• Empty
 • قاطی کردم
 • مهربون
 • موفق
 • متعجب
 • مریض
 • مشغول
 • معترض
 • ناراحت
 • هیچ
 • کنجکاو
 • کسل
 • گیج شدم
 • گریه
 • پکر
 • اخمو
 • از خود راضی
 • بی تفاوفت
 • بد جنس
 • بد حال
 • خونسرد
 • خواب آلود
 • خوشحال
 • خجالتی
 • خسته
 • دلواپس
 • رنجور
 • ریلکس
 • سپاسگزار
 • سر به زیر
 • شوکه
 • شاد و سر حال
 • عاشق
 • عصبانی
 • غمگین
 • غافلگیر
 • User Tag List

  برگ 2 از 3 نخستیننخستین 123 واپسینواپسین
  نمایش پیکها: از 11 به 20 از 22

  جُستار: مضرات روزه گرفتن از نظر علمی و پزشكی

  1. #11
   Boy
   mbk
   mbk همگاه نیست.
   سخنور یکم
   Points: 4,105, Level: 40
   Level completed: 78%, Points required for next Level: 45
   Overall activity: 40.0%
   دستاوردها:
   First 1000 Experience Points
   بدون وضعیت
    
   خالی
    
   mbk آواتار ها
   تاریخ هموندی
   Jun 2014
   نوشته ها
   622
   جُستارها
   2
   امتیازها
   4,105
   رنک
   40
   Post Thanks / Like
   سپاس
   0
   از ایشان 67 بار در 64 پست سپاسگزاری شده است .
   یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
   یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
   Mentioned
   4 Post(s)
   Tagged
   0 Thread(s)
   به شناسه خداوند مهرگستر خیلی مهربان
   ".. ﺳﺒﺢ ﻟﻠﻪ ﻣﺎ ﻓﻲ ﺍﻟﺴﻤﺎﻭﺍﺕ ﻭﺍﻷﺭﺽ ﻭﻫﻮ ﺍﻟﻌﺰﻳﺰ
   ﺍﻟﺤﻜﻴﻢ ﻟﻪ ﻣﻠﻚ ﺍﻟﺴﻤﺎﻭﺍﺕ ﻭﺍﻷﺭﺽ ﻳﺤﻴﻲ ﻭﻳﻤﻴﺖ ﻭﻫﻮ
   ﻋﻠﻰ ﻛﻞ ﺷﻲﺀ ﻗﺪﻳﺮ ﻫﻮ ﺍﻷﻭﻝ ﻭﺍﻵﺧﺮ ﻭﺍﻟﻈﺎﻫﺮ
   ﻭﺍﻟﺒﺎﻃﻦ ﻭﻫﻮ ﺑﻜﻞ ﺷﻲﺀ ﻋﻠﻴﻢ .."
   " پاکیزه گردنده برا خداوندِ چه در آسمانهاُ زمینُ او شکست ناپذیر فرمانران تا براش داراییِ آسمانهاُ زمین زیست میدهدُ میراندُ او بر هر چیزی اندازه گذاری او آغازُ دگرُ نمایانُ نهانُ او به هر چیزی دانایی.."
   گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی solo نمایش پست ها
   در صورتی که به صحت گفته شما اعتماد کنم باید بگویم که:
   انسان ها از نظر توان زیستس و مقاومت بدنی بسیار با هم متفاوتند ممکن است شما بدن قویی داشته باشد!
   ببین خداوند را پاس از این که پر توان باشم گمان نمیکنم باز کمی شکیبنده شاید،در روزه داری شبها پیش از خوردن نماز میخوانم یک خوراکی کم چندی نماز یا رفتن به پیشانی گذارگاه مسجد هم هیچ خوراکی پاکیزه را کنار نمیگذارم میخورم نیز پیش از سپیده دمها بیدار میشوم آرام با آغاز نام خداوند خوراکی میخورم نه شتابدار در زمان بیماری روزه را شکانم یا در دور گردی چون دستور خداوند اینگونه هست امروز هم با اینکه شب دیر خوابیدم آغاز روز زود پاشدم پاس خداوند هم روز سنگینی از نگاه کاری داشتم آسوده ام دما هم امروز خیلی خنک بود خداوند آورد تندرست مانیم،
   افراد بسیاری هستدند که سالیان سال مشروبات الکلی می نوشند و سیگار میکشند و به سالم هم به نظر میرسند. آیا این بدان معناست که دانشمندان در مورد مضرات سیگار و الکل در اشتباه هستند؟ آیا شما و .... که سال ها روزه می گیرید حتی یک بار هم درست فکر کرده اید که واقعا این کار را از روی عقل انجام می دهید یا صرفا به دلیل باور و سنت های خانوادگی؟! مثلا اگر شما در یک خانواده مسیحی به دنیا آمده بودید باز هم به روش مسلمانان روزه می گرفتید؟
   ببینید رفتار من پاس خداوند همجور خانواده یا دیگرها نیست،تلاشم برای برپایی آیین هست نمونه برخی زمانها ناز نزدیکهامُ میکشم برا نماز خواندنشان هم دوری از بیهوده کاری باز چند سالیست نمایشگفتار دور تلوزیون نگاه نمیکنم پاس خداوند وابستگی به این چیزها ندارم ،بدیدم آدم مسیحی یا هر کسی دیگر بایستی به اندیشه آمده باشد چه سودمندُ چه ناسودمند هست اگر خداوند خواست،

   زمانی که بدنی گرسنه میماند، ابتدا به پلی ساکاریدی بنام گلیکوژن در کبد دست میاندازد اما میزان گلیکوژن در کبد به آنقدر نیست که پاسخگوی چند ساعت گرسنگی را بدهد. پس بدن شروع به استفاده از چربیها می کند، و چربیهای ذخیره شده را به نوعی کتون (cetone) تبدیل میکند. ( بوی بدی که از دهان روزه دار میآید، از همین کتون است)
   بیشتر سلولهای بدن این کتون را بعنوان ماده مغذی بکار میبرند به غیر از مغز!. مغز تنها از گلوکز برای تهیه انرژی جهت فعالیتهای خود بهره میبرد.
   مغز فقط از گلوکز برای تهیه انرژی جهت فعالیتهای خود بهره میبرد.

   ببین من ساختار خوراکی خیلی سر در نمی آورم جور گلوکز لاکتوز باز به خوراکی پاکیزه نه نمیگویم در شبِ روزه کمی شیرین کمی آبکی کمی گوشتدار سبزی ها شیر چای نان بادامجان که گمانم همین روش زندگی بر تندرستی افزاید خداوند دوست دارد اینگونه
   گاهی اسلامگراها در باره تعداد سلولهایی سخن میگویند که در اثر استفاده از الکل از بین میرود.
   آیا تا بحال کسی تحقیقی در باره میزان مرگ سلولهای مغزی که در یک رمضان از کف مسلمانان میرود، تحقیق کرده است؟

   و نکته ای از این اسف بارتر:
   دختر بچه ای را در نظر بگیرید که علیرغم سن رشد خود و فعالیت بیشتر بدنی از بزرگسالان، مجبور است 16 ساعت گرسنگی بکشد؛
   چه بلایی بر سر مغز او میآید؟
   آیا کسی تحقیق کرده است؟

   دستگاه گوارش انسان دارای هورمونهای بخصوصی است که بشکل سیستم پیچیده و بسیار دقیقی دستورات لازمه را برای کل بدن صادر میکند.
   وقتی بدنی گرسنه میماند، بدن خود را به حالت شبیه کشوری (البته با مدیریت خردمندانه) در معرض قحطی میبیند. به همه سلولهای بدن دستور میرسد که کمتر مصرف کنند، میزان انتقال مواد مغذی به سلولها هم کاهش مییابد.
   یعنی متابولیسم بدن کند میگردد.
   ببینید اونی که داناست خداوندِ پس پزشکها نمی‌توانند ازش پیش افتند،خداوند گفت شبها آزادید اگر ناخوشید یا دور گردی شمارش دگر ماهها اگر توان ندارید به جایش خوراندن بینوایی یکجانشینی ،پزشک میتواند از کارکرد درست پرهیز روزه داری آگاه شود با جستجو نه که سرخود از راه خداوند بند کند پیش خداوند پرسش شود گناهکار افتد، خداوندا مرا برپاساز پیوست نماز دار

  2. #12
   نویسنده سوم
   Points: 16,723, Level: 82
   Level completed: 75%, Points required for next Level: 127
   Overall activity: 0%
   دستاوردها:
   First 1000 Experience Points
   آغازگر جُستار
   بدون وضعیت
    
   شاد و سر حال
    
   solo آواتار ها
   تاریخ هموندی
   Mar 2016
   نوشته ها
   155
   جُستارها
   21
   امتیازها
   16,723
   رنک
   82
   Post Thanks / Like
   سپاس
   65
   از ایشان 69 بار در 50 پست سپاسگزاری شده است .
   یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
   یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
   Mentioned
   0 Post(s)
   Tagged
   0 Thread(s)
   گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی mbk نمایش پست ها
   به شناسه....
   ببین من ساختار خوراکی خیلی سر در نمی آورم جور گلوکز لاکتوز باز به خوراکی پاکیزه نه نمیگویم در شبِ روزه کمی شیرین کمی آبکی کمی گوشتدار سبزی ها شیر چای نان بادامجان که گمانم همین روش زندگی بر تندرستی افزاید خداوند دوست دارد اینگونه
   در مورد چیزی که ازش سر در نمیاری اظهار نظر نکن !

   بوی بد دهان علل مختلفی دارد. بیماری‌ های گوارشی نظیر زخم ‌های معده که علت عمده ی آن هلیکوباکترپیلوری است می‌تواند سبب خروج بوی نامطبوع از دهان شود. در این حالت، این بو با تجویز داروهای خاصی از سوی پزشک کنترل می ‌شود.

   گاهی بوی بد دهان به دلیل زیاده ‌روی در مصرف غذاها است، آن هم غذاهایی که ترکیبات ناهمگونی با هم دارند.

   یکی دیگر از علل بوی بد دهان عدم استفاده از مسواک و نخ دندان است.

   بویی که در ماه مبارک رمضان از دهان خارج می ‌شود، به دلیل نخوردن غذا است. هنگام نخوردن غذا، بدن برای تولید انرژی به ذخایر چربی روی می آورد و طی سوختن چربی ها در کبد، کتون ها تولید می‌ شوند که باعث ایجاد این بو می شوند.

   آن بوی تند دهان هم گمانم برای دوسه روز آغازین هست،یا نشستن دهان یا دندان پوسیده که چینه دان در دم کشی هم بو سهم کمتری دارد که بدیدم از ششها درونُ بیرون میشود

   آن چه باید به آن توجه داشت، این است که این بو طبیعی است و نیاز به راه و روش‌ خاصی برای درمان ندارد

   ببینید اونی که داناست خداوندِ پس پزشکها نمی‌توانند ازش پیش افتند،خداوند گفت شبها آزادید اگر ناخوشید یا دور گردی شمارش دگر ماهها اگر توان ندارید به جایش خوراندن بینوایی یکجانشینی ،پزشک میتواند از کارکرد درست پرهیز روزه داری آگاه شود با جستجو نه که سرخود از راه خداوند بند کند پیش خداوند پرسش شود گناهکار افتد، خداوندا مرا برپاساز پیوست نماز دار
   نمیدونم چرا هی خودتو به کوری میزنی
   با توجه به ادبیاتی که از خدا در قرآن و انجیل و تورات و غیره میبینیم خداوند بسیار موجود پخمه ای هست
   برای نمونه:
   سوره طارق آیات ۵ تا ۷
   فَلْیَنظُرِ‌ الْإِنسَانُ مِمَّ خُلِقَ ﴿٥﴾ خُلِقَ مِن مَّاءٍ دَافِقٍ ﴿٦﴾ یَخْرُ‌جُ مِن بَیْنِ الصُّلْبِ وَالتَّرَ‌ائِبِ ﴿٧﴾
   پس انسان باید بنگرد از چه چیز آفریده شده است؟ ۵
   از آن جهنده ای خلق شده ۶
   که از صلب مرد و استخوان های سینه زن بیرون می اید.

   صلب در فرهنگ لغات معین و عمید به معنای استخوان های محکم پشت است.

   این است علم آناتومی قرآن که گمان میکند آلت تناسلی انسان در سینه و پشتش است


   تخم مرغی شکل بودن زمین

   سوره النازعات آیه 30

   وَالْأَرْضَ بَعْدَ ذَلِكَ دَحَاهَا
   و پس از آن زمین را بگسترد ،
   بدون استثنا در تمام ترجمه ها، چه به فارسی و چه به انگلیسی فعل دحاها به گسترش دادن و یا مشابه آن ترجمه شده است، اما اسلامگرایان دست خالی، برای معجزه سازی ترجمه های بسیار مضحک و دروغینی را از این کلمه در سالهای اخیر بوجود آورده اند که مغز هیچ بنی بشری بدانجا نمیرسد.
   برخی بی شرمانه این کلمه را حتی به «به دور خود چرخیدن» ترجمه کرده اند، و ادعا میکنند که در قرآن به چرخش و حرکت زمین اشاره شده است، که البته دروغ بودن این ادعا اثبات شده است.
   مسلمانان همچنین با ترجمه کردن کلمه «دحها» به تخم مرغی شکل، ادعا میکنند که قرآن قبل از همه کتابها به گرد بودن زمین اشاره کرده است، که این ادعا هم پوچ میباشد.

   اما فرض را بر این میگذاریم که این آیه واقعا به معنی تخم مرغی شکل بودن زمین باشد، حال آیا واقعا زمین شکل تخم مرغ را دارد؟
   بد نیست برای یادآوری شکل زمین و تخم مرغ به مسلمانان، تصویر زمین و تخم مرغ را نشان دهیم.


   واقعیت این است که زمین به دلیل حرکت وضعیش کاملا کروی شکل نیست. اما زمین به هیچ عنوان تخم مرغی شکل نیست (مگر اینکه مرغهای عربستان کروی تخم بگذارند). زمین بیشتر شبیه کره است تا تخم مرغ، زمین در واقع شباهت بسیار زیادی به کدو تنبل دارد. اسلامگرایان بهتر است قبل از معجزه سازی اندکی مطالعه داشته باشند، و حداقل با شیادی ثابت کنند که زمین شکل کدو تنبل است.

   شعاع زمین در خط استوا برابر 6,378 km و در قطبهای زمین برابر 6,356 km است. و همین باعث میشود که زمین کره کامل نباشد اما هرگز شبیه تخم مرغ نیست! برای اینکه شبیه تخم مرغ باشد الله باید به مقدار قابل توجهی در قوانین فیزیکی دست میبرد. هرمزد (ژوپیتر، مشتری) سیاره ایست که هر 10 ساعت یکبار دور خود میچرخد، این سیاره حتی از زمین نیز کدویی شکل تر است، شعاع آن بر روی خط استوایش 66,550 km و در قطبهایش 70,850 kb است. حتی مشتری هم شبیه تخم مرغ نیست.
   خط استوای یک تخم مرغ از خط استوای یک کره با همان شعاع قطبی کوچکتر است، در حالی که در مورد زمین اینچنین نیست! در واقع طول خط استوای زمین بطور بسیار اندکی، بزرگتر از خط استوای یک کره با همان شعاع قطبی است.
   تخم مرغ در واقع یک بیضی دوار کشیده شده است، در حالی که زمین در واقع یک کره فرو رفته و پخ شده است. بنابر این حتی اگر ادعای اسلامگرایان مبنی بر اینکه قرآن میگوید زمین تخم مرغی شکل است، درست باشد، این نیز باید بعنوان یکی از چندین خطای علمی قرآن شمرده شود و حرف غلطی است که در قرآن آمده است.

   بیگ بنگ در قرآن

   سوره انبیا آیه 30
   أوَ لَمْ یَرَ الَّذِینَ كَفَرُوا أَنَّ السَّماواتِ وَ الأَْرْضَ كانَتا رَتْقاً فَفَتَقْناهُما وَ جَعَلْنا مِنَ الْماءِ كُلَّ شَیْ‏ءٍ حَیٍّ أَ فَلا یُؤْمِنُونَ
   آیا كافران ندیدند كه آسمانها و زمین به هم پیوسته بودند و ما آنها را از یكدیگر باز كردیم ؟، و هر چیز زنده‏ای را از آب قرار دادیم، آیا ایمان نمی‏آورند!
   معمولاً این آیه را مترجمین به «آسمانها و زمین یکی بودند، سپس آنها را جدا کردیم» ترجمه میکنند. قبل از اینکه هر بحثی را مطرح کنیم از شما دعوت میکنم به این آیه بیشتر توجه کنید، گفته است آیا کافران ندیدند که آسمانها و زمین به هم پیوسته بودند و ما آنها را از یکدیگر باز کردیم؟ آیا واقعا خالق کائنات اینقدر خنگ است که فکر میکند کافران باید این اتفاق را اگر هم افتاده باشد دیده باشند؟ کدام انسانی خلقت کائنات را دیده است که الله از کافران انتظار دارد آنرا دیده باشند و به دلیل این دیدن خود به او ایمان بیاورند؟ آیا الله از کافران کاری که برایشان غیر ممکن بوده است را انتظار دارد؟ عجب گیج خداییست این الله.


   مدعیان اینکه قرآن بیگ بنگ را پیشبینی کرده است میگویند این آیه از سینگولاریتی سخن میگوید. در بررسی این آیه باید به نکات زیر اشاره کرد:
   نخست اینکه در زمان سینگولاریتی زمین و آسمان یکی نبودند، اساساً زمینی وجود نداشته است که بخواهد با آسمان یکی باشد، زمین میلیونها سال بعد بوجود آمده است.
   دوم اینکه بر اساس این آیه زمین از آسمانها جدا شده است، اگر منظور از آسمانها کائنات باشد بازهم این آیه غلط میشود.

   دکتر علی سینا در مورد این ادعا (در اینجا) توضیحات جالبی ارائه داده اند که در اینجا مقداری از آنرا نقل قول میکنم. دکتر علی سینا معتقد است این آیات برگرفته از کتاب پیدایش تورات هستند و همان عبارتها به شیوه دیگری در قرآن آمده است:
   تورات کتاب پیدایش، 1: 6 تا 9
   سپس خدا فرمود: «توده های بخار از هم جدا شوند تا آسمان در بالا و اقیانوسها در پایین تشکیل گردند.» خدا توده های بخار را از آبهای پایین جدا کرد و آسمان را بوجود آورد. شب گذشت و صبح شد و این روز دوم بود.
   در ا دامه دکتر علی سینا میگوید ریشه های این افسانه به داستانهای بابلی ها و بین النهرینی ها بر میگردد. قرآن پر از افسانه هایی است که از کتاب مقدس و باورهای اعراب مشرک آنها را به عاریه گرفته است. آن باورها نیز خود مبتنی بر افسانه های باستانی سومری ها، بابلی ها و کنعانی ها و غیره هستند. کیهانشناسی محمد کیهانشناسی مردام باستان است. در اسطوره های پیشا عبری سامی ها دو موجود پر شور ساخته شده از آب وجود داشتند که یکی مرد بود و دیگری زن بود. آپسو (Apsu آب شیرین) و تیامت (Tiamat آب شور) که به جانوران و خدایان آبی زیادی حیات داده بودند. بعد از اینکه هرج و مرج و نا امنی پدید می آید، تیامت خالق مونث تلاش میکند که کنترل اوضاع را به دست بگیرد. اولاد او علیه او با یکدیگر متحد میشوند، و یکی از میان خود یعنی مردوک (Marduk) خدای بابل را انتخاب میکنند که آنها را رهبری کند. مردوک که مسلح به سلاح گردباد و طوفانهای سهمگین است و مرکب او چهار اسب آتشین است به جنگ تیامت که در آن چالش کینگو (Kingu) همدست شرور او نیز حضور داشته میرود و هردو آنها را میکشد.


   روشن است که محمد (اگر فرض کنیم واقعا او این آیات را گفته باشد) در مورد بیگ بنگ سخن نمیگوید، بلکه اسطوره ای باستانی را که وارد کتب یهودی نیز شده است را بازگو میکند.
   از رد ادعای اشاره به بیگ بنگ در قرآن گذشته، به نظر دکتر علی سینا آیه بالا با آیه زیر در تناقض است.
   سوره فصلت آیه 11.
   ثُمَّ اسْتَوى إِلَى السَّماءِ وَ هِیَ دُخانٌ فَقالَ لَها وَ لِلأَْرْضِ ائْتِیا طَوْعاً أَوْ كَرْهاً قالَتا أَتَیْنا طائِعِینَ .
   سپس اراده آفرینش آسمان فرمود در حالی كه به صورت دود بود، به آن و به زمین دستور داد به وجود آئید و شكل گیرید، خواه از روی اطاعت و خواه اكراه! آنها گفتند: ما از روی طاعت می‏آئیم!
   البته این ترجمه آیت الله مکارم میباشد و آیت الله مکارم نیز معمولاً دست خوبی در ماست مالی کردن دارد، توجه داشته باشید که الله به چیزی که وجود ندارد صحبت میکند و به آن میگوید بوجود بیا! مگر اینکه الله دچار انحراف روانی باشد که نفهمد چیزی که وجود ندارد، وجود ندارد، و با چیزی که وجود ندارد نمیتوان صحبت کرد، حال از صحبت کردن با آسمان که بگذریم (چون ممکن است موجود دیوانه ای با در و دیوار و آسمان صحبت کند) جالبتر اینجا است که آسمان جواب هم میدهد.
   ترجمه عبدالمحمد آیتی نیز این است:
   ثُمَّ اسْتَوَى إِلَى السَّمَاء وَهِیَ دُخَانٌ فَقَالَ لَهَا وَلِلْأَرْضِ اِئْتِیَا طَوْعًا أَوْ كَرْهًا قَالَتَا أَتَیْنَا طَائِعِینَ.
   سپس به آسمان پرداخت و آن دودی بود پس به آسمان و زمین گفت : خواه یا ناخواه بیایید گفتند : فرمانبردار آمدیم
   دلیل اینکه اساساً در ترجمه آیتی از بوجود آمدن سخنی به میان نیامده، این است که قرآن کتاب بی در و پیکری است و واقعاً متخصصین قرآن نمیتوانند بفهمند چه میگوید، هرکس برای خود ترجمه ای را انجام داده است.

   رد معجزات علمی قرآن | زندیق

   نقد قرآن - WiKi

  3. #13
   نویسنده سوم
   Points: 16,723, Level: 82
   Level completed: 75%, Points required for next Level: 127
   Overall activity: 0%
   دستاوردها:
   First 1000 Experience Points
   آغازگر جُستار
   بدون وضعیت
    
   شاد و سر حال
    
   solo آواتار ها
   تاریخ هموندی
   Mar 2016
   نوشته ها
   155
   جُستارها
   21
   امتیازها
   16,723
   رنک
   82
   Post Thanks / Like
   سپاس
   65
   از ایشان 69 بار در 50 پست سپاسگزاری شده است .
   یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
   یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
   Mentioned
   0 Post(s)
   Tagged
   0 Thread(s)
   تصاویر کوچک فایل پیوست تصاویر کوچک فایل پیوست photo557646931987376424.jpg  

  4. #14
   Boy
   mbk
   mbk همگاه نیست.
   سخنور یکم
   Points: 4,105, Level: 40
   Level completed: 78%, Points required for next Level: 45
   Overall activity: 40.0%
   دستاوردها:
   First 1000 Experience Points
   بدون وضعیت
    
   خالی
    
   mbk آواتار ها
   تاریخ هموندی
   Jun 2014
   نوشته ها
   622
   جُستارها
   2
   امتیازها
   4,105
   رنک
   40
   Post Thanks / Like
   سپاس
   0
   از ایشان 67 بار در 64 پست سپاسگزاری شده است .
   یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
   یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
   Mentioned
   4 Post(s)
   Tagged
   0 Thread(s)
   به شناسه خداوند مهرگستر خیلی مهربان
   " ﻭَﻣَﻦْ ﺃَﺣْﺴَﻦُ ﻗَﻮْﻟًﺎ ﻣِﻤَّﻦْ ﺩَﻋَﺎ ﺇِﻟَﻰ ﺍﻟﻠَّﻪِ ﻭَﻋَﻤِﻞَ ﺻَﺎﻟِﺤًﺎ ﻭَﻗَﺎﻝَ ﺇِﻧَّﻨِﻲ ﻣِﻦَ ﺍﻟْﻤُﺴْﻠِﻤِﻴﻦَ 33 ﻓﺼّﻠﺖ "
   "نیز کسی نیکوتر گفته ای از کسی فراخواند سمت خداوندُ کار کرد سازنده ایُ گفت اگرِ من از آشتیگرها 33 بندبندشده "
   گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی solo نمایش پست ها
   در مورد چیزی که ازش سر در نمیاری اظهار نظر نکن !

   بوی بد دهان علل مختلفی دارد. بیماری‌ های گوارشی نظیر زخم ‌های معده که علت عمده ی آن هلیکوباکترپیلوری است می‌تواند سبب خروج بوی نامطبوع از دهان شود. در این حالت، این بو با تجویز داروهای خاصی از سوی پزشک کنترل می ‌شود.

   گاهی بوی بد دهان به دلیل زیاده ‌روی در مصرف غذاها است، آن هم غذاهایی که ترکیبات ناهمگونی با هم دارند.

   یکی دیگر از علل بوی بد دهان عدم استفاده از مسواک و نخ دندان است.

   بویی که در ماه مبارک رمضان از دهان خارج می ‌شود، به دلیل نخوردن غذا است. هنگام نخوردن غذا، بدن برای تولید انرژی به ذخایر چربی روی می آورد و طی سوختن چربی ها در کبد، کتون ها تولید می‌ شوند که باعث ایجاد این بو می شوند.


   آن چه باید به آن توجه داشت، این است که این بو طبیعی است و نیاز به راه و روش‌ خاصی برای درمان ندارد
   ببین دانای همه چیز شما نیستی ،من که روز به روز از بوی دهنم کم شده که نشان از سازگار شدن تن هست، بگو خوراکی که شب خوردیم کجا میرود؟
   نمیدونم چرا هی خودتو به کوری میزنی
   با توجه به ادبیاتی که از خدا در قرآن و انجیل و تورات و غیره میبینیم خداوند بسیار موجود پخمه ای هست
   برای نمونه:
   سوره طارق آیات ۵ تا ۷
   فَلْیَنظُرِ‌ الْإِنسَانُ مِمَّ خُلِقَ ﴿٥﴾ خُلِقَ مِن مَّاءٍ دَافِقٍ ﴿٦﴾ یَخْرُ‌جُ مِن بَیْنِ الصُّلْبِ وَالتَّرَ‌ائِبِ ﴿٧﴾
   پس انسان باید بنگرد از چه چیز آفریده شده است؟ ۵
   از آن جهنده ای خلق شده ۶
   که از صلب مرد و استخوان های سینه زن بیرون می اید.

   صلب در فرهنگ لغات معین و عمید به معنای استخوان های محکم پشت است.

   این است علم آناتومی قرآن که گمان میکند آلت تناسلی انسان در سینه و پشتش است

   هر که ناباور هست پخمه هست،چون ندانستی که پیشتر در جستاری باره این گفتگو کردیم ناخوش شدی
   09/08/24/mojeze-tokhme-morghi-shekl-bodane-zamin/"]تخم مرغی شکل بودن زمین

   [/URL]
   سوره النازعات آیه 30

   وَالْأَرْضَ بَعْدَ ذَلِكَ دَحَاهَا
   و پس از آن زمین را بگسترد ،
   بدون استثنا در تمام ترجمه ها، چه به فارسی و چه به انگلیسی فعل دحاها به گسترش دادن و یا مشابه آن ترجمه شده است، اما اسلامگرایان دست خالی، برای معجزه سازی ترجمه های بسیار مضحک و دروغینی را از این کلمه در سالهای اخیر بوجود آورده اند که مغز هیچ بنی بشری بدانجا نمیرسد.
   برخی بی شرمانه این کلمه را حتی به «به دور خود چرخیدن» ترجمه کرده اند، و ادعا میکنند که در قرآن به چرخش و حرکت زمین اشاره شده است، که البته دروغ بودن این ادعا اثبات شده است.
   مسلمانان همچنین با ترجمه کردن کلمه «دحها» به تخم مرغی شکل، ادعا میکنند که قرآن قبل از همه کتابها به گرد بودن زمین اشاره کرده است، که این ادعا هم پوچ میباشد.

   اما فرض را بر این میگذاریم که این آیه واقعا به معنی تخم مرغی شکل بودن زمین باشد، حال آیا واقعا زمین شکل تخم مرغ را دارد؟
   بد نیست برای یادآوری شکل زمین و تخم مرغ به مسلمانان، تصویر زمین و تخم مرغ را نشان دهیم.


   واقعیت این است که زمین به دلیل حرکت وضعیش کاملا کروی شکل نیست. اما زمین به هیچ عنوان تخم مرغی شکل نیست (مگر اینکه مرغهای عربستان کروی تخم بگذارند). زمین بیشتر شبیه کره است تا تخم مرغ، زمین در واقع شباهت بسیار زیادی به کدو تنبل دارد. اسلامگرایان بهتر است قبل از معجزه سازی اندکی مطالعه داشته باشند، و حداقل با شیادی ثابت کنند که زمین شکل کدو تنبل است.

   شعاع زمین در خط استوا برابر 6,378 km و در قطبهای زمین برابر 6,356 km است. و همین باعث میشود که زمین کره کامل نباشد اما هرگز شبیه تخم مرغ نیست! برای اینکه شبیه تخم مرغ باشد الله باید به مقدار قابل توجهی در قوانین فیزیکی دست میبرد. هرمزد (ژوپیتر، مشتری) سیاره ایست که هر 10 ساعت یکبار دور خود میچرخد، این سیاره حتی از زمین نیز کدویی شکل تر است، شعاع آن بر روی خط استوایش 66,550 km و در قطبهایش 70,850 kb است. حتی مشتری هم شبیه تخم مرغ نیست.
   خط استوای یک تخم مرغ از خط استوای یک کره با همان شعاع قطبی کوچکتر است، در حالی که در مورد زمین اینچنین نیست! در واقع طول خط استوای زمین بطور بسیار اندکی، بزرگتر از خط استوای یک کره با همان شعاع قطبی است.
   تخم مرغ در واقع یک بیضی دوار کشیده شده است، در حالی که زمین در واقع یک کره فرو رفته و پخ شده است. بنابر این حتی اگر ادعای اسلامگرایان مبنی بر اینکه قرآن میگوید زمین تخم مرغی شکل است، درست باشد، این نیز باید بعنوان یکی از چندین خطای علمی قرآن شمرده شود و حرف غلطی است که در قرآن آمده است.
   ناباورها فهمشان به دوروییست پس هیچ چیز درستی را راست نمیدانندُ رودرویش دروغی را دروغ،کشش به گفتگو باشما در این باره ندارم،
   08/12/30/big-bang-dar-ghoran/"]بیگ بنگ در قرآن[/URL]

   سوره انبیا آیه 30
   أوَ لَمْ یَرَ الَّذِینَ كَفَرُوا أَنَّ السَّماواتِ وَ الأَْرْضَ كانَتا رَتْقاً فَفَتَقْناهُما وَ جَعَلْنا مِنَ الْماءِ كُلَّ شَیْ‏ءٍ حَیٍّ أَ فَلا یُؤْمِنُونَ
   آیا كافران ندیدند كه آسمانها و زمین به هم پیوسته بودند و ما آنها را از یكدیگر باز كردیم ؟، و هر چیز زنده‏ای را از آب قرار دادیم، آیا ایمان نمی‏آورند!
   معمولاً این آیه را مترجمین به «آسمانها و زمین یکی بودند، سپس آنها را جدا کردیم» ترجمه میکنند. قبل از اینکه هر بحثی را مطرح کنیم از شما دعوت میکنم به این آیه بیشتر توجه کنید، گفته است آیا کافران ندیدند که آسمانها و زمین به هم پیوسته بودند و ما آنها را از یکدیگر باز کردیم؟ آیا واقعا خالق کائنات اینقدر خنگ است که فکر میکند کافران باید این اتفاق را اگر هم افتاده باشد دیده باشند؟ کدام انسانی خلقت کائنات را دیده است که الله از کافران انتظار دارد آنرا دیده باشند و به دلیل این دیدن خود به او ایمان بیاورند؟ آیا الله از کافران کاری که برایشان غیر ممکن بوده است را انتظار دارد؟ عجب گیج خداییست این الله.


   مدعیان اینکه قرآن بیگ بنگ را پیشبینی کرده است میگویند این آیه از سینگولاریتی سخن میگوید. در بررسی این آیه باید به نکات زیر اشاره کرد:
   نخست اینکه در زمان سینگولاریتی زمین و آسمان یکی نبودند، اساساً زمینی وجود نداشته است که بخواهد با آسمان یکی باشد، زمین میلیونها سال بعد بوجود آمده است.
   دوم اینکه بر اساس این آیه زمین از آسمانها جدا شده است، اگر منظور از آسمانها کائنات باشد بازهم این آیه غلط میشود.
   آری ناباورها تنها چشمشان کار میکند نه فهمشان، که نمیدانند درخت بزرگ آغاز از تخم بسته ای با آب سرآغاز دارد خاک خشک پروریده میشود با آب به زنده ها نیز زمین که از آغاز بی اندازه دور بسته به آسمان بود جورِ واپاشیِ سنگی در آتش هم فشار درونی ،خداوند را پاس برخی را گیج رها ساخت تا مایهء پندآموزی باورمندها میشوند،
   دکتر علی سینا در مورد این ادعا (در اینجا) توضیحات جالبی ارائه داده اند که در اینجا مقداری از آنرا نقل قول میکنم. دکتر علی سینا معتقد است این آیات برگرفته از کتاب پیدایش تورات هستند و همان عبارتها به شیوه دیگری در قرآن آمده است:
   تورات کتاب پیدایش، 1: 6 تا 9
   سپس خدا فرمود: «توده های بخار از هم جدا شوند تا آسمان در بالا و اقیانوسها در پایین تشکیل گردند.» خدا توده های بخار را از آبهای پایین جدا کرد و آسمان را بوجود آورد. شب گذشت و صبح شد و این روز دوم بود.
   در ا دامه دکتر علی سینا میگوید ریشه های این افسانه به داستانهای بابلی ها و بین النهرینی ها بر میگردد. قرآن پر از افسانه هایی است که از کتاب مقدس و باورهای اعراب مشرک آنها را به عاریه گرفته است. آن باورها نیز خود مبتنی بر افسانه های باستانی سومری ها، بابلی ها و کنعانی ها و غیره هستند. کیهانشناسی محمد کیهانشناسی مردام باستان است. در اسطوره های پیشا عبری سامی ها دو موجود پر شور ساخته شده از آب وجود داشتند که یکی مرد بود و دیگری زن بود. آپسو (Apsu آب شیرین) و تیامت (Tiamat آب شور) که به جانوران و خدایان آبی زیادی حیات داده بودند. بعد از اینکه هرج و مرج و نا امنی پدید می آید، تیامت خالق مونث تلاش میکند که کنترل اوضاع را به دست بگیرد. اولاد او علیه او با یکدیگر متحد میشوند، و یکی از میان خود یعنی مردوک (Marduk) خدای بابل را انتخاب میکنند که آنها را رهبری کند. مردوک که مسلح به سلاح گردباد و طوفانهای سهمگین است و مرکب او چهار اسب آتشین است به جنگ تیامت که در آن چالش کینگو (Kingu) همدست شرور او نیز حضور داشته میرود و هردو آنها را میکشد.


   روشن است که محمد (اگر فرض کنیم واقعا او این آیات را گفته باشد) در مورد بیگ بنگ سخن نمیگوید، بلکه اسطوره ای باستانی را که وارد کتب یهودی نیز شده است را بازگو میکند.
   از رد ادعای اشاره به بیگ بنگ در قرآن گذشته، به نظر دکتر علی سینا آیه بالا با آیه زیر در تناقض است.
   نادکتر سینا روانپریشی بیش نیست و گرنه میدانست فرود آورنده نوشتار آسمانی تورات انجیل هم این سخن قرآن یکیست، مگر افسانه ارزش دانشیکی دارد که با سخن خداوند قیاس میکنید...اسبِ آتشین چه هم چه که خنده دار هستند
   سوره فصلت آیه 11.
   ثُمَّ اسْتَوى إِلَى السَّماءِ وَ هِیَ دُخانٌ فَقالَ لَها وَ لِلأَْرْضِ ائْتِیا طَوْعاً أَوْ كَرْهاً قالَتا أَتَیْنا طائِعِینَ .
   سپس اراده آفرینش آسمان فرمود در حالی كه به صورت دود بود، به آن و به زمین دستور داد به وجود آئید و شكل گیرید، خواه از روی اطاعت و خواه اكراه! آنها گفتند: ما از روی طاعت می‏آئیم!
   بازهم کج فهمی این پژوهنده های ناباور که "خلق" را با "إستوی" یکی گرفتند،جورِ " خلقك فسواك فعدلك " اگر یک چیزی جورِ یخ از گرما بخار شود باز به آب یا یخ دگرگون شود در فهم ناباورها نمیگنجد،،،،
   البته این ترجمه آیت الله مکارم میباشد و آیت الله مکارم نیز معمولاً دست خوبی در ماست مالی کردن دارد، توجه داشته باشید که الله به چیزی که وجود ندارد صحبت میکند و به آن میگوید بوجود بیا! مگر اینکه الله دچار انحراف روانی باشد که نفهمد چیزی که وجود ندارد، وجود ندارد، و با چیزی که وجود ندارد نمیتوان صحبت کرد، حال از صحبت کردن با آسمان که بگذریم (چون ممکن است موجود دیوانه ای با در و دیوار و آسمان صحبت کند) جالبتر اینجا است که آسمان جواب هم میدهد.
   ببین همانگونه که تو از هزار سال پیش تا کنون بودی پس هست نشدی میفهمیم چیزها از پیش بودند هم هست نشدند جاویدان بودند،جورِ دندانی که در نوزادی داشتید
   ترجمه عبدالمحمد آیتی نیز این است:
   ثُمَّ اسْتَوَى إِلَى السَّمَاء وَهِیَ دُخَانٌ فَقَالَ لَهَا وَلِلْأَرْضِ اِئْتِیَا طَوْعًا أَوْ كَرْهًا قَالَتَا أَتَیْنَا طَائِعِینَ.
   سپس به آسمان پرداخت و آن دودی بود پس به آسمان و زمین گفت : خواه یا ناخواه بیایید گفتند : فرمانبردار آمدیم
   دلیل اینکه اساساً در ترجمه آیتی از بوجود آمدن سخنی به میان نیامده، این است که قرآن کتاب بی در و پیکری است و واقعاً متخصصین قرآن نمیتوانند بفهمند چه میگوید، هرکس برای خود ترجمه ای را انجام داده است.

   رد معجزات علمی قرآن | زندیق

   نقد قرآن - WiKi
   خداوند را پاس که دانا هست دیگری ها اندازه الاغی نمیفهمند مگر او کسی را فهم بخشش کند در پایان گویم چون از روش زننده پوسخند بیخود رفتار کردید من هم برای دوباره انجام نشدن این روش اینگونه رفتار کردم ،خداوندا مرا برپاساز پیوست نماز دار
   ویرایش از سوی mbk : 06-09-2016 در ساعت 06:32 AM

  5. #15
   نویسنده سوم
   Points: 16,723, Level: 82
   Level completed: 75%, Points required for next Level: 127
   Overall activity: 0%
   دستاوردها:
   First 1000 Experience Points
   آغازگر جُستار
   بدون وضعیت
    
   شاد و سر حال
    
   solo آواتار ها
   تاریخ هموندی
   Mar 2016
   نوشته ها
   155
   جُستارها
   21
   امتیازها
   16,723
   رنک
   82
   Post Thanks / Like
   سپاس
   65
   از ایشان 69 بار در 50 پست سپاسگزاری شده است .
   یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
   یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
   Mentioned
   0 Post(s)
   Tagged
   0 Thread(s)
   گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی mbk نمایش پست ها
   به...
   ببین دانای همه چیز شما نیستی ،من که روز به روز از بوی دهنم کم شده که نشان از سازگار شدن تن هست، بگو خوراکی که شب خوردیم کجا میرود؟
   بنده ادعای عقل کل بودن نکردم،هر چی واسه شما توضیح بدم شما دوباره حرف خودتون رو میزنید
   من که روز به روز از بوی دهنم کم شده که نشان از سازگار شدن تن هست
   در روزهای اول ماه رمضان، به‌ دلیل این که کبد آمادگی کافی را برای سوزاندن مقدار زیادی چربی ندارد، این بو بیشتر است، اما به تدریج که توانایی کبد برای این کار بیشتر می ‌شود، مقدار کتون تولید شده کم می شود.

   آن چه باید به آن توجه داشت، این است که این بو طبیعی است و نیاز به راه و روش‌ خاصی برای درمان ندارد. فقط می ‌توان با انجام کارهایی که در ذیل به آن اشاره می‌ شود از میزان آن کم کرد: کسانی که غیر از ماه رمضان، در ایام دیگر سال هم در روزه می گیرند، کمتر دچار بوی بد دهان می‌ شوند، چون کبد آن ها آماده ‌تر است تا چربی‌ های اضافه را بسوزاند.
   می ‌توان با مصرف غذاهای خنک، نعناع یا برخی سبزیجات خشک دیگر این بو را به طور موقتی از بین برد.

   هر که ناباور هست پخمه هست،چون ندانستی که پیشتر در جستاری باره این گفتگو کردیم ناخوش شدی
   اول اینکه شما دچار سفسطه ی فرد یکسان بین شدین.
   Not Acceptable!
   دوم اینکه من اونجا پاسختون رو دادم
   با بازی با معنای، لغات،ریشه و تفاسیر مضک نمیتونی تناقض ها رو ماست مالی کن !
   سوره الطارق (86) آیه 7


   عربی
   یَخْرُجُ مِنْ بَیْنِ الصُّلْبِ وَ التَّرائِبِ
   بدون حرکات عربی
   یخرج من بین الصّلب و التّرائب
   خوانش
   Yakhruju min bayni alssulbi waalttara-ibi
   آیتی
   که از میان پشت و سینه بیرون می آید
   خرمشاهی
   كه از میانه پشت و سینه ها بیرون آید.
   کاویانپور
   كه از میان صلب پدر و استخوان سینه مادر بیرون مى‏آید.
   انصاریان
   [آبی که] از صلب مرد و از میان استخوان های سینه زن بیرون می آید.
   سراج
   بیرون مى‏آید آن از میان پشت مردان و استخوانهاى سینه زنان
   فولادوند
   از آب جهنده‏اى خلق شده،
   پورجوادی
   كه از پشت و سینه بیرون مى‏آید.
   حلبی
   كه بیرون مى‏آید از پشت پدر و استخوان‏هاى سینه زن.
   اشرفی
   كه بیرون مى‏آید از میان پشت (پدر) و استخوانهاى سینه مادر
   خوشابر مسعود انصاری
   [كه‏] از میان پشت و استخوان سینه بر مى‏آید
   مکارم
   آبی که از میان پشت و سینه‌ها خارج می‌شود!
   مجتبوی
   كه از پشت [پدر] و استخوانهاى سینه مادر بیرون مى‏آید.
   مصباح زاده
   كه بیرون میاید از میان پشت (پدر) و استخوانهاى سینه مادر
   معزی
   كه برون آید از میان كمر و استخوانهاى سینه
   قمشه ای
   که از میان صلب (پدر) و سینه (مادر) بیرون آید.
   رشاد خلیفه
   از میان ستون فقرات و احشا.


   ناباورها فهمشان به دوروییست پس هیچ چیز درستی را راست نمیدانندُ رودرویش دروغی را دروغ،کشش به گفتگو باشما در این باره ندارم،
   مجدد به سفسطه فرد یکسان بین دچار شدین
   سوره النازعات (79) آیه 30


   عربی
   وَ الأَْرْضَ بَعْدَ ذلِكَ دَحاها
   بدون حرکات عربی
   و الأرض بعد ذلك دحاها
   خوانش
   Waal-arda baAAda thalika dahaha
   آیتی
   و پس از آن زمین را بگسترد ،
   خرمشاهی
   و بعد از آن زمین را گستراند.
   کاویانپور
   و زمین را پس از آن بگسترانید.
   انصاریان
   و زمین را پس از آن گسترانید،
   سراج
   و زمین را از پس آفریدن آسمان به گسترانید
   فولادوند
   و شبش را تیره و روزش را آشكار گردانید،
   پورجوادی
   آن گاه زمین را بگسترد
   حلبی
   و پس از آن زمین را هموار كرد،
   اشرفی
   و زمین را بعد از آن گسترانید
   خوشابر مسعود انصاری
   و پس از آن آفریدن آسمان زمین را همواره ساخت
   مکارم
   و زمین را بعد از آن گسترش داد،
   مجتبوی
   و زمین را پس از آن بگسترانید.
   مصباح زاده
   و زمین را بعد از آن گسترانید
   معزی
   و زمین را از آن پس گسترانیدش
   قمشه ای
   و زمین را پس از آن بگسترانید.
   رشاد خلیفه
   او زمین را تخم مرغی شكل ساخت.

   پس هیچ چیز درستی را راست نمیدانندُ
   بیا درستشو بگو

   آری ناباورها تنها چشمشان کار میکند نه فهمشان
   برای بارم چندم به سفسطه فرد یکسان بین دچار شدین
   بازهم کج فهمی این پژوهنده های ناباور که "خلق" را با "إستوی" یکی گرفتند،جورِ " خلقك فسواك فعدلك " اگر یک چیزی جورِ یخ از گرما بخار شود باز به آب یا یخ دگرگون شود در فهم ناباورها نمیگنجد،،،،
   سوره فصلت (41) آیه 11


   عربی
   ثُمَّ اسْتَوى إِلَى السَّماءِ وَ هِیَ دُخانٌ فَقالَ لَها وَ لِلأَْرْضِ ائْتِیا طَوْعاً أَوْ كَرْهاً قالَتا أَتَیْنا طائِعِینَ
   بدون حرکات عربی
   ثمّ استوى إلى السّماء و هی دخان فقال لها و للأرض ائتیا طوعا أو كرها قالتا أتینا طائعین
   خوانش
   Thumma istawa ila alssama-i wahiya dukhanun faqala laha walil-ardi i/tiya tawAAan aw karhan qalata atayna ta-iAAeena
   آیتی
   سپس به آسمان پرداخت و آن دودی بود پس به آسمان و زمین گفت : خواه یا ناخواه بیایید گفتند : فرمانبردار آمدیم
   خرمشاهی
   سپس به آسمان پرداخت كه به صورت دودى [/بخارى] بود; به آن و به زمین فرمود خواه یا ناخواه رام شوید; [به زبان حال] گفتند البته رام و تسلیم هستیم.
   کاویانپور
   آن گاه به آفرینش آسمان پرداخت و آن در آغاز بصورت دود بود. امر كرد كه اى آسمان و، اى زمین طوعا و كرها (خواه و ناخواه) تحت امر پروردگارتان قرار گیرید- گفتند: ما تسلیم محض امر پروردگاریم.
   انصاریان
   آن گاه آهنگ آفرینش آسمان کرد، در حالی که به صورت دود بود، پس به آن و به زمین گفت: خواه یا ناخواه بیایید. آن دو گفتند: فرمانبردار آمدیم.
   سراج
   پس توجه كرد به (آفریدن) آسمان در حالیكه آن دودى بود پس گفت خدا به آسمان و زمین كه هر دو بیائید در حالیكه فرمانبردار یا ناخواه باشید گفتند آمدیم در حالیكه فرمانبرداریم
   فولادوند
   سپس آهنگ [آفرینش‏] آسمان كرد، و آن بخارى بود. پس به آن و به زمین فرمود: «خواه یا ناخواه بیایید.» آن دو گفتند: «فرمان‏پذیر آمدیم.»
   پورجوادی
   سپس آهنگ آسمان كرد كه آن دودى بود، پس به آسمان و زمین فرمود: خواه و ناخواه بیایید، گفتند: «فرمانبردار آمدیم.»
   حلبی
   پس از آن، قصد [آفریدن‏] آسمان را كرد، و آن [همچون‏] دودى بود، پس به آسمان و زمین گفت: بیایید به طوع یا اكراه. آن دو گفتند: آمدیم اطاعت‏كنان.
   اشرفی
   پس پرداخت به آسمان و آن بود دودى پس گفت آنرا و زمین را كه بیائید خواه یا ناخواه گفتند آمدیم فرمانبران
   خوشابر مسعود انصاری
   آن گاه به آسمان پرداخت و آن چون دود بود، سپس به آن و زمین گفت: خواسته یا ناخواسته [پیش‏] آیید [و به فرمان من گردن نهید] گفتند: به دلخواه آمده‏ایم
   مکارم
   سپس به آفرینش آسمان پرداخت، در حالی که بصورت دود بود؛ به آن و به زمین دستور داد: «به وجود آیید (و شکل گیرید)، خواه از روی اطاعت و خواه اکراه!» آنها گفتند: «ما از روی طاعت می‌آییم (و شکل می‌گیریم)!»
   مجتبوی
   سپس به آسمان پرداخت و آن دودى- گاز یا بخارى دودمانند- بود، پس به آن و به زمین گفت: خواه یا ناخواه بیایید، گفتند: فرمانبردار آمدیم.
   مصباح زاده
   پس پرداخت به آسمان و آن بود دودى پس گفت آنرا و زمین را كه بیائید خواه یا ناخواه گفتند آمدیم فرمانبران
   معزی
   سپس پرداخت به آسمان و بود آن دودى پس گفت بدان و به زمین بیائید خواه و ناخواه گفتند آمدیم فرمانبرداران
   قمشه ای
   و آن گاه به خلقت آسمانها توجه کامل فرمود که آسمانها دودی بود، پس (به امر نافذ تکوینی) به آسمان و زمین فرمود که همه (به سوی خدا و اطاعت فرمان حق) به شوق و رغبت یا به جبر و کراهت بشتابید. آنها عرضه داشتند: ما با کمال شوق و میل می‌شتابیم.
   رشاد خلیفه
   سپس او به آسمان پرداخت، هنگامی كه هنوز به صورت گاز بود و به آن و زمین گفت: به وجود بیایید، خواسته یا ناخواسته. آنها گفتند: ما با میل و رغبت می آییم.

   ببین همانگونه که تو از هزار سال پیش تا کنون بودی پس هست نشدی میفهمیم چیزها از پیش بودند هم هست نشدند جاویدان بودند،جورِ دندانی که در نوزادی داشتید


   خداوند را پاس که دانا هست دیگری ها اندازه الاغی نمیفهمند مگر او کسی را فهم بخشش کند در پایان گویم چون از روش زننده پوسخند بیخود رفتار کردید من هم برای دوباره انجام نشدن این روش اینگونه رفتار کردم ،خداوندا مرا برپاساز پیوست نماز دار
   در دین اسلام و بر اساس آیات قرآن، مسلمانان همه ی غیرمسلمانان، دگراندیشان، منتقدان اسلام و حتی پیروان ادیان دیگر را هرگونه که خواستند مورد توهین و فحاشی قرار می دهند و آنها را با القاب و برچسب های زشت و توهین آمیز که در قرآن آمده خطاب می کنند از جمله: ابله، نادان، حیوان، چهارپا، بوزینه، خوک، سگ، نجس، حرامزاده، فاسق، بی شعور و … برای بهتر آشنا شدن با آیه های توهین آمیز در قرآن و همچنین فرهنگ، تربیت و ادب اسلامی ناب محمدی، نمونه هایی از فحاشی در قرآن که حاوی توهین و فحاشی های رکیک می باشد نقل می شود:

   سوره بقره – آیه 10:

   فی قلوبهم مرض فزادهم اللّه مرضا و لهم عذاب ألیم بما كانوا یكذبون

   در دلهایشان مرضى است و الله بر مرضشان افزود و به [سزاى‏] آنچه به دروغ مى گفتند، عذابى دردناک [در پیش‏] خواهند داشت.

   سوره بقره – آیه 13:

   و إذا قیل لهم آمنوا كما آمن النّاس قالوا أ نؤمن كما آمن السّفهاء ألا إنّهم هم السّفهاء و لكن لا یعلمون

   و هنگامی که به آنان گفته شود: همانند (سایر) مردم ایمان بیاورید، می گویند: آیا همچون ابلهان ایمان بیاوریم؟! بدانید اینها همان ابلهانند ولی نمی دانند.
   سوره بقره – آیه 15:

   اللّه یستهزئ بهم و یمدّهم فی طغیانهم یعمهون

   الله تمسخرشان مى کند و آنان را سرگردان در ستمکاری شان سوق مى دهد.

   سوره بقره – آیه 65:

   و لقد علمتم الّذین اعتدوا منكم فی السّبت فقلنا لهم كونوا قردة خاسئین

   به طور قطع از حال کسانی از شما، که در روز شنبه نافرمانی و گناه کردند، آگاه شده اید. ما به آنها گفتیم: به صورت بوزینه هایی طرد شده درآیید.

   سوره بقره – آیه 118:

   و قال الّذین لا یعلمون لو لا یكلّمنا اللّه أو تأتینا آیة كذلك قال الّذین من قبلهم مثل قولهم تشابهت قلوبهم قد بیّنّا الآیات لقوم یوقنون

   و نادانان گفتند: چرا الله [بی واسطه‏] با ما سخن نمی گوید یا [چرا] برایمان معجزه‏ اى نمی آید؟ همچنین پیشینیان شان [هم سخنى‏] مانند سخن آنان گفتند. دلهایشان همانندى دارد. به یقین نشانه‏ ها [ى خود را] براى گروهى كه یقین می كنند، [به روشنى‏] بیان كردیم.

   سوره بقره – آیه 171:

   و مثل الّذین كفروا كمثل الّذی ینعق بما لا یسمع إلاّ دعاء و نداء صمّ بكم عمی فهم لا یعقلون

   مثل کافران، مثل حیوانی است که کسی در گوش او آواز کند و او جز بانگی و آوازی نشنود اینان کرانند ، لالانند ، کورانند و هیچ در نمی یابند.

   سوره مائده – آیه 60:

   قل هل أنبّئكم بشرّ من ذلك مثوبة عند اللّه من لعنه اللّه و غضب علیه و جعل منهم القردة و الخنازیر و عبد الطّاغوت أولئك شرّ مكانا و أضلّ عن سواء السّبیل

   بگو : آیا شما را از کسانی که در نزد الله کیفری بدتر از این دارند خبر بدهم: کسانی که خدایشان لعنت کرده و بر آنها خشم گرفته و بعضی را بوزینه و خوک گردانیده است و خود بت پرستیده اند؟ اینان را بدترین جایگاه است و از راه راست گمگشته ترند.

   سوره اعراف – آیه 166:

   فلمّا عتوا عن ما نهوا عنه قلنا لهم كونوا قردة خاسئین

   آری، هنگامی که در برابر آنچه از آن نهی شده بودند سرکشی کردند، به آنها گفتیم: به شکل میمون هایی طرد شده در آیید.
   سوره اعراف – آیه 176:

   و لو شئنا لرفعناه بها و لكنّه أخلد إلى الأرض و اتّبع هواه فمثله كمثل الكلب إن تحمل علیه یلهث أو تتركه یلهث ذلك مثل القوم الّذین كذّبوا بآیاتنا فاقصص القصص لعلّهم یتفكّرون

   و اگر میخواستیم به آن آیات او را رفعت مقام می بخشیدیم، لیکن او به زمین (تن) فروماند و پیرو هوای نفس گردید، و در این صورت مثل و حکایت حال او به سگی ماند که اگر بر او حمله کنی و یا او را به حال خود واگذاری به عوعو زبان کشد. این است مثل مردمی که آیات ما را بعد از علم به آن تکذیب کردند. پس این حکایت بگو، باشد که به فکر آیند.

   سوره اعراف – آیه 179:

   و لقد ذرأنا لجهنّم كثیرا من الجنّ و الإنس لهم قلوب لا یفقهون بها و لهم أعین لا یبصرون بها و لهم آذان لا یسمعون بها أولئك كالأنعام بل هم أضلّ أولئك هم الغافلون

   و به راستى بسیارى از جن و انس را براى جهنم آفریده ‏ایم، دلهایى دارند كه با آن در نمى‏ یابند و چشم هایى دارند كه با آن نمی بینند و گوش هایى دارند كه با آن نمی شنوند، آنان چون چهارپایانند، بلكه اینان گمراه‏ترند، ایشان بى خبرند.
   سوره توبه – آیه 28:

   یا أیّها الّذین آمنوا إنّما المشركون نجس فلا یقربوا المسجد الحرام بعد عامهم هذا و إن خفتم عیلة فسوف یغنیكم اللّه من فضله إن شاء إنّ اللّه علیم حكیم

   ای کسانی که ایمان آورده اید، مشرکان نجسند و از سال بعد نباید به مسجدالحرام نزدیک شوند و اگر از بینوایی می ترسید، الله اگر بخواهد به فضل خویش بی نیازتان خواهد کرد زیرا الله دانا و حکیم است.

   سوره فرقان – آیه 44:

   أم تحسب أنّ أكثرهم یسمعون أو یعقلون إن هم إلاّ كالأنعام بل هم أضلّ سبیلا

   آیا گمان میبری بیشتر آنها می‏شنوند یا می‏فهمند؟ آنها فقط همچون چهارپایانند بلکه گمراه تر.

   سوره مدثر – آیه های 49، 50 ، 51:

   فما لهم عن التّذكرة معرضین كأنّهم حمر مستنفرة فرّت من قسورة

   چه شده که است از این پند اعراض می کنند؟ مانند خران وحشی که از شیر می گریزند.

   سوره جمعه – آیه 5:

   مثل الّذین حمّلوا التّوراة ثمّ لم یحملوها كمثل الحمار یحمل أسفارا بئس مثل القوم الّذین كذّبوا بآیات اللّه و اللّه لا یهدی القوم الظّالمین

   مثل کسانى که به تورات مکلف شدند ولى به آن عمل نکردند همچون خرى است که کتاب هایى را حمل کند، چقدر بد است مثل قومى که آیات الله را تکذیب کردند. الله ستمکاران را هدایت نمی کند.

   سوره القلم – آیه 13:

   عتلّ بعد ذلك زنیم

   گستاخ [و] گذشته از آن زنازاده (حرامزاده) است.

   سوره انبیاء – آیه 67:

   أفّ لكم و لما تعبدون من دون اللّه أ فلا تعقلون

   ننگ (اف) بر شما و بر آنچه غیر از الله مى ‏پرستید مگر نمى‏ اندیشید.

   سوره انفال – آیه 22:

   إنّ شرّ الدّوابّ عند اللّه الصّمّ البكم الّذین لا یعقلون

   بدترین جانوران در نزد الله این کران و لالان هستند که در نمی یابند.

   سوره انفال – آیه 55:

   إنّ شرّ الدّوابّ عند اللّه الّذین كفروا فهم لا یؤمنون

   به یقین، بدترین جنبندگان نزد الله، کسانی هستند که کافر شدند و ایمان نمی آورند.

   سوره انعام – آیه 35:

   و إن كان كبر علیك إعراضهم فإن استطعت أن تبتغی نفقا فی الأرض أو سلّما فی السّماء فتأتیهم بآیة و لو شاء اللّه لجمعهم على الهدى فلا تكوننّ من الجاهلین

   و چنانچه انکار و اعتراض آنها تو را سخت و گران می آید اگر توانی نقبی در زمین بساز یا نردبانی بر آسمان برافراز تا آیتی بر آنها آوری و اگر الله میخواست همه را مجتمع بر هدایت میکرد؛ پس تو البته از جاهلان مباش.
   سوره محمد – آیه 12:

   إنّ اللّه یدخل الّذین آمنوا و عملوا الصّالحات جنّات تجری من تحتها الأنهار و الّذین كفروا یتمتّعون و یأكلون كما تأكل الأنعام و النّار مثوى لهم

   الله کسانی را که ایمان آوردند و اعمال صالح انجام دادند وارد باغ هایی از بهشت می کند که نهرها از زیر (درختانش) جاری است؛ در حالی که کافران از متاع زودگذر دنیا بهره می گیرند و همچون چهارپایان می خورند و سرانجام آتش دوزخ جایگاه آنهاست.

   اما مسلمانان تاو و تحمل شنیدن کوچک ترین انتقادی درباره اسلام، تناقضات قرآن، حقایق تاریخی درباره محمد و امامان شیعه گری، آیات قرآن و احادیث ندارند و با سفسته های گوناگون از پاسخ دادن به این حقایق درباره دین شان فرار می کنند.

  6. #16
   نویسنده سوم
   Points: 16,723, Level: 82
   Level completed: 75%, Points required for next Level: 127
   Overall activity: 0%
   دستاوردها:
   First 1000 Experience Points
   آغازگر جُستار
   بدون وضعیت
    
   شاد و سر حال
    
   solo آواتار ها
   تاریخ هموندی
   Mar 2016
   نوشته ها
   155
   جُستارها
   21
   امتیازها
   16,723
   رنک
   82
   Post Thanks / Like
   سپاس
   65
   از ایشان 69 بار در 50 پست سپاسگزاری شده است .
   یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
   یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
   Mentioned
   0 Post(s)
   Tagged
   0 Thread(s)

   بدووووون شرح
   تصاویر کوچک فایل پیوست تصاویر کوچک فایل پیوست photo805324682196790001.jpg  

  7. #17
   Boy
   mbk
   mbk همگاه نیست.
   سخنور یکم
   Points: 4,105, Level: 40
   Level completed: 78%, Points required for next Level: 45
   Overall activity: 40.0%
   دستاوردها:
   First 1000 Experience Points
   بدون وضعیت
    
   خالی
    
   mbk آواتار ها
   تاریخ هموندی
   Jun 2014
   نوشته ها
   622
   جُستارها
   2
   امتیازها
   4,105
   رنک
   40
   Post Thanks / Like
   سپاس
   0
   از ایشان 67 بار در 64 پست سپاسگزاری شده است .
   یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
   یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
   Mentioned
   4 Post(s)
   Tagged
   0 Thread(s)
   به شناسه خداوند مهرگستر خیلی مهربان
   " ﻟَّﻘَﺪْ ﺳَﻤِﻊَ ﺍﻟﻠَّﻪُ ﻗَﻮْﻝَ ﺍﻟَّﺬِﻳﻦَ ﻗَﺎﻟُﻮﺍ ﺇِﻥَّ ﺍﻟﻠَّﻪَ ﻓَﻘِﻴﺮٌ ﻭَﻧَﺤْﻦُ ﺃَﻏْﻨِﻴَﺎﺀُ ۘ ﺳَﻨَﻜْﺘُﺐُ ﻣَﺎ ﻗَﺎﻟُﻮﺍ ﻭَﻗَﺘْﻠَﻬُﻢُ ﺍﻟْﺄَﻧﺒِﻴَﺎﺀَ ﺑِﻐَﻴْﺮِ ﺣَﻖٍّ ﻭَﻧَﻘُﻮﻝُ ﺫُﻭﻗُﻮﺍ ﻋَﺬَﺍﺏَ ﺍﻟْﺤَﺮِﻳﻖِ 181 "
   " تا پیش شنید خداوند گفتهء همانها گفتند اگرِ خداوند نیازمندیُ ما بهره مندهایی زود مینویسیم چه گفتندُ کشته شان پیامبرها به بیگانهء درستیُ میگوییم چشید ناگواری آتش گدازانی 181 "
   گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی solo نمایش پست ها
   بنده ادعای عقل کل بودن نکردم،هر چی واسه شما توضیح بدم شما دوباره حرف خودتون رو میزنید

   در روزهای اول ماه رمضان، به‌ دلیل این که کبد آمادگی کافی را برای سوزاندن مقدار زیادی چربی ندارد، این بو بیشتر است، اما به تدریج که توانایی کبد برای این کار بیشتر می ‌شود، مقدار کتون تولید شده کم می شود.

   آن چه باید به آن توجه داشت، این است که این بو طبیعی است و نیاز به راه و روش‌ خاصی برای درمان ندارد. فقط می ‌توان با انجام کارهایی که در ذیل به آن اشاره می‌ شود از میزان آن کم کرد: کسانی که غیر از ماه رمضان، در ایام دیگر سال هم در روزه می گیرند، کمتر دچار بوی بد دهان می‌ شوند، چون کبد آن ها آماده ‌تر است تا چربی‌ های اضافه را بسوزاند.
   می ‌توان با مصرف غذاهای خنک، نعناع یا برخی سبزیجات خشک دیگر این بو را به طور موقتی از بین برد.
   ببین هر چه هست نمیتوانستید ببینید که چه گفتم از این که تنمان سازگار میشود،خوراک شب در چینه دان یا رو د ه ها هست نه چربی کبد سو ز د، یا.....
   اول اینکه شما دچار سفسطه ی فرد یکسان بین شدین.
   D9%86-1942/"]Not Acceptable![/URL]
   دوم اینکه من اونجا پاسختون رو دادم
   با بازی با معنای، لغات،ریشه و تفاسیر مضک نمیتونی تناقض ها رو ماست مالی کن !
   سوره الطارق (86) آیه 7

   -ayah-0007/#arabic"] عربی [/URL]
   یَخْرُجُ مِنْ بَیْنِ الصُّلْبِ وَ التَّرائِبِ
   6-ayah-0007/#arabicw"] بدون حرکات عربی [/URL]
   یخرج من بین الصّلب و التّرائب
   -ayah-0007/#transliteration"] خوانش [/URL]
   Yakhruju min bayni alssulbi waalttara-ibi
   -ayah-0007/#10"]آیتی[/URL]
   که از میان پشت و سینه بیرون می آید
   -ayah-0007/#9"]خرمشاهی[/URL]
   كه از میانه پشت و سینه ها بیرون آید.
   -ayah-0007/#54"]کاویانپور[/URL]
   كه از میان صلب پدر و استخوان سینه مادر بیرون مى‏آید.
   انصاریان
   [آبی که] از صلب مرد و از میان استخوان های سینه زن بیرون می آید.
   -ayah-0007/#55"]سراج[/URL]
   بیرون مى‏آید آن از میان پشت مردان و استخوانهاى سینه زنان
   -ayah-0007/#30"]فولادوند[/URL]
   از آب جهنده‏اى خلق شده،
   -ayah-0007/#42"]پورجوادی[/URL]
   كه از پشت و سینه بیرون مى‏آید.
   -ayah-0007/#40"]حلبی[/URL]
   كه بیرون مى‏آید از پشت پدر و استخوان‏هاى سینه زن.
   -ayah-0007/#39"]اشرفی[/URL]
   كه بیرون مى‏آید از میان پشت (پدر) و استخوانهاى سینه مادر
   86-ayah-0007/#57"]خوشابر مسعود انصاری[/URL]
   [كه‏] از میان پشت و استخوان سینه بر مى‏آید
   -ayah-0007/#4"]مکارم[/URL]
   آبی که از میان پشت و سینه‌ها خارج می‌شود!
   -ayah-0007/#56"]مجتبوی[/URL]
   كه از پشت [پدر] و استخوانهاى سینه مادر بیرون مى‏آید.
   -ayah-0007/#41"]مصباح زاده[/URL]
   كه بیرون میاید از میان پشت (پدر) و استخوانهاى سینه مادر
   -ayah-0007/#3"]معزی[/URL]
   كه برون آید از میان كمر و استخوانهاى سینه
   86-ayah-0007/#2"]قمشه ای[/URL]
   که از میان صلب (پدر) و سینه (مادر) بیرون آید.
   -ayah-0007/#6"]رشاد خلیفه[/URL]
   از میان ستون فقرات و احشا.
   ارزشی ندارد واسم که چه می اندیشی یا می اندیشید ارزش اینهست که خودم میفهمم، فلسفه نمیدانم بدیدم شما به سفسطهء اندیشه های دیگری نه اندیشهء خود روی آوردید
   مجدد به سفسطه فرد یکسان بین دچار شدین
   سوره النازعات (79) آیه 30

   -ayah-0030/#arabic"] عربی [/URL]
   وَ الأَْرْضَ بَعْدَ ذلِكَ دَحاها
   9-ayah-0030/#arabicw"] بدون حرکات عربی [/URL]
   و الأرض بعد ذلك دحاها
   -ayah-0030/#transliteration"] خوانش [/URL]
   Waal-arda baAAda thalika dahaha
   آیتی
   و پس از آن زمین را بگسترد ،
   -ayah-0030/#9"]خرمشاهی[/URL]
   و بعد از آن زمین را گستراند.
   کاویانپور
   و زمین را پس از آن بگسترانید.
   -ayah-0030/#1"]انصاریان[/URL]
   و زمین را پس از آن گسترانید،
   -ayah-0030/#55"]سراج[/URL]
   و زمین را از پس آفریدن آسمان به گسترانید
   -ayah-0030/#30"]فولادوند[/URL]
   و شبش را تیره و روزش را آشكار گردانید،
   -ayah-0030/#42"]پورجوادی[/URL]
   آن گاه زمین را بگسترد
   -ayah-0030/#40"]حلبی[/URL]
   و پس از آن زمین را هموار كرد،
   -ayah-0030/#39"]اشرفی[/URL]
   و زمین را بعد از آن گسترانید
   -ayah-0030/#57"]خوشابر مسعود انصاری[/URL]
   و پس از آن آفریدن آسمان زمین را همواره ساخت
   -ayah-0030/#4"]مکارم[/URL]
   و زمین را بعد از آن گسترش داد،
   -ayah-0030/#56"]مجتبوی[/URL]
   و زمین را پس از آن بگسترانید.
   -ayah-0030/#41"]مصباح زاده[/URL]
   و زمین را بعد از آن گسترانید
   -079-ayah-0030/#3"]معزی[/URL]
   و زمین را از آن پس گسترانیدش
   79-ayah-0030/#2"]قمشه ای[/URL]
   و زمین را پس از آن بگسترانید.
   9-ayah-0030/#6"]رشاد خلیفه[/URL]
   او زمین را تخم مرغی شكل ساخت.

   بیا درستشو بگو
   همان سخن خداوند گفت که اگرِ فراوانیتان نمی اندیشید ،عربی "دحاها " داریم "سطحت" داریم "مد الارض" داریم ،"دحاها" از دحا می آید برخی گفتند پهن کردن جورِ سفره که بدیدم کِش دادن هست جورِ پفک که در روغن خمیر کوچک در گرما پف کرد میشود گسترش یافت،
   برای بارم چندم به سفسطه فرد یکسان بین دچار شدین

   سوره فصلت (41) آیه 11


   -ayah-0011/#arabic"] عربی [/URL]
   ثُمَّ اسْتَوى إِلَى السَّماءِ وَ هِیَ دُخانٌ فَقالَ لَها وَ لِلأَْرْضِ ائْتِیا طَوْعاً أَوْ كَرْهاً قالَتا أَتَیْنا طائِعِینَ
   icw"] بدون حرکات عربی [/URL]
   ثمّ استوى إلى السّماء و هی دخان فقال لها و للأرض ائتیا طوعا أو كرها قالتا أتینا طائعین
   1-ayah-0011/#transliteration"] خوانش ]a[/U]lata atayna ta-iAAeena[/INDENT]
   1-ayah-0011/#10"]آیتی[/URL]
   سپس به آسمان پرداخت و آن دودی بود پس به آسمان و زمین گفت : خواه یا ناخواه بیایید گفتند : فرمانبردار آمدیم
   خرمشاهی
   سپس به آسمان پرداخت كه به صورت دودى [/بخارى] بود; به آن و به زمین فرمود خواه یا ناخواه رام شوید; [به زبان حال] گفتند البته رام و تسلیم هستیم.
   -ayah-0011/#54"]کاویانپور[/URL]
   آن گاه به آفرینش آسمان پرداخت و آن در آغاز بصورت دود بود. امر كرد كه اى آسمان و، اى زمین طوعا و كرها (خواه و ناخواه) تحت امر پروردگارتان قرار گیرید- گفتند: ما تسلیم محض امر پروردگاریم.
   -ayah-0011/#1"]انصاریان[/URL]
   آن گاه آهنگ آفرینش آسمان کرد، در حالی که به صورت دود بود، پس به آن و به زمین گفت: خواه یا ناخواه بیایید. آن دو گفتند: فرمانبردار آمدیم.
   -ayah-0011/#55"]سراج[/URL]
   پس توجه كرد به (آفریدن) آسمان در حالیكه آن دودى بود پس گفت خدا به آسمان و زمین كه هر دو بیائید در حالیكه فرمانبردار یا ناخواه باشید گفتند آمدیم در حالیكه فرمانبرداریم
   -ayah-0011/#30"]فولادوند[/URL]
   سپس آهنگ [آفرینش‏] آسمان كرد، و آن بخارى بود. پس به آن و به زمین فرمود: «خواه یا ناخواه بیایید.» آن دو گفتند: «فرمان‏پذیر آمدیم.»
   -ayah-0011/#42"]پورجوادی[/URL]
   سپس آهنگ آسمان كرد كه آن دودى بود، پس به آسمان و زمین فرمود: خواه و ناخواه بیایید، گفتند: «فرمانبردار آمدیم.»
   -ayah-0011/#40"]حلبی[/URL]
   پس از آن، قصد [آفریدن‏] آسمان را كرد، و آن [همچون‏] دودى بود، پس به آسمان و زمین گفت: بیایید به طوع یا اكراه. آن دو گفتند: آمدیم اطاعت‏كنان.
   -ayah-0011/#39"]اشرفی[/URL]
   پس پرداخت به آسمان و آن بود دودى پس گفت آنرا و زمین را كه بیائید خواه یا ناخواه گفتند آمدیم فرمانبران
   -ayah-0011/#57"]خوشابر مسعود انصاری[/URL]
   آن گاه به آسمان پرداخت و آن چون دود بود، سپس به آن و زمین گفت: خواسته یا ناخواسته [پیش‏] آیید [و به فرمان من گردن نهید] گفتند: به دلخواه آمده‏ایم
   -ayah-0011/#4"]مکارم[/URL]
   سپس به آفرینش آسمان پرداخت، در حالی که بصورت دود بود؛ به آن و به زمین دستور داد: «به وجود آیید (و شکل گیرید)، خواه از روی اطاعت و خواه اکراه!» آنها گفتند: «ما از روی طاعت می‌آییم (و شکل می‌گیریم)!»
   -ayah-0011/#56"]مجتبوی[/URL]
   سپس به آسمان پرداخت و آن دودى- گاز یا بخارى دودمانند- بود، پس به آن و به زمین گفت: خواه یا ناخواه بیایید، گفتند: فرمانبردار آمدیم.
   -ayah-0011/#41"]مصباح زاده[/URL]
   پس پرداخت به آسمان و آن بود دودى پس گفت آنرا و زمین را كه بیائید خواه یا ناخواه گفتند آمدیم فرمانبران
   -ayah-0011/#3"]معزی[/URL]
   سپس پرداخت به آسمان و بود آن دودى پس گفت بدان و به زمین بیائید خواه و ناخواه گفتند آمدیم فرمانبرداران
   -ayah-0011/#2"]قمشه ای[/URL]
   و آن گاه به خلقت آسمانها توجه کامل فرمود که آسمانها دودی بود، پس (به امر نافذ تکوینی) به آسمان و زمین فرمود که همه (به سوی خدا و اطاعت فرمان حق) به شوق و رغبت یا به جبر و کراهت بشتابید. آنها عرضه داشتند: ما با کمال شوق و میل می‌شتابیم.
   -ayah-0011/#6"]رشاد خلیفه[/URL]
   سپس او به آسمان پرداخت، هنگامی كه هنوز به صورت گاز بود و به آن و زمین گفت: به وجود بیایید، خواسته یا ناخواسته. آنها گفتند: ما با میل و رغبت می آییم.

   چرا خودتانُ به دیگر راه میزنید؟ گفتم "إستوی" پس از "خلق" هست نمونه "الذی خلقك فسواك فعدلك" "همان آفریدت باز یکسره کردت باز میانه برابر ساختت "که جورِ پس از واپاشیِ آن بخشی که دودِ داغ یا بخار بود دوباره برخی بهم پیوست مذاب یا سخت شد
   در دین اسلام و بر اساس آیات قرآن، مسلمانان همه ی غیرمسلمانان، دگراندیشان، منتقدان اسلام و حتی پیروان ادیان دیگر را هرگونه که خواستند مورد توهین و فحاشی قرار می دهند و آنها را با القاب و برچسب های زشت و توهین آمیز که در قرآن آمده خطاب می کنند از جمله: ابله، نادان، حیوان، چهارپا، بوزینه، خوک، سگ، نجس، حرامزاده، فاسق، بی شعور و … برای بهتر آشنا شدن با آیه های توهین آمیز در قرآن و همچنین فرهنگ، تربیت و ادب اسلامی ناب محمدی، نمونه هایی از فحاشی در قرآن که حاوی توهین و فحاشی های رکیک می باشد نقل می شود:

   سوره بقره – آیه 10:

   فی قلوبهم مرض فزادهم اللّه مرضا و لهم عذاب ألیم بما كانوا یكذبون

   در دلهایشان مرضى است و الله بر مرضشان افزود و به [سزاى‏] آنچه به دروغ مى گفتند، عذابى دردناک [در پیش‏] خواهند داشت.

   سوره بقره – آیه 13:

   و إذا قیل لهم آمنوا كما آمن النّاس قالوا أ نؤمن كما آمن السّفهاء ألا إنّهم هم السّفهاء و لكن لا یعلمون

   و هنگامی که به آنان گفته شود: همانند (سایر) مردم ایمان بیاورید، می گویند: آیا همچون ابلهان ایمان بیاوریم؟! بدانید اینها همان ابلهانند ولی نمی دانند.
   سوره بقره – آیه 15:

   اللّه یستهزئ بهم و یمدّهم فی طغیانهم یعمهون

   الله تمسخرشان مى کند و آنان را سرگردان در ستمکاری شان سوق مى دهد.

   سوره بقره – آیه 65:

   و لقد علمتم الّذین اعتدوا منكم فی السّبت فقلنا لهم كونوا قردة خاسئین

   به طور قطع از حال کسانی از شما، که در روز شنبه نافرمانی و گناه کردند، آگاه شده اید. ما به آنها گفتیم: به صورت بوزینه هایی طرد شده درآیید.

   سوره بقره – آیه 118:

   و قال الّذین لا یعلمون لو لا یكلّمنا اللّه أو تأتینا آیة كذلك قال الّذین من قبلهم مثل قولهم تشابهت قلوبهم قد بیّنّا الآیات لقوم یوقنون

   و نادانان گفتند: چرا الله [بی واسطه‏] با ما سخن نمی گوید یا [چرا] برایمان معجزه‏ اى نمی آید؟ همچنین پیشینیان شان [هم سخنى‏] مانند سخن آنان گفتند. دلهایشان همانندى دارد. به یقین نشانه‏ ها [ى خود را] براى گروهى كه یقین می كنند، [به روشنى‏] بیان كردیم.

   سوره بقره – آیه 171:

   و مثل الّذین كفروا كمثل الّذی ینعق بما لا یسمع إلاّ دعاء و نداء صمّ بكم عمی فهم لا یعقلون

   مثل کافران، مثل حیوانی است که کسی در گوش او آواز کند و او جز بانگی و آوازی نشنود اینان کرانند ، لالانند ، کورانند و هیچ در نمی یابند.

   سوره مائده – آیه 60:

   قل هل أنبّئكم بشرّ من ذلك مثوبة عند اللّه من لعنه اللّه و غضب علیه و جعل منهم القردة و الخنازیر و عبد الطّاغوت أولئك شرّ مكانا و أضلّ عن سواء السّبیل

   بگو : آیا شما را از کسانی که در نزد الله کیفری بدتر از این دارند خبر بدهم: کسانی که خدایشان لعنت کرده و بر آنها خشم گرفته و بعضی را بوزینه و خوک گردانیده است و خود بت پرستیده اند؟ اینان را بدترین جایگاه است و از راه راست گمگشته ترند.

   سوره اعراف – آیه 166:

   فلمّا عتوا عن ما نهوا عنه قلنا لهم كونوا قردة خاسئین

   آری، هنگامی که در برابر آنچه از آن نهی شده بودند سرکشی کردند، به آنها گفتیم: به شکل میمون هایی طرد شده در آیید.
   سوره اعراف – آیه 176:

   و لو شئنا لرفعناه بها و لكنّه أخلد إلى الأرض و اتّبع هواه فمثله كمثل الكلب إن تحمل علیه یلهث أو تتركه یلهث ذلك مثل القوم الّذین كذّبوا بآیاتنا فاقصص القصص لعلّهم یتفكّرون

   و اگر میخواستیم به آن آیات او را رفعت مقام می بخشیدیم، لیکن او به زمین (تن) فروماند و پیرو هوای نفس گردید، و در این صورت مثل و حکایت حال او به سگی ماند که اگر بر او حمله کنی و یا او را به حال خود واگذاری به عوعو زبان کشد. این است مثل مردمی که آیات ما را بعد از علم به آن تکذیب کردند. پس این حکایت بگو، باشد که به فکر آیند.

   سوره اعراف – آیه 179:

   و لقد ذرأنا لجهنّم كثیرا من الجنّ و الإنس لهم قلوب لا یفقهون بها و لهم أعین لا یبصرون بها و لهم آذان لا یسمعون بها أولئك كالأنعام بل هم أضلّ أولئك هم الغافلون

   و به راستى بسیارى از جن و انس را براى جهنم آفریده ‏ایم، دلهایى دارند كه با آن در نمى‏ یابند و چشم هایى دارند كه با آن نمی بینند و گوش هایى دارند كه با آن نمی شنوند، آنان چون چهارپایانند، بلكه اینان گمراه‏ترند، ایشان بى خبرند.
   سوره توبه – آیه 28:

   یا أیّها الّذین آمنوا إنّما المشركون نجس فلا یقربوا المسجد الحرام بعد عامهم هذا و إن خفتم عیلة فسوف یغنیكم اللّه من فضله إن شاء إنّ اللّه علیم حكیم

   ای کسانی که ایمان آورده اید، مشرکان نجسند و از سال بعد نباید به مسجدالحرام نزدیک شوند و اگر از بینوایی می ترسید، الله اگر بخواهد به فضل خویش بی نیازتان خواهد کرد زیرا الله دانا و حکیم است.

   سوره فرقان – آیه 44:

   أم تحسب أنّ أكثرهم یسمعون أو یعقلون إن هم إلاّ كالأنعام بل هم أضلّ سبیلا

   آیا گمان میبری بیشتر آنها می‏شنوند یا می‏فهمند؟ آنها فقط همچون چهارپایانند بلکه گمراه تر.

   سوره مدثر – آیه های 49، 50 ، 51:

   فما لهم عن التّذكرة معرضین كأنّهم حمر مستنفرة فرّت من قسورة

   چه شده که است از این پند اعراض می کنند؟ مانند خران وحشی که از شیر می گریزند.

   سوره جمعه – آیه 5:

   مثل الّذین حمّلوا التّوراة ثمّ لم یحملوها كمثل الحمار یحمل أسفارا بئس مثل القوم الّذین كذّبوا بآیات اللّه و اللّه لا یهدی القوم الظّالمین

   مثل کسانى که به تورات مکلف شدند ولى به آن عمل نکردند همچون خرى است که کتاب هایى را حمل کند، چقدر بد است مثل قومى که آیات الله را تکذیب کردند. الله ستمکاران را هدایت نمی کند.

   سوره القلم – آیه 13:

   عتلّ بعد ذلك زنیم

   گستاخ [و] گذشته از آن زنازاده (حرامزاده) است.

   سوره انبیاء – آیه 67:

   أفّ لكم و لما تعبدون من دون اللّه أ فلا تعقلون

   ننگ (اف) بر شما و بر آنچه غیر از الله مى ‏پرستید مگر نمى‏ اندیشید.

   سوره انفال – آیه 22:

   إنّ شرّ الدّوابّ عند اللّه الصّمّ البكم الّذین لا یعقلون

   بدترین جانوران در نزد الله این کران و لالان هستند که در نمی یابند.

   سوره انفال – آیه 55:

   إنّ شرّ الدّوابّ عند اللّه الّذین كفروا فهم لا یؤمنون

   به یقین، بدترین جنبندگان نزد الله، کسانی هستند که کافر شدند و ایمان نمی آورند.

   سوره انعام – آیه 35:

   و إن كان كبر علیك إعراضهم فإن استطعت أن تبتغی نفقا فی الأرض أو سلّما فی السّماء فتأتیهم بآیة و لو شاء اللّه لجمعهم على الهدى فلا تكوننّ من الجاهلین

   و چنانچه انکار و اعتراض آنها تو را سخت و گران می آید اگر توانی نقبی در زمین بساز یا نردبانی بر آسمان برافراز تا آیتی بر آنها آوری و اگر الله میخواست همه را مجتمع بر هدایت میکرد؛ پس تو البته از جاهلان مباش.
   سوره محمد – آیه 12:

   إنّ اللّه یدخل الّذین آمنوا و عملوا الصّالحات جنّات تجری من تحتها الأنهار و الّذین كفروا یتمتّعون و یأكلون كما تأكل الأنعام و النّار مثوى لهم

   الله کسانی را که ایمان آوردند و اعمال صالح انجام دادند وارد باغ هایی از بهشت می کند که نهرها از زیر (درختانش) جاری است؛ در حالی که کافران از متاع زودگذر دنیا بهره می گیرند و همچون چهارپایان می خورند و سرانجام آتش دوزخ جایگاه آنهاست.
   ببینید فراز هست کجا ؟چرا ؟چگونه این پوسخندها زده میشود،پیش از هشدار باور دانایی یا پس از آن ،که همه به دلم مینشینند،جورِ "حملوا التوراة ثم لم یحملوها كمثل الحمار" که تورات را میتوانیم به انجیلُ سخن واپسین قرآن هم همانند سازی کنیم، یا گیاهخورانی که گوشت نمیخورند پوسخندشان در نشانه یا آیه 171 ماده گاو بقره، یا کسی که پس از باور رو کج کرد برای نزدیک سرا دوستی در نشانه 176 شناساییها اعراف که جورِ سگ کاریش نداشته باشی یا رهایش کنی برایش یکیست،فراز هست از پوسخند یا نفرین خداوند که بجاست هم توانمند پوسخند تا پوسخند یا نفرین دیگریها که ارزشی ندارد
   اما مسلمانان تاو و تحمل شنیدن کوچک ترین انتقادی درباره اسلام، تناقضات قرآن، حقایق تاریخی درباره محمد و امامان شیعه گری، آیات قرآن و احادیث ندارند و با سفسته های گوناگون از پاسخ دادن به این حقایق درباره دین شان فرار می کنند.
   ثث
   پاسِ خداوند که راهمان را از راه ناباورها جداساخت همیشه خارِ چشمشان گردیم،خداوندا مرا برپاساز پیوست نماز دار

  8. #18
   نویسنده سوم
   Points: 16,723, Level: 82
   Level completed: 75%, Points required for next Level: 127
   Overall activity: 0%
   دستاوردها:
   First 1000 Experience Points
   آغازگر جُستار
   بدون وضعیت
    
   شاد و سر حال
    
   solo آواتار ها
   تاریخ هموندی
   Mar 2016
   نوشته ها
   155
   جُستارها
   21
   امتیازها
   16,723
   رنک
   82
   Post Thanks / Like
   سپاس
   65
   از ایشان 69 بار در 50 پست سپاسگزاری شده است .
   یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
   یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
   Mentioned
   0 Post(s)
   Tagged
   0 Thread(s)
   گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی mbk نمایش پست ها
   به...
   ببین هر چه هست نمیتوانستید ببینید که چه گفتم از این که تنمان سازگار میشود،خوراک شب در چینه دان یا رو د ه ها هست نه چربی کبد سو ز د، یا.....
   بهتره قبل از حرف زدن کمی در مورد آنتومی بدن تحقیق کنید و به صورت علمی صحبت کنید نه با کلمه های همانند حدس میزنم،گمان میکنم،فک میکنم و...

   انسان های مذهبی در مقابله با علم به سه دسته تقسیم می شوند:
   1-نفهم
   2-عالم نما
   3-بحث ناپذیر
   (ریچارد داوکینز)
   ارزشی ندارد واسم که چه می اندیشی یا می اندیشید ارزش اینهست که خودم میفهمم، فلسفه نمیدانم بدیدم شما به سفسطهء اندیشه های دیگری نه اندیشهء خود روی آوردید
   واقعا انسانی بی شرمی هستید
   اول که اصول دین خود را رد میکردین
   حالا هم ترجمه های شده را قبول ندارین

   گاهی اوقات انسان ها دوست ندارند که حقیقت را بشنوند زیرا باور ها و عقایدشان را زیر و رو خواهد کرد
   (نیچه)

   بحث و جدل با کسی که به جای تعقل، دین را انتخاب کرده مانند تجویز دارو به بدن یک مرده است.
   (توماس ادیسون)

   فلسفه نمیدانم بدیدم شما به سفسطهء اندیشه های دیگری نه اندیشهء خود روی آوردید
   چه جالب فلسفه نمیدونی بعد منو به سفسطه ای متهم میکنی که نیست
   دوتا پدیده ی همزمان
   جامعه شهروندی رو تهدید میکنه
   تظاهر به با سوادی و افتخار به بیشعوری!

   همان سخن خداوند گفت که اگرِ فراوانیتان نمی اندیشید ،عربی "دحاها " داریم "سطحت" داریم "مد الارض" داریم ،"دحاها" از دحا می آید برخی گفتند پهن کردن جورِ سفره که بدیدم کِش دادن هست جورِ پفک که در روغن خمیر کوچک در گرما پف کرد میشود گسترش یافت،
   کسانی که نمی خواهند
   به باورهایشان شـك کنند،
   متعصب هستند.
   کسانی که نمیتوانند،
   احمق هستند.
   و کسانی که می ترسند،
   بردگان هستند.

   پاسِ خداوند که راهمان را از راه ناباورها جداساخت همیشه خارِ چشمشان گردیم
   " عقیده‌ "
   می‌تواند عقیده‌ی من باشد،

   اما "حقیقت"
   نمی‌تواند حقیقت من باشد!

   "حقیقت"
   متعلق به هیچ کس نیست،

   برای همین است که همیشه بر سر عقیده می‌جنگند

   نه بر سر حقیقت!

   (برتراند راسل)

   انسان های مذهبی در مقابله با علم به سه دسته تقسیم می شوند:
   1-نفهم
   2-عالم نما
   3-بحث ناپذیر
   (ریچارد داوکینز)


   بحث با انسانی همانند شما بی فایده میباشد و تنها وقت تلف کردن است و هیچ نتیجه ای در برنخواهد داشت.

   دیگر در جستار های من ریپلای نگیرد !!!

  9. #19
   نویسنده سوم
   Points: 16,723, Level: 82
   Level completed: 75%, Points required for next Level: 127
   Overall activity: 0%
   دستاوردها:
   First 1000 Experience Points
   آغازگر جُستار
   بدون وضعیت
    
   شاد و سر حال
    
   solo آواتار ها
   تاریخ هموندی
   Mar 2016
   نوشته ها
   155
   جُستارها
   21
   امتیازها
   16,723
   رنک
   82
   Post Thanks / Like
   سپاس
   65
   از ایشان 69 بار در 50 پست سپاسگزاری شده است .
   یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
   یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
   Mentioned
   0 Post(s)
   Tagged
   0 Thread(s)
   تصاویر کوچک فایل پیوست تصاویر کوچک فایل پیوست photo557646931987376434.jpg  

  10. #20
   نویسنده سوم
   Points: 16,723, Level: 82
   Level completed: 75%, Points required for next Level: 127
   Overall activity: 0%
   دستاوردها:
   First 1000 Experience Points
   آغازگر جُستار
   بدون وضعیت
    
   شاد و سر حال
    
   solo آواتار ها
   تاریخ هموندی
   Mar 2016
   نوشته ها
   155
   جُستارها
   21
   امتیازها
   16,723
   رنک
   82
   Post Thanks / Like
   سپاس
   65
   از ایشان 69 بار در 50 پست سپاسگزاری شده است .
   یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
   یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
   Mentioned
   0 Post(s)
   Tagged
   0 Thread(s)


   تصاویر کوچک فایل پیوست تصاویر کوچک فایل پیوست photo557646931987376534.jpg   photo557646931987376536.jpg  

  11. یک کاربر برای این پست سودمند از solo گرامی سپاسگزاری کرده اند:

   sonixax (06-28-2016)

  برگ 2 از 3 نخستیننخستین 123 واپسینواپسین

  داده‌های جُستار

  کاربری که سرگرم دیدن این جُستار هستند

  هم‌اکنون 1 کاربر سرگرم دیدن این جُستار است. (0 کاربر و 1 مهمان)

  جُستارهای همانند

  1. شمرنامه: روزنوشتهای حضرت شمر!!!
   از سوی Agnostic در تالار گفتگوی آزاد
   پاسخ: 32
   واپسین پیک: 02-07-2018, 01:05 PM
  2. تاپیک ویژه روزه داران (عکس)
   از سوی Maziar Bikhoda در تالار تالار سرگرمی
   پاسخ: 84
   واپسین پیک: 06-17-2016, 01:16 AM
  3. جستار آزاد تالار پزشکی و بهداشت
   از سوی Russell در تالار پزشکی و بهداشت
   پاسخ: 13
   واپسین پیک: 04-14-2015, 01:04 PM
  4. فهرست جستارهای تالار پزشکی و بهداشت
   از سوی Anarchy در تالار پزشکی و بهداشت
   پاسخ: 0
   واپسین پیک: 08-09-2012, 09:37 PM
  5. پاسخ: 17
   واپسین پیک: 05-04-2012, 12:40 AM

  مجوز های پیک و ویرایش

  • شما نمیتوانید جُستار نوی بفرستید
  • شما نمیتوانید پیکی بفرستید
  • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
  • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
  •