نامنویسی انجمن درست شده و اکنون دوباره کار میکند! 🥳 کاربرانی که پیشتر نامنویسی کرده بودند نیز دسترسی‌اشان باز شده است 🌺

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

دولت اسلامی (داعش) : پدیده‌ای مستلزم تعمق
#21

ابن سینا نوشته: بسم الله الرحمن الرحیم
پاسخ آقای آنارچی
اولاً که وهابی ها مورد تأیید هیچ کدام از بزرگان عالم اسلام نیستند چه شیعه و چه سنی.شیخ الازهر که مرجع بسیاری از فتاوا و اعتقادات اهل سنت می باشد کاملاً با تفکر وهابی مخالف است و هیچگاه آنها را مسلمان به شمار نمی آورد.هم اکنون در الازهر هم وهابی ها هیچ نماینده ای در بین نمایندگان فرق اسلامی ندارند چون علمای اسلام آنها را مسلمان نمی دانند
خبر خیلی جالب:
اونها هم فکر میکنند شما مسلمان نیستید!E404

To ravage, to slaughter, to usurp under false titles, they call empire; and where they make a desert, they call it peace
Tacitus-
پاسخ
#22

ما به شک و گمان کاری نداریم.بارها شده است که علمای ما خواسته اند با آنها مباحثه کنند ولی آنها خود نخواسته اند.برای مثال رجوع کنید به مباحثاتی که آیت الله سید کمال حیدری با این جماعت داشته اند.
پاسخ
#23

ابن سینا نوشته: ما به شک و گمان کاری نداریم.بارها شده است که علمای ما خواسته اند با آنها مباحثه کنند ولی آنها خود نخواسته اند.برای مثال رجوع کنید به مباحثاتی که آیت الله سید کمال حیدری با این جماعت داشته اند.
آنها شک و گمان ندارند اطمینان دارند که شیعیان مسلمان نیستند از قرآن وحدیث هم مدرک می آورند. کلا اسلام ۷۲ مذهب دارد که همه با حدیث و قرآن برای حقانیت خود و ناحق بودن دیگری دلیل می آورند.
پاسخ
#24

Russell نوشته: داریوش جان با توجه به اینکه پفتی پیرامون این مساله کنجکاو هستی بگو بنظرت ج.ا اینجا دقیقا چه نقشی ایفا کرده. آیا براستی در این مورد ج.ا محق است؟
جمهوری اسلامی بطور خواسته یا ناخواسته پشت ِ بخش بزرگی از جنگ‌های مذهبی و قبیله‌ای و کلا فتنه‌های خاورمیانه است. وجود عنصری شیعی موذی‌ای که به دنبال نفوذ و قدرت و هژمونی در منطقه است دیر یا زود منطقه را به چنین منجلابی می‌کشاند، تا زمانی هم که جمهوری اسلامی در منطقه نقش بازی میکند این بازی ادامه خواهد داشت. این وضعیتی که الان بدان دچار هستیم را مقایسه بکنید با زمانی که در ایران و عراق (به خصوص ایران) حکومتی تماما سیاسی و فرادینی وجود داشت. ثباتی که آن زمان در منطقه بود، مدیون همین عدم تلاش حاکمان ِ دیکتاتور ِ منطقه برای انگولک کردن ِ مذهبی مردم منطقه بود. این حاکمان اگرچه فاسد بودند، اما اکنون ما می‌فهمیم که چرا وجود ِ اینها از نبودشان خیلی بهتر است.

در واقع منظورم این است که وجود ِ عنصر حکمیت مذهبی در منطقه بسیار خطرناک است و باعث شعله‌ور شدن کینه‌های تاریخی مذهبی می‌شود و آتش‌اش معلوم نیست تا به کجا بسوزاند. الان داعش هیچ تهدیدی برای جمهوری اسلامی محسوب نمی‌شود و به نظر من هرگز هم تهدید محسوب نخواهد شد (این نهایت قدرت و توان ِ داعش است که هم‌اکنون در حال ِ مشاهده هستیم) و نهایتا بتواند بخش‌هایی از ایران را در مناطق ِ مرزی ناامن بکند. اما این احمقانی که اکنون گمان می‌کنند با بمب ریختن بر سر داعشی‌ها می‌توانند آن را خاموش بکنند سخت در اشتباهند. شما یک مقایسه‌ای بین طالبان و القاعده و داعش بکنید؛ ببینید داعش چقدر پیشرفته‌تر از آنهاست، در حالیکه خودش از دلِ آنها درآمده! این یعنی اینکه تا زمانی که این وضع در منطقه برقرار است، با نابودی هر کدام از این جنبش‌های خشن و اکستریمیست، نمونه‌ای پیشرفته‌تر و فرگشت‌یافته‌تر با درجاتِ بیشتری از خشم و کینه و انگیزه پدید خواهد آمد.

کسشر هم تعاونی؟!
پاسخ
#25

با تعمق در داعش در میابیم که داعش همان سفیانی است و تمام علایم ظهور یگانه منجی عالم بشیریت آقایمان بقیة الله العظم حضرت مهدی (عج) دارد نمایان میشود و خدا توفیق بدهد در معیت حضرت قائم دنیا را زیر علم اسلام ناب محمدی می اوریم.

یا حسن!  شیخ حسن!
نرمش قهرمانانه حق مسلم ماست.

پیروزی بایدن معجزه آقایمان حضرت بقیة الله حضرت امام زمان (عج) بود.

یالثارت الحسین
امروز حزب الله با سلاح منطق و گفتگو مشت محکمی بر دهان دشمنان اسلام و انقلاب می کوبد.

حزب الله! یا علی! تا آزادی قدس یک یا حسین بیش نیست!
پاسخ
#26

Dariush نوشته: جمهوری اسلامی بطور خواسته یا ناخواسته پشت ِ بخش بزرگی از جنگ‌های مذهبی و قبیله‌ای و کلا فتنه‌های خاورمیانه است. وجود عنصری شیعی موذی‌ای که به دنبال نفوذ و قدرت و هژمونی در منطقه است دیر یا زود منطقه را به چنین منجلابی می‌کشاند، تا زمانی هم که جمهوری اسلامی در منطقه نقش بازی میکند این بازی ادامه خواهد داشت. این وضعیتی که الان بدان دچار هستیم را مقایسه بکنید با زمانی که در ایران و عراق (به خصوص ایران) حکومتی تماما سیاسی و فرادینی وجود داشت. ثباتی که آن زمان در منطقه بود، مدیون همین عدم تلاش حاکمان ِ دیکتاتور ِ منطقه برای انگولک کردن ِ مذهبی مردم منطقه بود. این حاکمان اگرچه فاسد بودند، اما اکنون ما می‌فهمیم که چرا وجود ِ اینها از نبودشان خیلی بهتر است.

بنظرت این‌ها و خود ج.ا واکنشی به مدرنیزاسیون در منطقه و مخصوصا همان اقدامات دوره‌یِ شاه نبوده؟
بعد هم مثلا همان عراق در زمان شاه هم دشمن ایران بود و از تبلیغات ضد شیعی برای پروپاگاندا علیه ایران استفاده می‌کرد و اتحاد نظامی آمریکا با ایران بود که او را عقب نگه داشته بود. منظورم اینست که شاید خود بوجود آمدن ج.ا بخشی از یک اتفاق بزرگتر باشد و ایران غیر سنی (حالا شیعه یا سکولار یا هرچه) همواره مورد نفرت و همسایگان عرب سنی بوده و خواهد بود.

"Democracy is now currently defined in Europe as a 'country run by Jews,'" Ezra Pound

پاسخ
#27

gooya news :: politics : سازمان ملل: داعش برای دو سال جنگ سلاح کافی دارد

[COPY]گزارش جدیدی که برای ارائه به شورای امنیت سازمان ملل آماده شده‌است مدعی است که گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) سلاح٬ مهمات و تجهیزات جنگی کافی برای ادامه دادن جنگ در عراق و سوریه تا دو سال آینده را در اختیار دارد.

به گزارش خبرنامه گویا٬ روزنامه انگلیسی گاردین به نقل از این گزارش می‌گوید: "حتی اگر حملات هوایی آمریکا خودروها و تسلیحات زرهی این گروه را از بین ببرد در کاهش تعداد اسلحه سبکی که داعش در دست دارد٬ ناتوان خواهد بود. این سلاح‌ها برای ادامه جنگ تا دو سال دیگر کافی خواهند بود."

این گزارش معتقد است داعش به همراه رقیب پیشینش جبهه النصره که در حال حاضر متحد تاکتیکی آن است آنقدر اسلحه دارند که حتی "بدون داشتن قلمرو" تهدیدی برای کل منطقه باشند.
[/COPY]

[COPY]این گزارش که چندین ماه روی آن کار شده است پیشنهاداتی برای قطع دسترسی داعش به پول و اسلحه به سازمان ملل ارائه می‌دهد.

طبق این گزارش سلاح‌های داعش شامل تانک‌های تی-۵۵ و تی-۷۲ ٬ خوردوهای نظامی آمریکایی هاموی٬ مسلسل٬ توپ‌های ضد هوایی کوتاه برد و "مقادیر زیادی مهمات" می‌شوند. طبق این گزارش بسیاری از این سلاح‌ها که از ارتش عراق گرفته شده‌اند و توسط آمریکا در اختیار این ارتش قرار گرفته بودند٬ پیش از این بلا استفاده مانده بودند. اما بعضی از این سلاح‌ها ممکن است پیچیده‌تر از آن باشند که داعش بتواند از آنها استفاده کند.

پیش از این گمانه‌زنی‌هایی درباره دستیابی داعش به سلاح‌های شیمیایی مطرح شده بود.

پیش از این گزارش دیگری منتشر شده بود که می‌گفت حدود ۱۸۰۰۰ نفر از ۸۰ کشور دنیا برای جنگ در داعش و سایر گروه‌های جهادی وارد عراق و سوریه شده‌اند.[/COPY]

حضرت زهرا جنده آل محمد: تن زن عورت است
موی سر حضرت زهرا و زنان مومن به اسلام موی زهار است پس سرشان مامله و حجاب اجباری است.

کون لق بی بی دو عالم حضرت زهرا تعالی

امام زمان مفعول است ... وارث پیغمبر است
پاسخ
#28

Dariush نوشته: جمهوری اسلامی بطور خواسته یا ناخواسته پشت ِ بخش بزرگی از جنگ‌های مذهبی و قبیله‌ای و کلا فتنه‌های خاورمیانه است. وجود عنصری شیعی موذی‌ای که به دنبال نفوذ و قدرت و هژمونی در منطقه است دیر یا زود منطقه را به چنین منجلابی می‌کشاند، تا زمانی هم که جمهوری اسلامی در منطقه نقش بازی میکند این بازی ادامه خواهد داشت. این وضعیتی که الان بدان دچار هستیم را مقایسه بکنید با زمانی که در ایران و عراق (به خصوص ایران) حکومتی تماما سیاسی و فرادینی وجود داشت. ثباتی که آن زمان در منطقه بود، مدیون همین عدم تلاش حاکمان ِ دیکتاتور ِ منطقه برای انگولک کردن ِ مذهبی مردم منطقه بود. این حاکمان اگرچه فاسد بودند، اما اکنون ما می‌فهمیم که چرا وجود ِ اینها از نبودشان خیلی بهتر است.

د.
درود به شما
گرامی من میپندارم گیر و گرفتاری خاورمیانه درگیری بر سر کیش و ایین و مذهب
نیست بلکه در گیری اصلی بر سر دشمنی است که میان ایران به عنوان قدرت منطقه ای
و امریکا به عنوان قدرت جهانی رخ داده است که خاورمیانه را به اشوب کشیده است
به گمان من این کاملا رواست که ایران به هر روی و به هر نامی گروههای را در همه کشورهای
خاورمیانه برای خود به کار گیرد این درست همین کاری است که شاه نیز انجام میداد که اتفاقا
در خود عراق از گروههای کرد و شیعه پشتیبانی میشد وانگه مهند ترین دگردیسی چگونگی کنونی
با چگونگی دوران شاه درگیری است که میان ایران و امریکا رخ داده است که این درگیری
به ریخت کشاکش مذهبی خود را نشان داده است وگرنه من به ژرفا بر این باورم داعش
بی گمان بدست عربستان و پیرو ان بدست امریکا پشتیبانی میشود

فرزندی نمیخواهم مگر از جاودانگی.
پاسخ
#29

به نام خداوند مهرگستر خیلی مهربان
" «ولا تستوی الحسنه ولا السیئه ادفع بالتی هی احسن فاذا الذی بینک و بینه عداوه کانه ولی حمیم» (15)"
"هم نباشد برابراند نیکو هم نباشد بدی کنار بگذار به آنکه آن نیکوتر است باز گداری کسی میانت هم میانش دشمنی برگشت است جوریست که آن سرپرستی خیلی گداخته است 15"
Hezbollah_yaAli نوشته: با تعمق در داعش در میابیم که داعش همان سفیانی است و تمام علایم ظهور یگانه منجی عالم بشیریت آقایمان بقیة الله العظم حضرت مهدی (عج) دارد نمایان میشود و خدا توفیق بدهد در معیت حضرت قائم دنیا را زیر علم اسلام ناب محمدی می اوریم.
برادر این که شما گمان می کنی نیست که کسی جاخورده پیدا بشود جز خداوند نبایستی به کسی امید داشت راستش پدید آمدن داعش نیاز به دانش هم آگاهی فراوان دارد که تا نرویم از نزدیک ببینیم آشکار نمی شود از کجاست هم چگونه درمان می شود خداوندا ما را از دشمنی باهم هم از خانه نشینی برکنار دار
پاسخ
#30

ارتابان نوشته: من به ژرفا بر این باورم داعش
بی گمان بدست عربستان و پیرو ان بدست امریکا پشتیبانی میشود
E00eE41f

خرد، زنـده ی جــاودانی شنـــاس
خرد، مايــه ی زنــدگانی شنـــاس
چنان دان، هر آنكـس كه دارد خرد
بــه دانــش روان را هــمی پــرورد
پاسخ


موضوعات مشابه ...
موضوع / نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان