نامنویسی انجمن درست شده و اکنون دوباره کار میکند! 🥳 کاربرانی که پیشتر نامنویسی کرده بودند نیز دسترسی‌اشان باز شده است 🌺

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

تجسم خلاق!
#1

نمیدونم اسم استاد آرام رو شنیدید یا نه اسم این تاپیک هم شعارشون هست! (مثل دکتر آزمندیان که شعارش تکنولوژی فکر هست!) بنده ایشون رو از طریق یکی از اطرافیانم شناختم و چند وقت پیش هم توی جلسه معارفشون شرکت کردم. حرف هایی که میزد جالب و بعضا منطقی بود ولی چرت هم زیاد میگفت!

مثلا خیلی تاکید داشت روی اینکه اتفاقات باورها رو نمیسازه بلکه برعکس باورها اتفاقات رو میسازه! مثال هایی هم که میزدند این بود که فلانی در هند دزدکی سوار قطار شده بعد میفهمه که رفته تو یخچال قطار بعد هم یخ میزنه و کارکنان قطار نوشته هایی رو از اون میبینند که نوشته الان دست من داره یخ میزنه الان پای من داره یخ میزنه و از اینجور صحبتا در حالی که یخچال قطار خراب بوده.

یا اینکه دانشمندان در غرب فهمیدند علت اینکه آخر هفته ها در غرب هوا خراب میشه اینه که در اونجا ملت همه نگران آخر هفته هستند پس این تفکر منفی اونها باعث میشه که هوا آخر هفته خراب بشه! یا علت اینکه در 13 به در بارون میاد اینه که ملت نگران این هستند که 13 به در بارون نیاد!

مثال آخرشون هم این بود که هلموت اشمیت روانشناس آلمانی رفته یک لامپ رو به یک مولد وصل کرده و لامپ مثلا در یک دقیقه 50 درصد روشن بوده و 50 درصد خاموش بعد لامپ رو توی یک محفظه شیشه ای در محیط بیرون در زمستان گذاشته باز هم نتیجه همانطور بوده اما وقتی یک گربه رو توی محفظه شیشه ای میزاره مدت زمانی که لامپ روشن میشده بیشتر شده و نتیجه گرفته که فکر اون گربه که میخواسته گرم بشه تاثیر گذاشته روی مولد و باعث شده لامپ بیشتر روشن بمونه.

یا مثلا میگفتند فلانی روزی 15 تا قرص میخورده و حالا با آموزش های من نیازی به خوردن قرص پیدا نکرده! اگر سردرد دارید با آموزش های من سردردتون برطرف میشه! اگر شب ها قرص خواب میخورید و 1 ساعت طول میکشه تا بخوابید با آموزش های من در یک هفته قرص خواب رو ترک میکنید و مدت زمانی که طول میکشه تا بخوابید تا 30 ثانیه هم کاهش پیدا میکنه!

مبحث دیگشون مغناطیس درمانی بود. ایشون میفرمودند که اگه آهنربا رو روی هر جایی از بدنتون که درد میکنه بزارید میزان درد کاهش پیدا میکنه و حرف از دستبند مغناطیسی که فشار خون رو تنظیم میکنه میزدند! در یک جای دیگر گفتند که روس ها با استفاده از باران های مغناطیسی توانسته اند آب و هوای امارات را تغییر بدهند (لینکی در اینترنت پیدا نکردم)! در جایی دیگر هم گفتند که میتوانید با استفاده از نیروی مغناطیسی آهنربا توان عضلات خودتون رو 20 تا 50 درصد افزایش بدید و اگه میتونید 100 کیلو رو بلند کنید با آهنربا میتونید 120 الی 150 کیلو رو بلند کنید!

تاثیر حرف ایشون در مغناطیس درمانی رو بنده روی یکی از اطرافیانم دیدم که وقتی دندان درد گرفته بود بجای مراجعه به دندانپزشک یک آهنربا روی دندانشون گذاشته بودند و منتظر بهبودی بودند اما بعد چند روز درد به عصب رسید و آهنربا رو رها کردند و پیش دندانپزشک رفتند!

در هر صورت یا خالی میبستند یا اقدام به بزرگ نمایی اثرات کوچک داشتند و بعضا هم بطور غیر مستقیم مثل دکتر روازاده سعی داشتند پزشکی مدرن رو زیر سوال ببرند! به نظر من حرف های ایشون مخلوطی از واقعیت و دروغ هست. مثلا حرف ایشون در مورد افزایش استحکام بتنی که با آب مغناطیسی تهیه شده صحیح هست:

: آب اسرار آمیز

اما در مورد تاثیرات آهنربا و نیروی مغناطیسی روی انسان اگر نگویم دروغ میگویند حداقل اقدام به بزرگ نمایی میکنند انگار که ارتوپد ها و فیزیوتراپ ها همگی احمق هستند! یا مثلا اقدام به بزرگ نمایی تاثیرات تلقین میکنند در حدی که انسانی که در محیطی سرد نیست بخاطر تلقین یخ میزند! یا با گفتن اینکه تفکرات ما باعث بارش باران در 13 به در میشود من را یاد حرف های آخوندی میاندازد که میگفت آیت الله مکارم شیرازی نماز باران خواند و در قم انقدر باران آمد که آب از جوب ها به بیرون میریخت! یا به فرض راست بودن حرفشان در مورد آزمایش گربه هلموت اشمیت (باز هم لینکی پیدا نکردم) از تاثیرات چند درصدی گربه بر روی مولد نتیجه میگیرد که باورهای ما اتفاقات رو میسازه در صورتی که این را در نظر نمیگیرند که اگر سیم را قطع کنیم دیگر اصلا لامپ روشن نمیشود پس تاثیر باورهای ما روی اتفاقات در بهترین حالت از 5 درصد فراتر نمیرود در حالی که تاثیر اتفاقات روی باورهای ما حداقل 95 درصد هست. یا انقدر تاثیر ذهن را موثر نشان میدادند که بطور غیر مستقیم علم پزشکی را زیر سوال میبردند. یا در مورد آهنربا و مغناطیس درمانی یا دروغ میگفتند یا بزرگ نمایی میکردند.

نظرتان در مورد ادعاهای ایشون چیه؟
پاسخ
#2

agn0stic نوشته: نظرتان در مورد ادعاهای ایشون چیه؟
با این توصیفاتی که از ایشون کردی من میگویم این آقا رسما شارلاتان است، اما اگر و بزرگنمایی میکند هم ندارد.شما که ایشون رو میبینید از طرف ما بنیاد رندی رو بهشون معرفی کنید بگویید در آخر یک دستخوشی هم از آن یک میلیون دلار بابت معرفی به دفترچه بدهند !
پ.ن:بگمانم عنوان تاپیک تجسم اخلاق بوده که الف آن افتاده.

"Democracy is now currently defined in Europe as a 'country run by Jews,'" Ezra Pound

پاسخ
#3

Russell نوشته: پ.ن:بگمانم عنوان تاپیک تجسم اخلاق بوده که الف آن افتاده.

نه همون خلاقه اینم سایتشه:

تجسم خلاق ، استاد آرام

با اینکه 40 سالشم نیست بیش از 10 ساله که داره فعالیت میکنه و چند بار هم تلویزیون اومده. 2 ماه پیش که وقت گرفتم برای جلسه معارفه برای 3 روز پیش وقت داد. تو هر جلسه هم 50 نفر شرکت میکنند.

تو جلسه معارفه نگفته بود که خودش فروشنده این آلات مغناطیسی هست اما ظاهرا هست! :

تجسم خلاق ، استاد آرام - درباره دکتر آرام

دستبند مغناطیسی 80 هزار تومن! خودش که میگفت یک آهنربای ساده هست. با این تفاسیر احتمالا شارلاتان هست!
پاسخ
#4

هر وقت دیدید که کسی ادعای های عجیب و غریب میکنه بدونید که توهم داره، هر وقت دیدید داره از این ادعاها درآمد و سود کسب میکنه بدونید کلاه بردار و شارلاتانه! :))

To ravage, to slaughter, to usurp under false titles, they call empire; and where they make a desert, they call it peace
Tacitus-
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان