رتبه موضوع:
  • 2 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ارتباط اینترنتی ایرانیان با جهان قطع می شود
#11

کد خبر : 210636
زمان مخابره : ۱۳۹۰/۱۰/۲۷ ساعت ۱۰ : ۱۷


[عکس: 1.jpeg]
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:
[URL="http://www.dolat.ir/NSite/FullStory/News/?Serv=0&Id=210636"]شبکه ملی اطلاعات به هیچ وجه جایگزین اینترنت نمی شود
[/URL]تقی پور تصریح کرد: اینترنت به عنوان یک سرویس کما فی سابق در کنار شبکه ملی اطلاعات باقی خواهد ماند و هر کس که نیاز داشت می تواند از آن سرویس استفاده کند


وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به برخی شبهات گفت: شبکه ملی اطلاعات به هیچ وجه جایگزین اینترنت نمی شود.
تقی پور در گفت و گوی اختصاصی با پایگاه اطلاع رسانی دولت تصریح کرد: اینترنت به عنوان یک سرویس کما فی سابق در کنار شبکه ملی اطلاعات باقی خواهد ماند و هر کس که نیاز داشت می تواند از آن سرویس استفاده کند.
وی در ادامه از موتورهای جستجو با عنوان موتورهای جاسوسی یاد کرد و افزود: در این که موتورهای جستجوی خارجی ابزارهای جاسوسی بیگانگان است شکی نیست و این را می توان به راحتی از آمارهایی که منتشر می کنند متوجه شد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار کرد: به عنوان مثال اعلام می کنند مردم ایران در هفته یا روز مشخصی از کدام کلمات و یا واژه ها بیشتر استفاده کرده اند که این مفهومش آنست که آنها دائم در حال کنترل و رصد اطلاعات کاربران می باشند، هر چند این ظاهر قضیه است اما پشت پرده با سرقت اطلاعات مردم اقدامات جاسوسی و اهداف شومشان را دنبال می کنند.
تقی پور با اشاره به راه اندازی موتورهای جستجوی بومی اظهار کرد: به منظور حفظ امنیت و مسدود کردن راههای درز اطلاعات مردم کشورمان چندین گروه غیر دولتی روی موتورهای جستجوی داخلی در حال فعالیت هستند تا در قالب شبکه ملی اطلاعات راه اندازی شود و مردم با اطمینان خاطر بیشتری از آن استفاده کنند.
وی گفت: با راه اندازی موتورهای جستجوی بومی از بسیاری از آسیب ها و مسائل امنیتی که کوچکترین آن به سرقت رفتن و مخدوش شدن اطلاعات حریم شخصی و خانوادگی افراد است جلوگیری به عمل می آید.
پاسخ
#12

جان عمشان،یکی اینها دنبال تکنولوژی اتمی هستند بخاطر برق اتمی و انرژیهای نو.یکی هم دنبال اینترنت ملی هستند بخاطر افزایش امنیت مجازی

"Democracy is now currently defined in Europe as a 'country run by Jews,'" Ezra Pound

پاسخ
#13

نقل قول:وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار کرد: به عنوان مثال اعلام می کنند مردم ایران در هفته یا روز مشخصی از کدام کلمات و یا واژه ها بیشتر استفاده کرده اند که این مفهومش آنست که آنها دائم در حال کنترل و رصد اطلاعات کاربران می باشند، هر چند این ظاهر قضیه است اما پشت پرده با سرقت اطلاعات مردم اقدامات جاسوسی و اهداف شومشان را دنبال می کنند.
تقی پور با اشاره به راه اندازی موتورهای جستجوی بومی اظهار کرد: به منظور حفظ امنیت و مسدود کردن راههای درز اطلاعات مردم کشورمان چندین گروه غیر دولتی روی موتورهای جستجوی داخلی در حال فعالیت هستند تا در قالب شبکه ملی اطلاعات راه اندازی شود و مردم با اطمینان خاطر بیشتری از آن استفاده کنند.
وی گفت: با راه اندازی موتورهای جستجوی بومی از بسیاری از آسیب ها و مسائل امنیتی که کوچکترین آن به سرقت رفتن و مخدوش شدن اطلاعات حریم شخصی و خانوادگی افراد است جلوگیری به عمل می آید.

من به دوستانی که ایران هستند جدا پیشنهاد می‌کنم که از سرویس‌های http تحت هیچ عنوان استفاده نکنند و روی https نیز اعتماد کامل نداشته باشند.
برای جستجو و سرچ سایت‌های زیر امنیت خوبی را فراهم می‌کنند:

پروتکل‌های چت مانند yahoo, live و ... نیز کاملا ناامن هستند و می‌توانید اینگونه بپندارید که هر چه تایپ می‌کنید توسط دولت فیلتر و خوانده می‌شود.

تنها سرویس‌های چت که امنیت دارند:

Leverage, and the impossible becomes possible.

پاسخ
#14

مهربد نوشته: من به دوستانی که ایران هستند جدا پیشنهاد می‌کنم که از سرویس‌های http تحت هیچ عنوان استفاده نکنند و روی https نیز اعتماد کامل نداشته باشند.برای جستجو و سرچ سایت‌های زیر امنیت خوبی را فراهم می‌کنند: [/list]
دوست گرامی نمی دونی چه کمک بزرگی بهم کردی ،خیلی لطف کردی .

پس بگو چرا توی گوگل عکس ها نصفه کاره باز میشد ، نگو از این بوده !

الان سرچ زدم عکس ها کامل کامل باز میشه ! [عکس: 8.gif]

یک روزی ملت ما آزاد می شود و این روز زیاد دور نیست. فرهنگ همیشه غالب می شود بر زور و ستم و قلدری!

"فریدون فرخزاد"
پاسخ
#15

این خبرم جدیده مثل اینکه:

نقل قول:آفتاب: رضا تقی‌پور با اشاره به جزئیات اجرای پروژه شبکه ملی اطلاعات و زمان بندی این پروژه که قرار بود در شهریورماه ۹۱ انجام شود، گفت: هم اکنون تفکیک شبکه اینترنت از شبکه ملی اطلاعات برای دستگاههای دولتی در ۲۹ استان انجام شده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: این پروژه تا هفته دیگر در کل کشور و در تمامی مراکز سوئیچ استانی یعنی ۳۱ استان عملیاتی و طی مراسمی پرده برداری می‌شود.

وی نصب تجهیزات و جداسازی را از جمله دلایل تاخیر اندک به وجود آمده در این طرح عنوان کرد و به مهر گفت: کلیات اجرای این پروژه به تمامی دستگاه‌ها ابلاغ و به صورت عملیاتی نیز با تمامی وزارتخانه‌ها مسائل مربوطه مطرح شده است.

تقی‌پور افزود: براین اساس ارتباط حدود ۴۲ هزار دستگاه دولتی از شبکه اینترنت به شبکه ملی اطلاعات منتقل خواهد شد.

وزیر ارتباطات با اشاره به تبلیغات برخی شرکتهای اینترنتی در زمینه فروش اینترنت ملی یک مگابیتی با قیمت ۷۵۰۰ تومان به شهروندان هشدار داد: عرضه پهنای باند شبکه ملی اطلاعات در این مرحله هنوز برای مردم آغاز نشده است و ارائه پهنای باند به مردم و شخصیتهای حقیقی شرایط دیگری را نیاز دارد که در زمان نهایی شدن، اعلام عمومی خواهد شد.

به گزارش مهر،وی به کاربران هشدار داد: فریب این تبلیغات را نخورند و دقت کنند که این اطلاعات از چه مراجعی اعلام می‌شود.
آفتاب - استفاده از اینترنت ملی از هفته آینده

من نمیدونم در سایتهای مجاز ایران هیچ چیز جالبی حتی برای خود بسیجی ها جز مداحی وجود نداره،حتی خوانندها و موزیک که غیر مجازه.
حالا اصلا 1 گیگ بر ثانیه هم سرعت داشته باشه دقیقا به چه کاری میاد این؟

"Democracy is now currently defined in Europe as a 'country run by Jews,'" Ezra Pound

پاسخ
#16

این تاپیک قدیمی رو که خودم باز کرده بودم آوردم بالاE404. ببینید جمهوری اسلامی بالاخره تونست اینترنت ملی رو راه اندازی کنه و به وقتش استفاده کنه. ولی این طور که گفته میشه تنها امکان انجام چنین کاری رو برای یک ماه دارند.
پاسخ
#17

Anarchy نوشته: ببینید جمهوری اسلامی بالاخره تونست اینترنت ملی رو راه اندازی کنه و به وقتش استفاده کنه. ولی این طور که گفته میشه تنها امکان انجام چنین کاری رو برای یک ماه دارند.

حدود 4 هزار میلیارد تومان خسارت در شرایطی که اعتراض ها به خاطر اوضاع بد اقتصادی بوده!!!
در حقیقت نوعی خودزنی کرده، خودکشی اقتصادی به خاطر امنیت! خود امنیتی که ج.ا به دنبالشه در سایه امنیت اقتصادی میتونه وجود داشته باشه پس اگر بیش از این زور بزنه و اقتصاد رو به طور کلی نیست و نابود کنه توانایی برقراری امنیت مد نظر خودش رو هم نداره!!!!
برای همین حد اکثر داستان همین یکی دو هفته هست بعدش باید دوباره برقرارش کنه هر بار هم با خسارتهای چند هزار میلیاردی!!!
اینها قول داده بودند درآمد 30 هزار میلیارد تومانی از افزایش قیمت بنزین رو در سال میریزند به حساب قشر کم درآمد!!!! 4 هزارتاش 2 روزه به باد رفت!!! یعنی بیش از 10% از پیشبینی کل برای یک سال!!!

 همیشه قبل خواب دو تا شات بزن راحت بخواب 37
دکتر ساسی 111  
پاسخ


موضوعات مشابه ...
موضوع / نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان