نامنویسی انجمن درست شده و اکنون دوباره کار میکند! 🥳 کاربرانی که پیشتر نامنویسی کرده بودند نیز دسترسی‌اشان باز شده است 🌺

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

پیشگویی ظهور محمد موجود در تورات را چگونه توجیه می کنید؟(مخالفان...
#1

من خودم از منتقدان جدی قرآن هستم اما... مخالفان ومنتقدان قران و کسانی که پیامبری محمد را قبول ندارند و قرآن را کلام خدا نمی دانند پیشگویی ظهور و آمدن محمد و دوازده امام که در تورات وجود دارد را چگونه توجیه می کنند؟(اگر از پیش گوییها بی خیرید مایل باشید اشاره کنید من دقیقا پیشگوییها رو در اینجا قرار بدم)
پاسخ
#2

خوب قرار بدید ببینیم ، بعدش نظر بدیمE40c

"A Land without a People for a People without a Land"


پاسخ
#3

راستش من با یکی داشتم سر کلام الله بودن قرآن بحث می کردم،من مخالف کلام الله بودن و طرف مقابلم موافق کلام الله بودن قرآن بود.بحث به پیشگوییها رسید که طرف مقابلم از تورات نشانه هایی داد که من جوابی قانع کننده نداشتم که بدم.(یک مقدمه بگم که مسلمین ادعا دارن محمد از نسل اسماعیله،درست...حالا به پیشگویی ادعایی زیر توجه کنید)________تورات کتاب پیدایش باب 17 آیه 20 خدا به ابراهیم وعده می ده:اما در مورد اسماعیل تقاضای تو را اجابت نمودم و او را برکت خواهم داد و نسل او را بسیار زیاد کنم و قوم بزرگی از او بوجود آید.از میان فرزندان او دوازده امیر برخواهند خواست.(در این صفحه آیه 20 رو می تونید بخونید: برشیت - فصل هفدهم این پیشگویی به دوازده امیر که گروهی ادعا دارند منظور دوازده امام مسلمین هست اشاره شده اما یهودیان اعتقاد دارند که این دوازده منظور دوازده فرزند اسماعیل هستند اما به نکات زیر هم توجه کنید.________اگر پیشگویی بالا رو به زبان اصلی بخونید کلمه ای موجوده به شکل בִּמְאֹד מְאֹד: که به فارسی بسیار زیاد ترجمه شده در حالی که طرفداران مسلمین ادعا دارند این کلمه یک اسم است و یهودیان به اشتباه آن را ترجمه کرده اند و نباید آن را ترجمه کنند چون یک اسم را نباید ترجمه کرد! و این کلمه همان محمد است که در آیه مذکوربسیار زیاد ترجمه شده.(آیه 20 که ترجمه فارسی آن را بیان کردم را به زبان عبری می توانید در اینجا مشاهده کنید:کتاب پیدایش به زبان عبری http://www.iranjewish.com/binesh/torah/Genesis.pdf )בִּמְאֹד מְאֹד:=من این کلمه رو حروف به حروف صداهاشو در آوردم که نتیجه صدای هر حروف به ترتیب اینطور شد:ب*(ای) * م*( ِ ) * ا(A) * د *م( ِ )* ا( A)* د* در کل בִּמְאֹד מְאֹד: یک چیزی تو مایه های بیمدماد خوانده می شه که شباهت داره به نام محمد (شما خودتون با کمک از سایت یهودیان به آدرس http://www.iranjewish.com/Amoozesh/Ebri01.pdf می تونید کلمه رو بخونید.)_________اما نکته جالب توجه در اینجاست که اگر ابجد کلمه בִּמְאֹד מְאֹד: رو بدست بیارید به عدد 92 می رسید و اگر ابجد کلمه محمد رو هم بدست بیارید به عدد 92 می رسید یعنی ابجد کلمه בִּמְאֹד מְאֹד: و محمد یکسان و برابر با 92 هستند!!!برای اینکه یقین پیدا کنید خودتون می تونید ابجد کلمه בִּמְאֹד מְאֹד: رو با کمک از سایت http://www.iranjewish.com/Amoozesh/Abjad.pdf پیدا کنیدبرای پیدا کردن ابجد کلمه محمد هم می تونید به این سایت برید نام مبارک ائمه به حروف ابجد.... - English آیا اینها اتفاقی هستند.یک کاسه ای زیر نیم کاسه نیست؟پس در کل در این آیه خدا ظهور 12 امیر رو که از نسل اسماعیل هستند وعده می ده.اشاره به کلمه بیمدماد که شبیه به کلمه محمد است می کنه و از همه مهمتر ابجد کلمه عبری بیمدماد با ابجد محمد برابر و هردو 92 هستد(احتمالا اطلاع دارید که نزد یهودیان ابجد کلمات خیلی مهم و ارزشمند اند!!).کنار هم قرار گرفتن این سه گزاره ای که گفتم در یک آیه آیا اتفاقیه؟
پاسخ
#4

master نوشته: کتاب پیدایش باب 17 آیه 20 خدا به ابراهیم وعده می ده:اما در مورد اسماعیل تقاضای تو را اجابت نمودم و او را برکت خواهم داد و نسل او را بسیار زیاد کنم و قوم بزرگی از او بوجود آید.از میان فرزندان او دوازده امیر برخواهند خواست

این بخش از تورات هیچ ربطی‌ به محمد نداره ، مربوط به ۱۲ تا فرزند اسماعیل می‌شه که در کتاب پیدایش ۲۵ : ۱۲ - ۱۸ میبینیم که این پیشگویی اتفاق میفته ، پس اینجا هیچ نبوتی در مورد محمد نیست ، اگر در context آیه رو بخونید بیشتر مشخص می‌شه:

نقل قول:17. اَوراهام (ابراهیم) رو بر زمین نهاد، خندید و در دلش گفت آیا از مرد صدساله (بچه) به وجود خواهد آمد؟ و یا سارا در نودسالگی خواهد زایید؟

18. اَوراهام (ابراهیم) به خداوند گفت ای كاش ییشماعِل (اسماعیل) (با سلوك در راه تو) در پناهت زنده بماند.


19. خداوند گفت: اما سارا زنت برایت پسری می‌زاید و اسمش را ییصحاق (اسحاق) (خواهد خندید) بگذار و با او و نسلش بعد از او به عهدم، به عنوان عهد جاودانی وفا خواهم كرد.


20. و در مورد ییشماعِل (اسماعیل) (حرف) تو را شنیدم. اینك او را بركت خواهم كرد و بسیار زیاد بارورش خواهم گردانید و كثیرش خواهم نمود. دوازده رئیس بوجود خواهد آورد و به قوم بزرگی مبدلش خواهم ساخت[1].


21. با ییصحاق (اسحاق) كه سارا سال دیگر در همین موقع خواهد زایید عهدم را استوار خواهم نمود.

نقل قول: 12. تاریخچه‌ی خانواده‌ی ییشماعِل (اسماعیل) پسر اَوراهام (ابراهیم) كه هاگار (هاجر) مصری كنیز سارا برای اَوراهام (ابراهیم) زایید اینست:

13. نام‌های فرزندان ییشماعِل (اسماعیل) بر حسب اسم‌ها به ترتیب تولدشان این است: نِوایُوت نخست‌زاده‌ی ییشماعِل (اسماعیل) و قِدار و اَدِبئِل و میوسام.


14. و میشماع و دوما و مَسا.


15. حَدَد و تِما، یِطور، نافیش و قِدما[1].


16. اینها نام‌های فرزندان ییشماعِل (اسماعیل) است و این اسم‌ها بر حسب دهات و آبادی‌هایشان می‌باشد. دوازده نفر نامبرده رؤسای قبیله‌هایشان بودند.


17. سال‌های عمر ییشماعِل (اسماعیل) صد و سی و هفت سال بود. جان تسلیم نموده درگذشت و به (درگذشتگان) قوم خود پیوست.


18. (فرزندان ییشماعِل (اسماعیل)) از «حَویلا» تا «شور» كه روبروی مصر، سمت آشور است مقیم شدند. (ییشماعِل (اسماعیل)) در جوار تمام برادرانش مقیم شد.

"A Land without a People for a People without a Land"


پاسخ
#5

master نوشته: راستش من با یکی داشتم سر کلام الله بودن قرآن بحث می کردم،من مخالف کلام الله بودن و طرف مقابلم موافق کلام الله بودن قرآن بود.بحث به پیشگوییها رسید که طرف مقابلم از تورات نشانه هایی داد که من جوابی قانع کننده نداشتم که بدم.(یک مقدمه بگم که مسلمین ادعا دارن محمد از نسل اسماعیله،درست...حالا به پیشگویی ادعایی زیر توجه کنید)________تورات کتاب پیدایش باب 17 آیه 20 خدا به ابراهیم وعده می ده:اما در مورد اسماعیل تقاضای تو را اجابت نمودم و او را برکت خواهم داد و نسل او را بسیار زیاد کنم و قوم بزرگی از او بوجود آید.از میان فرزندان او دوازده امیر برخواهند خواست.(در این صفحه آیه 20 رو می تونید بخونید: Farci Farsi Persian Iranian Jewish Committee این پیشگویی به دوازده امیر که گروهی ادعا دارند منظور دوازده امام مسلمین هست اشاره شده اما یهودیان اعتقاد دارند که این دوازده منظور دوازده فرزند اسماعیل هستند اما به نکات زیر هم توجه کنید.________اگر پیشگویی بالا رو به زبان اصلی بخونید کلمه ای موجوده به شکل בִּמְאֹד מְאֹד: که به فارسی بسیار زیاد ترجمه شده در حالی که طرفداران مسلمین ادعا دارند این کلمه یک اسم است و یهودیان به اشتباه آن را ترجمه کرده اند و نباید آن را ترجمه کنند چون یک اسم را نباید ترجمه کرد! و این کلمه همان محمد است که در آیه مذکوربسیار زیاد ترجمه شده.(آیه 20 که ترجمه فارسی آن را بیان کردم را به زبان عبری می توانید در اینجا مشاهده کنید:کتاب پیدایش به زبان عبری http://www.iranjewish.com/binesh/torah/Genesis.pdf )בִּמְאֹד מְאֹד:=من این کلمه رو حروف به حروف صداهاشو در آوردم که نتیجه صدای هر حروف به ترتیب اینطور شد:ب*(ای) * م*( ِ ) * ا(A) * د *م( ِ )* ا( A)* د* در کل בִּמְאֹד מְאֹד: یک چیزی تو مایه های بیمدماد خوانده می شه که شباهت داره به نام محمد (شما خودتون با کمک از سایت یهودیان به آدرس http://www.iranjewish.com/Amoozesh/Ebri01.pdf می تونید کلمه رو بخونید.)_________اما نکته جالب توجه در اینجاست که اگر ابجد کلمه בִּמְאֹד מְאֹד: رو بدست بیارید به عدد 92 می رسید و اگر ابجد کلمه محمد رو هم بدست بیارید به عدد 92 می رسید یعنی ابجد کلمه בִּמְאֹד מְאֹד: و محمد یکسان و برابر با 92 هستند!!!برای اینکه یقین پیدا کنید خودتون می تونید ابجد کلمه בִּמְאֹד מְאֹד: رو با کمک از سایت http://www.iranjewish.com/Amoozesh/Abjad.pdf پیدا کنیدبرای پیدا کردن ابجد کلمه محمد هم می تونید به این سایت برید نام مبارک ائمه به حروف ابجد.... - English آیا اینها اتفاقی هستند.یک کاسه ای زیر نیم کاسه نیست؟پس در کل در این آیه خدا ظهور 12 امیر رو که از نسل اسماعیل هستند وعده می ده.اشاره به کلمه بیمدماد که شبیه به کلمه محمد است می کنه و از همه مهمتر ابجد کلمه عبری بیمدماد با ابجد محمد برابر و هردو 92 هستد(احتمالا اطلاع دارید که نزد یهودیان ابجد کلمات خیلی مهم و ارزشمند اند!!).کنار هم قرار گرفتن این سه گزاره ای که گفتم در یک آیه آیا اتفاقیه؟

بیشتر شبیه استخراج وقایع بعد از نوستراداموس از گفتارش میمونه!
ضد مسیح میاد : هیتلر
مشعل های بر فراز کشورها پرواز میکنند در خاورمیانه : موشک و جنگ خاورمیانه
و ...

خدای ار به حکمت ببندد دری - به کرمک زند قفل محکم تری  
پاسخ
#6

@
Theodor Herzl
حالا که بحثش پیش اومد ، نظرت در مورد این چیه ؟


اثبات وجود اسم حضرت محمد در انجیل
پاسخ
#7

اصولا وقتی‌ به اصل وجود معجزه اعتقاد نداشته باشید ، همه این پیشگویی‌ها و اینها از بیخ چرند میشود. کتب مسیحی‌ هیچ ارزشی برای من ندارند و من نظری در مورد آنها نمی‌دهم ، ولی‌ آنجا هم هیچ چیزی در مورد محمد نیست. تمام این چیز‌هایی‌ هم که از کتاب‌های یهودی در این فیلم گفته است جواب دارند ، شما حوصله دارید آیه‌های آنها را اینجا بنویسید ، من پاسخ آنها را میدهم!

"A Land without a People for a People without a Land"


پاسخ
#8

master نوشته: اما نکته جالب توجه در اینجاست که اگر ابجد کلمه בִּמְאֹד מְאֹד: رو بدست بیارید به عدد 92 می رسید و اگر ابجد کلمه محمد رو هم بدست بیارید به عدد 92 می رسید یعنی ابجد کلمه בִּמְאֹד מְאֹד: و محمد یکسان و برابر با 92 هستند!!!برای اینکه یقین پیدا کنید خودتون می تونید ابجد کلمه בִּמְאֹד מְאֹד: رو با کمک از سایت http://www.iranjewish.com/Amoozesh/Abjad.pdf پیدا کنیدبرای پیدا کردن ابجد کلمه محمد هم می تونید به این سایت برید نام مبارک ائمه به حروف ابجد.... - English آیا اینها اتفاقی هستند.یک کاسه ای زیر نیم کاسه نیست؟پس در کل در این آیه خدا ظهور 12 امیر رو که از نسل اسماعیل هستند وعده می ده.اشاره به کلمه بیمدماد که شبیه به کلمه محمد است می کنه و از همه مهمتر ابجد کلمه عبری بیمدماد با ابجد محمد برابر و هردو 92 هستد(احتمالا اطلاع دارید که نزد یهودیان ابجد کلمات خیلی مهم و ارزشمند اند!!).کنار هم قرار گرفتن این سه گزاره ای که گفتم در یک آیه آیا اتفاقیه؟

قرآن "احمد" و "محمد" را نام های رسول اسلام می داند.

محمد = 92
احمد = 53

چرا؟

پاسخ
#9

احتمالا این علاقه به عدد 12 و داستان 12 امام هم از همین نوشته های تورات سرچشمه گرفته ...

حَدَّثَنِی مُحَمَّدُ بْنُ الْمُثَنَّى، حَدَّثَنَا غُنْدَرٌ، حَدَّثَنَا شُعْبَةُ، عَنْ عَبْدِ الْمَلِكِ، سَمِعْتُ جَابِرَ بْنَ سَمُرَةَ، قَالَ سَمِعْتُ النَّبِیَّ صلى الله علیه وسلم یَقُولُ ‏"‏ یَكُونُ اثْنَا عَشَرَ أَمِیرًا ـ فَقَالَ كَلِمَةً لَمْ أَسْمَعْهَا فَقَالَ أَبِی إِنَّهُ قَالَ ـ كُلُّهُمْ مِنْ قُرَیْشٍ ‏"‏‏.‏

Narrated Jabir bin Samura:

I heard the Prophet saying, "There will be twelve Muslim rulers (who will rule all the Islamic world)." He then said a sentence which I did not hear. My father said, "All of them (those rulers) will be from Quraish."


[TABLE="class: hadith_reference, width: 0"]
[TR]
[TD]Reference[/TD]
[TD] : Sahih al-Bukhari 7222, 7223[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]In-book reference[/TD]
[TD] : Book 93, Hadith 82[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]USC-MSA web (English) reference[/TD]
[TD] : Vol. 9, Book 89, Hadith 329[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD] (deprecated numbering scheme)[/TD]
[/TR]
[/TABLE]


-----------------

حَدَّثَنَا ابْنُ أَبِی عُمَرَ، حَدَّثَنَا سُفْیَانُ، عَنْ عَبْدِ الْمَلِكِ بْنِ عُمَیْرٍ، عَنْ جَابِرِ بْنِ سَمُرَةَ، قَالَ سَمِعْتُ النَّبِیَّ صلى الله علیه وسلم یَقُولُ ‏"‏ لاَ یَزَالُ أَمْرُ النَّاسِ مَاضِیًا مَا وَلِیَهُمُ اثْنَا عَشَرَ رَجُلاً ‏"‏ ‏.‏ ثُمَّ تَكَلَّمَ النَّبِیُّ صلى الله علیه وسلم بِكَلِمَةٍ خَفِیَتْ عَلَىَّ فَسَأَلْتُ أَبِی مَاذَا قَالَ رَسُولُ اللَّهِ صلى الله علیه وسلم فَقَالَ ‏"‏ كُلُّهُمْ مِنْ قُرَیْشٍ ‏"‏ ‏.‏

It has been reported on the authority of Jabir b. Samura who said:

I heard the Messenger of Allah say: The affairs of the people will continue to be conducted (well) as long as they are governed by twelve men. Then the Prophet said words which were obscure to me. I asked my father: What did the Messenger of Allah say? He said: All of the (twelve men) will be from the Quraish.


[TABLE="class: hadith_reference, width: 0"]
[TR]
[TD]Reference[/TD]
[TD] : Sahih Muslim 1821 b[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]In-book reference[/TD]
[TD] : Book 33, Hadith 6[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]USC-MSA web (English) reference[/TD]
[TD] : Book 20, Hadith 4478[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD] (deprecated numbering scheme)[/TD]
[/TR]
[/TABLE]


-----------------

حَدَّثَنَا هَدَّابُ بْنُ خَالِدٍ الأَزْدِیُّ، حَدَّثَنَا حَمَّادُ بْنُ سَلَمَةَ، عَنْ سِمَاكِ بْنِ حَرْبٍ، قَالَ سَمِعْتُ جَابِرَ بْنَ سَمُرَةَ، یَقُولُ سَمِعْتُ رَسُولَ اللَّهِ صلى الله علیه وسلم یَقُولُ ‏"‏ لاَ یَزَالُ الإِسْلاَمُ عَزِیزًا إِلَى اثْنَىْ عَشَرَ خَلِیفَةً ‏"‏ ‏.‏ ثُمَّ قَالَ كَلِمَةً لَمْ أَفْهَمْهَا فَقُلْتُ لأَبِی مَا قَالَ فَقَالَ ‏"‏ كُلُّهُمْ مِنْ قُرَیْشٍ ‏"‏ ‏.‏It has been narrated on the authority of Jabir b. Samura who said:


I heard the Messenger of Allah say: Islam will continue to be triumphant until there have been twelve Caliphs. Then the Prophet said something which I could not understand. I asked my father: What did he say? He said: He has said that all of them (twelve Caliphs) will be from the Quraish.

[TABLE="class: hadith_reference, width: 0"]
[TR]
[TD]Reference[/TD]
[TD] : Sahih Muslim 1821 d[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]In-book reference[/TD]
[TD] : Book 33, Hadith 8
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]USC-MSA web (English) reference[/TD]
[TD] : Book 20, Hadith 4480[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD] (deprecated numbering scheme)[/TD]
[/TR]
[/TABLE]پاسخ
#10

از دوستان کسی ترجمه آیه و آیات قبل وبعد حاوی کلمه:
בִּמְאֹד מְאֹד:
را می تواند اینجا بگذارد؟
پاسخ


موضوعات مشابه ...
موضوع / نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان