیز خواهد آمد، این یکی دو روز نتیجه نمیدهد نیم قرن طول میکشد.
   روزی خواهد آمد که چینیان نیز آدم وارد کنند آری اروپا روزی روزگازی جمعیتش از چین و هند بیشتر بود اما امروز مفلوک و مفلوج هستند اینها از شومی قوانین خانمان بر انداز انهاست.


   حالا اگر بگویید، تکلیف زنی که عروسی نمیکند چیست چرا از ارث پدر سهم کمتری میگیرد میگوییم تکلیفش این است زود عروسی کند کار خوبی نیست که عروسی نمیکند اصلا این قانون برای تشویق زنان به عروسی نیز هست که این خود فایده ای دیگر( فایده ای دو چندان ) را برایشان به ارمغان آورده است
   بعضی مجادله میکنند که زنی که شوهر نمیابد بر او در قانون اسلام ظلم میشود
   باز جواب این است که برای یک دستمال قیصریه را به آتش نمیکشند و برای یک نماز نخوان در مسجد را نمیبندند و برای یک زن که شوهر نیافته قانون به این خوبی را ملغی نمیکنند
   تازه اسلام به عنوان یک سیستم کامل برای زندگی فکر بکری برای زنان شوهر نیافته نیز دارد اگر زنی که به دلیلی ( زشتی یا کمبود مرد یا نقص عضو یا موقعیت خانوادگی و شخصی ) شوهر نیابد، اسلام به او میگوید حاضر شو که زن دوم شوی تا مردان برای بردنت صف بکشند و تو نیز از جیب آنها مفت بخوری .

   یکی مجادله میکرد که اصلا دختر دلش نمیخواهد عروسی کند بشما چه ؟!
   اینکه کسی نمیخواهد در جامعه فرد مفیدی باشد مربوط به خودش است، اما برای این چنین فردی از خیرات جامعه
   ( مثل ارث پدر ) همان یک ثلث هم زیاد است و گفتم برای یک بی نماز در مسجد جامع را نباید بست.
   خلاصه اینکه اسلام یک سیستم زندگیست ظاهررا نبینید و ساده بین و ساده لوح نباشید و نگویید که چرا یک جعبه کامپیوتر گرانتر از یک صندوق ساده است عمیقا ببینید

   نتیجه مهم است
   نتیجه سیستم غربی، چارنعل دویدن بسوی انقراض است و (خودکشی رایج در بین آنها یک مثال بر بد بودن سیستم روابط بین زن و مرد در آنجاهاست )

   حالا شاید بگوید جواب شما در باره اینکه شهادت زنها در دادگاه ها نصف شهادت مرد است چیست؟
   جواب این است که قد زن کوتاه تر است !!!
   این را که قبول دارید زنها معمولا کوتاه تر هستند از مردان و نمیگویم که حجم مغز آنها کمتر است از حجم مغز مردان
   چون این دومی را براحتی قبول نمیکنید اما اولی را نمیتوانید رد کنید چون کاملا محسوس است که میانگین قد زنان در تمام کشورهای دنیا از میانگین قد مردان همان کشور کمتر است
   خب آیا این بیعدالتی است
   اگر هست کی جوابگوست؟!
   بروید به خالق اعتراض کنید که چرا چنین ساخته یکی را کوتاه یکی را دراز !!
   یا اگر ایمان به الله ندارید و دهری هستید یقه طبیعت را بچسبید که چرا نسبت به زنان بی عدالت و نامهربان بوده!
   این اعتراض بیهوده است و تغییری از آن حاصل نمیشود و زن همچنان کواه قدتر باقی میماند.
   حالا برای جبران این بی عدالتی، آیا جامه ای که به قامت زنان میبرید را بهمان طولی می برید که لباس مردان است؟!!
   شما اگر چنین کنید اول خودتان، و دوم زنان را مسخره کرده اید .
   شما که اینقدر مته به خشخاش میگذارید آخر کار را به آنجا میکشانید ! پس تفاوت ها بی عدالتی نیست!این نکته طلایی را بخاطر بسپارید.
   اگر در قد تفاوت است؛ که دیدیم هست با چشم سر دیدیم هست؛ پس چه جای تعجب است که در حافظه تفاوت باشد؟ نمیگویم حتما هست میگویم اگر باشد نباید تعجب میکنیم


   حالا اسلام مدعی است که مرد دو برابر زن حق شهادت دارد و زن احتمال دارد فراموش کند یا دچار احساسات شود یا هرچیز دیگری
   به هرحال ما بعنوان مسلمان، ما تسلیم قانون الله هستیم و در این ظلمی به زن نمیبینیم .
   خب حالا شهادت زن نصف مرد باشد ظلمی به زن نیست


   حالا به سخن طلایی ما در این مقاله توجه کنید:
   اصلا این را بدانید که ما مسلمانها، تقسیم بندی خبیث غربیان ، بین زن و مرد را برسمیت نمیشناسیم
   مگر زنان کیا هستند؟؟؟؟؟؟
   یا مادران یا خواهران یا دختران یاهمسران ما هستند کمی دورتر خاله ها یا عمه ها وووو
   من با جودیکه مردهستیم و دارم از قانون ارث و گواهی اسلامی دفاع میکنم باز حاضریم از سر صد مرد بیگانه خون بیاید در دست دخترک ناز من یا مادر مهربان من خاری فرو نرود
   این تقسیم بندی غرب بین زن و مرد،غلط و شیطانی است
   ما چرا حاضر شویم که قانونی وضع کنیم که مرد بیگانه ای به دختر ما ظلم کند یا به خواهر ما ستم روا دارد ؟
   این حرفها درست نیست اینها حرفهایی شیطانی غربیان است
   پس قوانین به نفع کسی نیست یک سیستم زندگی است کسی که سیستم زندگی اسلامی را زیر سوال میبرد باید راه حل بهتری را ارائه دهد.
   اینکه ساده لوحانه بگوید مساویند این انکار محسوسات است
   و پیش ما زنان بیشتر از مردان عزیزند! برای رسول الله عایشه و فاطمه عزیزترین انسانها بودند .چرا فکر میکنید که ایشان با وضع قانون های ظالمانه قصد آزار آنان را داشته اند ؟!! در حالیکه ایشان اصلا پسر نداشتند.
   بن مایه

  3. 3 کاربر برای این پست سودمند از Anarchy گرامی سپاسگزاری کرده اند:

   kheradgera (12-09-2010),Russell (12-09-2010),shirin (12-09-2010)

  4. #43
   دفترچه نویس
   Points: 407,749, Level: 100
   Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
   Overall activity: 0%
   دستاوردها:
   First 1000 Experience PointsGot three Friends
   نِشان‌ها:
   Most Popular
   سرور خویـشتـن
    
   Empty
    
   Mehrbod آواتار ها
   تاریخ هموندی
   Oct 2010
   ماندگاه
   لاجیکستان
   نوشته ها
   8,613
   جُستارها
   186
   امتیازها
   407,749
   رنک
   100
   Post Thanks / Like
   سپاس
   12,017
   از ایشان 21,554 بار در 7,514 پست سپاسگزاری شده است .
   یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
   یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
   Mentioned
   60 Post(s)
   Tagged
   1 Thread(s)
   گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی sonixax نمایش پست ها
   چه ربطی داشت ؟ ما داریم انسان را با انسان قیاس میکنیم ! نکند از دید شما زنان انسان هم نیستند ؟

   سخن ساده و روشن بود. اگر یک و نیم درسد تفاوت در DNA به این گستردگی وسیع در بازده می‌انجامد،
   پس تفاوت بسیار کمتر ولی قابل توجه آن میان زن و مرد نیز، به گستردگی قابل توجهی در بازده خواهد انجامید.

   گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی sonixax نمایش پست ها
   تمام اینها به شرایطی که شخص درش زندگی و رشد میکند بستگی دارد .
   ساختار متفاوت مغز نیز به شرایطی که شخص درش زندگی و رشد می‌کند بستگی دارد؟

   هورمون‌های فرد نیز وابسته به پیرامون او هستند؟

   بزرگتر بودن پستان‌های آدم نیز وابسته به پیرامون او می‌باشند؟


   گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی sonixax نمایش پست ها
   خیر ، همین بمب اتمی که دنیایی در کفش مانده را زنان اختراع کرده اند !
   بفرمایید ببینیم مخترع بمب اتم چه زنی بوده است و دقیقا نقش وی در
   فرمولیزه کردن نگره نسبیت انشتین و رسیدن از آن به بمب اتم چگونه بوده است.

   گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی sonixax نمایش پست ها
   فعلن اینها را داشته باشید که از جمله بزرگترین دانشمندان جهان هستند و دنیا را متحول کرده اند ، همچنین بخش بزرگی از دانشمندانی که در پروژه شتاب دهنده هادرون در حال فعالیت هستند زن هستند ، اینکه شما خبر ندارید دال بر نبودنشان نیست . تاز هنوز هم در خیلی از کشور ها به زنان اجازه فعالیت داده نمیشود :
   اینها را هم داشته باشید برایتان خوب است :

   http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...ale_scientists
   http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...mathematicians
   http://en.wikipedia.org/wiki/Category:Women_physicists

   اینها آن دسته از معروف ترین هایشان هستند که در مقایسه با معروف ترین دانشمندان و فیزیکدانان مرد دنیا تعدادشان کم نیست .
   خیر، گویا شما از داده‌های آماری درست سر در نمی‌آورید.

   ببینید به زبان ساده‌تر می‌گویم, ما اگر هزار مرد و هزار زن داشته باشیم و بخواهیم
   بگوییم در هر دسته، چه شماری ریاضی‌دان هستند و چندتایشان مهندس‌ نرم‌افزار و ..، عدد ما چه خواهد بود؟

   پس از داشتن اعداد بالا, از بخش کردن شمار این دو دسته بر یکدیگر ما نسبت زنان به مردان در مهارت‌های
   گفته شده را بدست خواهیم آورد و برای رسیدن به پاسخی دقیق‌تر, نمونه آماری خود را بزرگتر و بزرگتر می‌کنیم.

   برای نمونه, شمار زنان ریاضی‌دان:

   http://womenandmath.files.wordpress....cians93-05.gif


   چنانکه می‌توان دید, در بالاترین ریخت خود نیز زنان کمتر از یک سوم مردان را در این رشته تشکیل می‌دهد.

   نبایستی از یاد برد که از این شمار، کسانی که نوآوری می‌کنند و پیشرفت‌های ریاضی در
   تاریخ به آنها وابسته بوده است در زنان بسیار بسیار کمتر و نزدیک به صفر نیز خواهد بود.   گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی sonixax
   یک بار برایتان توضیح دادیم و چون حوصله زیاده گویی نداریم و طرف مقابل را به اندازه کافی فهیم و دانا میدانیم یک مطلب را دو بار نمینویسیم ، گویا در مورد شما اشتباه کرده بودم
   سفسته آنکه تو نمی‌فهمی, پس حق با من است.


   گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی sonixax
   کسی ادعا نکرده زنان در همه چیز با مردان یکی هستند ! بلکه گفته زنان و مردان با هم برابرند ، هکر زن هم تا دلتون بخواد ریخته اسم یکی از معروف ترین هاشون ماما کسپر هستش همان طور که پیشتر گفتم چون شما ندیدید دلیل نمیشه که نیستند یا خیلی کم هستند .
   ایشون تشریف دارند :

   فایل پیوست 172
   این هم لیست یک تعدادی شان که در توییتر حضور دارند : http://mashable.com/2010/07/28/devel...women-twitter/
   بسیار خوب, اکنون این شماره زنان هکر را بخش بر شمار هکرهای مرد کرده و اگر رویتان شد, هوده را برای ما بگویید.


   گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی sonixax نمایش پست ها
   بزرگتر بودن ارتباط دهنده مغز زنان نسبت به مردن هیچ ربطی به نحوت عملکرد و کدنگاری مغز اینها ندارد . مثال : مانیتور کامپیوتر من از مال تو بزرگتره ! پس از اساس کامپیوتر من با مال تو فرق میکنه !!
   در ضمن حد اکثر نورونی که در Corpus callosum قرار دارد حدود 250 میلیون رشته هست و بیشتر بودن اینها تنها و تنها ارتباط بین دو نیمکره را بهینه میسازد نه اینکه ساختار را دگرگون کند ، و همان طور که خودتان اعتراف کرده اید این مساله تاثیری در هوش زنان نداشته . پس بی ربط است .
   سفسته است.

   کارکرد درونی مغز ≠ مانیتور کامپیوتر

   اگر می‌خواهید درست همانندی کنید, Bus کامپیوتر را می‌تواند با آن همانندی نمود:

   In computer architecture, a bus is a subsystem that transfers data between computer components inside a computer.   بزرگتر بودن Corpus callosum یا بصل‌النخاع اگر اشتباه نکنم نیز, به تفاوت‌های بنیادین در چگونگی
   کارکرد مغز در مهارت‌های Multi-tasking می‌انجامد. این بخش که پیوند میان دو-نیمکره را فراهم می‌کند,
   وظیفه آنکه دو نیم‌کره بتوانند در هر دَم از موقعیت و داده‌های یکدیگر آگاه باشند را به عهده دارد.

   از سوی دیگر, وظیفه Corpus callosum بسیار حیاتی‌تر از آن است که نام بردید. در بیمارانی که
   این بخش از مغز خود را بگونه‌ای از دست داده‌اند (که اینجا می‌توانید درباره آن بیشتر بخوانید: Split-brain#Case_Studies_of_Split-brained_Patients) ما با از دست رفتن توانایی‌های ادراکی و ناتوانی بیمار در فهم واقعیت پیرامون خود روبرو می‌باشیم.

   گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی sonixax
   در ضمن حد اکثر نورونی که در Corpus callosum قرار دارد حدود 250 میلیون رشته هست و بیشتر بودن اینها تنها و تنها ارتباط بین دو نیمکره را بهینه میسازد نه اینکه ساختار را دگرگون کند


   همچنین, ما سخنی از هوش و پیوند آن با Corpus callosum نزدیم, نوشته‌ها را درست بخوانید.
   گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی sonixax نمایش پست ها
   باز هم بی ربط است ، هورمون های زنانه با مردانه اساسن فرق میکند ولی این بدان معنا نیست که زن و مرد در کلیات با هم فرق میکنند .
   بسته به آن دارد که این «کلیات» را چه بنامیم. اگر «کلیات» را سیستم کارکرد کم
   و بیش یکسان زیستی و نزدیک به هم می‌دانید, که خوب برای همه روشن است هر
   دو آدم می‌باشند و تفاوت درونی زن و مرد, هیچگاه به تفاوت آدم و فیل برای نمونه نمی‌رسد.

   اگر این «کلیات» را داشتن انگیزه‌های متفاوت در زندگی و از پیش برنامه‌ریزی
   شده ژنتیکی برای هدف‌های دگرسان می‌دانید, آنگاه پاسخ به آن آری خواهد بود.

   برای درک بهتر, اگر تفاوت میان کارکرد مغز هزار مرد با یکدیگر را میانگین بگیریم, سپس
   به تفاوت مغز یک مرد و زن نگاه کنیم, عددی که بدست می‌آوریم از میانگین ما بزرگتر خواهد بود.   گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی sonixax نمایش پست ها
   ما که بسیار بیشتر از شما دلیل و فرنود آوردیم و شما هیچ چیزی ارایه ندادید ، همچنین پاسختان را داده ایم ولی گویا شما مطالعه نفرمودید و مثل نوار از پیش ظبت شده حرف خود را میزنید .
   اینکه چه کسی اینجا طبل می‌زند و مطربی می‌کند را خوانندگان خود داوری خواهند کرد.


   گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی sonixax نمایش پست ها
   ما که بسیار بیشتر از شما دلیل و فرنود آوردیم و شما هیچ چیزی ارایه ندادید ، همچنین پاسختان را داده
   شما میگویید چون تعداد زنان دانشمند و فیزیکدان در طول تاریخ کمتر از مردان بوده پس مردان باهوش تر هستند ! عجب منطق قوی و محکمی
   سفسته پهلوان پنبه.

   نخست آنکه پیک مرا درست نخواندید، آنچنان که خود بالاتر گفتم, بیشتر بودن
   مردان در رشته‌هایی مانند ریاضی را نمی‌توان به باهوش‌تر بودن ایشان پیوند داد.

   و اصولا نمی‌توان هوش را اندازه‌گیری آنچنانی هم نمود که بخواهیم آنرا بررسی آماری
   کنیم, در بررسی هوش ما با دست‌کم بیست فاکتور گوناگون سر و کار داریم, فاکتورهایی مانند:


   • Pattern recognition
   • Logic
   • Computational speed
   • Spatial abilities
   • ...   که هیچ‌گاه نمی‌توان حتی یکی از آن‌ها را بدرستی اندازه‌گیری کرد.

   هر آینه، چیزی که می‌توان و بایستی اندازه‌گیری نمود انگیزه‌ها می‌باشند. در حقیقت،
   اگر ما در رشته‌های مذکور این اندازه تفاوت گسترده میان زنان و مردان می‌بینیم, نه از روی آنکه
   مردان مثلا باهوش‌تر هستند و .. که از روی داشتن انگیزه‌های متفاوت نهفته در ژن در مردان و زنان است.   گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی sonixax نمایش پست ها
   پ.ن : گفتم شاید بد نباشد بدانید بیشترین رکورد ضریب هوشی در دنیا با مقدار 228 متعلق به یک زن است ، یعنی خیلی خیلی بیشتر از برترین دانشمندان مرد دنیا .
   http://en.wikipedia.org/wiki/Marilyn_vos_Savant

   آفرین، یکی از فرنودهایی که نمی‌توان زن و مرد و یا هیچ دو آدمی را از روی این تفاوت‌ها
   دسته‌بندی حقوقی نمود، همین نمونه‌های بیرون از میانگین هستند که همواره با آن‌ها روبرو خواهیم بود.

   برای نمونه, همچنان که خودتان گفتید بالاترین هوش ثبت شده در جهان به خانوم مرلین سوانت تعلق دارد
   و ادیان الهی مانند اسلام از روی همین فرنود, نمی‌توانند با کم و زیاد کردن حقوق زن و مرد, ادعای برابری داشته باشند.


   از سوی دیگر, با این روشی که شما در پیش‌گرفته‌اید ما هر چه بگوییم شما با چسباندن یک "خوب که چه" آن را رد می‌کنید.

   اصولا با این روش می‌توان برابری مرغ و شترمرغ را نیز ثابت نمود, چرا که:


   • درست است که مرغ و شترمرغ ظاهر جسمانی متفاوت از هم دارند, اما ظاهر متفاوت داشتن که فرنود متفاوت بودن نیست!
   • مغز مرغ و شترمرغ با یکدیگر فرق دارد؟ خوب که چه؟ ما داریم مرغ‌سانان را با هم همانندی می‌کنیم! نکنید می‌خواهید بگویید شترمرغ از خانواده‌ مرغ‌ها نیست؟
   • هورمون‌ها و سیستم درونی بدنشان با یکدیگر فرق دارند؟ درست, ولی این چه پیوندی به اینکه این دو با هم فرق می‌کنند دارد؟
   • چرا مغلطه می‌کنید؟ بزرگتر بودن فلان جای مغز شترمرغ چه ربطی به هوش دارد؟ اگه مانیتور کامپیوتر من بزرگتر از مال شما بود, یعنی سرعت کامپیوتر من بیشتر است؟
   • باهوش‌ترین جاندار مرغ‌سانان یک مرغ بوده است، دست از انکار بردارید!!


   پس یکبار دیگر برایتان فرنود‌های آورده شده را می‌نویسم:

   • شمار زنان در رشته‌هایی مانند ریاضی، فیزیک، مهندسی نرم‌افزار، مهندسی ماشین‌آلات و ... بسیار کمتر از مردان است که اثبات آن را نیز آوردیم.
   • مغز زنان و مردان با یکدیگر تفاوت‌های بنیادین دارد, که اثبات آن را پیشتر آوردیم.
   • زن و مرد در فیزیولوژی اندام و در کارکرد درونی بدنشان با یکدیگر تفاوت‌های بنیادین دارند, اثبات این یکی را خواستید در رختخواب پیدا کنید.
   • زن و مرد انگیزه‌های گوناگون در زندگی دارند, این یکی را اثبات نکردیم ولی خواستید بگویید تا برایتان بیاورم.


   پ.ن.
   من شما را آدمی بسیار باهوش و فرهیخته می‌دانم, ولی شوربختانه به نگر می‌آید که در گزینش
   رویکرد‌های خود زمان‌هایی پیش می‌آید که احساساتی شده و واقعیت را با آنچه که دوست دارید اشتباه می‌گیرید.

  5. 2 کاربر برای این پست سودمند از Mehrbod گرامی سپاسگزاری کرده اند:

   Anarchy (12-09-2010),Russell (12-09-2010)

  6. #44
   مدیر تالار
   Points: 210,697, Level: 100
   Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
   Overall activity: 66.0%
   دستاوردها:
   First 1000 Experience PointsGot three Friends
   سر گیجه !!
    
   مهربون
    
   Anarchy آواتار ها
   تاریخ هموندی
   Oct 2010
   ماندگاه
   نا کجا آباد
   نوشته ها
   5,184
   جُستارها
   57
   امتیازها
   210,697
   رنک
   100
   Post Thanks / Like
   سپاس
   32,386
   از ایشان 11,739 بار در 4,879 پست سپاسگزاری شده است .
   یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
   یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
   Mentioned
   82 Post(s)
   Tagged
   0 Thread(s)
   بحث شیرین آناتومی شد گفتم منم یه نظری بدم!!! corpus callosum بصل النخاع نیست.. بصل النخاع میشه medula oblongata که در نیمه تحتاتی ساقه مغز یا همون brain stem قرار داره...در مورد تفاوت اندازه corpus callosum در زن مرد الان دیگه این مورد رد شده و تفاوتی بر اساس جنسیت وجود نداره اما در اختلال هویت جنسی نقش داره که اون یه بحث دیگه هست...
   در کل منم فکر میکنم به طور کلی آناتونی و فیزیولوژی زن و مرد متفاوت هست و همین طور بعضی از توانایی های ذهنی اون ها....مهربد گرامی به نظر من نمیشه هیچ علم یا هنر مشترک بین زن و مرد رو نام برد که زن ها تو اون اکثریت رو داشته باشن!!! چون تا الان هم این چیزی هست که بشر به چشمش دیده نمیشه مقایسه با مورد دیگه ای کرد که اگه زن ها محدود نبودن میتونستن بیشتر از این نقش داشته باشن یا نه....ولی شخصا فکر میکنم محدودیت هایی محیطی حتی در همون روند فرگشتی اون ها بی تاثیر نبوده و الان هم با برداشته شدن این محدودیت ها امکان تغییر این درصد ها وجود داره....

  7. 2 کاربر برای این پست سودمند از Anarchy گرامی سپاسگزاری کرده اند:

   Russell (12-09-2010),sonixax (12-09-2010)

  8. #45
   نویسنده سوم
   Points: 2,186, Level: 28
   Level completed: 24%, Points required for next Level: 114
   Overall activity: 0%
   آغازگر جُستار
   بدون وضعیت
    
   خالی
    
   kheradgera آواتار ها
   تاریخ هموندی
   Dec 2010
   نوشته ها
   106
   جُستارها
   6
   امتیازها
   2,186
   رنک
   28
   Post Thanks / Like
   سپاس
   50
   از ایشان 324 بار در 112 پست سپاسگزاری شده است .
   یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
   یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
   Mentioned
   0 Post(s)
   Tagged
   0 Thread(s)
   گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی سید ابوبکر نمایش پست ها
   دوست عزیز قرار نیست که بدون سند و مدرک حرف بزنید... شما ثابت کن که رسول الله برده های زیادی داشته... اینکه چون در قرآن فلان آمده پس محمد داشته دلیل نمیشه... در هیچ کجای تاریخ نیامده که رسول الله برده داشته. تنها برده ی ایشون زید بن حارثه بوده که اونو هم آزاد کرده... همین.
   در مورد قسمت دوم صحبتت: میگه اگه مرد دو برابر زن میگیره، همونم صرف مخارج زن می کنه... غیر از اینه؟ در مورد شیعیان هم اگه به قانون ایران نگاه کنی دیگه از این حرفا نمیزنی...
   در مورد اینکه میگی شاید دوست نداشته باشن ازدواج کنن: قانون اسلام قانون کلی هست... نمیتونه که بخاطر دو نفر قانونشو عوض کنه... مصلحت اجتماع رو در نظر میگیره نه مصلحت فرد. یعنی در جایی که مصلحت فرد و جامعه در تضاد باشن، اسلام مصلحت اجتماع رو ترجیح میده...
   در مورد استقلال اقتصادی زن شما بفرما غرب برای زن چه دستاوردی داشته؟ غیر از اینه که زن بیچاره مثل مردها آستین بالا زده داره کارگری می کنه؟ مجبوره بره خودفروشی کنه... به انواع و اقسام کارهای پست دست بزنه... پس غرب دستاوردی برای زن نداشته... بلکه غیر از بدبختی چیزی نصیب زن نکرده... زنان در کشورهای اسلامی مثل گل تو خونه نشستن و وظیفه ی مرد هست که مخارجشونو تامین کنه. این بهتر از اینه که بره بیرون کار کنه مثل مرد و بخاطر زن بودنش هزارها ظلم بهش بشه... پس دم از آزادی و خوشبختی زنان در غرب نزن....
   من نمیدونم چه تاریخی از آیه قرآن معتبرتره که یک پنجم اموال و اسیران هر جنگ متعلق به محمد بوده.
   من حالم از قوانین ایران به هم میخوره ولی قوانین ایران در برابر قوانین عربستان مثل اعلامیه جهانی حقوق بشره.
   غرب برای زن حقوق نسبتا برابر داشته. کار کردن هیچ ایرادی نداره و تا زمانی که زنان شرقی و به ویژه اسلامی خرج زندگیشون رو از مردان میگیرن بدبختیشون تمومی نداره. استقلال اقتصادی و عدم نیاز اقتصادی باعث میشه انسان برده کسی نباشه حتی اگه اون استقلال با کار سخت به دست بیاد هزار برابر شرف داره به پولی که از مرد دیگه بگیره و مجبور باشه به اون دلیل فرمانبردار اون مرد باشه.
   بر من قلم قضا چو بی من رانند / پس نیک و بدش ز من چرا می دانند

   دی بی من و امروز چو دی بی من و تو / فردا به چه حجتم به داور خوانند   هر چیز را با خرد خود بسنجید

   به یاد رضا فاضلی


  9. 3 کاربر برای این پست سودمند از kheradgera گرامی سپاسگزاری کرده اند:

   Anarchy (12-09-2010),Jooyandeh (12-09-2010),Russell (12-09-2010)

  10. #46
   سرنویسنده یکم
   Points: 20,328, Level: 89
   Level completed: 96%, Points required for next Level: 22
   Overall activity: 0%
   دستاوردها:
   First 1000 Experience PointsGot three Friends
   بدون وضعیت
    
   خالی
    
   shirin آواتار ها
   تاریخ هموندی
   Oct 2010
   نوشته ها
   1,006
   جُستارها
   9
   امتیازها
   20,328
   رنک
   89
   Post Thanks / Like
   سپاس
   1,097
   از ایشان 2,534 بار در 930 پست سپاسگزاری شده است .
   یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
   یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
   Mentioned
   6 Post(s)
   Tagged
   0 Thread(s)
   همه جا گفته می‌شود که مغز زن‌ها طراحی خاص خودش را دارد و برای همین است که آنها تمایل کمتری به ادامه تحصیل در رشته‌ی ریاضی نشان می‌دهند. زن‌ها در بچگی به بازی با عروسک‌ها و «خاله‌بازی» علاقه نشان می‌دهند و به این دلیل است که در کار خانه‌داری ذاتاً خوب هستند. شایع است که زنان احساسات دیگران را بهتر تشخیص می‌دهند و ... این همه، بخش کوچکی از تلقین‌ها و تعبیراتی است که تازگی‌ها توسط دانشمندان عصب‌شناس غلط و بی‌‌اساس تشخیص داده‌ شده‌است.
   خانم دکتر کوردلیا فاین، نویسنده‌ی کتاب «توهم جنسیت» پی برده است که عقیده‌ی فراگیری که ادعا می‌کند مغز زنان با مردان فرق دارد هم غیر علمی است و هم به شکل خطرناکی گمراه‌کننده. او خاطر نشان می‌کند که گرایش دختران به عروسک‌‌بازی و علاقه به رنگ صورتی بیشتر از آنکه به مغز ربط داشته باشد برخواسته از تاثیرات زندگی اجتماعی و فرهنگی است.به مناسبت انتشار کتاب «توهم جنسیت»، مجله‌ی «سالن» مصاحبه‌ایی را با نویسنده‌ی استرالیایی کتاب ترتیب داده‌است:

   انگیزه‌ی اصلی‌ات برای نوشتن کتاب «توهمِ جنسیت» چه بود؟
   همه‌ی ماجرا از آنجا شروع شد که کتابی می‌خواندم که مخاطبش والدین بودند و با جدیت تمام مطرح کرده بود که به دلیل تفاوت جسمی فاحش بین دختران و پسران، بهتر است که آنها در کلاس‌های جدا از هم درس بخوانند. وقتی از طریق پاورقی کتاب به سراغ تحقیقات و گزارش‌هایی رفتم که بر اساس آن ادعاهای مبنی بر تفاوت دختران و پسران را عنوان کرده بود، با حیرت تمام متوجه شدم که سوءتعبیر وحشتناکی از تحقیقات «عصب‌شناسی علمی» ارائه شده بود.
   با کمی دقت متوجه رواج این روند غیرعلمی در سایر کتاب‌های پرطرفدار که بویژه به تفاوت جنسیتی زنان و مردان می‌پردازند شدم. از وسعت و فراگیری برداشت‌های غلط کاملاً بهت‌زده شدم و به دلیل فقدان دلایل علمی که در نگرش طرفداران تفاوت بین دو جنس وجود دارد، انگیزه‌بخش نوشتن این کتاب تحقیقی شد.

   چرا بشر تلاش ‌دارد تا به هر وسیله‌ی ممکن بر این ادعا تاکید کند که مغز زنان با مردان تفاوت دارد؟
   ما به جهان پیرامون خود می‌نگریم و می‌خواهیم نابرابری آشکار در وضعیت زندگی زنان و مردان را توضیح دهیم، بنابراین راحت‌تر است که این فاصله و اختلاف فاحش را به طبیعت این دو جنس نسبت دهیم تا اینکه جامعه‌ی بشری را مسئول اختلاف و نابرابری بین زنان و مردان بدانیم.
   از زمانی که دانش علمی درباره‌ی مغز بشر شکل گرفته است، قضاوت گمراه‌کننده‌ایی نیز با آن وجود داشته است که سعی کرده نابرابری آشکار بین دو جنس را توجیه کند. فرضیه‌های علمی‌ایی ایجاد شدند که توجه خود را معطوف تفاوت فیزیکی مغز زنان کردند. عده‌ایی اصرار داشتند که مغز زنان کوچک‌تر است و عده‌ایی نیز حدس می‌زدند که جمجمه‌ی زنان شکل مسئله‌داری دارد.
   ناگفته نماند که از دوران اولیه‌ی شکل‌گیری«مغز و عصب‌شناسی» که عملاً خودِ مغز را روی ترازو می‌گذاشتند و از طریق وزن کردن آنها به سلامت و پیچیدگی آنها می‌رسیدند تا تکنولوژی بسیار پیشرفته امروزی، هنوز در اولین پیچ و خم‌های تبیین و تشخیص کارکردهای ذهن بشر هستیم.

   پس این ادعا که زنان برای تشخیص احساسات و خواندن ذهن دیگران گیرنده‌های قوی دارند از کجا آمده ست؟
   بی‌تردید این لقبی که به زنان داده‌اند برداشتی عوامانه است که به دلایل مختلف در جوامع بشری ایجاد شده است ولی اگر به تحقیقات و آزمایش‌های علمی معاصر که در این زمینه صورت گرفته بنگرید پی می‌برید که مردان و زنان به یک اندازه می‌توانند درباره‌ی دیگران حدس بزنند و احساس آنها را دریابند. در همان آزمایش‌ها پی بردند که اگر زنان و مردان را متوجه این امر سازند که جنسیت مصاحبه‌شونده باید در تست مشخص شود هر دو گروه نشان داده‌اند که از خود و توانایی‌های خود تعریف و تمجید بیشتری کرده اند.
   باید این موضوع مهم را هم مد نظر داشته باشیم که زنان از توانایی بیشتری برای خواندن ذهن دیگران برخوردارند چون در طول زندگی به آنها یادآوری شده است که در این زمینه باید بهتر از مردان باشند و به همان نسبت به مردان نیز از کودکی تلقین کرده‌اند که نباید و نمی‌توانند به خوبی زنان، فکر دیگران را بخوانند.

   بعضی از مردم با استفاده از «علم عصب‌شناسی» به این نتیجه می‌رسند که نحوه‌ی یادگیری دختران و پسران متفاوت از همدیگر است و خواهان ترویج مدارس مجزای دخترانه و پسرانه هستند. نظر شما در این زمینه چیست؟
   من مشکل خاصی با مدارسی که فقط دخترانه یا پسرانه هستند ندارم ولی نگرانی‌ام در این است که تکیه‌ی نادرستی بر نتایج علم عصب‌شناسی صورت بگیرد. ما نباید به خودمان اجازه دهیم بر اساس اینکه مثلاً قسمت جلو و راست مغز در حین تست آزمایشگاهی و در برابر آزمون‌های سنجشی چه عکس‌العملی نشان می‌دهد به نتیجه‌گیری‌های شخصی برسیم و مثلاً ادعا کنیم که دختران و پسران شیوه‌ی یادگیری متفاوتی دارند.

   کتاب «توهم جنسیت»
   نگرانی‌ایی که سعی کردم در کتاب «توهم جنسیت» با استفاده از آخرین دستاوردهای علمی در معرض دید خوانندگان بگذارم. من تلاش کردم نشان دهم که نویسندگان کتاب‌هایی که در بازار سر و صدای زیاد می‌کنند و یا برای‌شان سر وصدای تبلیغاتی راه می‌اندازند نمی‌توانند از طریق تعبیر گمراه‌کننده از نظرسنجی‌ها و تحقیقات، به این نتیجه برسند که بچه‌ها و توانایی‌های آنها را به موضوع تحصیلی خاصی محدود کنند.
   پدر و مادرها‌ی دوره‌‌ی معاصر که فرزندان‌شان را در دنیایی تقریباً برابر بزرگ می‌کنند اغلب با بهت و ناباوری به دختران خود که میل دارند با عروسک «باربی» بازی کنند و به پسران‌شان که به اسباب‌بازی‌های جنگی علاقه نشان می‌دهند چشم می‌دوزند. اگر این پدیده ذاتی نیست پس چرا در ابعاد وسیع وجود دارد؟
   من وقت زیادی را با والدین بچه‌ها سپری می‌کنم و شاهد این مسئله‌ی ناگوار هستم که والدین با تمام همت و انگیزه‌ی خیرخواهانه و تلاشی که به خرج می‌دهند تا فضای تربیتی سالم و بدون تاکید بر جنسیت را برای آنها ایجاد کنند نمی‌توانند دختران و پسران خود را از صف‌بندی جنسیتی جامعه جدا کنند.
   حقیقت این است که بچه‌ها قدم به دنیایی می‌گذارند که جنسیت، آشکارترین تقسیم‌بندی اجتماعی است، تقسیم‌بندی‌ایی که مدام بر جدایی و تفاوت کودکان از طریق لباس و سایر نشانه‌ها انگشت می‌گذارد. بچه‌ها در دامان والدینی تربیت می‌شوند که خودشان میزبان مجموعه‌ی خودآگاه و ناخودآگاهی از توقعات جنسیتی هستند. تحقیقات پیاپی نشان داده است که نسل معاصر والدین نیز به این واقعیت سنتی گرایش دارند که توقع دخترانه و یا پسرانه بودن فرزندان‌شان بیشتر از آن است که بچه‌ها به طور طبیعی بروز می‌دهند.

   رادیو زمانه

  11. 4 کاربر برای این پست سودمند از shirin گرامی سپاسگزاری کرده اند:

   Anarchy (12-09-2010),kheradgera (12-09-2010),Russell (12-09-2010),sonixax (12-09-2010)

  12. #47
   شناس
   Points: 1,216, Level: 19
   Level completed: 16%, Points required for next Level: 84
   Overall activity: 0%
   خوبم
    
   مهربون
    
   سید ابوبکر آواتار ها
   تاریخ هموندی
   Dec 2010
   ماندگاه
   ایران اشغالی
   سن
   33
   نوشته ها
   36
   جُستارها
   1
   امتیازها
   1,216
   رنک
   19
   Post Thanks / Like
   سپاس
   0
   از ایشان 38 بار در 17 پست سپاسگزاری شده است .
   یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
   یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
   Mentioned
   0 Post(s)
   Tagged
   0 Thread(s)
   گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی kheradgera نمایش پست ها
   من نمیدونم چه تاریخی از آیه قرآن معتبرتره که یک پنجم اموال و اسیران هر جنگ متعلق به محمد بوده.
   خردگرا، دوست عزیز، لااقل متناسب با اسمت باش... کجای قرآن گفته یک پنجم اسیران و اموال متعلق به محمد هست؟ اصلا تا حالا این آیه ای رو که می گی خوندی؟ آیه این میگه:
   ((وَاعْلَمُوا أَنَّمَا غَنِمْتُمْ مِنْ شَيْءٍ فَأَنَّ لِلَّهِ خُمُسَهُ وَلِلرَّسُولِ وَلِذِي الْقُرْبَى وَالْيَتَامَى وَالْمَسَاكِينِ وَابْنِ السَّبِيلِ)) یعنی بدانید که یک پنجم هر آنچه غنیمت می گیرید متعلق به خدا و رسول و ذوی القربی و یتیمان و مساکین و در راه ماندگان است...
   خب متوجه شدید یک پنجم سهم محمد به تنهایی نیست؟ متوجه شدید سهم محمد از این یک پنجم چقدره؟ تازه این سهم هم همونطور که اصحاب محمد می گن، محمد نمی گرفته بلکه می بخشیده... خواهش میکنم مغرضانه قضاوت نکنید...

  13. یک کاربر برای این پست سودمند از سید ابوبکر گرامی سپاسگزاری کرده اند:

   Jooyandeh (12-09-2010)

  14. #48
   نویسنده سوم
   Points: 2,186, Level: 28
   Level completed: 24%, Points required for next Level: 114
   Overall activity: 0%
   آغازگر جُستار
   بدون وضعیت
    
   خالی
    
   kheradgera آواتار ها
   تاریخ هموندی
   Dec 2010
   نوشته ها
   106
   جُستارها
   6
   امتیازها
   2,186
   رنک
   28
   Post Thanks / Like
   سپاس
   50
   از ایشان 324 بار در 112 پست سپاسگزاری شده است .
   یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
   یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
   Mentioned
   0 Post(s)
   Tagged
   0 Thread(s)
   گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی سید ابوبکر نمایش پست ها
   خردگرا، دوست عزیز، لااقل متناسب با اسمت باش... کجای قرآن گفته یک پنجم اسیران و اموال متعلق به محمد هست؟ اصلا تا حالا این آیه ای رو که می گی خوندی؟ آیه این میگه:
   ((وَاعْلَمُوا أَنَّمَا غَنِمْتُمْ مِنْ شَيْءٍ فَأَنَّ لِلَّهِ خُمُسَهُ وَلِلرَّسُولِ وَلِذِي الْقُرْبَى وَالْيَتَامَى وَالْمَسَاكِينِ وَابْنِ السَّبِيلِ)) یعنی بدانید که یک پنجم هر آنچه غنیمت می گیرید متعلق به خدا و رسول و ذوی القربی و یتیمان و مساکین و در راه ماندگان است...
   خب متوجه شدید یک پنجم سهم محمد به تنهایی نیست؟ متوجه شدید سهم محمد از این یک پنجم چقدره؟ تازه این سهم هم همونطور که اصحاب محمد می گن، محمد نمی گرفته بلکه می بخشیده... خواهش میکنم مغرضانه قضاوت نکنید...

   کسی که الله رو ندیده که بهش سهم بده. سهمش پس واسه محمده. سهم یتیمان و فقیران و در راه ماندگان هم که به خودشون داده نمیشه. به محمد داده میشده و اون باید بهشون میداده. پس یک پنجم به محمد می رسیده. یک مقدارش هم میداده بدبخت ها.
   تازه این مال زمانی بوده که با جنگ صاحب غنیمت بشن وگرنه اگه جنگ نمی کردن و مثل قبیله بنی نظیر از ترس جانشون اموال و زمینهاشون رو میذاشتن هیچکس سهمی نداشته و همش قلمبه به محمد میرسیده همونطوری که باغهای فدک رو که واسه یهودیهای بیچاره بود و بدون جنگ تسلیم اسلام ناب محمدی کرده بودن دو دستی تقدیم دخترش فاطمه کرد.
   بر من قلم قضا چو بی من رانند / پس نیک و بدش ز من چرا می دانند

   دی بی من و امروز چو دی بی من و تو / فردا به چه حجتم به داور خوانند   هر چیز را با خرد خود بسنجید

   به یاد رضا فاضلی


  15. 2 کاربر برای این پست سودمند از kheradgera گرامی سپاسگزاری کرده اند:

   Anarchy (12-09-2010),Russell (12-09-2010)

  16. #49
   شناس
   Points: 1,216, Level: 19
   Level completed: 16%, Points required for next Level: 84
   Overall activity: 0%
   خوبم
    
   مهربون
    
   سید ابوبکر آواتار ها
   تاریخ هموندی
   Dec 2010
   ماندگاه
   ایران اشغالی
   سن
   33
   نوشته ها
   36
   جُستارها
   1
   امتیازها
   1,216
   رنک
   19
   Post Thanks / Like
   سپاس
   0
   از ایشان 38 بار در 17 پست سپاسگزاری شده است .
   یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
   یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
   Mentioned
   0 Post(s)
   Tagged
   0 Thread(s)
   گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی kheradgera نمایش پست ها
   کسی که الله رو ندیده که بهش سهم بده. سهمش پس واسه محمده. سهم یتیمان و فقیران و در راه ماندگان هم که به خودشون داده نمیشه. به محمد داده میشده و اون باید بهشون میداده. پس یک پنجم به محمد می رسیده. یک مقدارش هم میداده بدبخت ها.
   تازه این مال زمانی بوده که با جنگ صاحب غنیمت بشن وگرنه اگه جنگ نمی کردن و مثل قبیله بنی نظیر از ترس جانشون اموال و زمینهاشون رو میذاشتن هیچکس سهمی نداشته و همش قلمبه به محمد میرسیده همونطوری که باغهای فدک رو که واسه یهودیهای بیچاره بود و بدون جنگ تسلیم اسلام ناب محمدی کرده بودن دو دستی تقدیم دخترش فاطمه کرد.
   گفتم که با خرد باش... هیچ کجا نیومده که محمد برای خودش چیزی برداشته.... قضیه ی بنی نظیر هم به این سادگی نبود... سزای خیانت همینه...

  17. یک کاربر برای این پست سودمند از سید ابوبکر گرامی سپاسگزاری کرده اند:

   kourosh_bikhoda (12-09-2010)

  18. #50
   مدیر تالار
   Points: 417,786, Level: 100
   Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
   Overall activity: 77.0%
   دستاوردها:
   First 1000 Experience PointsGot three Friends
   چخه
    
   شاد و سر حال
    
   sonixax آواتار ها
   تاریخ هموندی
   Oct 2010
   ماندگاه
   کره ی زمین
   نوشته ها
   9,056
   جُستارها
   109
   امتیازها
   417,786
   رنک
   100
   Post Thanks / Like
   سپاس
   47,038
   از ایشان 15,062 بار در 7,071 پست سپاسگزاری شده است .
   یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
   یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
   Mentioned
   89 Post(s)
   Tagged
   0 Thread(s)
   گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی مهربد نمایش پست ها
   سخن ساده و روشن بود. اگر یک و نیم درسد تفاوت در DNA به این گستردگی وسیع در بازده می‌انجامد، پس تفاوت بسیار کمتر ولی قابل توجه آن میان زن و مرد نیز، به گستردگی قابل توجهی در بازده خواهد انجامید.
   من نمیدانم بحث شما در این باره بر سر چیست ؟ مگر جایی ادعا شده که زن و مرد فتوکپی یکدیگرند ؟


   گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی مهربد نمایش پست ها
   ساختار متفاوت مغز نیز به شرایطی که شخص درش زندگی و رشد می‌کند بستگی دارد؟ هورمون‌های فرد نیز وابسته به پیرامون او هستند؟ بزرگتر بودن پستان‌های آدم نیز وابسته به پیرامون او می‌باشند؟

   بی ربط است ، شما نخست از روحیات سخن گفتید ، پس از آن از مهارت ها و اکنون دارید از بزرگی سینه زنان سخن میگویید ؟!!!!


   گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی مهربد نمایش پست ها
   خیر، گویا شما از داده‌های آماری درست سر در نمی‌آورید. ببینید به زبان ساده‌تر می‌گویم, ما اگر هزار مرد و هزار زن داشته باشیم و بخواهیم بگوییم در هر دسته، چه شماری ریاضی‌دان هستند و چندتایشان مهندس‌ نرم‌افزار و ..، عدد ما چه خواهد بود؟ پس از داشتن اعداد بالا, از بخش کردن شمار این دو دسته بر یکدیگر ما نسبت زنان به مردان در مهارت‌های گفته شده را بدست خواهیم آورد و برای رسیدن به پاسخی دقیق‌تر, نمونه آماری خود را بزرگتر و بزرگتر می‌کنیم.

   ما تنها برای شما فهرست مشاهیر زنان در علوم را آورده ایم ولی شما آنها را با کل مردان قیاس کرده اید !!!!!! همین فهرست را از قدیمی ترین تاریخ با فهرست مشاهیر مردان از همان تاریخ مقایسه بفرمایی و بیخودی به ما انگ نچسبایند .

   گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی مهربد نمایش پست ها
   بفرمایید ببینیم مخترع بمب اتم چه زنی بوده است و دقیقا نقش وی در فرمولیزه کردن نگره نسبیت انشتین و رسیدن از آن به بمب اتم چگونه بوده است.
   این سخن شما مثل این میمونه که بگوییم مخترع سینما و لامپ و ... ادیسون نبوده بلکه نیوتون و دکارت و ژول و ... بودند .
   آلبرت آینشتاین تنها نقشی که در رابطه با بمب اتمی داشته نوشتن یک نامه به روزولت بوده و هشدار داده که نازی ها دارند به ساخت بمب اتمی نزدیک میشوند !
   بمب اتمی را یک تیم به سرپرستی ژولیوس روبرت اوپنهایمر و به همراه چندیدن دانشمند زن و مرد ساخته اند که فهرست زنان دانشمند در پروژه منهتن که نقش کلیدی در ساخت بمب اتمی داشتند اینهاست :


   • Katharine Way
   • Elda Anderson
   • Edith Hinkley Quimby
   • Marian Elliott Koshland
   • Hoylande Young Failey
   • Miriam Posner Finkel
   • Gladys Morgan Happer
   • Lilli Schwenk Hornig
   • Rose C. L. Mooney-Slater
   • Elaine Sammel Palevsky
   • Ellen Cleminshaw Weaver
   • Naomi Livesay
   • Frances Dunne
   • Natasha Goldowski
   • Elizabeth Riddle Graves
   • Joan Hinton
   • Mici Teller
   • Mary Argo
   • Jane Roberg
   • Marilyn Howe


   گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی مهربد نمایش پست ها
   سفسته است. کارکرد درونی مغز ≠ مانیتور کامپیوتر اگر می‌خواهید درست همانندی کنید, Bus کامپیوتر را می‌تواند با آن همانندی نمود: In computer architecture, a bus is a subsystem that transfers data between computer components inside a computer. بزرگتر بودن Corpus callosum یا بصل‌النخاع اگر اشتباه نکنم نیز, به تفاوت‌های بنیادین در چگونگی کارکرد مغز در مهارت‌های Multi-tasking می‌انجامد. این بخش که پیوند میان دو-نیمکره را فراهم می‌کند, وظیفه آنکه دو نیم‌کره بتوانند در هر دَم از موقعیت و داده‌های یکدیگر آگاه باشند را به عهده دارد. از سوی دیگر, وظیفه Corpus callosum بسیار حیاتی‌تر از آن است که نام بردید. در بیمارانی که این بخش از مغز خود را بگونه‌ای از دست داده‌اند (که اینجا می‌توانید درباره آن بیشتر بخوانید: Split-brain#Case_Studies_of_Split-brained_Patients) ما با از دست رفتن توانایی‌های ادراکی و ناتوانی بیمار در فهم واقعیت پیرامون خود روبرو می‌باشیم.
   بیخود است ، شما سخنی از نحوه عملکرد و یا تعداد نورون ها و ... به میان نیاوردید و تنها و تنها بزرگتر بودن جسم پینه ای درون مغز را دلیلی بر متفاوت بودن ساختار مغز زنان دانستید و از آن نتیجه گرفتید که همین تفاوت در رفتار و روحیات زنان تاثیر دارد !
   که البته دکتر جان بطف فرمودند و این داستان شما را رد کردند و دیگر بحثی درش نیست . ذهن و رفتار بشر هم تمامن یک نرم افزار است و بس و رفتار نرم افزار ربطی به سخت افزار ندارد و سخت افزار تنها زمینه را برای اجرای نرم افزار فراهم میکند ، که فکر نمیکنم نیازی به توضیح بیشتر داشته باشد .


   گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی مهربد نمایش پست ها
   همچنین, ما سخنی از هوش و پیوند آن با Corpus callosum نزدیم, نوشته‌ها را درست بخوانید.
   به طور مستقیم سخنی نگفته اید ولی سعی داشتید با توسل به همین داستان رفتارشناسی زنان را آن طور که خود دوست دارید تشریح کنید .

   گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی مهربد نمایش پست ها
   بسته به آن دارد که این «کلیات» را چه بنامیم. اگر «کلیات» را سیستم کارکرد کم و بیش یکسان زیستی و نزدیک به هم می‌دانید, که خوب برای همه روشن است هر دو آدم می‌باشند و تفاوت درونی زن و مرد, هیچگاه به تفاوت آدم و فیل برای نمونه نمی‌رسد. اگر این «کلیات» را داشتن انگیزه‌های متفاوت در زندگی و از پیش برنامه‌ریزی شده ژنتیکی برای هدف‌های دگرسان می‌دانید, آنگاه پاسخ به آن آری خواهد بود. برای درک بهتر, اگر تفاوت میان کارکرد مغز هزار مرد با یکدیگر را میانگین بگیریم, سپس به تفاوت مغز یک مرد و زن نگاه کنیم, عددی که بدست می‌آوریم از میانگین ما بزرگتر خواهد بود.
   اشتباه است ، یک نرم افزار 32 بیتی مستقل (غیر وابسته به سیستم عامل ، مانند دیسک های بوت) روی تمام پردازنده های 32 بیتی با ساختار یکسان قابل اجراست . نرمافزار مغز تمام انسانها هم همانند است و به همین دلیل است که پالسهایی که توسط مغز زنان تولید میشود با پالسهایی که توسط مغز مردان تولید میشود متفاوت نیسد و در نتیجه یک تکنولوژی واحد میتواند کد های مغز هر دو را بخواند .

   گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی مهربد نمایش پست ها
   سفسته پهلوان پنبه. نخست آنکه پیک مرا درست نخواندید، آنچنان که خود بالاتر گفتم, بیشتر بودن مردان در رشته‌هایی مانند ریاضی را نمی‌توان به باهوش‌تر بودن ایشان پیوند داد. و اصولا نمی‌توان هوش را اندازه‌گیری آنچنانی هم نمود که بخواهیم آنرا بررسی آماری کنیم, در بررسی هوش ما با دست‌کم بیست فاکتور گوناگون سر و کار داریم, فاکتورهایی مانند: * Pattern recognition * Logic * Computational speed * Spatial abilities * ... که هیچ‌گاه نمی‌توان حتی یکی از آن‌ها را بدرستی اندازه‌گیری کرد. هر آینه، چیزی که می‌توان و بایستی اندازه‌گیری نمود انگیزه‌ها می‌باشند. در حقیقت، اگر ما در رشته‌های مذکور این اندازه تفاوت گسترده میان زنان و مردان می‌بینیم, نه از روی آنکه مردان مثلا باهوش‌تر هستند و .. که از روی داشتن انگیزه‌های متفاوت نهفته در ژن در مردان و زنان است.
   همان طور که پیشتر گفتیم بیشتر بودن مردن در رشت ههایی خاص ربطی به توانایی های ذهنی شان ندارد بلکه شرایط جامعه است که این داستان را مشخص میکند . اگر در جامعه ای تمام معیار ها عکس شود یعنی کارهایی که زنانه میدانند را مردانه فرض کنیم و کارهایی که مردانه میدانند را زنانه فرض کنیم این آمار هم عکس میشود . همان طور که اگر یک دختر نوزاد را در محیطی با سایر پسرها بزرگ کنید رفتار و سلایق پسرانه پیدا میکند و به عکس .

   گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی مهربد نمایش پست ها
   آفرین، یکی از فرنودهایی که نمی‌توان زن و مرد و یا هیچ دو آدمی را از روی این تفاوت‌ها دسته‌بندی حقوقی نمود، همین نمونه‌های بیرون از میانگین هستند که همواره با آن‌ها روبرو خواهیم بود. برای نمونه, همچنان که خودتان گفتید بالاترین هوش ثبت شده در جهان به خانوم مرلین سوانت تعلق دارد و ادیان الهی مانند اسلام از روی همین فرنود, نمی‌توانند با کم و زیاد کردن حقوق زن و مرد, ادعای برابری داشته باشند. از سوی دیگر, با این روشی که شما در پیش‌گرفته‌اید ما هر چه بگوییم شما با چسباندن یک "خوب که چه" آن را رد می‌کنید. اصولا با این روش می‌توان برابری مرغ و شترمرغ را نیز ثابت نمود, چرا که: * درست است که مرغ و شترمرغ ظاهر جسمانی متفاوت از هم دارند, اما ظاهر متفاوت داشتن که فرنود متفاوت بودن نیست! * مغز مرغ و شترمرغ با یکدیگر فرق دارد؟ خوب که چه؟ ما داریم مرغ‌سانان را با هم همانندی می‌کنیم! نکنید می‌خواهید بگویید شترمرغ از خانواده‌ مرغ‌ها نیست؟ * هورمون‌ها و سیستم درونی بدنشان با یکدیگر فرق دارند؟ درست, ولی این چه پیوندی به اینکه این دو با هم فرق می‌کنند دارد؟ * چرا مغلطه می‌کنید؟ بزرگتر بودن فلان جای مغز شترمرغ چه ربطی به هوش دارد؟ اگه مانیتور کامپیوتر من بزرگتر از مال شما بود, یعنی سرعت کامپیوتر من بیشتر است؟ * باهوش‌ترین جاندار مرغ‌سانان یک مرغ بوده است، دست از انکار بردارید!!
   بی ربط است .


   گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی مهربد نمایش پست ها
   شمار زنان در رشته‌هایی مانند ریاضی، فیزیک، مهندسی نرم‌افزار، مهندسی ماشین‌آلات و ... بسیار کمتر از مردان است که اثبات آن را نیز آوردیم.
   توضیح داده شد .

   گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی مهربد نمایش پست ها
   مغز زنان و مردان با یکدیگر تفاوت‌های بنیادین دارد, که اثبات آن را پیشتر آوردیم.
   شما تنها یک تفاوت را نشان دادید که البته اشتباه هم بود ، شمار نورون ها و رشته های عصبی در جسم پینه ای زن مرد ربطی به جنسیت ندارد و بین 200 تا 250 میلیون متغیر است .

   گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی مهربد نمایش پست ها
   زن و مرد در فیزیولوژی اندام و در کارکرد درونی بدنشان با یکدیگر تفاوت‌های بنیادین دارند, اثبات این یکی را خواستید در رختخواب پیدا کنید.
   مگر ما گفتیم ندارند ؟

   گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی مهربد نمایش پست ها
   زن و مرد انگیزه‌های گوناگون در زندگی دارند, این یکی را اثبات نکردیم ولی خواستید بگویید تا برایتان بیاورم.
   این هم بر میگردد به جامعه و رفتار جامعه در مورد جنس مقابل ، انگیزه های افراد از روی جنسیت به وجود نمی آید ، بلکه از روی محیط زندگی و تعالیمی که دیده اند به وجود می آید .

   مثال : دختر بچه ای ماشین اسباب بازی به دست میگیرد ، پدر و مادر آن را از دست او میگیرند و میگویند این کارها پسرانه است ، یا پسر بچه ای عروسک بازی میکند که مورد تمسخر اطرافیان قرار میگیرد و میگویند مگر تو دختری ؟
   این داستان در تمام ابعادی که این کودک با آن در طول زندگی سر کار دارد از طرف محیط خارجی و جامعه به او تحمیل میشود و در نتیجه شخصیتش و رفتارش شکل میگیرد و بر این اساس جایگاهی در جامعه برای خود انتخاب میکند . این داستان هیچ ربطی به ژنتیک ندارد چنانکه اگر یک دختر بچه و یک پسر بچه را در محیطی ایزوله نسبت به جامعه و با معیار های خودمان پرورش دهیم درست همان چیزی میشوند که میخواهیم و میتوانیم به راحتی حس زنانگی یا مردانگی را در این افراد تغییر دهیم یا جا بجا کنیم .

   همان طور که پیشتر هم گفتم رفتار ، سلایق ، مهارت ها و علاقمندی های افراد به جنسیتشان ربطی ندارد و مثالش را هم برایتان زدم : Transexual ها .


   گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی مهربد نمایش پست ها
   پ.ن. من شما را آدمی بسیار باهوش و فرهیخته می‌دانم, ولی شوربختانه به نگر می‌آید که در گزینش رویکرد‌های خود زمان‌هایی پیش می‌آید که احساساتی شده و واقعیت را با آنچه که دوست دارید اشتباه می‌گیرید.
   و همچنین

   ---------- ارسال جدید اضافه شده در 08:52 PM ---------- ارسال قبلی در 08:50 PM ----------

   گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی سید ابوبکر نمایش پست ها
   گفتم که با خرد باش... هیچ کجا نیومده که محمد برای خودش چیزی برداشته.... قضیه ی بنی نظیر هم به این سادگی نبود... سزای خیانت همینه...
   و البته جایی هم نیامده که برای خودش بر نداشته .

   No, we won't give up, we won't go away
   'Cause we're not about to live in this mass delusion
   No, we don't wanna hear another word you say
   'Cause we know they're all depending on mass confusion
   No, we can't turn back, we can't turn away
   'Cause it's time we all relied on the last solution
   No, we won't lay down and accept this fate
   'Cause we're standing on the edge of a revolution

  19. 5 کاربر برای این پست سودمند از sonixax گرامی سپاسگزاری کرده اند:

   Anarchy (12-09-2010),doubt (12-10-2010),kheradgera (12-09-2010),Russell (12-09-2010),shirin (12-11-2010)

  داده‌های جُستار

  کاربری که سرگرم دیدن این جُستار هستند

  هم‌اکنون 1 کاربر سرگرم دیدن این جُستار است. (0 کاربر و 1 مهمان)

  کلیدواژگان این جُستار

  مجوز های پیک و ویرایش

  • شما نمیتوانید جُستار نوی بفرستید
  • شما نمیتوانید پیکی بفرستید
  • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
  • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
  •